Rabobank hint erop dat het zijn klanten extra kosten in rekening brengt als zij willen betalen via Apple Pay. De bank zou dat willen doen omdat Apple zelf 0,15 procent van het betaalde bedrag wil van banken als de betaling verloopt via zijn betaalsysteem.
Het systeem van Apple kost de banken dus geld. Door dat bedrag door te rekenen aan consumenten, zouden banken er niet aan verliezen, zo lijkt Rabobank te denken. Banken lijken Apple en Google liever niet als concurrent te krijgen op de markt voor betalingen. "Hoe meer partijen in de keten, hoe hoger de kosten", betoogt adjunct-directeur Ronald van Aart van de Rabobank in het FD. "Misschien moet je als bank dan klanten de mogelijkheid bieden om tegen meerkosten met Apple te betalen."
De banken vrezen dat Google en Apple onder minder streng toezicht komen te staan dan banken, ondanks dat ze even gevoelige gegevens afhandelen. "Waarom zouden dat soort partijen dat mogen, terwijl van banken — terecht — de hoogste zorgvuldigheid wordt verwacht?", vraagt directeur Gijs Boudewijn van Betaalvereniging Nederland, belangenbehartiger van banken, zich af in hetzelfde artikel. "Dat voelt niet goed, ook niet voor de consument."
Er gaan al maanden geruchten over de komst van betaalsysteem Apple Pay naar Nederland. Dat systeem werkt via de nfc-chip in de iPhone 6-serie om betalingen te doen, terwijl de autorisatie verloopt via de vingerafdrukscanner in de Home-knop van die telefoon. Google heeft al jaren een betaalsysteem via Google Wallet, maar dat systeem is vooralsnog ook niet beschikbaar in Nederlandse winkels.