De EU zou vooralsnog geen bezwaren hebben tegen de plannen van het door Microsoft geleide CPTN Holdings-consortium om 882 Novell-patenten op te kopen. Diverse organisaties spraken eerder hun bezorgdheid uit over de patenttransactie.
Het CPTN Holdings-consortium bestaat uit Apple, EMC, Oracle en Microsoft. De vier bedrijven willen een groot aantal Novell-patenten opkopen en diverse organisaties, waaronder het Open Source Initiative en de Free Software Foundation Europe, hebben daartegen bezwaar gemaakt. Zij vrezen dat de bedrijven de patenten zullen gebruiken om de ontwikkeling van opensourcesoftware te bemoeilijken.
Weblog Fosspatents meldt dat de Europese toezichthouders vooralsnog nog geen bezwaren hebben tegen de patentenverkoop. Dit zou blijken uit opmerkingen van EU-commissaris Joaquín Almunia, die zich bezig houdt met mededingingszaken. De verkoop zou volgens Almunia geen goedkeuring van de toezichthouders nodig hebben, onder andere omdat er geen aanwijzingen zijn dat er Europese concurrentieregels overtreden zouden worden. Met de opmerkingen van Almunia lijkt CPTN Holdings in elk geval één hindernis succesvol te hebben genomen, maar er bestaat nog geen overeenkomst over de verkoop.
/i/1295448685.png?f=imagenormal)

/i/1295444531.jpeg?f=imagenormal)
Een 3DS maakt altijd verbinding als er een wifi-toegangspunt beschikbaar is, zo maakte Nintendo's Europese marketingdirecteur Laurent Fischer woensdag bekend bij het 3DS Exclusive Preview-event in Vijfhuizen. Als er een draadloze internetverbinding is, zoekt de 3DS automatisch verbinding met het netwerk. Iets vergelijkbaars gebeurt bij de Nintendo Wii. Het is niet bekend welke gevolgen dat heeft voor de accuduur van de 3DS. Het is al langer bekend dat Nintendo

Bestaande algoritmes die worden gebruikt om porno op afbeeldingen te vinden, zouden niet voldoen, omdat het bij bewegende videobeelden moeilijk zou zijn om bijvoorbeeld een geslachtsdeel te onderscheiden van een vleeskleurige muur. Een andere optie, gebruikers laten aangeven welke content niet door de virtuele beugel kan, zou niet rendabel zijn en te eenvoudig misbruikt kunnen worden.
De nominaties voor 'device of the year' gingen naar Apple, HTC, Samsung, LG en RIM, voor respectievelijk de smartphonemodellen iPhone 4, Desire, Galaxy S, Optimus 7 en BlackBerry Torch. De nominaties lijken door de verdeling over diverse fabrikanten en platforms door politiek te zijn ingegeven. Apple, HTC en Samsung zijn daarnaast nog genomineerd voor de titel van beste mobieltjesmaker.
De woensdag

De twee Amerikanen werden eerder deze week in hechtenis genomen en aangeklaagd wegens het verkrijgen van toegang tot een computer zonder toestemming en het plegen van fraude met persoonsgegevens. Dat meldt

Epic Games blijkt drie Gears of War-producten in voorbereiding te hebben. De ontwikkelaar is bijna klaar met het Gears of War Triple Pack, dat op 15 februari
De hardware- en softwarefabrikant uit Cupertino maakte dinsdag zijn resultaten van het eerste kwartaal van het fiscale jaar 2011
