Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

IBM bouwt zelf-lerende compiler

Door Willem de Moor, 3 juli 2009 17:4866 reacties, submitter: user109731

Computergigant IBM heeft aangekondigd een compiler voor gcc te hebben ontwikkeld die in staat is te leren. De compiler kan applicaties op een intelligente manier optimaliseren, wat tot compactere en snellere programma's moet leiden.

HAL van 2001 A Space OdysseyIBM stelt de gcc-compiler, die het Milepost GCC noemt, als opensource-applicatie beschikbaar. De software werd in samenwerking met het door de EU gefinancieerde Milepost-consortium ontwikkeld, waaraan de de compiler ook zijn naam dankt. Dankzij machinaal leren zouden applicaties die met Milepost werden gecompileerd sneller presteren. Bovendien zouden ontwikkelafdelingen hun software sneller kunnen afleveren, zo claimt Big Blue.

De reductie in ontwikkeltijd zou vooral te danken zijn aan de kortere tijd die developers kwijt zijn aan het optimaliseren van software voor verschillende platformen. Milepost GCC zou de optimalisatietijd met een factor tien kunnen verkorten. De optimalisatie van gecompileerde software zou resulteren in een prestatiewinst van 18 procent, waarbij IBM testte met embedded applicaties op System p-servers.

De Milepost GCC-compiler maakt gebruik van kunstmatige intelligentie en machineleren, waarbij gecompileerde programma's met verschillende optimalisaties in de code getest worden, waarna de resultaten met elkaar vergeleken worden. De code met de beste optimalisaties wordt door de compiler als beste geselecteerd.

Reacties (66)


Hacker publiceert jailbreaktool voor iPhone 3GS - update

Door Arnoud Wokke, 3 juli 2009 16:45117 reacties

De 19-jarige Amerikaanse hacker 'GeoHot' heeft een jailbreaktool voor de iPhone 3GS gepubliceerd. GeoHot vond dat de jailbreaksoftware van het iPhone Dev Team te lang op zich liet wachten en stelde zijn eigen tool PurpleRa1n beschikbaar.

De tool is alleen beschikbaar voor Windows XP en Vista, zegt GeoHot op zijn blog. Het jailbreaken werkt via het uitvoeren van een executable, waarbij de iPhone op de pc moet zijn aangesloten. Na het jailbreaken kan de iPhone 3GS eventueel met UltraSn0w ontdaan worden van de simlock.

Het iPhone Dev Team, dat bekendstaat om zijn jailbreak- en unlocktools voor de Apple-telefoons, heeft nog geen jailbreak voor de iPhone 3GS uitgebracht. Het Dev Team wacht op iPhone OS 3.1, aldus een blogpost eerder deze week. Op deze manier wil het team voorkomen dat Apple de iPhone-jailbreak vroegtijdig onklaar maakt.

De jailbreak werkt, zo blijkt uit een praktijktest van Tweakers.net. Wel bleef PurpleRa1n hangen bij de melding 'wait for reboot', waarna de executable nogmaals uitgevoerd moest worden. De applicatie 'Freeze' op het springboard maakte het mogelijk om Cydia, de alternatieve installatie- en downloadmanager voor gejailbreakte iPhones, op de 3GS te installeren.

Update zaterdag 11.40: Inmiddels heeft PurpleRa1n ondersteuning voor Windows 7 gekregen en enkele bugs zijn verwijderd.

Apple iPhone 3GS met jailbreak Jailbreak iPhone 3GS

Reacties (117)


'Pc-koper is in feite verplicht om voor Windows te betalen' - update

Door Olaf van Miltenburg, 3 juli 2009 16:20404 reacties

Volgens de Consumentenbond werpen fabrikanten en winkels zoveel drempels op, dat het voor consumenten vrijwel onmogelijk is om hun geld terug te krijgen als ze geen Windows op hun computer meegeleverd willen krijgen.

Als een consument een computer zonder Windows Vista koopt, kan hem dat 35 tot 100 euro aan licentiekosten schelen - alleen zijn ze niet te vinden, aldus de bond. De Consumentenbond bezocht computerwinkels in Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Arnhem en Ede; alleen Paradigit en Computerland en kleinere winkels bleken in staat een pc zonder het besturingssysteem van Microsoft te leveren. De bevindingen staan in de juli/augustus-editie van de Digitaalgids van de bond.

Wie een pc met Windows koopt maar niet akkoord gaat met de licentievoorwaarden, zou zijn geld moeten terugkrijgen. In de praktijk blijkt dat moeilijk af te dwingen. Dell en HP hebben het beleid dat er geen terugbetaling geschiedt. Bij Samsung en Sony is er volgens de bond geen beleid, waardoor ook bij deze fabrikanten geen restitutie mogelijk is. Acer, Packard Bell en Asus bieden wel de mogelijkheid geld terug te geven, maar bij deze fabrikanten moet de klant eerst voor eigen rekening zijn systeem opsturen, omdat de bedrijven er zeker van willen zijn dat Windows niet is gebruikt.

Medion en MSI zouden wel zonder aanvullende nadelige eisen geld terug geven. Bij MSI is dat in ieder geval geen strak gehanteerd beleid, zo blijkt uit een recente posting van GoT-forumlid Collen, die bij een restitutieverzoek van MSI te horen kreeg: "De klant heeft het volgende probleem, hij heeft hardware gekocht waarbij de software wordt geleverd. Dit is een totaalproduct, dus zou hij alles terug moeten sturen. De oem-licentie is namelijk gekoppeld aan de hardware."

Collen zou echter verkeerd voorgelicht zijn. "Wij hebben wel degelijk het beleid dat klanten hun geld terug krijgen. In de praktijk gebeurt dit ongeveer één keer per jaar", verduidelijkt Jorrit Blanksma van de Sales-afdeling van MSI. "Winkeliers moeten dan contact met ons opnemen en het zegel van de Windows-licentie opsturen. Dat sturen wij vervolgens naar MSI Taiwan, die het doorgeven aan Microsoft Taiwan. Uiteindelijk komt het bij Microsoft in de VS, die het geld teruggeeft aan Microsoft Taiwan en zo volgt het bedrag de keten terug naar de winkelier. De klant kan zijn restitutie een half jaar na de aanvraag verwachten." Volgens Blanksma zou MSI wel meer systemen zonder Windows willen leveren maar is de vraag hiernaar zo laag dat het de moeite niet loont. "De prijzen van die notebooks zou daardoor niet lager komen te liggen dan die met Windows."

Microsoft blijkt van mening te zijn dat de klant met een licentie inderdaad een totaalproduct krijgt, waarbij woordvoerder Ralf Becks de vergelijking trekt met een auto, waar de motor ook onderdeel van het totale product vormt. In de licentievoorwaarden legt de softwarefabrikant de verantwoordelijkheid bij fabrikant en installateur: "Afhankelijk van hun restitutiebeleid krijgt u het aankoopbedrag terug." Overigens biedt ook Apple geen geld-terug-mogelijkheid voor mensen die geen Mac OS X op hun Apple-systeem willen.

Ict-jurist Arnoud Engelfriet zegt in de Digitaalgids dat winkeliers verplicht zijn het geld terug te geven omdat Microsoft niet eist dat Windows wordt meegeleverd: "Winkels dienen zich aan deze afspraak met Microsoft te houden en dus mee te werken aan het terugbetalen." SP-kamerlid Arda Gerkens wist in 2007 na kamervragen al een onderzoek van de NMa naar koppelverkoop af te dwingen. De NMa heeft het dossier echter bij EU-commissaris van Neelie Kroes gelegd, die tot dusverre alleen heeft gezegd dat ze de zaak volgt. Dat was reden voor Gerkens om de zaak opnieuw in de Tweede Kamer ter sprake te brengen.

Update 16.52: tweaker Philflow wijst er op dat Dell wel degelijk in gevallen geld terug geeft aan Windows-weigeraars, zoals blijkt uit een topic op GoT.

Reacties (404)


Arctic Cooling brengt efficiënte koelpasta uit

Door Willem de Moor, 3 juli 2009 15:54108 reacties

Arctic Cooling, de Zwitserse fabrikant van koelproducten voor personal computers, heeft zijn koelpasta-portfolio uitgebreid met MX-3. De pasta bestaat onder meer uit niet-geleidende, zeer kleine koolstofdeeltjes.

Het ontwikkelteam van het Zwitserse bedrijf heeft zich vooral geconcentreerd op betere warmte-overdracht dan bij de MX-2-koelpasta. Er is gekozen voor de toevoeging van koolstof-microdeeltjes die de pasta volgens Arctic Cooling een warmtegeleidingscoëfficiënt van 8,2W/mK bezorgen. Daarmee zou MX-3 processors enkele graden koeler kunnen houden dan concurrerende koelpasta's, zegt het bedrijf. De pasta is niet elektrisch geleidend, wat de kans op kortsluitingen door knoeien verkleint.

Arctic Cooling stelt dat MX-3 net als zijn voorgangers niet alleen goed warmte geleidt, maar ook niet snel uitdroogt: volgens de fabrikant zou de pasta pas na acht jaar moeten worden vervangen. Tijdens het aanbrengen zou de pasta een viscositeit hebben van 875 poise oftewel 87,5 Pascal-seconde, wat zou betekenen dat het ongeveer even stroperig is als ketchup. De koelpasta zou per direct verkrijgbaar zijn in verpakkingen van 4 gram, die elk ongeveer negen euro kosten.

Arctic Cooling MX-3

Reacties (108)


Nokia legt N97 in Nederlandse winkels

Door Arnoud Wokke, 3 juli 2009 15:2154 reacties

Nokia verkoopt vanaf eind deze week de N97 in de Nederlandse winkels. Dat melden gebruikers op GoT. Nokia had de release voor zijn nieuwe paradepaardje gepland staan voor 'begin juli'. De telefoon werd in december vorig jaar aangekondigd.

Nokia N97De telefoons liggen vanaf vrijdag of zaterdag in fysieke winkels, melden gebruikers van GoT in een topic over de levertijden van de N97. Ook diverse webwinkels zeggen het toestel al op voorraad te hebben. De N97 ging eind mei in de voorverkoop. Toen al zei Nokia dat het toestel begin juli in de winkels zou liggen.

Het 3,5"-touchscreen is resistief en heeft een resolutie van 640x360 pixels. Daarnaast heeft de N97 als eerste N-toestel een uitschuifbaar qwerty-toetsenbord. Foto's kunnen gemaakt worden met een 5-megapixelcamera met een Carl Zeiss-lens. Het nieuwe vlaggenschip heeft een 434MHz-processor aan boord en draait op Symbian S60v5, hetzelfde OS als de 5800 XpressMusic en de Samsung i8910 HD.

De N97 is het eerste Nokia-toestel dat het gebruik van widgets op het bureaublad ondersteunt. Bovendien is in de software van het toestel standaard een link te vinden naar de Ovi Store, Nokia's nieuwe downloadwinkel voor applicaties, games, ringtones en wallpapers. De Finse fabrikant introduceerde de N97 in december vorig jaar op Nokia World in Barcelona.

Reacties (54)


NZXT maakt fancontroller met touchscreen

Door Willem de Moor, 3 juli 2009 14:5231 reacties

De Taiwanese hardwarefabrikant NZXT heeft een bedieningspaneel laten zien waarmee de rotatiesnelheid van fans in een computerbehuizing geregeld kan worden. De controller valt met name op dankzij de aanwezigheid van een touchscreen.

Met het aanraakgevoelige bedieningspaneel kan de snelheid van vijf ventilators geregeld worden. NZXT heeft de unit, die in een 5,25"-bay kan worden ingebouwd, de naam Sentry 2 meegegeven en verwacht in augustus met de verkoop te starten. De verkoopprijs zou volgens Expreview op ongeveer dertig euro uitkomen.

Het display van de Sentry 2 kan de status van maximaal vijf ventilators tonen; per kanaal kan 10W afgegeven worden. De controller kan elke fan aan waarvan het toerental met het voltage geregeld kan worden. De gebruiker kan via de touchscreen-interface de draaisnelheid van de fans handmatig instellen, maar desgewenst kunnen de fansnelheden ook aan de hand van de temperatuur in de kast worden gereguleerd. De Sentry 2 biedt ten slotte de mogelijkheid om temperatuurgrenzen in te stellen en slaat dan alarm wanneer de temperatuur in de behuizing te hoog wordt.

NZXT touchscreen-fancontroller

Reacties (31)

Lees meer


LaCie presenteert nieuwe lijn storage servers

Door Olaf van Miltenburg, 3 juli 2009 14:2326 reacties

LaCie heeft zijn 12big Rack-serie geopenbaard. Het bedrijf heeft drie verschillende versies van de 2U-opslagapparaten gemaakt, die beschikbaar komen met 6TB tot 60TB opslagruimte. De 12big Racks zijn bedoeld voor de zakelijke markt.

De 12big Rack-serie bestaat uit een Fibre-, een Serial- en een Network-model die voor respectievelijk san-, das- en nas-opslag zorgen. De 19"-apparaten hebben elk vier 4GBps-glasvezelverbindingen, een dubbele mini-sas-poort en twee gigabit-ethernet-interfaces aan boord. De minimale opslagcapaciteit is 6TB terwijl er maximaal 60TB in de systemen gemonteerd kan worden.

Zowel de voeding als de koeling zijn redundant uitgevoerd, zodat de opgeslagen data te allen tijde beschikbaar is. De Serial en de Fibre beschikken ook nog over een tweede schijfcontroller. De opslagsystemen ondersteunen raid-niveaus 0, 1, 5, 6, 1+0 en 5+0. De Fibre-variant ondersteunt verder een dual-active/active-controller-optie en kan zes ongecomprimeerde 4:2:2-hd-streams tegelijk leveren. De LaCie 12big Rack Network ondersteunt ieee 802.3ad-trunking van zijn twee gigabitverbindingen. Elk opslagapparaat is uit te breiden via mini-sas en ondersteunt tot vier gekoppelde 2U-uitbreidingen. De 12big Rack-producten komen deze maand beschikbaar voor prijzen vanaf 4416 euro.

LaCie 12big Rack LaCie 12big Rack LaCie 12big Rack LaCie 12big Rack LaCie 12big Rack LaCie 12big Rack LaCie 12big Rack

Reacties (26)


Processor PSP Go is 44 procent sneller dan origineel

Door Paul Hulsebosch, 3 juli 2009 13:4766 reacties

Uit onderzoek door de Amerikaanse FCC is gebleken dat de cpu van de nieuwe PSP Go een kloksnelheid van 480MHz aankan, terwijl de processor in de oudere versies op 333MHz is geklokt. Of de hogere snelheid ook benut wordt, is onduidelijk.

Uit een rapport van de Federal Communications Commission, die namens de overheid alle communicatieapparatuur keurt die op de Amerikaanse markt veschijnt, blijkt dat de nieuwe PSP Go een processor met een maximale kloksnelheid van 480MHz bevat. Dat is 44 procent sneller dan de processor uit de voorgaande modellen, die een topsnelheid van 333MHz heeft.

Of de extra processorsnelheid van de nieuwe chip al benut wordt, is niet bekend. Toen de PlayStation Portable gelanceerd werd, was de snelheid softwarematig beperkt tot 222MHz. Pas met firmware 3.50 werd de snelheid opgevoerd tot de maximale 333MHz. Het zou dus kunnen dat Sony ook bij de PSP Go de snelheid op 333MHz begrensd heeft, zodat de nieuwe handheld voorlopig even snel is als de PSP 3000, het recentste model met de oude processor.

Een hogere kloksnelheid betekent dat het mogelijk is applicaties te maken die wel op de PSP Go, maar niet op de PSP 3000 en voorgangers te draaien zijn. Dat is al het geval bij de handhelds van Nintendo. De kloksnelheid van de nieuwe DSi is tweemaal zo hoog als die van de voorgaande modellen, en Nintendo brengt ook games en applicaties uit die alleen op de DSi gedraaid kunnen worden. Ook heeft Sony al aangegeven dat er in de PlayStation Store software zal verschijnen die enkel op de PSP Go te draaien is.

PSP Go in actie

Reacties (66)

Lees meer

'Sony staakt productie PSP Go'
'Sony staakt productie PSP Go' Nieuws van 19 april 2011
Sony verlaagt prijs PSP Go
Sony verlaagt prijs PSP Go Nieuws van 26 oktober 2010
'Sony kondigt op E3 PSP 2 aan'
'Sony kondigt op E3 PSP 2 aan' Nieuws van 13 mei 2010
Sony schrapt umd-omruilprogramma
Sony schrapt umd-omruilprogramma Nieuws van 28 september 2009
Sony kondigt keyboard aan voor PSP
Sony kondigt keyboard aan voor PSP Nieuws van 8 januari 2008

Samsung introduceert mobieltje met infraroodcamera

Door Arnoud Wokke, 3 juli 2009 13:1829 reacties

Samsung heeft in Zuid-Korea zijn eerste telefoon met een infraroodcamera gepresenteerd. De infraroodcamera aan de voorkant is bedoeld om ook bij slechtere lichtomstandigheden videobellen mogelijk te maken.

De W760, die voorlopig alleen in Zuid-Korea verschijnt, is afgezien van de infraroodcamera een mid-range toestel. Het is onduidelijk of Samsung behalve het videobellen in donkere omstandigheden nog andere toepassingen ziet voor de infraroodcamera.

Naast de ir-camera heeft het toestel aan de achterkant een normale 3-megapixelcamera. De telefoon draait op Samsungs eigen OS en heeft een amoled-scherm met een diagonaal van 2,8". Het lijkt niet waarschijnlijk dat Samsung een Europese versie van het toestel zal uitbrengen: videobellen wordt in Europa niet op grote schaal gebruikt. Bovendien ondersteunt het toestel de Koreaanse s-dmb-standaard voor mobiele tv, en niet het Europese dvb-h.

Samsung W760

Reacties (29)


Nikon zet nieuw bedrijf op voor ontwikkeling firmware

Door Pieter Molenaar, 3 juli 2009 12:4718 reacties

Nikon gaat de firmwareontwikkeling voor zijn camera's onderbrengen bij een nieuwe joint venture met Fujitsu. Nikon Imaging Systems, zoals het nieuwe bedrijf gaat heten, moet de kwaliteit van camerafirmware naar een hoger plan tillen.

Nikon logoMet het onderbrengen van de firmwareontwikkeling bij Nikon Imaging Systems denkt Nikon de ontwikkelsnelheid en de kwaliteit van zijn firmware te verhogen. Nikon Systems, de dochteronderneming van Nikon die momenteel verantwoordelijk voor de firmwareontwikkeling is, brengt zijn expertise op het gebied van onder meer beeldverwerking en mechatronics in, terwijl partner Fujitsu Broad Solution & Consulting vooral verstand heeft van softwareontwikkeling.

De joint venture krijgt een startkapitaal mee van iets meer dan 700.000 euro. Nikon brengt daar zeventig procent van op, terwijl Fujitsu BSC garant staat voor het restant. Ook in het bestuur van Nikon Imaging Systems heeft Nikon de overhand: het bedrijf levert vier bestuurleden, terwijl Fujitsu BSC één zetel in het bestuur heeft. De kerntaak van de nieuwe joint venture is het ontwikkelen van firmware voor digitale camera's, waarschijnlijk voor zowel compactcamera's als dslr's en verwisselbare lenzen.

Het is niet waarschijnlijk dat de oprichting van de joint venture ook betekent dat er een vervolg komt op de S5Pro van Fujitsu, omdat die ontwikkeld wordt door een andere Fujitsu-tak dan Fujitsu BSC. De S5Pro heeft de body van de Nikon D200, maar Fujitsu heeft er een eigen beeldsensor en beeldverwerkingschip in geplaatst.

Reacties (18)


Optische transistor van een enkele molecule gemaakt

Door Willem de Moor, 3 juli 2009 12:2348 reacties

Zwitserse onderzoekers zijn erin geslaagd optische transistors te construeren die ieder uit slechts één molecule zijn opgebouwd. De transistors zouden als schakelelementen in optische computers kunnen worden ingezet.

De Zwitserse wetenschappers zijn verbonden aan de chemiefaculteit van de ETH in Zürich en publiceerden hun bevindingen in het tijdschrift Nature. Om optische transistors te maken die uit een enkel molecule bestaan, gebruikten ze de eigenschap dat moleculen bij zeer lage temperaturen een groter interactie-oppervlak voor laserlicht hebben. Moleculen die tot ongeveer 1 Kelvin werden gekoeld, bleken voldoende gevoelig voor het gebruikte laserlicht.

De molecule-transistors kunnen energie uit een laserstraal opnemen: een molecule verkeert dan in aangeslagen of geëxciteerde toestand. Wanneer een tweede laser-straal het aangeslagen molecule raakt, komt de excitatie-energie weer vrij. De tweede straal licht kan als basis van de transistor worden gezien, die het signaal van de eerste laser-straal kan versterken of juist uitdoven. Dit principe is feitelijk identiek aan de werking van een laser, met als belangrijkste verschil dat in een laser zeer veel moleculen nodig zijn voor de versterking van het licht.

De techniek van de Zwitsers zou ook nog eens naar het niveau van individuele fotonen schaalbaar zijn, waardoor de moleculaire optische transistors ook in quantumcomputers inzetbaar zouden zijn. Voor het zover is, zal echter nog veel onderzoek gedaan moeten worden: onderzoeksleider Vahid Sandoghbar vergelijkt de huidige staat van de optische transistor met het vacuumbuis-stadium van transistors. Het zal dan ook nog jaren werk kosten voordat de technologie praktisch toepasbaar is.

Optische moleculaire transistor

Reacties (48)


Ubisoft ontfermt zich over Heroes Over Europe

Door Paul Hulsebosch, 3 juli 2009 11:5322 reacties

Nadat uitgever Atari zich in februari terugtrok, was de toekomst van flightsim Heroes Over Europe onzeker, maar ontwikkelaar Transmission Games heeft Ubisoft bereid gevonden om het spel uit te brengen. Heroes Over Europe verschijnt in september.

De Franse uitgever Ubisoft heeft aangekondigd dat het de militaire flightsim Heroes Over Europe op de markt gaat brengen. Het spel verschijnt in september voor de pc, de Xbox 360 en de PlayStation 3. In het spel draait het om de zogeheten 'dogfights' tussen de jagers van de strijdende partijen in de Tweede Wereldoorlog. Zoals de titel al aangeeft, speelt de strijd zich geheel af boven Europa. Het wordt gemaakt door het Australische Transmission Games, dat in 2005 ook voor de voorganger Heroes of the Pacific tekende.

Heroes Over Europe zou oorspronkelijk door Atari worden uitgebracht, maar de Franse uitgever trok zich in februari terug, waarna het verschijnen van het spel op losse schroeven kwam te staan. Transmission hield een kwart miljoen dollar schuld aan de stap van Atari over. Financiële details over de deal met Ubisoft zijn niet bekendgemaakt.

Heroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over EuropeHeroes Over Europe

Reacties (22)

Lees meer


EU blaast plan voor 'smartphonebelasting' af

Door Arnoud Wokke, 3 juli 2009 11:30124 reacties

Lidstaten van de Europese Unie hebben de heffing van extra invoerrechten op smartphones tegengehouden. De Europese Commissie wilde toestellen met extra functies tot 14 procent duurder maken, maar niet alle lidstaten zagen dat zitten.

Op smartphones en telefoons met gps aan boord zou 3,7 procent aan invoerrechten worden geheven, toestellen met dvb-h aan boord zouden zelfs 14 procent extra belast worden. De gedachte van de Europese Commissie was dat over telefoons met tv- of navigatiefuncties evenveel belasting betaald moest worden als voor losse navigatiesystemen of televisies. Nederland was een van de lidstaten die tegen het plan waren.

De invoerrechten zouden voor vrijwel alle smartphones gelden, omdat ook Europese fabrikanten de overgrote meerderheid van hun toestellen buiten de EU laten maken. Het plan was vanaf het begin omstreden: vooral de noordelijke lidstaten waren er fel tegen gekant, schrijft persbureau Reuters. Finland is de thuishaven van Nokia, dat naar eigen zeggen de Europese marktleider op het gebied van mobiele navigatie is. In Zweden zit een deel van Sony Ericsson.

Reacties (124)


Nieuwe Sonos-controller krijgt touchscreen

Door Pieter Molenaar, 3 juli 2009 10:5922 reacties

Op het internet is een foto opgedoken van een nieuwe Sonos-controller. Het nieuwe bedieningspaneel voor het draadloze audiosysteem van Sonos krijgt een touchscreen. Wanneer de CR200 officieel wordt uitgebracht is niet bekend.

Volgens Automated Home, die de foto als eerste publiceerde, zal de nieuwe afstandsbediening geleverd worden met een cradle die ook als oplader dient. De prijs van de CR200 is nog onbekend, maar volgens de website is de lancering ervan aanstaande. Op de supportsite van Sonos is ook al ruimte voor de nieuwe remote ingeruimd. Sonos wilde nog geen commentaar op het nieuws over het apparaat geven.

Sonos zal de CR200 naar verluidt ook als onderdeel van een nieuwe bundel leveren. Deze bundel zou de typeaanduiding BU250 meekrijgen en zal waarschijnlijk, net als de huidige BU150-bundel, voorzien zijn van de controller, een ZonePlayer 120-versterker met speakers, en een ZonePlayer 90 om het geheel op een bestaand audiosysteem aan te sluiten. De ZonePlayers zullen een lichte kleurwijziging ondergaan om beter aan te sluiten bij de nieuwe CR200-afstandsbediening.

Gebruikers hoeven overigens geen afzonderlijke Sonos-controller aan te schaffen om de ZonePlayers te bedienen. Zo is er een Sonos-desktopapplicatie met dezelfde functionaliteit als de afstandsbediening en ook voor de iPhone kan een gratis Sonos-applicatie worden gedownload.

Sonos CR200

Reacties (22)


Schafer: voorlopig geen pc-versie Brütal Legend

Door Jurian Ubachs, 3 juli 2009 10:2598 reacties

Brütal Legend-hoofdontwikkelaar Tim Schafer heeft in een interview gezegd dat de studio geen plannen voor een pc-versie van het spel heeft. Volgens Schafer richt het ontwikkelteam zich voorlopig volledig op de PS3 en de Xbox 360.

"Brütal Legend is een echte actiegame, en als je het speelt merk je dat het spel thuishoort op een console", zei Schafer in een interview met Eurogamer. De hoofdontwikkelaar, die eerder verantwoordelijk was voor games als Psychonauts en Grim Fandango, zegt niet te snappen waar de haat vandaan komt die sommige mensen voor consoles voelen. "Wie consoles haat, haat games als Katamari Damacy, Okami en ICO. Dan ben je een slecht mens, en dat is een feit", grapt Schafer in het interview.

Op de vraag van Eurogamer of er nog hoop voor een pc-versie is, antwoordt Schafer dat het ontwikkelteam van Double Fine Productions zich momenteel alleen richt op de PS3- en Xbox 360-versies. Hoewel een pc-versie dus nog niet op de planning staat, lijkt Schafer de optie niet helemaal uit te sluiten.

Brütal Legend is een actiespel met in de hoofdrol de roadie Eddie Riggs, die gespeeld wordt door Jack Black. In het spel wordt Eddie al snel omringd door een klein legertje headbangers, die hem beschermen en voor hem vechten. Die opzet komt terug in de multiplayermodus van het spel, zo laat Schafer weten. "In de multiplayer kun je het met jouw headbangers opnemen tegen andere groepjes. Ik wil er nog niet te veel over kwijt, maar de multiplayer is team-based, en je vecht in speciale arena's", aldus Schafer.

E3: Brütal Legend E3: Brütal Legend E3: Brütal Legend

Reacties (98)

Lees meer


'Hi gaat Palm Pre in Nederland verkopen' - update

Door Arnoud Wokke, 3 juli 2009 09:5993 reacties, submitter: RoD

KPN-dochter Hi mag de Palm Pre mogelijk exclusief in Nederland verkopen. Het toestel, dat nu nog alleen in de Verenigde Staten verkocht wordt, is op de site van de telco opgedoken. De Pre zou in combinatie met een abonnement verkocht worden.

Palm Pre op website HiTweaker RoD spotte de Palm Pre op de Hi-website, in het gedeelte waar gebruikers de instellingen voor hun toestel op kunnen halen. Wie daar 'Palm' selecteert, krijgt een pagina die onder andere de Pre vermeldt. Daar staat ook dat het toestel in combinatie met een abonnement verkrijgbaar zal zijn.

Palm zal naar verluidt volgende week al een gsm-versie aankondigen van de eerste smartphone met WebOS, het besturingssysteem dat Palm OS moet opvolgen. De cdma-versie van de smartphone kwam vorige maand uit in de Verenigde Staten, waar er in de eerste weken naar schatting enkele honderdduizenden zijn verkocht.

KPN zegt bij monde van woordvoerder Steve Hufton in een reactie tegen Tweakers.net dat het verschijnen van de Pre op de Hi-site 'een foutje' was. "We zetten alle toestellen op de site, ook als die niet bij ons verkrijgbaar is, zodat mensen ook voor die toestellen internetinstellingen kunnen opvragen." Hufton ontkent niet dat de Pre mogelijk via Hi te koop zal zijn. "We hebben aan Palm gezegd dat we geïnteresseerd zijn in het verkopen van de Pre in Nederland."

Update 13:59: De reactie van KPN is toegevoegd aan het artikel.

Reacties (93)


Kamer wil levering internetfilter aan Iran verbieden

Door Olaf van Miltenburg, 3 juli 2009 09:3290 reacties

De Tweede Kamer wil dat de Europese Unie bedrijven verbiedt om technologie aan Iran te leveren waarmee het internetverkeer in het land kan filteren en monitoren. De regering zou de invoering van een verbod bij de EU moeten stimuleren.

De PvdA en GroenLinks dienden donderdagavond een motie in waarin stond dat de regering zich binnen de EU sterk moet maken voor een verbod op de levering van filtertechnologie aan Teheran. De Tweede Kamer schaarde zich unaniem achter de motie.

Verder dienden GroenLinks en de VVD een motie in waarin de EU werd opgeroepen een richtlijn te maken voor mondiale vrije toegang tot internet. Ook deze motie kreeg voldoende steun. De VS zou al aan vergelijkbare wetgeving werken; een dergelijke richtlijn zou de internetindustrie duidelijkheid verschaffen over de omgang met regimes die de vrijheid van internet beperken.

Siemens en Nokia leverden eerder al technologie voor de telefonie-infrastructuur aan Iran, waarmee telefoongesprekken ook afgeluisterd kunnen worden. Er werd donderdagavond ook een motie ingediend waarin deze twee bedrijven werden opgeroepen om het geld dat ze daarmee verdiend hebben, aan organisaties te schenken die zich inzetten voor het vrije gebruik van media in het land. Die motie kreeg geen steun van de VVD en het CDA.

Siemens en Nokia verdedigden de levering van de monitortechnologie met de verklaring dat met de geleverde systemen geen internationale gesprekken kunnen worden afgeluisterd. Ook het monitoren van internet en andere datacommunicatie is er niet mee mogelijk. Bovendien zijn telecomaanbieders in de meeste landen, waaronder veel Europese landen en de VS, verplicht om het monitoren van gesprekken mogelijk te maken. De gewraakte technologie zou daarom standaard in de producten van Nokia en Siemens aanwezig zijn.

Het Iraanse bewind nam het gebruik van internet en andere communicatiemiddelen grondig onder de loep na de demonstraties tegen het verloop van de verkiezingen. Onder andere Twitter speelde een grote rol bij de demonstraties en de berichtgeving vanuit Iran. De EU denkt nog na over sancties tegen Teheran, schrijft het AD.

Reacties (90)


Screenshots: Colin McRae Dirt 2

Door Jurian Ubachs, 3 juli 2009 09:1826 reacties

Codemasters heeft tien nieuwe screenshots van Colin McRae Dirt 2 vrijgegeven. Het rallyspel, dat is opgedragen aan de overleden coureur Colin McRae, verschijnt in september voor de pc, de PS3, de Xbox 360, de Wii, de PSP, en de DS.

Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2 Colin McRae Dirt 2

Reacties (26)


Effectenbeurs vermoedt voorkennis Pirate Bay-overname

Door Olaf van Miltenburg, 3 juli 2009 08:5759 reacties

De Zweedse aandelenbeurs Aktietorget vermoedt dat er handel met voorkennis heeft plaatsgevonden voorafgaande aan de overname van het bittorrentsite The Pirate Bay door het softwarebedrijf Global Gaming Factory X.

Global Gaming Factory X heeft een notering bij de onafhankelijke effectenbeurs Aktietorget. De Zweedse beurs sloot vorige week de handel in aandelen Global Gaming Factory X nadat er vreemde grootschalige transacties met het aandeel plaatsvonden, die niet konden worden verklaard door nieuws omtrent het relatief kleine softwarebedrijf.

Nadat dinsdag de handel werd heropend en GGF X de overname bekend maakte, steeg de aandelenkoers met 170 procent. "Er is reden om te vermoeden dat de informatie over de overname is uitgelekt", aldus Peter Gönczi, vice-president en hoofd markttoezicht bij Aktietorget tegenover de Zweede zakenkrant Dagens Industri. Uit onderzoek van Aktietorget moet blijken of er inderdaad handel met voorkennis heeft plaatsgevonden.

Als de overname is afgerond volgt mogelijk een nieuw onderzoek, omdat de beheerders van The Pirate Bay zijn veroordeeld voor het faciliteren van inbreuk op auteursrechten en de site dus mogelijk ook zelf als onrechtmatig beschouwd kan worden. "We willen er zeker van zijn dat bedrijven die bij ons genoteerd staan, legaal zaken doen", claimt Gönczi.

Reacties (59)