Google heeft veel vertrouwen in de mobiele-advertentiemarkt. Het bedrijf zag het afgelopen jaar de advertentie-inkomsten met 23 procent groeien. Dat maakte de zoekgigant bekend bij de presentatie van zijn kwartaalcijfers.
Googles omzet steeg met bijna een kwart ten opzichte van dezelfde periode van vorig jaar. Het bedrijf schrijft de goede resultaten deels toe aan de groeiende advertentiemarkt voor mobiele apparatuur. In de conference call die naar aanleiding van de kwartaalcijfers werd gehouden, stak product- en marketingmanager Jonathan Rosenberg zijn enthousiastme over de potentie van mobiel adverteren ook niet onder stoelen of banken: "Op een mobiel apparaat komt een advertentie echt in your face." Ook is hij van mening dat op mobiele apparaten minder afleiding is: "Het is niet zoals een desktopsysteem, waar je veel multitaskt."
Uit de jaarcijfers blijkt dat de advertentiemarkt het dit kwartaal goed deed. Ondanks een daling van 3 procent ten opzichte van de eerste maanden van dit jaar, steeg het aantal betaalde clicks in vergelijking met het tweede kwartaal van 2009 met 15 procent. Google deed in de afgelopen maanden verder diverse overnames om te blijven groeien op de advertentiemarkt voor mobiele apparaten. Het personeelsbestand groeide daardoor met 1184 man tot 21.621 werknemers.
Hoewel Google consistent goede cijfers laat zien, verloren de aandelen in het afgelopen jaar een vijfde van hun waarde. Dit lijkt verband te houden met de censuurstop in China en het daaropvolgende geruzie. Vorige week verlengde de Chinese overheid echter alsnog Googles licentie, waarop het Nasdaq-aandeel weer 3,33 procent in de plus sloot.