Tip de redactie

Gerucht: uitstel Windows 10 Redstone 2 komt door nieuwe hardware

Door Krijn Soeteman, 7 maart 2016 21:0157 reacties, submitter: nickurt

De reden waarom Microsoft de Windows 10 Redstone-update uitstelt, lijkt bekend: de update moet een aantal nog aan te kondigen apparaten van Microsoft ondersteunen. Al eerder werd bekend dat de grote update pas in de lente van 2017 uit zou komen, maar waarom was nog niet duidelijk.

Dat weet ZDNet te melden uit bronnen die niet bij naam genoemd willen worden. De eerste update onder de naam RS1 moet in juni dit jaar verschijnen. De tweede update, RS2, zou oorspronkelijk in november dit jaar bij gebruikers binnen moeten komen, maar lijkt uitgesteld tot de lente van 2017. De eerste update brengt naar verluidt verbeteringen op het gebied van het Universal App Platform. Die update moet ervoor zorgen dat de Windows Store via de Xbox One te benaderen is en dat er meer win32- en iOS-apps via ports in de winkel te vinden zijn.

Welke aanpassingen er precies in RS2 moeten zitten, is niet bekend. Het lijkt logisch dat bepaalde functionaliteiten die RS1 niet gehaald hebben, alsnog worden doorgevoerd. Nu weet ZDNet daaraan toe te voegen dat de ontwikkeling van bepaalde hardware voor het uitstel zorgt. De bronnen hebben aan ZDNet gemeld dat Microsoft voorrang geeft aan nieuwe features in Windows 10 die voortkomen uit wat de Devices-groep wil om nieuwe hardware beter te laten draaien.

Bij verbeteringen die specifiek op bepaalde hardware gericht zijn, valt te denken aan de Surface Pen, Hello-authenticatietechnologie en verbeterde Continuum-functionaliteit om mobiele apparaten om te vormen tot een 'desktop'-pc.

Het uitstel heeft wellicht te maken met het willen voorkomen van bepaalde problemen die een langere testperiode nodig hebben, zoals de problemen die opdoken bij de Surface Book en de Surface Pro 4 die beiden te kampen hadden met energiebeheerproblemen. De problemen zorgden onder andere voor een snel leeglopende accu, ook wel bekend als de 'slaapstandbug'.

Reacties (57)


Skype te gebruiken vanuit OneDrive met Office Online

Door Krijn Soeteman, 7 maart 2016 19:4421 reacties

Skype is geïntegreerd in OneDrive met de online versie van Microsoft Office, Office Online. Dat heeft Skype via zijn blog laten weten. Daarmee breidt Microsoft het aantal diensten dat het met Skype heeft geïntegreerd, steeds verder uit.

In oktober 2015 introduceerde Microsoft de koppeling tussen Office Online en Skype. Nu is het ook mogelijk om rechtstreeks vanuit OneDrive Skype te gebruiken. Geopende bestanden vanuit OneDrive, worden direct in de online versies van Word, Excel, PowerPoint of OneNote geopend. Skype-berichten staan standaard aan de rechterzijde van het scherm. De chat-geschiedenis blijft bij de documenten zelf bewaard. Skype is ook geïntegreerd in Outlook.com, waarmee naast een e-mail, direct een Skype-bericht naar de betreffende persoon gestuurd kan worden.

Met de steeds verdergaande integratie van Skype in verschillende Office-producten van Microsoft, lijkt het bedrijf de daad bij het woord te voegen om de concurrentie met de communicatiedienst Slack aan te gaan. Onlangs werd bekend dat Microsoft plannen zou hebben gehad om Slack over te nemen voor een bedrag van acht miljard dollar. Het bedrijf uit Redmond heeft naast Skype veel meer communicatieplatforms in zijn bezit, zoals SharePoint, Yammer en Skype for Business, het voormalige Lync.

office onlineOffice Online

Reacties (21)


Bèta van Instagram-app voor Windows 10 Mobile vrijgegeven

Door Krijn Soeteman, 7 maart 2016 19:0046 reacties

Instagram heeft een bèta-versie vrijgegeven voor Windows 10 Mobile. De app is beschikbaar voor Windows 10 Mobile. Daarmee is het nog niet de beloofde Universal-app die werd aangekondigd tijdens een Windows 10-evenement in New York in oktober vorig jaar.

Net zoals andere Instagram-versies, kunnen Windows-gebruikers inloggen met hun Facebook-account of met een eigen Instagram-account, al meldt Microsoft zelf op de Windows Store-pagina van Instagram dat er problemen zijn met het inloggen op Instagram voor Windows 10 Mobile via Facebook.

Ook werkt de 'Verzenden naar'-functie nog niet naar behoren en kan de app instabiel zijn of spontaan crashen tijdens het verwerken van foto's. Nieuwe gebruikers van de Windows-app krijgen een melding of ze feedback willen geven, mochten ze problemen tegenkomen tijdens de bèta.

Wanneer een eventuele Universal-app van de fotodeelapplicatie op de rol staat, is nog niet duidelijk. Een slecht onderhouden bèta-app voor Windows 8 en later Windows 10 bestond al sinds 2013, maar de tekst bij die app meldt nog 150 miljoen gebruikers van het sociale netwerk, wat laat zien dat deze app nogal achter loopt.

Instagram windows

Reacties (46)


Toegangscode omzeilen bij iPhone blijkt hoax - update

Door Krijn Soeteman, 7 maart 2016 18:07114 reacties, submitter: ReTechNL

Een bericht van een 'onderzoek' van Vulnerability Labs dat het mogelijk zou zijn om toegang tot een iPhone of iPad te krijgen door gebruik te maken van kwetsbaarheden in links vanuit de klok- evenementenkalender of Siri-interface, blijkt onjuist.

Voor de volledigheid staat het artikel hier nog onder:

In iOS 9.0, 9.1 en 9.2.1 zijn verschillende kwetsbaarheden ontdekt. Bij fysieke toegang tot een iPhone of iPad is het mogelijk de toegangscode te omzeilen door gebruik te maken van kwetsbaarheden in links vanuit de klok-, evenementenkalender- of Siri-interface

Een patch voor de kwetsbaarheden is tot op heden niet beschikbaar. Volgens de ontdekker van de kwetsbaarheid, Vulnerability Lab, werd Apple al op 3 januari ingelicht, maar is er vooralsnog niets met de informatie gedaan. Daarom werd besloten de kwetsbaarheden op maandag 7 maart te publiceren.

Door gebruik te maken van links naar de App Store, Buy More Tones of Weather Channel vanuit de klok-, kalender- of Siri-interface, kan een interne browser-link opgevraagd worden waardoor het mogelijk is om de toegangscode of een vingerafdrukscan te omzeilen. Het omzeilen van de toegangsbeveiliging is mogelijk als de standaardinstellingen van de telefoon niet zijn aangepast.

Vulnerability Lab werkte vier verschillende scenario's uit om de toegangscode te omzeilen. In het eerste scenario vraagt de aanvaller een niet bestaande app op via Siri. Daarna antwoordt Siri met een link naar de App Store om er naar te zoeken. Dan opent een beperkt browserscherm met enkele apps die aan de zoekopdracht voldoen. Op dat moment is het mogelijk over te schakelen naar het interne thuisscherm door iets te doen met de home-knop of met Siri. De link om de telefoon binnen te komen, staat in Siri's interface en zegt: 'Open App Store'. Dit werkt volgens de onderzoekers op iPhones 5 en 6 met alle 9.x-iOS-versies.

Twee van de vier aanvalsmogelijkheden werken op de iPhone en twee op de iPad. Dat komt omdat het scherm van de iPad groter is en daarom sommige zaken anders weergeeft. Wanneer Apple met een fix komt voor de problematiek, is niet bekend. Om veiliger door het leven te gaan met een iPhone 5 of 6 of een iPad mini, 1 of 2, adviseren de onderzoekers de Siri-module, de evenementenkalender en het openbare configuratiescherm uit te schakelen. Ook moeten de instellingen van de Weather-app aangepast worden.

Alle scenario's en stappen om de problemen tegen te gaan, zijn te vinden op de site van Vulnerability Lab.

Update 18.27: De methode werkt alleen als de gebruiker Siri activeert met een vinger die al bij Touch ID geregistreerd is, meldt Mac Rumors. Het proces uitvoeren zonder een van te voren ingevoerde vingerafdruk, opent de iTunes-store niet. Derhalve lijkt de melding van Vulnerability Labs vals alarm.

Update 2: Om verdere verwarring te voorkomen, is de titel "Toegangscode iPhone te omzeilen via lek in iOS - update" gewijzigd in "Toegangscode omzeilen van iPhone blijkt hoax - update"

Reacties (114)


Consumentenbond: 'Tinder-privacyvoorwaarden te vaag en te breed'

Door Krijn Soeteman, 7 maart 2016 17:2861 reacties

De privacyvoorwaarden van datingapp Tinder zijn 'te vaag' en 'te breed' geformuleerd. Dat concludeert de Consumentenbond na onderzoek van de Noorse consumentenbond Forbrukerrådet. Ook het flirtgedrag blijkt doorgestuurd te worden.

Tinder moet gekoppeld worden met Facebook en stuurt daarna allerlei persoonlijke gegevens uit het Facebook-profiel van de gebruiker door aan derden. De bond stelt dat Tinder 'je e-mailadres, profielnaam, vriendenlijst, geboortedatum, geslacht, arbeidsverleden, seksuele voorkeur, foto's, video's en vind-ik-leuks' uit het Facebookprofiel plukt. Ook behoudt Tinder zich het recht voor om die gegevens vervolgens door te sturen aan derden.

De directeur van de Consumentenbond Bart Combée zegt dat in de algemene voorwaarden van Tinder feitelijk staat dat de gebruiker toestemming geeft om 'voor eeuwig van alles te doen' met de persoonlijke gegevens. Combée noemt dit extra kwalijk omdat kinderen vanaf dertien jaar Tinder al kunnen gebruiken en gebruikers hun Tinder-account niet kunnen verwijderen. Ook kan Tinder zijn privacyvoorwaarden wijzigen zonder de gebruikers te informeren.

Tinder privacy'Onherroepelijke en eeuwigdurende licentie' Bron: Consumentenbond

De Bond vergelijkt in zijn onderzoek Tinder met een andere datingapp, Happn, waar de Bond begin februari onderzoek naar deed. Deze app scoort ook slecht, al geeft deze partij geen zogenaamde 'sublicentie' over de gegevens en informeert zij gebruikers bij de wijziging van voorwaarden.

De Consumentenbond heeft de toezichthouder Autoriteit Persoonsgegevens geïnformeerd over de resultaten van het onderzoek naar Tinder. Ook zoekt de Bond uit hoe hij Tinder kan aanspreken.

Reacties (61)


Apple moet 450 miljoen dollar betalen na prijsafspraken rond e-books

Door Sander van Voorst, 7 maart 2016 16:5928 reacties

De hoogste Amerikaanse rechter heeft besloten om het beroep dat Apple aantekende niet in behandeling te nemen. Daarmee wordt een eerdere schikking van kracht, die bepaalde dat Apple 450 miljoen dollar, omgerekend 410 miljoen euro, zou betalen als hoger beroep op niets zou uitlopen.

Als Apple onschuldig was bevonden door het Amerikaanse Hooggerechtshof had het bedrijf alleen 50 miljoen dollar advocatenkosten hoeven betalen volgens een clausule die opgenomen was in het schikkingsvoorstel. Er was echter maar een kleine kans dat dit zou gebeuren.

In juni 2015 had een lagere rechter Apple al in hoger beroep schuldig bevonden, tegen dit oordeel richtte zich het hernieuwde beroep bij de hoogste Amerikaanse rechter. Reuters meldt dat de beslissing om de zaak niet te horen tot gevolg heeft dat het oordeel van 2015 in stand blijft. Er wordt niet vermeld waarom het Hooggerechtshof besloten heeft de zaak niet te behandelen.

De zaak was ontstaan nadat Apple met een standaardcontract had geprobeerd afspraken te maken met een aantal uitgevers. Deel van de afspraken was dat de uitgevers via een 'agency'-model zelf de prijzen van e-books konden bepalen, waarbij Apple 30 procent van de prijs toekwam. Deze strategie had tot doel om de monopoliepositie van Amazon op de markt van e-books aan te vechten. Volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie hadden deze gedragingen echter het karakter van prijsafspraken en hadden zij ook tot gevolg dat de prijzen van e-books stegen.

Apple moet het schikkingsbedrag betalen aan Amerikaanse consumenten die benadeeld zijn. Apple heeft in 2012 al een schikking getroffen met de Europese Commissie.

Reacties (28)


Microsoft staakt Fable Legends en overweegt sluiting Lionhead Studios

Door Jeroen de Vries, 7 maart 2016 16:4284 reacties, submitter: nickurt

Microsoft heeft bekendgemaakt te stoppen met de ontwikkeling van Fable Legends. Ook is het bedrijf in gesprek met de werknemers van Lionhead Studios, de studio achter het spel, over de sluiting van het bedrijf.

Ook Press Play Studios in Denemarken wordt gesloten, en daarmee wordt de game Project Knoxville geschrapt van de lijst van releases voor de Xbox One. De reden voor de besluiten is volgens Microsoft dat het bedrijf zich meer gaat richten op het investeren en ontwikkelen van games en franchises die de fans het meeste aanspreken. Er zal worden geprobeerd om de getroffen medewerkers te herplaatsen binnen Xbox of bij andere ontwikkelaars indien mogelijk.

Lionhead is van origine een Britse studio, opgericht door Peter Molyneux. De studio is verantwoordelijk voor onder andere de Fable-games. Fable Legends stond gepland als een free-to-play-game en zou uitkomen voor Windows 10 en de Xbox One. Project Knoxville zou een multiplayer survivalgame worden, waarin de speler in een arena ronde na ronde moest zien te overleven. De game werd ontwikkeld door Press Play Studios, die eerder games zoals Kalimba en Max: The Curse of Brotherhood uitbracht. Waar er over de sluiting van Lionhead nog gesprekken gaan plaatsvinden, is het lot van de Deense studio al bezegeld.

Ondanks de sluiting van de twee Europese studio's claimt Microsoft zich nog steeds toegewijd te zijn aan gameontwikkelingcommunities in Europa. Ook zal Xbox ondersteuning blijven bieden aan nieuwe games en aan nieuwe elementen in bestaande gameseries. Hiervoor noemt het voorbeelden zoals Quantum Break van Remedy en Sea of Thieves van studio Rare, maar ook indiegames zoals Ori and the Blind Forest.

Fable Legends

Reacties (84)


Samsung stopt met ondersteuning van Skype-app op smart-tv's - update

Door Sander van Voorst, 7 maart 2016 15:41110 reacties

Volgens een end-of-service-mededeling stopt Samsung met de ondersteuning voor de Skype-app van Microsoft. Het bericht vermeldt 2 juni als de datum waarna de app niet meer beschikbaar zal zijn op de tv's. Het is onduidelijk wat de reden voor de maatregel is.

Samsung logo (45 pix)Het bericht van Samsung zorgt voor veel ophef onder de gebruikers van Samsung smart-tv's. Op het forum heerst veel onduidelijkheid omtrent de reden van het besluit. Tot nu toe heeft er, afgezien van het eerdergenoemde bericht, geen communicatie over die reden plaatsgevonden. Op de Samsung-site wordt Skype nog steeds vermeld als voorbeeld-app, ook bij nieuwe modellen. Voorlopig hebben Microsoft en Samsung nog geen commentaar geleverd.

Het gebeurt regelmatig dat apps en diensten van smart-tv's verwijderd of juist toegevoegd worden. Een enigszins vergelijkbare situatie die tot onvrede bij gebruikers leidde, deed zich in februari voor, toen de smart-tv-functie van verschillende Philips-accessoires zoals blu-ray-spelers verdween. Er werden verschillende redenen voor de uitval genoemd en uiteindelijk besloot Philips getroffen klanten te compenseren. Het is onwaarschijnlijk dat een dergelijke compensatie in het huidige geval zal optreden, aangezien het verlies van een app niet overeenkomt met het verlies van een complete functie.

Update, 16.38: In een bericht laat Microsoft weten dat het vanaf juni zal stoppen met updates voor de 'Skype for tv'-applicatie en dat het afhankelijk is van het tv-model of de applicatie daadwerkelijk wordt verwijderd. De datum die op dit moment nog in het bericht te zien is klopt dan ook niet, zo laat een woordvoerder aan Tweakers weten. De keuze is ingegeven door het feit dat steeds meer mensen Skype op mobiele apparaten gebruiken en dat Microsoft de nadruk wil leggen op platforms die door gebruikers gevraagd worden. Daarom zou het de tv-applicatie zo lang mogelijk ondersteund hebben, maar trekt het bedrijf er nu de stekker uit.

Reacties (110)


KPN begint in 2017 met mobiele telefonie over wifi

Door Arnoud Wokke, 7 maart 2016 15:30143 reacties

KPN gaat klanten vanaf 2017 mobiel laten bellen via wifi. Dat heeft de provider bekendgemaakt in een presentatie op zijn eigen Capital Markets Day. Bovendien komt de provider met een eigen systeem van wifi-hotspots van klanten.

Bellen via wifi, een functie die sommige buitenlandse providers al ondersteunen, maakt het mogelijk om mobiele telefoontjes te plegen als er geen mobiel bereik is. Omdat bellen via het mobiele netwerk steeds meer richting voip gaat in plaats van het circuitgeschakelde bellen via 2g, is het mogelijk om via de internetverbinding van de gebruiker de spraak naar het KPN-netwerk te leiden.

Voor gebruikers werkt dat hetzelfde als gewoon bellen en werkt, zo benadrukt KPN, via de normale 'bel'-knop op smartphones. KPN gaat 'voWifi', voice over wifi, aanbieden vanaf volgend jaar, zei topman Joost Farweck bij de bijeenkomst voor investeerders en analisten waarbij de provider vooruitkijkt naar de komende maanden. KPN deed vorig jaar al een test met de technologie. Dit jaar komt KPN al met voice-over-lte, bellen via 4g. Ook dat is een variant op voip. Beide technieken moeten zorgen voor telefoontjes met een beter geluid. Bovendien komt de verbinding sneller tot stand.

Daarnaast komt de provider met een eigen systeem voor wifi-hotspots, iets dat nu gebeurt via een samenwerking met Fon. Het doel daarvan is volgens de provider het minder belasten van het mobiele netwerk.

Op het mobiele netwerk gaat KPN de maximale theoretische downloadsnelheid opschroeven naar 375Mbit/s. Dat gebeurt door het toevoegen van een derde frequentieband voor carrier aggregation. Daarvoor gebruikt het de 2100MHz-band, die nu in gebruik is voor 3g. KPN gaat 10MHz van de 20MHz die het heeft in die band inzetten voor 4g.

Reacties (143)


China hekelt Amerikaanse exportrestricties voor smartphonemaker ZTE

Door Sander van Voorst, 7 maart 2016 14:0196 reacties

Vanaf dinsdag gelden er exportrestricties voor alle bedrijven die Amerikaanse producten aan de Chinese fabrikant ZTE willen verkopen. Deze zouden het gevolg zijn van het door ZTE schenden van een embargo tegen Iran. China roept op om de maatregel te schrappen.

ZTEDe wereldwijd geldende restricties hebben tot gevolg dat de leveranciers van ZTE eerst een exportlicentie moeten aanvragen, voordat zij onderdelen naar het telecombedrijf kunnen sturen. Reuters meldt verder dat het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken boos is over de maatregel en het niet eens is met het feit dat de VS nationale wetten inroept om Chinese ondernemingen te treffen.

De woordvoerder van het ministerie liet ook aan Reuters weten dat de VS hiermee mogelijk schade toebrengt aan de handelsrelatie tussen de twee landen. Als gevolg van de berichtgeving is er al een halt toegeroepen aan de handel van ZTE-aandelen op de Chinese beursvloer. Het bedrijf is de op drie na grootste smartphoneverkoper in de VS met een marktaandeel van zeven procent, zo meldt The Wall Street Journal.

De krant schrijft verder dat de restricties waarschijnlijk een grote impact zullen hebben, aangezien ZTE voor de levering van chips voor sommige smartphonemodellen afhankelijk is van Qualcomm en Intel. Mogelijk zou de fabrikant overgaan op producten van het Taiwanese MediaTek.

Het embargo tegen Iran verbiedt het verkopen van Amerikaanse producten aan dat land. ZTE zou dit embargo hebben geschonden doordat het bedrijf plannen had bepaalde producten opnieuw naar Iran te exporteren. Er was in 2012 al sprake van een onderzoek naar ZTE door de VS.

Reacties (96)


Foto's en specificaties van Canon EOS 1300D-dslr verschijnen online

Door Julian Huijbregts, 7 maart 2016 13:4844 reacties

Er zijn foto's online verschenen van de Canon EOS 1300D. Wat uiterlijk betreft lijkt de instap-spiegelreflexcamera vrijwel identiek te zijn aan zijn voorganger, de 1200D. Datzelfde geldt voor de specificaties, al is de toevoeging van wifi en nfc nieuw.

Volgens bronnen van digicame-info, dat de foto's en specificaties van EOS 1300D heeft gepubliceerd, krijgt de camera een 18-megapixelsensor van het aps-c-formaat met iso-bereik van 100 tot 6400 en digitale uitbreiding naar een equivalent van iso 12.800. Het specificatielijstje toont verder een Digic4+-beeldprocessor, snelheid van 3fps en een 3"-lcd. De camera zou 129x101,3x77,6mm groot zijn en 485 gram wegen.

De getoonde specificaties zijn vrijwel identiek aan die van de Canon EOS 1200D en ook het uiterlijk van de nieuwe camera wijkt niet af van dat model, dat begin 2014 werd geïntroduceerd. Als de lijst met specificaties klopt, dan voegt Canon wifi en nfc toe aan het instapmodel. Of er meer vernieuwingen komen, is nog niet duidelijk.

Canon heeft zelf nog niets bekendgemaakt over de komst van de EOS 1300D. Digicame-info publiceert geregeld foto's en specificaties van nieuwe camera's voor de officiële introductie en veelal volgt de presentatie van de fabrikant enkele dagen later.

Canon EOS 1300DCanon EOS 1300DCanon EOS 1300D

Reacties (44)


Aantal op Schiphol doorzochte telefoons stijgt fors

Door Sander van Voorst, 7 maart 2016 12:05191 reacties

De Koninklijke Marechaussee onderzocht in 2015 bijna vijftig procent meer telefoons op Schiphol dan in 2014. Dit blijkt uit cijfers die met een Wob-verzoek zijn opgevraagd door de organisatie Freedom Inc. Er zijn geen klachten ingediend door reizigers.

In totaal zijn er in het afgelopen jaar 3387 telefoons en simkaarten door de Koninklijke Marechaussee op Schiphol forensisch onderzocht, laat Bits of Freedom-medewerker Rejo Zenger via het blog van Freedom Inc weten. Ook bij deze cijfers gaat het niet alleen om de toestellen van reizigers, maar om alle door de Marechaussee onderzochte toestellen. Het is volgens Zenger echter wel aannemelijk dat het grootste deel van de toestellen toebehoort aan reizigers.

De Marechaussee kan een toestel alleen maar onderzoeken als er sprake is van verdenking van een strafbaar feit, zo laat een woordvoerder van de Marechaussee aan Tweakers weten. Hij voegt daar aan toe dat telefoons ook onderzocht worden als er sprake is van een verdenking van mensensmokkel bij vluchtelingen. De woordvoerder kon niet bevestigen dat de stijging van het aantal doorzochte toestellen verband houdt met een toename van vluchtelingen. Het forensische onderzoek wordt uitgevoerd door een speciaal team. Het is niet duidelijk op welke manier telefoons precies worden uitgelezen, in eerdere berichten kwam naar voren dat bijvoorbeeld het NFI gebruikmaakt van producten van Cellebrite.

Bij versleutelde telefoons zou een persoon een doorzoeking kunnen weigeren, omdat een bevel tot decryptie niet aan een verdachte kan worden afgegeven. Daarmee zou een verdachte namelijk gedwongen worden om aan zijn eigen veroordeling mee te werken, wat in strijd is met het 'nemo tenetur'-beginsel.

Ten opzichte van het aantal doorzochte telefoons in 2008 is er in 2015 sprake van een stijging van 276 procent. Ook is er een stijging zichtbaar bij het aantal doorzoekingen van harde schijven en andere geheugendragers ten opzichte van het aantal in 2014.

2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015
Harde schijven 62 86 76 72 55 57 36 67
Telefoons en simkaarten 900 666 1791 1930 1718 1642 2276 3387
Overige geheugendragers 47 118 116 102 68 97 63 201
Audio- en videospelers 20 7 7 14 5 7 4 4
Overige digitale media 44 25 6 5 4 4 16 11
Totaal 1073 902 1996 2123 1850 1807 2395 3670

Reacties (191)


Arcadegamesimulator MAME wordt volledig opensource beschikbaar gesteld

Door Jeroen de Vries, 7 maart 2016 11:4123 reacties

De populaire emulator voor arcade games MAME is volledig opensource geworden. De nieuwe licentie van het programma voldoet volgens de ontwikkelaars aan de eisen van het Open Source Initiative en heeft de goedkeuring van de Free Software Foundation.

De afgelopen tien maanden hebben de huidige mensen achter MAME, de multi arcade machine emulator, contact gezocht met oud-ontwikkelaars en externe bijdragers. Aan hen werd gevraagd wat voor licentie de voorkeur had. De antwoorden hebben als resultaat dat nu meer dan 90 procent van de bestanden van MAME onder een BSD-licentie valt. Van deze licentie kan gebruikgemaakt worden als de naam van en de auteur en de licentie wordt vermeld wanneer de software in eigen product wordt verwerkt.

MAME is een emulator waarmee een grote hoeveelheid klassieke arcadegames te spelen zijn. Door een romset te laden in het programma kunnen de games worden gespeeld op een pc. Sinds mei 2015 is MAME samengevoegd met MESS, een emulator voor oudere computers en spelcomputers. Als zodanig zijn ook games voor bijvoorbeeld de Commodore 64 en Atari 2600 te spelen met het programma

Het project als een geheel wordt verspreid onder de voorwaarden van GNU GPL-2.0+. Onder deze licentie mag een gebruiker doen met de software wat hij wil, zolang dat recht wordt doorgegeven aan anderen en de naam van de auteurs van de software vermeldt. Vaak wordt de broncode voor het programma toegevoegd aan de bestanden. Voor het gebruik van de naam en het logo van MAME is wel toestemming nodig.

Aan mensen die van mening zijn dat ze bij hebben gedragen aan de broncode van MAME en met wie nog geen contact is opgenomen, vragen de huidige ontwikkelaars dit uit eigen initiatief te doen.

MAME

Reacties (23)


'Picross-game met Zelda-thema komt naar My Nintendo op 31 maart'

Door Julian Huijbregts, 7 maart 2016 11:0510 reacties, submitter: RayNbow

In de Nintendo eShop zijn afbeeldingen ontdekt van Picross: Zelda Twilight Princess voor de 3DS. De puzzelgame met Zelda-thema wordt mogelijk beschikbaar gesteld aan leden van het toekomstige My Nintendo-beloningsprogramma.

De afbeeldingen van de Picross-game werden gevonden in de xml-bestanden op de servers van de Nintendo downloadwinkel. Het gaat om een game die verkrijgbaar moet worden voor de 3DS via het My Nintendo-programma. De Zelda Picross-game zal op 31 maart uitkomen, zo blijkt uit de serverdata.

My Nintendo is een beloningsprogramma dat onlangs werd aangekondigd als de opvolger van Club Nintendo. Deelnemers kunnen punten sparen door bijvoorbeeld games te kopen. Gespaarde punten kunnen vervolgens ingewisseld worden voor spelletjes of uitbreidingen.

Of Picross: Zelda Twilight Princess met punten 'gekocht' moet worden, of dat alle My Nintendo-leden het spel krijgen is nog niet duidelijk. In het xml-bestand staat aangeven dat het spel gratis is. Picross is een afkorting van 'picture crossword'. Er verschenen verschillende varianten van het puzzelspel op de Nintendo DS en 3DS, waaronder een free-to-play-versie met Pokémon-thema.

Picross: Zelda Twilight PrincessPicross: Zelda Twilight PrincessZelda

Reacties (10)


Belgische overheidsdiensten staan onder toenemende druk door hackers

Door Sander van Voorst, 7 maart 2016 10:5147 reacties, submitter: Pseud0n

Het Belgische Kamerlid Nele Lijnen heeft cijfers opgevraagd, waaruit blijkt dat de federale overheidsdiensten afgelopen jaar 666 keer door hackers zijn aangevallen, veel meer dan in 2014. Bij het Centrum voor Cybersecurity komen echter weinig meldingen binnen.

Minister van Energie en Leefmilieu Marie-Christine Marghem laat aan de krant Gazet van Antwerpen weten dat het kan voorkomen dat een aanval onopgemerkt blijft, als er geen sprake is van een 'vernietigende aanval'. Ook zouden de nodige competenties en materiaal ontbreken om nieuwe soorten aanvallen tegen te gaan.

Daarom zou volgens Kamerlid Lijnen het Centrum voor Cybersecurity een 'geïntegreerde aanpak en een behoorlijk budget' nodig hebben om uit te groeien tot een belangrijk instituut. "Cybercriminaliteit is een echte industrie geworden. Klassieke oplossingen werken niet altijd voldoende." Uit de opgevraagde cijfers zou blijken dat het aantal internetaanvallen met ruim de helft is toegenomen tussen 2014 en 2015. Uit de berichtgeving blijkt niet welke incidenten worden gezien als aanval.

Verder zou uit een rapport van het Nederlandse ministerie voor Economische Zaken blijken dat er vanuit het Nederlandse bedrijfsleven kansen moeten worden gezocht in België, vanwege de 'geringe deskundigheid' die daar op het gebied van ict bestaat.

Premier Charles Michel presenteerde in oktober 2015 het Centrum voor Cybersecurity. Bij de aankondiging werd bekendgemaakt dat het centrum een budget heeft van 700.000 euro en een bezetting van tien werknemers. Het Nederlandse NCSC heeft voor 2016 een budget van 3,5 miljoen euro toegewezen gekregen.

Reacties (47)


Google laat bedrijven berichten bij zoekresultaten publiceren tijdens test

Door Olaf van Miltenburg, 7 maart 2016 10:1436 reacties

Google test met een aantal bedrijven een uitbreiding van zijn zoekmachine. De bedrijven krijgen hierbij de mogelijkheid berichten te plaatsen bij zoekresultaten. Voorlopig hoeven ze daar nog niet voor te betalen en de mogelijkheid komt ook naar andere 'prominenten' en organisaties.

De uitbreiding draagt de naam Posts en is eerder dit jaar in vergelijkbare vorm al getest bij debatten van presidentskandidaten. De tool komt nu echter ook beschikbaar voor bedrijven. "Het gaat om experimentele zoekfunctionaliteit die we aan het testen zijn en die niet gerelateerd is aan Google+", laat een woordvoerder van Google weten aan Business Insider.

Naast het experiment gaat het om een korte periode waarbij kleine bedrijven de mogelijkheid krijgen berichten te plaatsen bij zoekresultaten die gerelateerd zijn aan hun diensten. Ze hoeven hier voorlopig nog niet voor te betalen, waardoor het feitelijk nog niet om advertenties gaat, maar wellicht verandert dat in de toekomst.

De test voor Posts werd ontdekt door zoekdeskundige Mike Blumenthal, die een berichtenpagina van een juwelier voorgeschoteld kreeg nadat hij op verlovingsringen gezocht had. De Posts-pagina bevat nieuwsberichten en aankondigingen van de juwelier. Google verklaart de functionaliteit uit te brengen naar 'prominente figuren' en andere organisaties.

Google Posts test

Reacties (36)


Blizzards shooter Overwatch komt op 24 mei uit - update

Door Jeroen de Vries, 7 maart 2016 10:0683 reacties

De online multiplayer-shooter Overwatch van Blizzard komt uit op 24 mei, blijkt uit een inmiddels verwijderde reclame op de Amerikaanse versie van gamewebsite IGN. Op de banner stond ook een aankondiging voor een open bèta die loopt vanaf 3 mei.

Overwatch IGNEen bezoeker van de website maakte een screenshot van de reclame en plaatste dit op NeoGAF. Op de website van de game staat nog geen datum, en de reclame is inmiddels niet meer te zien. Naast de data blijkt uit de reclame ook dat het plaatsen van een pre-order op de game vroegtijdige toegang biedt aan de bèta. Dit aanbod zou moeten eindigen op 29 april.

Overwatch is een nieuw franchise van Blizzard en de uitgever kondigde deze in 2014 aan tijdens het bedrijf zijn eigen evenement BlizzCon. De game is een online multiplayer-shooter en werkt met klassen. Elk van deze klassen heeft zijn eigen sterke en zwakke punten en passen het beste bij bijvoorbeeld een aanvallende, verdedigende, of ondersteunende speelstijl.

Overwatch is al door een aantal gesloten bèta's geweest en dat de game in de lente van 2016 uit zou komen bleek al in november vorig jaar. Tijdens de laatste bèta bestond de game uit drie verschillende modi en een modus die in combinatie is van twee hiervan. Payload is een modus waarin een object verplaatst wordt naar het einde van een speelveld. Het doel van de verdedigende groep is om de aanvallers hun vooruitgang tegen te houden; het doel van de aanvallers is om het object naar het eindpunt te brengen. In Point Capture is het de taak van het verdedigende team om de controle te behouden over bepaalde gebieden en is het de taak van de aanvallers om deze gebieden te veroveren. Hybrid is een modus die begint met een deel Point Capture en eindigt met Payload.

In de meest recente gesloten bèta werd Control toegevoegd als modus. In deze modus strijden twee teams over een aantal gebieden. Wanneer de controle over een gebied behaald is dan wordt er voortgang geboekt tot de daadwerkelijke verovering ervan. Het team dat als eerste 100 procent haalt wint de ronde. Overwatch komt uit voor de pc, PlayStation 4 en Xbox One. De pc-versies kosten vanaf 39,99 euro voor de digitale basisversie en 49,99 voor de Origins-editie. De versies voor consoles gaan vanaf 59,99 euro kosten.

Update 8/3: Inmiddels heeft Blizzard zelf de datum bevestigd en is er een trailer voor de game met de officiële releasedatum online gegaan.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (83)


KPN wil dekking glasvezel verder uitbreiden - update

Door Arnoud Wokke, 7 maart 2016 09:45262 reacties

KPN wil de dekking van zijn glasvezelnetwerk uitbreiden. Op dit moment kunnen 2,1 miljoen Nederlandse huishoudens een glasvezelabonnement nemen, maar dat aantal is in 2015 minder toegenomen dan voorgaande jaren.

KPN vermeldt het plan voor de grotere glasvezeldekking in zijn strategie voor de komende jaren, die de provider maandag presenteert aan investeerders op Capital Markets Day. Tweakers heeft de provider proberen te bereiken voor een toelichting op waar en in welke mate het de dekking wil uitbreiden, maar KPN heeft vooralsnog geen toelichting gegeven.

Het afgelopen jaar vlakte de groei in de glasvezeldekking van KPN af. Inmiddels kunnen 2,16 miljoen huishoudens een abonnement met glasvezel afnemen, 159.000 meer dan een jaar geleden. Dat is zowel absoluut als relatief de minste stijging van het aantal huishoudens met glasvezel in jaren. In 2014 en 2013 kwamen er bijvoorbeeld meer dan 350.000 huishoudens met glasvezel bij.

De provider heeft zich afgelopen jaren gericht op het versnellen van de koperverbinding met technieken als pair bonding en vdsl vectoring. Daardoor legde de provider minder aandacht op fiber-to-the-home. KPN kreeg eind 2014 glasvezelbedrijf Reggefiber geheel in handen.

Update, dinsdag: KPN heeft verduidelijkt dat de uitbreiding van het glasvezelnetwerk niet bestaat uit veel meer aansluitingen voor fiber-to-the-home, maar meer glasvezelverbindingen naar mobiele masten en wijkkasten.

Reacties (262)


Officiële versie Mac-app Transmission bevatte ransomware

Door Arnoud Wokke, 7 maart 2016 08:24114 reacties

De officiële versie van de bittorrent-client Transmission voor OS X-apparaten bevatte ransomware. De ransomware KeRanger zat in versie 2.90. Het is onbekend hoe het kon gebeuren dat Transmission via de eigen site een besmette versie heeft verspreid.

De site van Transmission geeft momenteel een waarschuwing weer om meteen een update te downloaden voor wie versie 2.90 van de client op zijn OS X-apparaat heeft gezet. Versie 2.92 verwijdert de ransomware met de naam KeRanger. Het is onbekend hoeveel mensen slachtoffer zijn geworden van de malware, die bestanden op het apparaat versleutelt en voor een bitcoin, momenteel ongeveer 368 euro, weer beschikbaar maakt voor gebruikers.

Beveiligingsbedrijf Palo Alto Networks heeft de malware gevonden. KeRanger kwam door Apples beveiliging Gatekeeper heen, omdat het gebruikmaakte van een geldig ontwikkelaarscertificaat. De aanvallers hebben de versie op de site vervangen door een eigen variant met daarin KeRanger. Dat wijst op een hack van de site, maar die heeft de ontwikkelaar van Transmission nog niet bevestigd.

Apple heeft het certificaat van de besmette versie van Transmission ingetrokken, waardoor gebruikers van OS X de variant met KeRanger niet meer kunnen openen. Omdat de besmette versie afgelopen vrijdag is gecompileerd en online is gezet en Palo Alto Networks op dezelfde dag Apple heeft ingelicht, zal het aantal slachtoffers beperkt zijn. Daarnaast trof het alleen gebruikers die het dmg-bestand van de site hebben gehaald, niet de mensen die Transmission van een update hebben voorzien vanuit het programma zelf. Bovendien is KeRanger volgens Palo Alto nog in ontwikkeling. Er zit nog niet gebruikte code in de malware, om bijvoorbeeld Time Machine-backups te versleutelen.

Het is niet de eerste ontdekte ransomware voor OS X. Kaspersky ontdekte enkele jaren geleden Filecoder, maar ook die was op moment van ontdekking nog niet af en verwees voor de command and control-server nog naar een lokale computer.

Transmission screenshot (620 pix)

Reacties (114)