Samengevat
Overwatch is een game die fans van shooters de diepgang geeft die een moba heeft. Het is een game waarin je uit 21 Heroes kunt kiezen die Blizzard niet alleen prima uitgebalanceerd heeft, maar ook goed verdeeld heeft tussen makkelijk en moeilijk. Zo is er steeds een nieuwe Hero om te leren kennen en steeds een andere rol binnen je team om te ontdekken. Overwatch is daarmee een game met heerlijk veel lagen. Een game die je heel lang kunt blijven spelen, omdat er steeds iets nieuws te leren of te ontdekken valt. Dat zit hem niet alleen in de Heroes, maar ook in het uitstekende level design. Helemaal perfect is Overwatch niet. Er mist nog wat aan matchmaking en aan ranking, maar daar wordt aan gewerkt. Desalniettemin is Overwatch een heerlijke, toegankelijke, maar tegelijk uitdagende game waar je maandenlang plezier aan kunt hebben.
Pluspunten
Minpunten
Eindoordeel
Talent moet je koesteren. Het is bovendien handig om je talent kansen te geven, en dat laatste is precies wat Blizzard Entertainment heeft gedaan. Ruimschoots zelfs. Jeffrey Kaplan, het talent in kwestie, kwam in 2002 bij Blizzard in dienst, nadat hij zich op de kaart had gezet als guild leader in EverQuest. Zonder enige ervaring bij een ontwikkelstudio maakte hij snel naam binnen het team dat aan de ontwikkeling begon van World of Warcraft, en Kaplan zou uitgroeien tot de man die verantwoordelijk was voor alle quests, raids en dungeons. Daarna kreeg hij de leiding over Titan, de mmog die de opvolger van WoW moest worden. Titan werd al snel gecanceld, maar Kaplan had nog nog wel een ander ideetje voor een game. Hij kreeg van Blizzard de gelegenheid om dat uit te werken. Een flink risico, want met dat ideetje treedt Kaplan stevig buiten de gebaande paden.
Gespeeld op: Windows
Ook verkrijgbaar voor: PlayStation 4, Xbox One
Tweakers speelt Overwatch.
Kaplan wijkt met Overwatch, het ideetje in kwestie, namelijk flink af met wat we van Blizzard gewend zijn. Het is voor het eerst sinds 1998 dat Blizzard een geheel nieuwe titel op de markt brengt. Bovendien is Overwatch een first person shooter, althans grotendeels, en dat is een genre waar de studio weinig ervaring mee heeft. Hij werkte ooit aan StarCraft: Ghost, maar die game is nooit afgerond. Overwatch is dus in meerdere opzichten een gewaagd project. Een lakmoesproef voor een studio die bekend staat om de kwaliteit van zijn games. Lukt het die gelauwerde studio om ook van een dergelijk afwijkend project een succes te maken?
Concurrentie
Laten we, voor we antwoord geven op die vraag, eerst even kort kijken naar wat Overwatch is. Met Overwatch haakt Blizzard aan bij een nieuwe trend die in 2014 door Bethesda werd ingezet met BattleCry. Van die game hebben we sindsdien niet veel meer vernomen, maar hij vormde wel de opmaat voor de aankondiging van een aantal vergelijkbare games. Gearbox kwam met Battleborn, Blizzard kondigde Overwatch aan en Cliff Bleszinski en Arjan Brussee werken met hun Boss Key Productions aan LawBreakers. Het zijn allemaal games die zich bevinden op het snijvlak van populaire moba's zoals League of Legends en Dota 2 enerzijds, en ouderwetse online shooters zoals Counter-Strike, Team Fortress en zelfs klassiekers als Quake III: Arena en Unreal Tournament anderzijds. Dat betekent dat twee teams een arena betreden, waarbij beide teams bestaan uit verschillende classes die ieder een beperkt aantal skills tot hun beschikking hebben. Daar houden de overeenkomsten wel zo'n beetje op; uiteraard zijn er de nodige verschillen tussen de games.
Blizzard toont gameplay van Overwatch.