Google heeft in het eerste kwartaal van 2011 een winst van 2,3 miljard dollar geboekt; een stijging van 17,3 procent ten opzichte van een jaar eerder. Deze stijging werd gerealiseerd ondanks de procentueel grotere stijging van de uitgaven.
Waar Google in het eerste kwartaal van 2010 nog een winst van 1,96 miljard dollar behaalde, was dat in het eerste kwartaal van dit jaar opgelopen tot 2,3 miljard dollar. Dat is een stijging van 17,3 procent, zo blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. De omzet steeg met 29 procent naar 6,4 miljard dollar. Dat is nog zonder het aanvullende bedrag van 2,04 miljard dollar dat Google binnenkreeg, maar direct weer aan partners afdroeg. De operationele winst bedroeg voor aftrek van belastingen en rentes 2,8 miljard dollar; een jaar eerder was dat nog 2,49 miljard dollar.
Google heeft de hogere winst behaald ondanks fors gestegen kosten. Het bedrijf gaf in het eerste kwartaal van dit jaar in totaal 2,84 miljard dollar uit; precies een miljard meer dan een jaar eerder, toen het bedrijf 1,84 miljard dollar uitgaf. Dat is een stijging van circa 54 procent. Analisten maken zich zorgen om deze sterke stijging, meldt persbureau Reuters.
Vorige week kwam Larry Page, medeoprichter van Google, weer aan het roer te staan bij het internetbedrijf. Hij nam het stokje over van Eric Schmidt, die sinds 2001 de functie van ceo bekleedde. Page moet het bedrijf weer 'ondernemender' maken.