Apple heeft in het afgelopen derde fiscale kwartaal een recordomzet geboekt. Nog nooit eerder werden zo veel Macs verkocht als in de afgelopen drie maanden. Ook de verkopen van de iPad gingen in deze periode voortvarend van start.
Ten opzichte van het vorige kwartaal daalden de verkopen van iPhones en iPods, maar de verkoopcijfers van Mac-computers en de marktintroductie van de iPad maakten veel goed. Apple wist een recordomzet te realiseren door 3,47 miljoen Macs, 8,4 miljoen iPhones, 9,41 miljoen iPods en 3,27 miljoen iPads te verkopen.
Als de afgelopen drie maanden worden vergeleken met dezelfde periode in 2009, dan gingen 33 procent meer Macs en 61 procent meer iPhones over de toonbank. De daling van 8 procent in de iPod-verkopen werd hierdoor ruim gecompenseerd. Apple lichtte bij monde van Tim Cook de Mac-verkopen toe: "De verkopen zijn goed als een nieuw model wordt geïntroduceerd, maar in het afgelopen kwartaal daalde de verkoop van desktopsystemen. De Macbooks compenseerden dit ruimschoots."
De omzet van de onderneming uit Cupertino steeg met 61,4 procent tot 15,7 miljard dollar. Het plafond is nog niet in zicht volgens Apple. Voor het vierde kwartaal van dit fiscale jaar wordt een nieuw omzetrecord van 18 miljard dollar verwacht. In het vierde kwartaal gaan de verkopen van de iPhone 4 en iPad van start in een aantal landen, waaronder Nederland en België.
Volgens Apple heeft de negatieve berichtgeving over de ontvangst van de iPhone 4 nauwelijks invloed op de verkoopcijfers. "Het aantal mensen dat de iPhone 4 retourneert, ligt lager dan bij de iPhone 3GS. Elke iPhone 4 die we maken is verkocht", jubelde Tim Cook.