Nintendo-ceo Satoru Iwata heeft aangegeven dat zijn bedrijf geen games voor smartphones gaat maken. Eerder gaf Nintendo ook al aan zich niet op smartphones te zullen richten, wat het bedrijf op de nodige kritiek is komen te staan.
Volgens Iwata, die zijn uitspraken deed in een interview met de Japanse krant Nikkei, zijn smartphonereleases uitgesloten. De topman ziet op de lange termijn geen succes voor zijn bedrijf als Nintendo-games naar smartphones worden gebracht. Er wordt al enige tijd gespeculeerd over het uitbrengen van Nintendo-games op smartphoneplatforms, mede door tegenvallende verkopen. Onder andere smartphones zouden hiervoor verantwoordelijk voor zijn, omdat gamers steeds vaker op hun telefoon spelen.
Nintendo wil zich volgens Iwata op de combinatie van hardware en software blijven richten. Onlangs bracht het bedrijf de Nintendo 3DS uit, een handheld met een autostereoscopisch 3d-scherm. Volgens geruchten verschijnt er in 2012 een nieuwe variant van de 3DS. Een Nintendo-telefoon lijkt niet in de pijplijn te zitten.