Nintendo's prijsverlaging van de 3DS heeft in Japan de verkoopcijfers omhoog gestuwd. In een week tijd ging de goedkopere handheld 215.000 keer over de toonbank. Sinds de lancering heeft de 3DS niet meer zo goed verkocht in Japan.
Website TechCrunch meldt dat de verkoopcijfers van de Nintendo 3DS in Japan in de lift zitten. In de eerste week na de launch werden er 350.000 exemplaren verkocht, wat inzakte naar 200.000 handhelds in de tweede week. De prijsverlaging ging officieel in op 11 augustus, hoewel sommige winkels al eerder de lagere prijs hanteerden. De 3DS verkocht tussen 8 en 14 augustus 215.000 exemplaren.
Nadat Nintendo toegaf dat de verkopen van de 3DS tegenvielen, besloot de fabrikant eind juli een forse prijsverlaging aan te kondigen. In Japan zakte de prijs van de handheld van 25.000 naar 15.000 Yen, wat gelijk staat aan een daling van ongeveer 223 naar 133 euro. Inmiddels zijn er in het land van de rijzende zon 1,5 miljoen Nintendo 3DS-handhelds verkocht.