De eerstekwartaalcijfers van Apple zien er goed uit. Vooral de computerdivisie deed het goed met 44 procent hogere opbrengsten en compenseerde daarmee het minder presterende goudmijntje, de iPod. Als gevolg van deze cijfers steeg het aandeel Apple met 6,5 procent.
Apple heeft in het eerste kwartaal van dit jaar 1,52 miljoen Mac-computers verkocht, een flinke stijging die grotendeels toegeschreven wordt aan de notebookafdeling. Die verkocht namelijk maar liefst 79 procent, oftewel 400.000 exemplaren, meer dan in de eerste drie maanden van 2006. In totaal maakten de opbrengsten van de desktop- en notebookafdeling 56 procent uit van de totale inkomsten. Apple verwacht dat de computerverkopen gedurende het tweede kwartaal nog op peil zullen blijven door het begin van het schooljaar en de daarbij horende verkopen aan studenten en scholieren.
Voor het eerst in zijn bestaan heeft de iPod een negatief groeicijfer laten noteren. Het aantal verkochte iPods steeg met 24 procent. Dit kon echter niet voorkomen dat de opbrengst 1 procent lager uitviel. Peter Oppenheimer, financieel manager bij Apple, is desondanks optimistisch over de resultaten van de muziekspeler. Vooral de iPod Shuffle, de laagstgeprijsde van de serie, verkoopt erg goed. Over de iPhone wil Apple nog niks kwijt, zelfs een verwachting qua afzetvolume kan er niet af. De enige mededeling die wordt gedaan is dat het apparaat in juni in Amerika beschikbaar moet komen voor 499 dollar met 4GB flashgeugen en 599 dollar met 8GB geheugen en dan wel exclusief in combinatie met een AT&T-abonnement van twee jaar.
Niet alles loopt op rolletjes bij Apple: Steve Jobs wordt door ex-financieel manager Fred Anderson beschuldigd van het laten 'backdaten' van opties. Jobs had Anderson eind januari 2001 opdracht gegeven om opties uit te geven met als datum 2 januari. Op 2 januari waren de opties echter minder waard en dus konden ze op die manier goedkoop ingekocht worden. Anderson zou Jobs hebben gewaarschuwd dat deze actie de schijn van fraude heeft. Jobs wordt overigens gesteund door de voltallige directie van Apple.