De lte-variant van de 'luxe' Urbane-smartwatch van LG is niet voorzien van Android Wear, waar de non-lte-versie van dat besturingssysteem wel draait. Ook gebruikt LG geen WebOS, maar een zelf ontwikkeld besturingssysteem.
Het is niet duidelijk waarom de lte-versie van het horloge wordt geleverd met een ander besturingssysteem dan de niet-lte-versie. LG heeft tegenover The Verge enkel aangegeven dat een ander, zelf ontwikkeld besturingssysteem wordt gebruikt.
De lte-versie van de Urbane-smartwatch biedt ook voice over lte: gebruikers kunnen dus bellen met andere mensen zonder dat een gekoppelde smartphone vereist is. Ook kan zonder gekoppelde telefoon gebruik worden gemaakt van internet. Verder heeft de lte-versie een grotere accu: een van 700mAh, tegenover de 410mAh van de 'normale' Urbane.
Voor zover bekend wijkt de rest van de specificaties niet af. De Urbane heeft een p-oled-scherm met een diagonaal van 1,3" en een resolutie van 320x320 pixels. De soc is een Snapdragon 400 van Qualcomm, een quadcore op 1,2GHz met een Adreno 305-gpu. De Urbane heeft daarnaast een hartslagmeter aan boord, net als een barometer en diverse sensors.
Update, woensdag 14:08: Het horloge blijkt toch WebOS te draaien, ondanks dat LG dat niet als zodanig aankondigde. Lees meer in onze preview van de LG Watch Urbane.