Dell zou zijn klanten honderdtwintig tot honderdvijftig dollar extra in rekening brengen wanneer zij ervoor kiezen Windows XP in plaats van Windows Vista op hun nieuwe pc te laten installeren.
Afhankelijk van de gekozen pc en de configuratie van de hardware dienen klanten die liever Windows XP op hun nieuwe Dell geïnstalleerd zien, extra te betalen. De Amerikaanse hardwareleverancier rekent een minimumbedrag van 120 dollar wanneer een pc met XP Professional wordt geconfigureerd. De meerprijs kan zelfs oplopen tot 150 dollar wanneer voor de 'downgrade' gekozen wordt.
Standaard levert Dell zijn pc's en laptops met een versie van Windows Vista op de harde schijf voorgeïnstalleerd, maar naar eigen zeggen biedt de computerleverancier ook Windows XP omdat het 'naar zijn klanten luistert'. Een beperkt aantal pc's is dan ook met Windows XP te koop, maar het bedrijf hangt daar wel een pittig prijskaartje aan. Dell maakt al langere tijd gebruik van de mogelijkheid die Microsoft biedt om legitiem een oudere Windows-versie te gebruiken met de registratiecode van een moderner besturingssysteem. Formeel is de verkoop van Windows XP aan eindgebruikers al in juni van dit jaar gestaakt: alleen fabrikanten mogen Windows XP nog meeleveren, bijvoorbeeld als besturingssysteem van netbooks.