Microsoft is van plan de nieuwe Xbox 360 spelcomputer middels een Trusted Platform Module-chip aanmerkelijk beter te beveiligen tegen hacken dan de huidige Xbox. De Xbox maakt grotendeels gebruik van standaard pc-onderdelen en is relatief makkelijk te kraken door er een zogenaamde modchip in te solderen. Hierna kunnen er gekopieerde spellen op worden gedraaid of zelfs een compleet OS, zoals Linux. De 360 maakt gebruik van speciale hardware, waar de beveiliging reeds is ingebouwd. Hier zou veel moeilijker mee te rommelen moeten zijn.
Er is MS veel aan gelegen om oneigenlijk gebruik van spelcomputers tegen te gaan. De consoles worden immers onder de kostprijs verkocht, terwijl de winst uit de spellen komt. Consoles die worden gebruikt voor iets anders dan het spelen van originele spellen zijn een regelrecht verlies. Het modificeren van een spelconsole met als voornaamste doel het spelen van gekopieerde spellen is overigens in de EU verboden. In juli van dit jaar werd bijvoorbeeld in Groot-Brittanië een 22-jarige student veroordeeld omdat hij gemodificeerde Xbox-consoles verkocht.
Omdat deze wetten doorgaans op weinig respect kunnen rekenen, zoekt MS de beveiliging vooral in de techniek. Volgens een woordvoerder van MS zal de beveiliging in de nieuwe Xbox zwaarder zijn dan alles wat de hackers tot dusverre hebben gezien. Ook hij gaf echter toe dat alles kraakbaar is, en de beveiliging wel zou worden omzeild. Vanwege de structuur van de beveiliging zou echter een hack op de ene Xbox 360 niet vanzelf werken op een andere, waardoor massaal kraken zeer moeilijk wordt. Wat de machine zal gaan kosten staat nog niet vast, maar volgens de BBC zal het in Europa ongeveer 300 euro zijn.
