Ik ben altijd een beetje teleurgesteld geweest in het ranking systeem van Blizzard.
Om te beginnen zijn ze verkeerd begonnen door iets te gebruiken dat voor schaken gebruikt werd, Het ELO systeem (
https://nl.wikipedia.org/wiki/Elo-rating ) is gemaakt voor een 1 tegen 1 omgeving en daar begin je met 1000 punten. Op basis van dit systeem zijn ze verder gegaan en hebben ze er allemaal uitbreidingen rond gebouwd.
Er zijn een hoop discussies over gevoerd op de StarCraft 2 forums, omdat zeker in 4x4 team games het systeem totaal niet tot ze recht kwam. Als je ongelukkig begonnen was met slechte placement matches (portrait farmers, trollers, teamkillers) dan zat je dus 'vast' in een lage bracket waar je nooit meer uit kwam. De conclusie die vaak werd opgevoerd aan het einde van die discussies was: "Ja, maar Starcraft 2 gaat uiteindelijk om de 1 vs 1."
Nu hebben we "Heroes of the Storm" en "Overwatch", die beide voortborduren op hetzelfde systeem... Jottum! Zit je straks weer klem tussen trollers en smurfs (Smurfs zijn weer het resultaat van dat het bizar lang duurt om te omhoog of omlaag te ranken)