Tip de redactie

IDF: McAfee en Intel introduceren hardwarematige beveiliging

Door Willem de Moor, 13 september 2011 21:3859 reacties

Tijdens het Intel Developer Forum introduceerden McAfee en Intel nieuwe gezamenlijke beveiligingstechnologie. Het DeepSafe Technology-platform dat de bedrijven ontwikkelden functioneert tussen de hardware en het besturingssysteem.

Om computers beter te beveiligen tegen malware die zich steeds beter aan traditionele beveiligingssoftware kan onttrekken, ontwikkelden Intel en McAfee DeepSafe. De beveiligingstechnologie werkt niet als software binnen het besturingssysteem, maar nestelt zich tussen het OS en de cpu om malware te detecteren. Vooral onbekende rootkits zouden zo niet op basis van signatures worden gedetecteerd, maar op basis van hun gedrag.

De DeepSafe-technologie werkt samen met Intels Sandy Bridge-processors: de Security Engine die Intel in zijn nieuwste processors bouwt. Daarbij wordt onder meer Intels Secure Code Execution en Active Management Technology benut. Dankzij de hardware-integratie die door de samenwerking met Intel mogelijk wordt gemaakt, zou de software de prestaties minimaal beïnvloeden.

Volgens Candace Worley, McAfees topvrouw op het gebied van pc-beveiliging, die DeepSafe tijdens Paul Otellini's keynote aankondigde, zouden bedrijven later dit jaar DeepSafe-producten kunnen kopen. DeepSafe-software zou computers dan moeten beveiligen tegen rootkits, firmware-infecties en nog onbekende malware waar nog geen heuristische beveiliging voor beschikbaar is.

IDF 2011 Intel McAfee

Reacties (59)


IDF: Google en Intel optimaliseren Android voor Atom

Door Olaf van Miltenburg, 13 september 2011 19:5742 reacties

Google gaat alle komende versies van Android optimaliseren voor de Atom-processor. Intel wil begin volgend jaar de eerste Medfield-smartphones op de markt hebben. De ceo van de fabrikant toonde op IDF 2011 een eerste model.

Intel probeert al heel lang voet aan de grond krijgen op de smartphonemarkt, maar tot nu toe was nog zonder succes. Ook zijn er nog weinig tablets met de Atom-processor: de meeste fabrikanten kiezen voor ARM-chips. Intel ondernam eerder zelf al stappen om Android naar x86-procesors te brengen, maar de chipfabrikant heeft nu Google bereid gevonden om alle komende versies van Android tot op kernel-niveau te optimaliseren voor Atoms.

De samenwerking werd op IDF 2011 in het Moscone Center van San Francisco tijdens een presentatie, waar Tweakers.net bij aanwezig was, aangekondigd door Intel-ceo Paul Otellini en Andy Rubin, die bij Google de ontwikkeling van Android overziet. Volgens Rubin zal Android tot op de diepere lagen van het OS geoptimaliseerd worden, waarbij hij onder andere geheugenbeheer, multimediafunctionaliteit en 3d-weergave noemde. De ceo van Intel en de Android-voorman toonden samen een niet nader gedetailleerde smartphone met een Atom Medfield-processor die Android draaide. Volgens Otellini moeten de eerste modellen begin 2012 op de markt komen en is de levering aan oems begonnen, maar hij noemde geen namen van fabrikanten die aan de Atom-smartphones werken.

IDF 2011 Rubin en Otellini Android en Intel

Intels Atom Medfield wordt op 32nm geproduceerd en is een soc waarop de cpu en de Platform Controller Hub geïntegreerd zijn. De chip volgt de weinig populaire Moorestown op, maar volgens Intel is het komende model veel zuiniger, wat de adoptie mogelijk ten goede komt.

IDF 2011 Otellini en Medfield-smartphone

Reacties (42)


Microsoft toont Windows 8 aan grote publiek

Door Joost Schellevis, 13 september 2011 18:36298 reacties

Op zijn Build-ontwikkelaarsconferentie heeft Microsoft meer informatie prijsgegeven over zijn nieuwe besturingssysteem Windows 8. Grootste verandering in Windows 8 is de Metro-interface, die de traditionele desktop moet vervangen.

Tijdens de keynote op Microsoft Build hebben leider van het Windows-team Steven Sinofsky en hoofd van het Windows Experience-team Julie Larson-Green meer informatie over Windows 8 prijsgegeven. Tijdens Build, waar Tweakers.net aanwezig is, onthulde Microsoft onder andere meer informatie over Windows 8. De nieuwe Metro-interface, waarover eerder al een en ander bekend werd, blijkt niet alleen te zijn bedoeld voor tablets. Het is de bedoeling dat Metro het startpunt wordt voor iedere Windows 8-gebruiker. Ook desktop- en laptop-gebruikers krijgen dus met Metro te maken, zelfs als hun device niet over een touchscreen beschikt; Metro kan ook met muis en toetsenbord worden bediend.

De ‘traditionele’ Windows-interface is nog wel bereikbaar, maar is niet veel meer dan een ‘live tile’ binnen de Metro-interface, net als bijvoorbeeld de webbrowser of de weerapplicatie. De traditionele interface lijkt enkel nog te zijn bedoeld om bestaande applicaties op Windows 8 te kunnen draaien, evenals applicaties die te ingewikkeld zijn om als Metro-applicatie te worden weergegeven.

Samen met de nieuwe interface introduceert Microsoft ook een nieuw applicatiemodel met bijbehorende api’s en ontwikkeltools. Metro-apps draaien in het volledige scherm en maken gebruik van hetzelfde uiterlijk als de nieuwe interface. Deze apps kunnen geschreven worden in verschillende .Net-talen, zoals C# en C++, maar ook met een combinatie van html5, css en javascript.

Windows 8 krijgt een ingebouwde applicatiewinkel, waar gebruikers applicaties kunnen testen en aanschaffen. Het is nog niet bekend hoeveel Microsoft wil afromen van de inkomsten die ontwikkelaars uit betaalde applicaties krijgen; bij de Windows Phone Marketplace is dat 30 procent.

Tweakers.net is de hele week aanwezig op Build en kon een demonstratie van het nieuwe besturingssysteem bijwonen. Hierover verscheen een uitgebreide preview. Later deze week volgt ook een hands-on van Microsofts nieuwste besturingssysteem.

Steven Sinofsky op BUILD

Leider van het Windows-team Steven Sinofsky op BUILD.

Reacties (298)

Lees meer

'HTC werkt aan Windows 8-tablet'
'HTC werkt aan Windows 8-tablet' Nieuws van 20 september 2011

Belgische provider Mobile Vikings brengt voip-app uit

Door Yoeri Nijs, 13 september 2011 17:0248 reacties, submitter: -seagull-

De Belgische provider Mobile Vikings begint in oktober met de voip-dienst Viking Talk. Met de app kan via een internetverbinding naar zowel vaste als mobiele nummers gebeld worden. Het is onwaarschijnlijk dat Talk naar Nederland komt.

Viking Talk-klanten bellen met een iPhone- of Android-mobieltje 'onbeperkt' via een voip-verbinding naar vaste en mobiele nummers. Dit levert volgens het bedrijf een aanzienlijke kostenbesparing op. Zo is bellen tussen Viking Talk-klanten onderling gratis en kost het naar alle overige telefoonnummers in België vanaf 1,6 eurocent per minuut. Ook zijn er voor 20, 30 en 40 euro bundels te koop die recht geven op respectievelijk 'onbeperkt' bellen in België, Europa en wereldwijd. Er is echter wel een fair use policy van kracht, die enkele beperkingen kent. Dagelijks mag maximaal 3 uur gebeld worden. Ook wordt een gesprek na 60 minuten automatisch verbroken.

Omdat het 3g-bereik van Base, waarvan Mobile Vikings gebruikmaakt, voornamelijk de grote steden dekt, schakelt de dienst daarbuiten over op de trage edge-dataverbindingen. Bovendien wisselt het programma tijdens een gesprek naar een gsm-netwerk als het bereik slecht is. Dat moet wel van tevoren zijn ingesteld.

Mobile Vikings brengt het programma op 1 oktober uit in de Android Market en de Apple App Store. Talk integreert de bestaande contactenlijst in de applicatie om een oproep te starten, maar dit kan ook vanuit de reguliere contactenlijst. Tijdens het gesprek staat op het scherm hoe lang het krediet nog geldig is.

Het voordeel van Talk ten opzichte van Skype is volgens woordvoerder Hans Similon het gebruiksgemak. "Skype gebruik je alleen met iemand die dat ook heeft en voor internationale gesprekken, maar dan moet je van tevoren afspreken wanneer je elkaar belt. Met Talk hoeft dat niet. Dan bel je met nummerbehoud via je eigen telefoon."

De virtuele telco Mobile Vikings overweegt zijn dienstverlening uit te breiden naar andere Europese landen. Onder meer Nederland en Duitsland staan op de verlanglijst. Similon noemt het echter onwaarschijnlijk dat Talk in Nederland op korte termijn zijn intrede doet. "Helaas is het dataverkeer in Nederland niet langer onbeperkt."

Viking Talk Dekking van KPN-dochter Base in België

Reacties (48)


Gamers klagen over onverwachte downtime Xbox Live

Door Wilbert de Vries, 13 september 2011 16:3176 reacties, submitter: Marthyn1990

Gamers wereldwijd klagen over downtime bij Xbox Live. Als gevolg van de storing kunnen veel gamers niet online gamen. Er is nog geen informatie over de oorzaak van de storing. Voor zover bekend is er geen sprake van onderhoud aan de dienst.

Zowel in Nederland als in andere landen hebben Xbox-bezitters vandaag te kampen of te kampen gehad met een storing in het Xbox Live-netwerk van Microsoft. Rond het middaguur klapte bij sommige Nederlandse gamers de Xbox Live-verbinding eruit, al konden deze users aan het eind van de dag weer inloggen.

Uit reacties op Twitter blijkt dat dit laatste bij veel gamers in andere landen niet het geval is, al zijn er ook gamers die melden dat ze zonder problemen kunnen inloggen. Microsoft heeft het bestaan van de storing inmiddels bevestigd, maar heeft nog geen mogelijke oorzaak genoemd.

De downtime is verdacht omdat Microsoft doorgaans meldt wanneer er gepland onderhoud aan het netwerk plaatsvindt. Dit doet vermoeden dat het dit keer niet om onderhoud gaat en er wellicht meer aan de hand is. Een mogelijke verklaring is dat gamers wereldwijd de dinsdag vrijgegeven demoversie van Fifa 12 willen downloaden. Dit bestand is 1,5GB groot en kan mogelijk voor een soort ddos-aanval zorgen op de servers door alle interesse.

Sommige gamers leggen een link met de gang van zaken rondom de PlayStation Network-hack. Sony besloot toen na het ontdekken van de hack zijn netwerk offline te halen, waardoor gamers wereldwijd enkele weken niet online konden gamen.

Reacties (76)


Microsoft splitst ontwikkeling Windows Phone in twee versies

Door Arnoud Wokke, 13 september 2011 16:2139 reacties

Microsoft splitst de ontwikkeling van de volgende versie van Windows Phone in twee versies. Dat zegt het bedrijf uit Redmond in een vacatureomschrijving. Een van de twee versies is vermoedelijk bedoeld voor ontwikkelingslanden.

De twee versies worden Tango1 en Tango2 genoemd, meldt ZDNet. De verwijzing naar Tango1 en Tango2 komt uit een vacaturetekst van Microsoft. Er gaan al enige tijd geruchten dat Microsoft een versie van Windows Phone voor goedkope hardware wil maken. Die versie krijgt vermoedelijk minder functies en minder hoge eisen. Daardoor kunnen hardwaremakers goedkopere toestellen maken, die succes moeten hebben in onder meer India en China, de twee grootste markten voor mobiele telefoons ter wereld.

Tango is de codenaam voor de opvolger van Windows Phone Mango, dat versienummer 7.5 krijgt. De eerste smartphones met Windows Phone Mango komen begin volgende maand op de Nederlandse markt. Microsoft bracht Windows Phone vorig jaar uit.

ZDNet speculeert ook dat Microsoft in de toekomst van plan is om Windows Phone 8 en Windows 8 samen te voegen. Dat zou moeten gebeuren met Apollo, de versie van Windows Phone die eind 2012 moet uitkomen. Eerder deed al het gerucht de ronde dat Windows Phone-apps op Windows 8 kunnen draaien.

Reacties (39)


Sitecom komt met drie nieuwe mediaspelers

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2011 15:4427 reacties

Sitecom heeft drie mediaspelers aan zijn productassortiment toegevoegd. De kleinste, de MD-273, is een streaming-mediaspeler, terwijl de MD-271 en MD-272 een opslagcapaciteit hebben van respectievelijk 500 gigabyte en 2 terabyte.

De MD-273, door Sitecom omschreven als een network tv-mediaspeler, biedt twee usb 2.0-ingangen aan de voorzijde, terwijl voor het streamen van content via het netwerk een ethernetaansluiting beschikbaar is. Wifi ontbreekt echter, maar via een optionele usb-dongle kan deze functionaliteit worden toegevoegd. Welke chipset Sitecom gebruikt, is niet bekendgemaakt, maar tot dusver koos Sitecom voor Realtek-chipsets. De adviesprijs van de MD-273 bedraagt 120 euro.

Sitecom biedt ook de 180 euro kostende MD-271 aan, die in grote lijnen gelijk is aan de MD-273, maar beschikt over een 2,5"-harddisk van 500GB. Ook is de behuizing van de MD-271 iets forser, maar de 230 euro kostende MD-272, die wordt aangeboden met een 3,5"-harde schijf van 2TB, heeft de grootste behuizing van het trio.

De drie nieuwe mediaspelers van Sitecom kunnen naast de meest voorkomende videoformaten ook surroundstreams in DTS- en Dolby Digital-formaat downmixen. Verder is een aantal populaire internetdiensten toegankelijk, zoals Picasa, Flickr en YouTube XL. De mediaspelers zijn te bedienen met Android- en iOS-apps. Sitecom geeft tien jaar garantie op de mediaspelers zelf en twee jaar op de ingebouwde harde schijven.

Sitecom MD-271 Sitecom MD-272 HDD TV Media Player

Reacties (27)


MSI voorziet Wind Box DC100 van AMD Brazos-apu

Door Pieter Molenaar, 13 september 2011 15:0620 reacties

MSI heeft zijn eerste Wind Box-nettop met een AMD Brazos-apu uitgebracht. MSI heeft de Wind Box DC100 onder meer voorzien van een AMD E-450-dualcore en een werkgeheugen van 2 gigabyte. Het kleine kastje verbruikt in totaal 40W.

MSI toonde op de Cebit-beurs in maart al een vroege versie van de Wind Box DC100 met Brazos-apu, maar toen was de nettop nog voorzien van een AMD E-350-dualcore. De nu aangekondigde Wind Box DC100 maakt gebruik van de onlangs geïntroduceerde E-450-apu van AMD. Deze is uitgerust met twee cores die op 1,65GHz zijn geklokt en heeft een Radeon HD 6320-gpu aan boord.

Het ontwerp van de Wind Box DC100 is, in vergelijking met het model op de Cebit, ongewijzigd gebleven. De uitgebrachte versie heeft een staande constructie, waarbij het apparaat op zijn sokkel iets naar achteren is gekanteld. De zijkanten zijn wit met daarop het MSI-logo, terwijl de rand en de voet voornamelijk zwart zijn.

De Wind Box DC100 heeft zes usb 2.0-aansluitingen, een hdmi-poort, ethernet-aansluiting en vga-aansluiting. Er zijn een ingang voor analoge audio, een optische s/pdif-uitgang, een koptelefoonaansluiting en een microfooningang. De Wind Box DC100 is voorzien van een 6-in-1-kaartlezer en wifi-b/g/n.

De kleine desktop-pc beschikt over 2GB werkgeheugen. Maximaal wordt 4GB ondersteund, maar vanwege de enkele geheugenslot moet dan het bestaande geheugenreepje worden vervangen. MSI heeft als opslag gekozen voor een 320GB-2,5"-hdd met 5400 toeren. Optioneel is een tv-tuner via usb aan te sluiten, terwijl ook een vesa-bevestiging optioneel is. Als besturingssysteem is Windows 7 Home Premium gekozen. De prijs van de Wind Box DC100 zou 299 euro bedragen.

MSI Wind Box DC100

Reacties (20)


FCC gaat netneutraliteit invoeren in VS

Door RoD , 13 september 2011 14:5318 reacties

De Verenigde Staten nemen naar verwachting binnenkort netneutraliteit op in de wet. Als de desbetreffende wetswijziging van kracht wordt, zullen Amerikaanse providers, net als in Nederland, geen internetdiensten meer kunnen blokkeren.

Volgens Reuters worden de regels binnen enkele weken openbaar gemaakt. Na publicatie duurt het nog zestig dagen voordat de nieuwe regelgeving in werking treedt. Hoewel de regels voor netneutraliteit providers waarschijnlijk zullen verbieden om internetdiensten te blokkeren, behouden de telco's een bepaalde mate van vrijheid. Eind vorig jaar gaf de FCC aan nieuwe regels op het gebied van netneutraliteit te willen invoeren.

Naar verwachting zullen de providers Verizon en MetroPCS bezwaar maken tegen de nieuwe regels die de FCC heeft opgesteld. De beide telco's hebben eerder al een rechtszaak aangespannen tegen de Amerikaanse equivalent van de OPTA. Volgens Verizon en MetroPCS mag de FCC juridisch gezien geen netneutraliteit opleggen. Een Amerikaanse rechter oordeelde toen in het voordeel van de providers, waardoor het aannemelijk is dat er bij de publicatie van de nieuwe regels opnieuw rechtszaken zullen volgen.

In Nederland werd netneutraliteit in een nieuwe versie van de Telecomwet opgenomen. De Eerste Kamer moet zich nog wel buigen over de nieuwe regels. Naar alle waarschijnlijkheid krijgt ook België netneutraliteit in de wet.

Reacties (18)

Lees meer


Google gaat niet in beroep en zal ssid-gegevens vernietigen

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2011 14:4182 reacties

Google heeft aangekondigd niet in hoger beroep te gaan tegen het besluit van het College bescherming persoonsgegevens dat het verzamelde ssid-namen moet vernietigen. Ook belooft Google met een opt-out-systeem te komen.

Het CBP eiste in april onder een dwangsom van 1 miljoen euro dat Google 3,6 miljoen ssid's zou wissen die laatstgenoemde met zijn Street View-wagens in Nederland had verzameld. Volgens de privacywaakhond zou Google de Wet bescherming persoonsgegevens hebben overtreden, omdat de locatie van een wifi-router in combinatie met het bijbehorende mac-adres aan te merken is als een persoonsgegeven.

Google wilde in eerste instantie naar de rechter stappen om het CBP-besluit aan te vechten. Ook weigerde Google in te gaan op de andere eis van de privacywaakhond om Nederlanders een opt-out-mogelijkheid aan te bieden, waarmee hun ssid-gegevens worden gewist. De firma kwam nog wel met het voorstel om 'no map' in de ssid op te nemen, met de belofte dat het dergelijke wifi-toegangspunten niet in zijn database zou opnemen.

Het bedrijf laat dinsdag echter weten beide eisen van het CBP alsnog in te willigen en geen beroep aan te tekenen. Google belooft de geëiste opt-out-mogelijkheid te gaan aanbieden en Nederlanders hier via kranten en websites op te attenderen. Het bedrijf blijft echter van mening dat het niet mogelijk is om 'aan de hand van deze gegevens de identiteit van personen af te leiden'.

In het European Public Policy Blog van Google laat het bedrijf weten dat de opt-out-mogelijkheid voor het verwijderen van wifi-data internationaal beschikbaar komt. De afmeldingsoptie voor het uitschrijven van een ssid uit de Google-database komt volgens het bedrijf nog deze herfst online.

Reacties (82)

Lees meer


Wacom introduceert 24"-Cintiq-tekentablet met h-ips-paneel

Door Pieter Molenaar, 13 september 2011 14:2835 reacties

Wacom heeft een nieuw topmodel in de Cintiq-lijn interactieve tekentablets uitgebracht. De Cintiq 24HD heeft een 24"-h-ips-paneel met een resolutie van 1920 bij 1200 pixels en heeft een vernieuwde standaard met meer instelmogelijkheden.

De Wacom Cintiq 24HD is de grootste interactieve tekentablet die Wacom uitgebracht heeft. Voorheen was de Cintiq 21UX de grootste. De nieuwe Cintiq 24HD, vooral bedoeld voor grafische professionals, maakt gebruik van een h-ips-paneel, waardoor de kleuren ook onder een grote kijkhoek niet veel afwijken. Het scherm kan 16,7 miljoen kleuren weergeven, heeft een maximale helderheid van 190cd/m2, een contrastratio van 550:1 en een responstijd van 13ms. De toplaag is van gehard glas en voorzien van een antireflectielaag.

Wacom heeft de tekentablet uitgerust met een nieuwe standaard. Ten opzichte van de Cintiq 21UX biedt de nieuwe monitorvoet meer instelmogelijkheden. Zo kunnen onder meer de hoogte en de hoek van de Cintiq 24HD ingesteld worden, terwijl het scherm ook over de rand van een bureau gepositioneerd kan worden. Inclusief standaard weegt de Cintiq 24HD 29kg.

De input van het apparaat geschiedt met behulp van een drukgevoelige pen waarmee 2048 drukniveaus waar te nemen zijn. Het apparaat beschikt over tien programmeerbare knoppen en twee zogeheten Touch Rings. De tekentablet is uitgerust met een displayport, hdmi met hdcp-ondersteuning, zodat onder meer blu-ray-films op de Cintiq 24HD afgespeeld kunnen worden, en een vga-aansluiting.

De Wacom Cintiq 24HD is vanaf 23 september leverbaar voor een prijs van 2299 euro.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (35)


Ministerie onderzoekt stelsel ssl-certificaten

Door Arnoud Wokke, 13 september 2011 14:0924 reacties

Het Nederlandse Ministerie van Binnenlandse Zaken onderzoekt of het stelsel van uitgifte van ssl-certificaten op de schop moet. Dat zegt minister Donner. Ook het toezicht op vertrouwde certificaatverstrekkers wordt onder de loep genomen.

Het ministerie wil erachter komen of de overheid nog wel kan vertrouwen op het stelsel van ssl-certificaten, die door vertrouwde bedrijven worden afgegeven, schrijft minister Donner aan de Tweede Kamer. "Het kabinet neemt de structurele betekenis van de gebeurtenissen in ogenschouw. In het licht hiervan voert het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties onderzoek uit naar het gehele stelsel en proces rondom PKI-Overheid, inclusief het toezicht daarop. Het ministerie laat aanvullend daarop onderzoeken in hoeverre de problemen rondom DigiNotar ook consequenties hebben voor de wijze van toezicht op uitgifte van gekwalificeerde certificaten." Het is onduidelijk wat er gebeurt als het ministerie concludeert dat het hele stelsel op de schop moet.

Het ministerie is de derde overheidsinstantie die een onderzoek uitvoert naar aanleiding van de hack bij ssl-autoriteit DigiNotar, die enkele weken geleden aan het licht kwam. Ook toezichthouder OPTA en het Openbaar Ministerie doen al onderzoeken naar wat er is foutgegaan in de zaak. De hacker die de kraak claimt, de Iraniër ComodoHacker, heeft 531 valse ssl-certitificaten gemaakt door in te breken op de systemen van het Beverwijkse bedrijf. Omdat de systemen waar de overheidscertificaten worden gemaakt niet goed gescheiden bleken van de plaats waar gewone certificaten worden gegenereerd, kon de Nederlandse overheid niet garanderen dat overheidsdiensten beveiligd waren.

Reacties (24)

Lees meer

Tweede Kamer wil 'ict-brandweer'
Tweede Kamer wil 'ict-brandweer' Nieuws van 14 oktober 2011
DigiNotar-hacker daagt Fox-IT uit
DigiNotar-hacker daagt Fox-IT uit Nieuws van 9 september 2011

Logitech brengt Wireless Touchpad op de markt

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2011 13:4851 reacties

Logitech heeft de Wireless Touchpad op de markt gebracht. Het invoerapparaat ondersteunt multitouch en is volgens de fabrikant geoptimaliseerd voor gebruik in Windows 7. De touchpad communiceert draadloos op de 2,4GHz-band.

De Wireless Touchpad ondersteunt onder andere cursorbesturing met één vinger, en omhoog en omlaag scrollen met twee vingers. Met drie vingers kan een swipe-beweging worden gemaakt. Tenslotte kan de gebruiker tussen applicaties switchen door met vier vingers een veegbeweging te maken.

Het touchpad heeft een aanraakgevoelig oppervlak dat 5" groot is. De Wireless Touchpad communiceert op de 2,4GHz-frequentie en zou een bereik tot 25m hebben. Logitech-gebruikers die al beschikken over een Unifying-ontvanger kunnen deze ook gebruiken voor de touchpad.

Logitech stelt dat de twee aa-batterijen die in de draadloze touchpad-behuizing geplaatst moeten worden het circa vier maanden volhouden. De Wireless Touchpad is per direct verkrijgbaar en kost 50 euro.

Logitech Wireless Touchpad

Reacties (51)


Helft gebruikers Tweakers.net blijkt zwak wachtwoord te hebben

Door Wilbert de Vries, 13 september 2011 13:30476 reacties

Uit onderzoek van Tweakers.net blijkt dat veel geregistreerde gebruikers in de praktijk een relatief zwak wachtwoord hebben ingesteld. In minder dan een half uur bleek de helft van de versleutelde wachtwoorden eenvoudig te kraken.

Er gaat geen maand voorbij waarin Tweakers.net niet bericht over gekraakte websites en uitgelekte databases - reden te meer om ervoor te zorgen dat bij Tweakers.net de boel op orde is. Mede daarom heeft Tweakers.net eind vorige maand de opslag van wachtwoorden verbeterd, waarbij onder meer het gebruik van de zwakke md5-methode is uitgefaseerd.

Omdat we benieuwd waren wat er zou zijn gebeurd als de oorspronkelijke wachtwoordendatabase was uitgelekt, hebben we zelf de digitale breekijzers uit de kast gehaald en losgelaten op de ruim 330.000 wachtwoorden in de database.

Om de hashes te kraken hebben we hashingtools gebruikt die de rekenkracht van de gpu benutten. Dit bleek in de praktijk zelfs zo snel te gaan dat het downloaden van een rainbow table om de wachtwoorden te kraken, langer zou hebben geduurd. Ook hebben we uit diverse lijsten woorden verzameld om een dictionary attack te kunnen uitvoeren.

Deze aanpak bleek efficiënter dan een brute-forceaanval. Het zou immers vele uren geduurd hebben om alle mogelijke wachtwoorden van maximaal acht tekens te berekenen, terwijl we met de vrij verkrijgbare woordenlijsten in minder dan een half uur 48,9 procent van de wachtwoordhashes wisten te kraken.

In totaal wisten we op redelijk eenvoudige wijze 195.000 wachtwoorden te kraken, waarbij het bij 55.000 stuks kinderspel was; voor deze wachtwoorden had de tool slechts 14 seconden nodig om ze te kraken.

Aantal karakters
Aantal accounts
0 1
1 13
2 68
3 397
4 3138
5 8082
6 24308
7 16648
8 75160
9 32210
10 19455
11 8625
12 4740
13 1753
14 947
15 324

Nota bene: zoals ook in de uitgebreidere .plan is vermeld, is dit onderzoek uitsluitend door medewerkers van Tweakers.net verricht. De benodigde gegevens zijn vernietigd en niet aan derden ter beschikking gesteld. Alleen een niet tot wachtwoorden herleidbaar overzicht van gebruikersnummers is bewaard om gebruikers met een zwak wachtwoord te kunnen waarschuwen.

Reacties (476)


Plaatje van HTC's Android-telefoon met 4,7"-scherm verschijnt

Door Arnoud Wokke, 13 september 2011 13:1229 reacties

Er is een afbeelding verschenen van de HTC Runnymede, een toestel met Android en een 4,7"-scherm. De Runnymede draait op een singlecore-cpu en wordt vooral gericht op multimedia. Zo wordt er een headset van Beats By Dre meegeleverd.

De afbeelding, die online is gezet door het Amerikaanse techblog Pocketnow, toont een HTC met witte voorkant en generiek design. Het ontwerp lijkt veel op dat van HTC's onlangs aangekondigde Windows Phone-toestel Titan, dat eveneens een 4,7"-scherm heeft.

De Titan en Runnymede lijken ook van binnen enigszins op elkaar; de schermen van beide nieuwe smartphones ondersteunen een resolutie van 800x480 pixels. Beide draaien bovendien op een Qualcomm MSM8255-soc, op een snelheid van 1,5Ghz.

De Runnymede komt waarschijnlijk in de winkel in combinatie met een Beats Solo-headset. HTC ging deze zomer samenwerken met Beats Audio, het bedrijf achter Beats By Dre-headsets. De Runnymede heeft een werkgeheugen ter grootte van 768MB, en 16 of 32GB-opslaggeheugen. Het 9,9mm dikke toestel is bovendien volgens uitgelekte specs stofdicht.

HTC Runnymede

Reacties (29)


Bitcasa belooft onbeperkte cloudopslag voor 10 dollar per maand

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2011 12:4353 reacties

De startup Bitcasa belooft gebruikers onbeperkte cloudopslag te gaan aanbieden voor 10 dollar per maand. Dit is volgens het bedrijf haalbaar door gebruik te maken van zelfontwikkelde deduplicatie-mechanismes en compressie van de data.

Bitcasa logoIn tegenstelling tot cloudopslagplatforms als Dropbox en SkyDrive zou Bitcasa niet over een aparte applicatie beschikken om de online opgeslagen data te benaderen, zo meldt TechCrunch. De software zal zich volledig integreren in een besturingssysteem, zodat de gebruiker niet zou merken dat hij zijn data niet op de harde schijf of flashgeheugen plaatst, maar direct op het cloudplatform van Bitcasa. De harde schijf zou alleen als cache dienen voor de meestgebruikte bestanden, zodat deze ook offline benaderbaar zijn.

Bitcasa zou zich verder onderscheiden ten opzichte van andere cloudaanbieders door een onbeperkte opslagcapaciteit te beloven voor 10 dollar per maand. Volgens het bedrijf is deze belofte haalbaar dankzij de gepatenteerde deduplicatie-mechanismes die het heeft ontwikkeld. Hierdoor hoeft bijvoorbeeld een mp3-bestand dat door verschillende gebruikers op Bitcasa is geplaatst slechts één keer te worden opgeslagen.

Bovendien zouden de meeste gebruikers overschatten hoeveel 'persoonlijke' data zij hebben; het gemiddelde ligt volgens Bitcasa op 25GB. Ook zou circa 60 procent van deze data dedupliceerbaar zijn, terwijl het bedrijf ook compressie en encryptie op de aangeboden data toepast. Hierdoor zou het voor de cloudopslagaanbieder mogelijk zijn om voor een relatief lage prijs onbeperkte opslagcapaciteit aan te bieden.

Of Bitcasa zijn beloftes kan waarmaken, moet nog blijken; de firma heeft vooralsnog slechts een besloten bèta werkend. Op termijn wil het bedrijf niet alleen software voor desktopbesturingssystemen uitbrengen, maar ook voor mobiele apparaten. Ook zou het mogelijk moeten worden om bestanden met andere Bitcasa-gebruikers te delen, maar niet met het hele internet.

Reacties (53)


Pentax kondigt Optio RZ18-compactcamera met 18x-zoom aan

Door Pieter Molenaar, 13 september 2011 12:0111 reacties

Pentax heeft een tweede model in zijn Optio RZ-compactcameralijn uitgebracht. De Optio RZ18 heeft een 18x-zoomlens met een groothoek van effectief 25mm, en een ccd-beeldsensor met 16 megapixels. De Optio RZ18 is vanaf oktober beschikbaar.

De styling van de Optio RZ18 wijkt af van die van zijn voorganger, de Optio RZ10, die in oktober 2010 aangekondigd werd. In plaats van de naar voren uitstekende grip van die laatste camera, heeft de Optio RZ18 een licht verzonken grip. Dit gripvlak is voorzien van een textuur voor meer houvast. Ook achterop is een verzonken gripvlakje zichtbaar, dat meer grip voor de duim moet opleveren.

Het vorige model in de serie, de Optio RZ10, was nog uitgerust met een 10x-zoomlens met een effectief bereik van 28-280mm, terwijl de 18x-zoomlens van de nieuwe Optio RZ18 al begint bij het equivalent van 25mm in kleinbeeldformaat. De ccd-beeldsensor is nog steeds van het 1/2,3"-type, maar heeft nu 16 megapixels, in plaats van 14,1 megapixels bij de Optio RZ10.

Naast een groter zoombereik en meer megapixels heeft de Optio RZ18 ook een grotere lcd met een hogere resolutie. Deze is gegroeid van 2,7 naar 3", terwijl de resolutie is verdubbeld naar 460.000 subpixels. Ook nieuw is de mogelijkheid om de camera via ir op afstand te bedienen.

De Pentax Optio RZ18 is vanaf oktober leverbaar in de kleuren zwart, wit en rood. De camera heeft in Nederland een adviesprijs van 219 euro.

Pentax Optio RZ18 Pentax Optio RZ18 Pentax Optio RZ18 Pentax Optio RZ18 Pentax Optio RZ18

Reacties (11)


LG presenteert goedkoop Android-toestel Optimus Hub

Door RoD , 13 september 2011 11:3629 reacties

De Italiaanse tak van LG heeft met de Optimus Hub een budgettelefoon op Android aangekondigd. Het toestel beschikt over een 3,5"-scherm en een processor met een kloksnelheid van 800MHz. Over een Nederlandse release is nog niets bekend.

LG gunde de Italiaanse site HDblog een preview van de nieuwe Android-smartphone. De 800MHz-processor is van Qualcomm, met typenummer MSM7227T en een ARM11-core. Diezelfde processor is in de ZTE Skate en HTC ChaCha ingebouwd. Verder heeft het 3,5"-scherm een resolutie van 480x320 pixels. Ook is een 5-megapixelcamera ingebouwd voor het maken van foto's en video's. Het toestel draait op Android-versie 2.3.4 Gingerbread. LG heeft daarbij zijn eigen interface over Googles mobiele besturingssysteem gelegd. Ook is dlna-ondersteuning aanwezig en kan via de technologie Wi-Fi Direct een draadloze één-op-één-verbinding met andere apparaten worden gemaakt.

De Koreaanse fabrikant heeft het toestel aangekondigd voor de Italiaanse markt. Daar gaat het toestel in oktober in de verkoop, voor een adviesprijs van rond de 200 euro. Over een release in andere landen is nog niets bekend.

LG Optimus Hub

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (29)


Football Manager 2012 verschijnt op 21 oktober

Door Jurian Ubachs, 13 september 2011 11:0316 reacties

Uitgever Sega en ontwikkelstudio Sports Interactive hebben aangekondigd dat Football Manager 2012 op 21 oktober in de winkels zal liggen. Voordien publiceert de ontwikkelaar nog een demo van het spel, maar wanneer precies is niet bekend.

Sports Interactive maakt de releasedatum van Football Manager 2012 via een blog op zijn officiële forum bekend. Studio director Miles Jacobson heeft de tekst geschreven. Daarin wordt de releasedatum nog wel 'provisional releasedate' genoemd, maar de verwachting is dat Football Manager 2012 die datum zal halen.

Behalve de releasedatum werden in de blog ook enkele nieuwe features van Football Manager 2012 onthuld. Managers zullen in het spel een uitgebreider 'team report' dan ooit tevoren kunnen krijgen. Deze rapporten moeten meer informatie op een meer realistische manier presenteren. Sports Interactive heeft hiervoor samengewerkt met verschillende scouts, die werkzaam zijn voor betaald-voetbalorganisaties. Zij hebben enkele van hun notities beschikbaar gesteld om de ontwikkelaars te laten zien hoe zij informatie over spelers presenteren aan de manager voor wie zij werken.

Het samenwerken met scouts werkt in Football Manager 2012 ook anders dan in voorgaande spellen. Managers kunnen spelers toevoegen aan een 'scout pool', waarna er automatisch iemand uit de staff van de club naar de speler gaat kijken. Ze zullen het ook aangeven als ze van tevoren al weinig heil zien in hun missie en het zonde van de tijd vinden. Daarnaast zullen goede, nieuw gehuurde scouts zich soms met een kant-en-klare lijst van interessante spelers bij je club melden.

Reacties (16)


Bedrijf gaat streaming films en iptv via wifi in vliegtuig aanbieden

Door Dimitri Reijerman, 13 september 2011 10:2349 reacties

De Amerikaanse firma Row 44 gaat met een aantal contentpartijen in vliegtuigen via wifi videocontent naar passagiers streamen. Met het streamingplatform zou volgens het bedrijf niet langer een inflight-entertainmentsysteem nodig zijn.

Row 44Row 44 wil samen met Twentieth Century Fox, Universal, Warner Bros. en Disney tv-series en films on demand streamen naar vliegtuigpassagiers die over een laptop, tablet of smartphone met wifi beschikken. Ook is het bedrijf van plan om in de Verenigde Staten iptv te gaan aanbieden.

De firma Row 44 biedt onder andere in samenwerking met Southwest Airlines al langer wifi-internet in vliegtuigen aan. Daarbij gebruikt het bedrijf satellietverbindingen. Het gebruiken van streaming video zou allereerst aan passagiers van deze maatschappij worden aangeboden.

Volgens Row 44 kan het aanbieden van streaming videocontent naar laptops, tablets en smartphones extra inkomsten genereren voor vliegtuigmaatschappijen. Ook suggereert de firma dat airliners niet langer in dure inflight-entertainmentsystemen in hun vloot hoeven te installeren, waardoor gewicht en dus kosten kunnen worden bespaard.

Reacties (49)


Samsung spant rechtszaak aan tegen Apple in Frankrijk

Door RoD , 13 september 2011 10:05124 reacties

Samsung is een rechtszaak begonnen tegen Apple in Frankrijk wegens vermeende schending van drie patenten. De patenten zouden worden geschonden in de iPad en iPhone. Beide bedrijven zijn al langer in een juridische strijd verwikkeld.

Het gaat om drie patenten die technologie voor mobiele apparaten beschrijven, zo liet Samsung weten aan persbureau AFP. Verder werden er geen details bekendgemaakt, zoals over welke patenten het gaat en wat deze beschrijven. Volgens geruchten gaat het om patenten die iets te maken hebben met de netwerktechnologie umts. Daarbij zouden de iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4 en iPad-modellen met 3g-ondersteuning in de aanklacht worden genoemd.

Samsung en Apple hebben elkaar al verscheidene malen aangeklaagd wegens vermeende patentinbreuk. Onlangs behaalde Apple een overwinning in Duitsland, waarbij Samsung zijn tablets niet langer mag verkopen. Het blijkt echter dat dit alleen voor de Koreaanse fabrikant zelf geldt; retailers mogen de Galaxy-tablets nog wel verkopen en ook nieuwe voorraad aanschaffen bij de internationale tak van Samsung. Hierdoor lijkt het erop dat het verbod in Duitsland weinig effect zal hebben.

In Nederland werd de verkoop van de Galaxy S II verboden, maar Samsung gaf aan door te gaan met de verkoop. Ook in andere landen, waaronder de Verenigde Staten, werden rechtszaken aangespannen.

Reacties (124)

Lees meer


Chip houdt tumorgroei continu bij

Door RoD , 13 september 2011 09:4327 reacties

Duitse wetenschappers hebben een implantaat ontwikkeld waarmee tumorgroei is bij te houden. Het apparaatje meet het zuurstofniveau in de bloedvaten die zich in de buurt van de tumor bevinden, een indirecte graadmeter voor groei.

De chip heeft sensoren aan boord voor het meten van het zuurstofniveau, waarna de gemeten waarden draadloos worden doorgegeven aan een externe ontvanger die de patiënt zelf bij zich moet dragen. Omdat een tumor, net als bijna alle cellen in het lichaam, sterk afhankelijk is van zuurstof, zegt de opgeloste concentratie in het bloed iets over het gedrag van de tumor; een plotselinge, sterke daling van het zuurstofniveau kan er bijvoorbeeld op duiden dat het gezwel agressief is gaan groeien.

Het apparaatje is ontwikkeld voor traag groeiende tumoren. Hoewel het zuurstofniveau slechts een indirecte relatie heeft met tumorgroei, zou de chip toch een goede indicatie geven, zo menen de Duitse wetenschappers. Het implantaat is echter alleen nog maar op celkweken getest; binnenkort volgen er tests bij proefdieren, waarna bij succes de eerste klinische trials moeten beginnen. Daardoor gaat het nog jaren duren voordat de chip op de markt kan komen.

Tumoren zijn voor hun groei sterk afhankelijk van een goede bloedtoevoer; zonder aanmaak van nieuwe bloedvaten kan het gezwel slechts een kleine doorsnede bereiken. Ontwikkelde tumoren zijn in staat om bloedvatgroei in het lichaam in gang te zetten, via een proces dat angiogenese wordt genoemd. Hierbij vertakt het bloedvatenstelsel zich, waardoor de tumor wordt voorzien van doorbloeding, en dus van zuurstof en nutriënten.

Reacties (27)


Hackers kraken websites Nederlandse spelletjesmaker

Door Yoeri Nijs, 13 september 2011 09:2657 reacties, submitter: Martindo

Een hacker van het 'Libyan Army Electronic' heeft de Nederlandstalige fora van Game Maker, een populaire spelletjesmaker voor jongeren, gekraakt. Daarbij zouden geen persoonlijke gegevens zijn buitgemaakt. Het lek is gedicht.

Libyan Army hackt fora Game MakerHet forum van Game Maker en zijn broertje GMOT kampten zondagavond met een zogeheten deface, waarbij kwaadwillenden de hoofdpagina hadden veranderd. Daarop eiste een hacker met het pseudoniem Lybia & One van het Libyan Army Electronic de aanval op. Uit de bijnaam van de hacker lijkt er een relatie te zijn met de situatië in Libië.

Volgens de webmasters zijn de gegevens van de 15.000 gebruikers waarschijnlijk niet op straat beland. Het is niet duidelijk waarom het 'virtuele leger' juist de fora van Game Maker, een project dat werd gestart door professor Mark Overmars, koos voor een aanval. Mogelijk waren die lukraak gekozen; Het Libyan Army Electronic heeft een breed scala van defaces op zijn naam staan.

Reacties (57)


Nintendo toont 3DS-games voorafgaand aan Tokyo Game Show - update

Door Jan Laros, 13 september 2011 09:1342 reacties

Nintendo heeft in Japan een nieuwe Fire Emblem voor de 3DS getoond. Ook werd Monster Hunter 4 aan het publiek voorgesteld. Er werd een roze 3DS gepresenteerd en in november wordt 3d-video-opname met de 3DS mogelijk.

Nintendo heeft aan de vooravond van de Tokyo Game Show een persconferentie gehouden. Tijdens de bijeenkomst lag de nadruk op games die voor de 3DS zullen verschijnen. Onder andere een nieuwe Fire Emblem-game zal zijn opwachting maken op de handheld van Nintendo. Capcom toonde bovendien het spel Monster Hunter 4, dat exclusief voor de 3DS wordt ontwikkeld.

Naast de spellen voor de 3DS toonde Nintendo-legende Shigeru Miyamoto vol enthousiasme nieuwe beelden van The Legend of Zelda: Skyward Sword. Hij voegde eraan toe dat de game waarschijnlijk tussen de vijftig en honderd uur aan gameplay zal bevatten.

Ook Satoru Iwata betrad het podium en kondigde een roze 3DS aan. De roze handheld verschijnt op 20 oktober in Japan, maar het is onbekend wanneer deze kleur in Europa beschikbaar zal zijn.

Nintendo kondigde ook de slide pad add-on aan. Deze kan aan de 3DS vastgeklikt worden en biedt in de games Monster Hunter 3G en Metal Gear Solid: Snake Eater 3D meer traditionele controls aan. Een enkele aaa-batterij moet de slide pad van stroom voorzien, zodat de accu van de 3DS niet te snel wordt 'leeggetrokken'. De slide pad komt in december op de Japanse markt uit voor circa 14 euro.

Tijdens de presentatie van Iwata kwamen ook diverse third party-titels voorbij. Zo werd Ace Combat 3D: Cross Rumble van Namco Bandai getoond en werd ook de rpg Bravely Default: Flying Fairy van Square Enix voorgesteld. Iwata maakte verder bekend dat Kid Icarus: Uprising is uitgesteld tot het eerste kwartaal van 2012. Een reden werd niet genoemd. Tot slot werd bekendgemaakt dat er in november een update voor de 3DS wordt vrijgegeven die het mogelijk moet maken om video-opnamen in 3d te maken.

Update 15:35: Informatie over de slide pad toegevoegd.

3DS met slide pad

Reacties (42)


Nieuwe tool laat muis via netwerk voor kvm spelen

Door Wilbert de Vries, 13 september 2011 08:59103 reacties, submitter: nehal3m

Een ontwikkelaar bij Microsoft werd het gezeur met diverse toetsenborden en kvm-switches zo zat dat hij een softwaretool heeft ontwikkeld waarmee maximaal vier pc's in één netwerk kunnen worden bestuurd met één muis en toetsenbord.

Met de tool, genaamd Mouse without Borders, kan een gebruiker zijn muis naadloos tussen de verschillende computers gebruiken, waardoor het lijkt alsof de gebruiker één pc met vier monitoren heeft. Zodoende kan een user met één muis en toetsenbord op verschillende computers in- en uitloggen.

Drag en drop werkt ook, zodat eenvoudig bestanden kunnen worden gekopieerd. Enige voorwaarde om het programma te laten werken, is dat alle machines met hetzelfde lan-netwerk verbonden zijn en dat de tool, die slechts 1,1MB groot is, ook op de andere machines is geïnstalleerd. Na installatie op de eerste pc krijgt de user een beveiligingscode, die vervolgens kan worden gebruikt om de applicaties op de andere pc's aan elkaar te 'koppelen'.

Truong Do, Dynamics-ontwikkelaar op het hoofdkantoor van Microsoft, heeft het programma in zijn eigen tijd geschreven als een zogenoemd Garage-project. Garage biedt Microsoft-medewerkers de mogelijkheid om aan een eigen project werken.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (103)