Google wil er met verschillende maatregelen voor zorgen dat mobiele gebruikers niet langer per ongeluk op advertenties drukken. Dat moet ergernissen bij gebruikers voorkomen, en er tevens voor zorgen dat adverteerders hogere opbrengsten zien voor hun investeringen.
Op zijn blog zet Google uiteen welke maatregelen het in de afgelopen tijd heeft genomen tegen advertentiekliks die per ongeluk worden gedaan op smartphones. Het gaat om drie trucs die volgens Google ergens dit jaar zijn doorgevoerd. Zo worden aanraakregistraties aan de randen van advertenties niet langer omgezet naar een 'klik'. Tevens wordt een druk niet langer geregistreerd als deze dicht bij de knop ligt om de advertentie te sluiten. Gebruikers moeten dan elders klikken om de advertentie te activeren. En als laatste zijn ads pas klikbaar als deze al enige tijd op het scherm staan.
Met deze maatregelen denkt Google dat het aantal onopzettelijke aanrakingen bij advertenties op smartphones wordt teruggedrongen. Dat zou niet alleen beter zijn voor gebruikers, maar ook voor adverteerders, die niet hoeven te betalen voor kliks van gebruikers die niet geïnteresseerd zijn in de geadverteerde producten. Uit de cijfers blijkt dat Google sinds het invoeren van de maatregelen een verhoging in de conversie van 15 procent ziet.