Intels aandeel op de gpu-markt is in 2010 gestegen, ondanks een slecht vierde kwartaal. Ook AMD zag zijn marktaandeel in het afgelopen jaar stijgen, terwijl dat van Nvidia daalde. De absolute verkoopcijfers waren lager dan verwacht.
Volgens onderzoeksbureau Jon Peddie had Intel in het vierde kwartaal van 2010 een aandeel van 52,5 procent op de markt voor grafische componenten, terwijl dit in hetzelfde kwartaal van 2009 nog 51,1 procent bedroeg. Het marktaandeel van AMD steeg van 21,7 naar 24,2 procent. Nvidia zag zijn marktaandeel in vergelijking met vorig jaar dalen, van 26,5 naar 22,5 procent. De verlate release van DirectX 11 kan hiervan een oorzaak zijn.
Dat Intel in het vierde kwartaal nog ruim de helft van de grafische markt wist te bedienen zou te danken zijn aan de Clarksdale-processors, de verkopen van Atom-processors in netbooks en de Sandy Bridge-cpu's, die allemaal over een igp beschikken.
AMD's aandeel in deze markt is ook ten opzichte van het derde kwartaal 2010 gestegen, van 23,0 naar 24,2 procent. Bij Nvidia was eveneens sprake van een stijging, van 21,0 procent in het derde kwartaal naar 22,5 procent in het laatste kwartaal van het afgelopen jaar. Het marktaandeel van Intel is in het vierde kwartaal juist gedaald ten opzichte van een kwartaal eerder, van 55,2 naar 52,5 procent.
Volgens Jon Peddie Research kende de videokaartenmarkt dit jaar een groei van slechts 4,3 procent. Op de algehele pc-markt werd een groei van 15 à 17 procent verwacht, maar die viel uit rond slechts 13 procent, aldus Gartner en IDC. Sommige analisten zien de opkomst van tablets, met name de iPad, als een verklaring voor de tegenvallende groei in pc-verkopen.