In een vraag- en antwoordsessie met investeerders heeft Nintendo bekendgemaakt dat de 3DS- en Wii U-spelconsoles betaalde dlc-functionaliteit krijgen. Nintendo bekijkt nog hoe het dowloadable content in zijn eigen games gaat toepassen.
Nintendo onthulde zijn plannen voor functionaliteit om betaalde downloadable content aan te bieden tijdens een vraag- en antwoordsessie met investeerders, meldt Adriasang. Volgens Nintendo-ceo Satoru Iwata kunnen 3DS-developers nog eind dit jaar met functionaliteit voor betaalde dlc aan de slag gaan. Met de aankondiging lijkt Nintendo toe te geven aan de wensen van externe developers, die dergelijke functionaliteit al jaren tot hun beschikking hebben op de PlayStation 3 en Xbox 360.
Volgens Iwata zal Nintendo voor zijn eigen games waarschijnlijk selectief gebruikmaken van de mogelijkheid om dlc aan te bieden. Iwata is van mening dat spelers hun spellen graag uitbreiden met extra levels en nieuwe features. Iwata meent ook dat Nintendo het aanbieden van unlocks en voorwerpen die het spel makkelijker maken zal vermijden, en dat snel verdienen met dergelijke dlc niet goed is voor de langetermijnrelatie met klanten.
Iwata herhaalde het standpunt dat Nintendo geen brood ziet in in free to play-games. Verder hoopt Nintendo dat de 3DS eShop in de komende jaren flink populairder wordt. Het onlinegebruik van de 3DS is stukken hoger dan dat van de DS, maar nog niet zo hoog als Nintendo zou willen. In de komende drie jaar moet het aanschaffen van digitale content net zo normaal zijn als het kopen van een spel in de winkels, aldus Iwata.