Tip de redactie

Amerikaanse telecomwaakhond FCC voert netneutraliteit in

Door Dimitri Reijerman, 26 februari 2015 19:58102 reacties

De Federal Communications Commission heeft strenge regels ingesteld voor internetproviders. Isp's worden voortaan beschouwd als nutsbedrijven, waarmee feitelijk netneutraliteit in de VS wordt ingevoerd. Zo mogen providers geen verkeer meer afknijpen of betalende partijen prioriteit geven.

De nieuwe regels voor internetproviders zijn binnen het bestuur van de FCC met drie tegen twee stemmen aangenomen, zo meldt The Washington Post. Twee Republikeinse leden stemden tegen. Volgens de nieuwe regels mogen Amerikaanse internetproviders geen content van derden hinderen, bijvoorbeeld door de snelheid kunstmatig te verlagen. Ook het aanbieden van 'snelwegen' aan betalende partijen of het voorrang geven aan eigen diensten wordt aan banden gelegd.

Volgens de commissieleden moeten de nieuwe regels de groei van mobiel internetgebruik veiligstellen en de openheid van internet voor eenieder garanderen. Bovendien gaan de aangescherpte regels veel verder dan eerdere voorstellen. Zo kan de FCC de regels ook opleggen aan mobiele providers. Tot nu toe hadden zij nog een uitzonderingspositie en mochten de mobiele providers naar eigen inzicht handelen.

In de VS is lang gediscussieerd over het invoeren van netneutraliteit. Een eerder FCC-voorstel was aanzienlijk minder streng, mede onder druk van een lobby die door internetproviders was opgezet. Veel isp's hebben al gedreigd de nieuwe regels bij de rechter aan te vechten zodra deze door de FCC zijn goedgekeurd.

De Verenigde Staten is niet het eerste land dat netneutraliteit wil invoeren. In Nederland is netneutraliteit sinds 2012 vastgelegd in de Telecommunicatiewet. In de Europese Unie worden voorstellen voor invoering nog besproken.

Reacties (102)

Lees meer

FCC gaat netneutraliteit invoeren in VS
FCC gaat netneutraliteit invoeren in VS Nieuws van 13 september 2011

Google gaat Flash-advertenties automatisch omzetten naar html5

Door Dimitri Reijerman, 26 februari 2015 19:33114 reacties

Google biedt adverteerders voortaan de mogelijkheid om zowel bestaande als nieuwe reclame-uitingen die in Flash-containers zijn geplaatst te converteren naar html5. Hierdoor moeten de advertenties voortaan ook werken op browsers die geen Flash ondersteunen.

Sinds september biedt Google al aan adverteerders de mogelijkheid om advertenties in html5-formaat te tonen als fall-back wanneer gedetecteerd wordt dat een browser niet overweg kan met Flash-objecten. Google heeft nu aangekondigd dat het dit proces wil automatiseren: zodra een adverteerder een Flash-advertentie uploadt naar het Google-reclameplatform, wordt deze automatisch geconverteerd naar html5-code om daarna in browsers getoond te worden in plaats van een Flash swf-object.

Met de automatische conversie naar html5 wordt het potentiële bereik voor adverteerders vergroot omdat browsers die geen Flash ondersteunen toch reclame-uitingen kunnen tonen. Google stelt dat de meeste Flash-banners zonder problemen omgezet kunnen worden, maar er zijn ook uitzonderingen. Om dit te testen kunnen adverteerders hun Flash-objecten handmatig converteren met de Swiffy-tool van Google. Als deze tool succesvol een swf-object weet om te zetten naar html5, dan moet het automatische converteren op Googles platform ook slagen.

Google geeft verder aan dat het ook oudere Flash-advertenties op zijn Google Display Network automatisch om wil gaan zetten naar html5. De internetgigant is op meerdere fronten bezig om het verouderde en onveilige Flash van Adobe te verruilen voor html5. Zo is onlangs de html5-player in de meeste browsers de standaard geworden voor weergave van YouTube-clips.

Reacties (114)


Apple hint op meer details over Apple Watch tijdens persevent op 9 maart

Door RoD , 26 februari 2015 19:2782 reacties

Apple heeft bekendgemaakt dat het op 9 maart een persevenement houdt in San Francisco. Het bedrijf verwijst in de uitnodiging naar het ingaan van de Amerikaanse zomertijd, een mogelijke hint naar de Apple Watch. Verder is geen informatie bekendgemaakt.

De uitnodiging is naar verscheidene media gestuurd, waaronder Tweakers. Op de uitnodiging staat 'Spring Forward', zonder verdere informatie. Dat is waarschijnlijk een verwijzing naar de Amerikaanse zomertijd die de dag daarvoor begint. Vermoedelijk is de verwijzing naar de zomertijd tevens een hint naar de Apple Watch: mogelijk geeft het bedrijf meer informatie vrij over de naderende release van het horloge. Deze staat voor april gepland.

Het bedrijf uit Cupertino gaf in zijn uitnodiging verder geen informatie over de precieze inhoud van het evenement. Daardoor blijft het onderwerp van de persbijeenkomt nog enigszins speculeren. Normaal gesproken kondigt Apple eigen evenementen aan om nieuwe producten of diensten aan te kondigen.

Apple-ceo Tim Cook gaf eerder al aan dat de Apple Watch in april in de verkoop gaat. Tijdens het evenement worden mogelijk meer details bekendgemaakt over de release. Zo is de verwachting dat de release in Nederland en België later dan april zal zijn. Ook heeft Apple nog niet alle prijzen bekendgemaakt en zijn nog niet alle features uit de doeken gedaan.

Apple event 9 maart

Reacties (82)


Archos kondigt nieuwe Oxygen-smartphone met octacore-soc aan

Door RoD , 26 februari 2015 19:0236 reacties

Archos heeft een nieuwe telg in de Oxygen-smartphonereeks aangekondigd. De 50 Oxygen+ beschikt over een octacore-soc van MediaTek en heeft een 5"-scherm met een resolutie van 1280x720 pixels. Het gaat om een kleine update ten opzichte van het voorgaande model.

Het nieuwe toestel is op de Archos-website gezet. Daar meldt de Franse fabrikant dat de 50 Oxygen+ beschikt over een MediaTek MT6592-soc, die over acht Cortex A7-kernen beschikt op een kloksnelheid van 1,4GHz. Verder is 1GB ram en 8GB opslaggeheugen aanwezig. Vergeleken met de voorganger, de 50c Oxygen, beschikt het plus-model over dezelfde rekenkracht.

Ook het 5"-scherm met resolutie van 1280x720 pixels is gelijk aan de voorganger, net als de 8-megapixelcamera op de achterkant. Aan de voorkant is wel een upgrade doorgevoerd: in plaats van 2 megapixels is er nu een camera met 5 megapixels ingebouwd. Verder heeft Archos het uiterlijk van de plus-smartphone veranderd, waardoor onder meer het logo van de fabrikant is verdwenen op de voorkant. Lte-ondersteuning ontbreekt.

De software is gebaseerd op Android 4.4 en dus niet de nieuwste versie 5.0. Archos heeft nog geen prijzen bekendgemaakt van het nieuwe model. Aannemelijk is dat de prijs rond de 200 euro ligt: de 50c Oyxgen kost momenteel iets meer dan 180 euro. Waarschijnlijk komt de 50 Oxygen+ ook in Nederlandse winkels te liggen.

Archos 50 Oxygen+

Reacties (36)


Polyphony voegt B-spec-modus en nieuwe auto toe aan Gran Turismo 6

Door Dimitri Reijerman, 26 februari 2015 18:4532 reacties

Door middel van een nieuwe update voor Gran Turismo 6 is de B-spec-modus beschikbaar gekomen in de racegame. Ook is er een nieuwe auto beschikbaar in Gran Turismo 6, evenals een verse racetrack.

De B-spec-modus kan in de carrièremodus via het quick-menu geselecteerd worden na installatie van de 536MB zware update 1.16. De modus moet spelers helpen bij het racen van een lastige racetrack, maar kan ook gebruikt worden om een race te bekijken.

Naast de nieuwe modus heeft Polyphony Digital de Mini Clubman Vision Gran Turismo aan de GT6-catalogus toegevoegd. De compacte Mini biedt 395pk en heeft een topsnelheid van 290km/u. De auto is te koop, maar kan tijdelijk ook vrijgespeeld worden door mee te doen aan het Seasonal Event.

De update biedt ook een verbeterde versie van de standaard Mid-Field racetrack. Daarnaast kunnen gamers voortaan ook de achtervleugel van een bolide een lik verf geven, terwijl ook de Mazda LM55 Vision Gran Turismo en Chevrolet 2X Vision Gran Turismo customizable zijn gemaakt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (32)


Lionhead maakt Fable Legends free-to-play

Door Dimitri Reijerman, 26 februari 2015 17:5055 reacties

Fable Legends, een cross-platform multiplayergame, krijgt het free-to-play-model toebedeeld door ontwikkelaar Lionhead Studios. Later dit jaar moet de game beschikbaar komen voor zowel de pc met Windows 10 als de Xbox One.

De aankondiging van een free-to-play-systeem voor Fable Legends is gedaan op de websites van de aankomende game. Lionhead zal in Fable Legends heroes in een roulatiemodel beschikbaar stellen. Tegen betaling, middels een reguliere betaaltransactie of met virtueel geld dat in het spel is te verdienen, kan door de speler een hero permanent beschikbaar worden gemaakt. Daarnaast zijn er ook diverse objecten in de game te koop.

De 'gratis' heroes worden elke twee weken aangevuld met nieuwe helden, met als gevolg dat de vorige lichting niet langer gespeeld kan worden. Lionhead belooft dat de geboekte voortgang wel behouden blijft mocht een hero weer ten tonele verschijnen. Verder komen alle quests beschikbaar voor niet-betalende spelers en er zijn geen tijdslimieten.

Fable Legends zal later dit jaar speelbaar zijn op Windows 10 en Xbox One. Het wordt mogelijk om de game te streamen vanaf een Xbox One naar een Windows 10-compatibele pc of tablet. Ook is de game cross-platform speelbaar.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (55)


ARM en IBM komen met nieuw ontwikkelbordje voor internet of things-toepassingen

Door Dimitri Reijerman, 26 februari 2015 17:0160 reacties, submitter: player-x

ARM heeft samen met IBM de Ethernet IoT Starter Kit, een ontwikkelbordje met een ARM Cortex M4-soc, uitgebracht. De starterskit is bedoeld voor ontwikkelaars en kleine bedrijfjes die snel internet of things-toepassingen willen koppelen aan onder andere IBM clouddiensten.

De Freescale K64F-soc van de Ethernet IoT Starter Kit is gebaseerd op ARM's Cortex M4-chipontwerp. Deze is specifiek bedoeld voor embedded toepassingen. De soc draait op 120MHz. Verder is er 256KB werkgeheugen aanwezig, evenals 1MB flashgeheugen. Tevens is er een ethernetaansluiting aanwezig.

Ten opzichte van het eerdere IoT-starterspakket van ARM en IBM is de hardware krachtiger geworden: het oudere bordje moest het nog doen met een 96MHz Cortex M3-soc, 32KB ram en 512KB flashgeheugen. Daarnaast heeft de nieuwe uitvoering meer spi- en l2c-aansluitingen. Er is ook een expansiekit beschikbaar. Deze biedt diverse sensoren, waaronder een thermometer, een accelerometer, twee potentiometers, een buzzer en een led die drie kleuren kan weergeven.

IBM werkt mee aan het IoT-project van ARM om zijn clouddiensten te promoten. Met het meegeleverde ARM mbed OS kunnen ontwikkelaars een koppeling maken met IBM's BlueMix-clouddienst. Daarnaast kan het ontwikkelbordje via een website van IBM uitgelezen worden. De adviesprijzen voor de Ethernet IoT Starter Kit en de diverse optionele accessoires zijn nog niet bekendgemaakt, maar ARM laat aan de BBC weten dat de kit ergens tussen de 50 dollar, circa 44 euro, en 200 dollar gaat kosten.

IoT Starter Kit – Ethernet Edition

Reacties (60)


Samsung produceert snelle 128GB ufs-opslag voor smartphones

Door Olaf van Miltenburg, 26 februari 2015 15:2670 reacties, submitter: Balance

Samsung is de massaproductie van emmc-geheugen op basis van de nieuwe universal flash storage 2.0-standaard begonnen. Het gaat om geheugen met hoge bandbreedte en een capaciteit van 128GB. De aankondiging komt vlak voor die van de nieuwe Galaxy S6-modellen.

Samsungs ufs-embedded-geheugen komt in versies met opslagcapaciteiten van 128GB, 64GB en 32GB. Dat is dubbel zoveel als de huidige lijn van emmc-geheugen. Samsung levert het geheugen op een nieuwe ePoP, die 50 procent minder ruimte inneemt en direct op de chip geplaatst kan worden. Samsung verwacht dat ufs de high-end-markt gaat bedienen en het huidige emmc voor de midrange gemaakt blijft worden.

Het voordeel van ufs boven emmc is onder andere het gebruik van een Command Queue via een seriële interface, waar emmc het nog met een parallelle 8bit-interface moet doen. Volgens Samsung ligt de snelheid van ufs op 19.000 iops bij willekeurig lezen, 2,7 keer sneller dan bij emmc versie 5.0 en meer dan 12 keer sneller dan bij geheugenkaarten. Willekeurig schrijven zou op 14.000 iops uitkomen. Ook de sequentiële lees- en schrijfsnelheden liggen hoger dan bij emmc versie 5.0, terwijl het verbruik met de helft zou zijn afgenomen.

Volgens Samsung maakt het geheugen het vloeiend afspelen van 4k-content en vlekkeloos multitasken mogelijk. De aankondiging komt vlak voor het moment dat Samsung twee Galaxy S6-modellen gaat aankondigen. Die introductie wordt volgende week op de MWC in Barcelona verwacht.

Samsung UFS 128GB

Reacties (70)


ASML en TSMC melden mijlpaal van 1000 met euv belichte wafers in 24 uur

Door Olaf van Miltenburg, 26 februari 2015 14:3734 reacties, submitter: bokkow

ASML en TSMC hebben bij een testrun 1022 wafers binnen 24 uur bij 90W weten te belichten met een NXE:3300B-machine. Dat aantal zou een mijlpaal op de weg naar het voor productie inzetten van euv zijn, zoals TSMC wil doen.

Volgens ASML en TSMC toont de output bij de testronde het potentieel van ASML's euv-systemen aan. Nog dit jaar moet de daadwerkelijke productie van ASML's nieuwste generatie chipmachines op een aanhoudende output van 1000 wafers per dag komen, zo is het doel. Bij TSMC staan twee NXE:3300B-systemen, die nog eens aangevuld worden met twee nieuwere NXE:3350B-systemen.

Met de euv-lithografietechniek wordt gebruikgemaakt van extreem ultraviolet licht, dat door de kleinere golflengte voor kleinere structuren kan zorgen dan de huidige immersie-lithografie. Euv wordt al jaren genoemd als beloofde methode om kleinere nodes mogelijk te maken, maar ASML had grote moeite de technologie op orde te krijgen. Vooral het verkrijgen van voldoende lichtopbrengst om voldoende wafers per dag te kunnen belichten is een grote uitdaging.

Anderhalf jaar geleden meldde ASML overigens al een lichtopbrengst van 80W voor de NXE:3300 met bijbehorende waferproductie van ruim 40 wafers per uur. In hoeverre de nu gerealiseerde 90W opbrengst met omgerekend bijna 43 wafers per uur daadwerkelijk een mijlpaal genoemd kan worden, is onduidelijk. Wel lijken beide bedrijven duidelijk te willen maken dat het proces steeds dichter bij productierijpheid komt.

Hoewel TSMC op euv heeft gewed, lijkt Intel zo lang mogelijk van immersie-lithografie gebruik te willen maken. Het concern denkt zelfs het 7nm-procedé kostenefficiënt te kunnen implementeren zonder op euv te hoeven overstappen, zei Mark Bohr, senior fellow bij Intel, eerder deze week tijdens de start van de IEEE international Solid-State Circuits Conference in San Francisco. Hoe het bedrijf dit denkt te gaan doen, zei hij niet, maar wel gaf hij een hint dat afgestapt gaat worden van silicium finfets en op een nieuw materiaal overgestapt wordt. In 2018 wordt pas de overstap op 7nm verwacht, volgend jaar moet de 10nm-productie met silicium finfets beginnen.

Reacties (34)


Samsung meldt connectieproblemen met smart-tv-platform opgelost te hebben

Door Olaf van Miltenburg, 26 februari 2015 12:2258 reacties

De verbindingsproblemen die gebruikers van bepaalde Samsung-smart-tv's ondervonden, zijn voorbij. Samsung meldt aan Tweakers dat het probleem is opgelost. Veel gebruikers in in Nederland en België klaagden over de problemen, die wereldwijd optraden.

Samsung heeft de problemen in de ochtend van donderdag opgelost, vertelt de woordvoerster van Samsung Nederland aan Tweakers. "Het probleem lag bij de koppeling van het landnummer met de server", vertelt ze. Volgens haar begonnen de problemen op dinsdag, toen Samsung een update bij het Smart Hub-platform doorvoerde. "We bieden onze excuses aan, aan iedereen die verbindingsproblemen ondervond", laat de woordvoerster verder weten.

De gehele woensdag kampten bezitters van Samsung-televisies in de D- en E-series, modellen die in 2011 en 2012 op de markt kwamen, over connectieproblemen. Niet alleen in de Benelux, maar wereldwijd traden problemen op. Enkele tweakers meldden dat het handmatig aanpassen van het ip-adres van de dns-server soelaas bood.

Samsung Smart Hub netwerkprobleem

Reacties (58)


Intel vereenvoudigt naamgeving Atom-processors

Door Olaf van Miltenburg, 26 februari 2015 11:5784 reacties

Intel heeft de naamgeving voor zijn Atom-chips in drie segmenten onderverdeeld. De processors krijgen een naam met x3-, x5- en x7-achtervoegsel, overeenkomstig de prestaties. De Atoms volgen hiermee de naamgeving van Core-processors.

Intel verdeelt zijn zuinige processors voor tablets en smartphones voortaan in Atom x3-, x5- en x7-lijnen op basis van een goed, beter, best-principe, meldt de chipfabrikant. Dat moet de consument een beter beeld geven van de prestaties van de chips in tablets, meent het bedrijf.

Volgens Intel wordt de consument geconfronteerd met een duizelingwekkend aantal keuzes nu de tabletmarkt tot wasdom is gekomen. "Het is moeilijk te begrijpen welke ervaring een tablet gaat bieden aangezien de prestaties en eigenschappen variëren en niet altijd gerelateerd zijn aan de prijs", aldus Intel.

Met de onderverdeling volgen de Atoms de Core-processors, die al sinds 2010 gerangschikt worden in Core i3-, i5- en i7-modellen. Tot nu toe gebruikte Intel een Z-voorvoegsel voor de chips voor tablets en smartphones, gevolgd door vier cijfers. In het verleden waren dat drie cijfers en was er een N-voorvoegsel voor netbookchips, zo zegt Intel nog op zijn site voor naamgevingsschema's.

Intel Atom naamgeving 2015klik voor hele infographic over naamgeving

Reacties (84)


Details van Intels NUC met Core i7 en Iris-gpu verschijnen online

Door Olaf van Miltenburg, 26 februari 2015 10:59113 reacties

Er zijn nieuwe details over de NUC-mini-pc met Core i7 en Iris-graphics van Intel verschenen. De kleine pc komt in het tweede kwartaal van 2015 beschikbaar en bevat een Core i7-5557U met Iris Graphics 6100-gpu. Ook is er standaard ondersteuning voor wifi-ac.

Intel richt zich met de NUC-kit met typenaam NUC5i7RYH op gamers, foto- en videobewerkers en home theater-toepassingen, blijkt uit de slides die FanlessTech publiceert. De kleine pc beschikt over de Core i7-5557U met Iris Graphics 6100-gpu, zoals al werd vermoed. Deze krachtige geïntegreerde videochip van Intel heeft 48 execution units, tegenover bijvoorbeeld 24 eu's van de HD 5500, waar de meeste zuinige mobiele Broadwell-chips mee uitgerust zijn. De tdp van de Core i7 is 28W waarmee er waarschijnlijk weinig fanless behuizingen voor de kit gaan verschijnen.

Verder kan de NUC5i7RYH maximaal 16GB dual-channel ddr3l huisvesten en is er plek voor 2,5"-drives en ssd's met M.2-formfactor. Er zijn twee usb 3.0-poorten aan de achterkant en twee op het frontpaneel, waarbij een exemplaar een laad-functie heeft. Aan de voorzijde zit een infraroodsensor voor afstandsbedieningen.

De pc heeft verder mini-hdmi 1.4a en mini-displayport 1.2. De netwerkkaart is de Intel 7265 die ondersteuning voor 802.11ac-wifi, bluetooth 4 en Intel Wireless Display biedt. De nieuwe generatie NUC's kan met covers van derde partijen uitgerust worden, die bijvoorbeeld ondersteuning voor nfc toevoegen. De NUC5i7RYH komt in het tweede kwartaal van 2015 op de markt maar de prijs is nog altijd onbekend.

Intel NUC NUC5i7RYHIntel NUC NUC5i7RYH

Reacties (113)


LG Urbane-smartwatch met lte draait niet op Android Wear of WebOS

Door Joost Schellevis, 26 februari 2015 10:2546 reacties

De lte-variant van de 'luxe' Urbane-smartwatch van LG is niet voorzien van Android Wear, waar de non-lte-versie van dat besturingssysteem wel draait. Ook gebruikt LG geen WebOS, maar een zelf ontwikkeld besturingssysteem.

Het is niet duidelijk waarom de lte-versie van het horloge wordt geleverd met een ander besturingssysteem dan de niet-lte-versie. LG heeft tegenover The Verge enkel aangegeven dat een ander, zelf ontwikkeld besturingssysteem wordt gebruikt.

De lte-versie van de Urbane-smartwatch biedt ook voice over lte: gebruikers kunnen dus bellen met andere mensen zonder dat een gekoppelde smartphone vereist is. Ook kan zonder gekoppelde telefoon gebruik worden gemaakt van internet. Verder heeft de lte-versie een grotere accu: een van 700mAh, tegenover de 410mAh van de 'normale' Urbane.

Voor zover bekend wijkt de rest van de specificaties niet af. De Urbane heeft een p-oled-scherm met een diagonaal van 1,3" en een resolutie van 320x320 pixels. De soc is een Snapdragon 400 van Qualcomm, een quadcore op 1,2GHz met een Adreno 305-gpu. De Urbane heeft daarnaast een hartslagmeter aan boord, net als een barometer en diverse sensors.

Update, woensdag 14:08: Het horloge blijkt toch WebOS te draaien, ondanks dat LG dat niet als zodanig aankondigde. Lees meer in onze preview van de LG Watch Urbane.

LG Watch Urbane

Reacties (46)


T-Mobile verliest 315.000 klanten

Door Joost Schellevis, 26 februari 2015 09:04215 reacties

T-Mobile heeft vorig jaar 315.000 klanten verloren. In totaal heeft het bedrijf nu 3,9 miljoen klanten. De klanten die overbleven, gebruikten wel 128 procent meer data dan een jaar eerder. Ook de omzet van T-Mobile daalde, maar de winst steeg.

T-MobileIn 2014 verloor T-Mobile meer klanten dan een jaar eerder, toen 279.000 mensen hun T-Mobile-simkaart omruilden voor die van een andere provider. T-Mobile zegt zelf dat de daling van het aantal klanten komt doordat het bedrijf 'minder de nadruk heeft gelegd op prepaid'. Het bedrijf verloor inderdaad 260.000 prepaid-klanten, tegen 55.000 klanten met een contract. Dat blijkt uit de jaarcijfers van moederbedrijf Deutsche Telekom.

Naast de 315.000 opzeggingen verloor T-Mobile 226.000 klanten door de verkoop van Simpel. Die virtuele provider werd in augustus opgekocht door het eigen management, met geld van externe geldschieters. Als de Simpel-klanten worden meegeteld, verloor T-Mobile vorig jaar 541.000 klanten.

T-Mobile verkocht Simpel om zich nog maar op twee merken te richten: T-Mobile als 'premiummerk' en Ben voor de onderkant van de markt. Daartoe stopte T-Mobile ook met MTV Mobile, al lopen die abonnementen voorlopig nog wel door. Het is niet bekend hoeveel van de 3,9 miljoen klanten die T-Mobile nog heeft, een simkaart van Ben hebben. "Daar maken we geen onderscheid in", zegt woordvoerster Liselore Stuut.

De provider maakt verder bekend dat zijn klanten vorig jaar 128 procent meer data verstookten dan een jaar eerder. Hoeveel de klanten echter precies verstookten, kan de provider desgevraagd niet aangeven. T-Mobile behaalde in 2014 een omzet van 1,5 miljard euro, tegen 1,7 miljard euro een jaar eerder. De omzet daalde onder meer doordat T-Mobile-klanten minder buiten hun bundel belden en internetten. De winst steeg wel: van 495 miljoen naar 630 miljoen euro.

Reacties (215)


'Google wil advertenties op YouTube koppelen aan zoekgeschiedenis'

Door Joost Schellevis, 26 februari 2015 08:41192 reacties

Google is volgens een Amerikaanse krant van plan om advertenties op YouTube te koppelen aan de data die het heeft van gebruikers. Zo zou iemand die zoekt op vakanties in de Caraïben advertenties van reisbureaus naar dat gebied kunnen zien.

Youtube (kleiner logo)Daarmee zouden adverteerders gerichter advertenties op de videostreamingdienst kunnen plaatsen, schrijft The Wall Street Journal. Op dit moment kunnen bedrijven op YouTube al gericht advertenties plaatsen, maar daarbij zijn de profielen van gebruikers gebaseerd op hun activiteiten op andere websites dan Google. Door Googles profielen van gebruikers aan YouTube te koppelen, zouden adverteerders effectiever kunnen targeten, stelt de krant.

Het is onduidelijk of alleen de zoekgeschiedenis van gebruikers zal worden aangewend, of dat ook andere manieren waarop Google profielen samenstelt worden gebruikt. Zo stelt Google ook profielen op van Gmail-gebruikers, op basis van de inhoud van hun mailbox. De nieuwe dienst wordt mogelijk nog dit jaar uitgerold, melden bronnen van de WSJ.

Ondanks een miljard gebruikers per maand maakt YouTube geen winst. Volgens Googles officiële cijfers is YouTube verantwoordelijk voor 6 procent van de inkomsten, maar de videostreamingdienst blijkt geen geld in het laatje te brengen, schrijft The Wall Street Journal. Doordat het bedrijf geld moet betalen voor auteursrechtelijk beschermde content en flink moet investeren in hoogwaardige apparatuur om video's te kunnen streamen, blijft er onder de streep vrijwel niks over. De dienst draait 'ongeveer break-even', aldus een bron van de WSJ.

Tot drie jaar geleden kon Google geen informatie combineren van gebruikers die het via verschillende diensten had verzameld. Het bedrijf besloot toen echter om zijn privacyvoorwaarden te veranderen, zodat dat wel mogelijk werd. Het profileren van gebruikers in de ene dienst om ze in de andere dienst advertenties aan te kunnen bieden, was een van de scenario's waar toen voor werd gevreesd.

Reacties (192)


Foto's Galaxy S6 tonen glazen achterkant en geen micro-sd-slot

Door Olaf van Miltenburg, 26 februari 2015 08:16271 reacties

Op het forum Xda-developers zijn foto's verschenen van wat geclaimd wordt de Samsung Galaxy S6 te zijn. Het zou gaan om een sample van de Amerikaanse provider AT&T. Op de foto's is geen micro-sd-kaartsleuf te zien en de achterkant zou van glas zijn.

Volgens de man beschikt het model dat hij in handen kreeg over een voor- en achterkant van glas met metalen randen. Dat zou in lijn liggen met de claims dat het toestel draadloos op te laden is, wat bij een metalen behuizing niet zou kunnen. De foto's tonen een toestel met grotere homeknop, waar in de geruchten ook al sprake van was. Samsung zou volgens die geruchten een vingerafdruksensor bevatten waarbij gebruikers niet meer hoeven te 'vegen'.

Aan de zijkant zijn twee knoppen voor de volumeregeling te zien, waar dat bij vorige modellen een langwerpige balk was. Opvallend is dat geen sleuf voor geheugenkaarten in het toestel zit. De metalen randen zijn ronder dan bij vorige modellen. Verder bevestigen de foto's, als ze authentiek zijn, dat het toestel over een schermdiagonaal van 5,1" beschikt. Ook de Galaxy S6 Edge is op de foto's te zien.

Woensdag verscheen op SamMobile het bericht dat Samsung slechts twee eigen apps op de toestellen zou zetten. Het gaat daarbij om S Voice en S Health. Daarnaast zouden Microsoft OneDrive en OneNote op de toestellen staan en zou Samsung WhatsApp en Facebook standaard op de toestellen zetten.

Samsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&TSamsung Galaxy S6 leak AT&T

Reacties (271)


Gerucht: Google komt met Android Pay

Door Joost Schellevis, 26 februari 2015 07:5075 reacties

Google zal op zijn I/O-ontwikkelaarsconferentie in mei een nieuwe betaal-api introduceren die de naam Android Pay zal dragen. Dat melden bronnen van Ars Technica. Winkeliers kunnen betalingen via de dienst net als bij Google Wallet ook in fysieke winkels accepteren.

googleDe nieuwe betaal-api zal los komen te staan van Google Wallet, al is nog onduidelijk wat er met Wallet zal gebeuren na de introductie van Android Pay, schrijft Ars Technica. Het is niet bekend welke telefoons door Android Pay zullen worden ondersteund.

De api zou het mogelijk moeten maken voor ontwikkelaars van apps om gebruikers met één druk op de knop betalingen te laten verrichten, maar ook in fysieke winkels zouden betalingen moeten kunnen worden verricht. Daarmee biedt Android Pay ongeveer dezelfde functionaliteit als Google Wallet, dat nooit echt succesvol is geworden.

Afgelopen week kondigde Google nog aan dat Google Wallet zal worden voorgeïnstalleerd op Android-telefoons die door de Amerikaanse providers AT&T, T-Mobile en Verizon worden verkocht. Het is onduidelijk of die dienst wordt vervangen door Android Pay na de aankondiging. Verder is nog onduidelijk of de dienst ook buiten de Verenigde Staten zal worden geïntroduceerd. Apple Pay, de vergelijkbare dienst van het bedrijf uit Cupertino, komt dit jaar nog naar Europa.

Reacties (75)


Games Workshop kondigt Warhammer 40.000: Dark Nexus Arena aan

Door Paul Hulsebosch, 26 februari 2015 07:2724 reacties

Games Workshop werkt samen met ontwikkelaar Whitebox Interactive aan Warhammer 40.000: Dark Nexus Arena. De nieuwe game moet een combinatie worden van een moba-game en een twinstick shooter. Het wordt in 2016 op de markt verwacht.

Warhammer 40.000: Dark Nexus Arena wordt de eerste game van het in Vancouver gevestigde Whitebox Interactive. De Canadese studio wil van de game een combinatie maken tussen het populaire moba-genre en een ouderwetse twinstick shooter. Dark Nexus Arena speelt zich af in de hoofdstad van de uit Warhammer bekende Dark Eldar. De arena's waarin gevochten wordt behoren tot de Wych Cults. In die arenas vechten teams van vier spelers tegen elkaar, waarbij iedere speler een Hero kan kiezen die afkomstig is uit de rangen van de Space Marines, de Orken of de Tau. Whitebox belooft dat spelers kunnen kiezen uit bekende gezichten als Stormboy, Assault Terminator, Scout en de Tau Fire Warrior.

De studio maakt gebruik van de Unity-engine en hoopt de game in 2016 op de markt te kunnen brengen. Over een maand zou er al een bètatest van de game van start moeten gaan. Gevolgd door een early access-periode gedurende het tweede kwartaal van dit jaar. Liefhebbers kunnen toegang tot die early access-periode kopen door minimaal 25 dollar te doneren.

Dark Nexus Arena is niet de enige Warhammer-game die in ontwikkeling is. Zo lekte eerder dit jaar uit dat The Creative Assembly werkt aan Total War: Warhammer, waar behalve de titel nog weinig van bekend is. Daarnaast werkt de Engelse studio aan een eigen multiplayer online battle arena-game, die Total War: Arena gedoopt is. Ook daar is op de titel na weinig van bekend.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Warhammer 40.000: Dark Nexus Arena

Reacties (24)