Tip de redactie

Indiase fabrikant gaat 200.000 exemplaren van '3-euro-smartphone' leveren

Door Julian Huijbregts, 24 juni 2016 21:01119 reacties

Ringing Bells, de fabrikant die in februari in India de Freedom 251 aankondigde, zegt 30 juni te beginnen met het leveren van het toestel. De fabrikant heeft 200.000 exemplaren beschikbaar en zegt steun van de overheid nodig te hebben om meer te kunnen leveren.

Mohit Goel, de oprichter van Ringing Bells, doet de uitspraken tegenover The Times of India. Hij zegt dat de smartphone afkomstig is uit Taiwan, maar in India in elkaar wordt gezet. "We hebben 200.000 smartphones en we zullen deze gedurende een maand gespreid uitleveren. Dat is het maximale wat we nu kunnen doen. We hebben steun nodig van de overheid; zonder kunnen we niet doorgaan", zegt Goel.

De Freedom 251-smartphone heeft volgens Goel een waarde van 1180 roepies, omgerekend zo'n 15,7 euro. Klanten betalen echter slechts 251 roepies, ongeveer 3,3 euro. De fabrikant verkoopt de smartphones onder de kostprijs, maar levert apps van derden mee die niet verwijderd kunnen worden. Het zou gaan om twaalf apps van bedrijven die de fabrikant betalen. Vermoedelijk is de subsidie die de fabrikant opstrijkt met de meegeleverde apps niet genoeg om het verschil in kost- en verkoopprijs te overbruggen. Volgens Gadgets360 zegt de topman van de fabrikant dat hij 140 tot 150 roepies per toestel verlies maakt.

Freedom 251Het toestel heeft een 4"-scherm, 1GB ram en 8GB opslagruimte. De soc is een quadcore. De genoemde specificaties komen overeen met het toestel dat het bedrijf aanvankelijk toonde bij de presentatie in februari. Dat bleek echter een smartphone van een ander merk te zijn met een sticker eroverheen geplakt. Destijds draaide het toestel een Android-versie met icoontjes die erg op iOS lijken. Daarvan zou het bedrijf zijn afgestapt. GadgetOx zegt nu de eerste foto's van de 'echte' Freedom 251 in handen te hebben.

Goel stelt dat er 75 miljoen mensen geïnteresseerd zijn in de goedkope telefoon. De 200.000 beschikbare exemplaren worden verkocht aan diegene die zich als eerste hebben gemeld voor het toestel. Verder stelt de topman dat zijn project aanvankelijk werd gesteund door de regering, maar dat die zich teruggetrokken heeft.

Na de introductie van de Freedom 251 in februari ontstond er veel ophef rondom de goedkope smartphone. Bij de presentatie van het toestel was een minister aanwezig, maar later zei de fabrikant dat het bedrijf geen subsidie of steun van de overheid kreeg. Vervolgens werd Ringing Bells beschuldigd van Ponzifraude; waarop het bedrijf geld teruggaf aan mensen die een aanbetaling gedaan hadden.

Reacties (119)


Ontwikkelaar Wolfenstein: The New Order brengt nieuwe episode voor Quake uit

Door Julian Huijbregts, 24 juni 2016 19:5837 reacties

Machine Games, de ontwikkelaar van Wolfenstein: The New Order, heeft ter ere van de twintigste verjaardag van Quake een nieuwe episode voor de game gemaakt. De uitbreiding voor de klassieke fps is gratis te downloaden.

Om de door Machine Games gemaakte episode te spelen, dienen gamers in het bezit te zijn van Quake. De uitbreiding zit in een rar-bestand van 5,3MB, dat via Twitter is te downloaden. De mod is te spelen door de bestanden uit te pakken in een nieuwe map met de naam DOPA, in de directory van Quake. Vanuit het spel kan de nieuwe episode, die meerdere levels bevat, gestart worden met het consolecommando 'game dopa'.

Eerder deze week zette John Romero al oude screenshots en documenten online om het twintigjarige bestaan van Quake te vieren. Quake was afgelopen woensdag officieel jarig; het spel werd op 22 juni 1996 uitgebracht. Tijdens de E3 kondigden uitgever Bethesda en ontwikkelaar id Software aan dat er gewerkt wordt aan Quake Champions. Bij deze nieuwe game ligt de focus op het multiplayer-gedeelte.

Quake DOPA

Reacties (37)


Futuremark geeft details over komende DirectX 12-benchmark in 3DMark

Door Julian Huijbregts, 24 juni 2016 19:3431 reacties

Futuremark heeft details bekendgemaakt over de nieuwe 3DMark Time Spy-benchmark. De test voor grafische kaarten zal volledige DirectX 12-ondersteuning bieden en gebruikmaken van asynchronous compute.

De marketingmanager van de 3DMark-software bevestigt de volledige ondersteuning voor async compute tegenover VideoCardz. Ook stelt hij dat de Time Spy-benchmark een plek krijgt naast de bestaande testen zoals Fire Strike.

Naast ondersteuning voor async compute kan Time Spy overweg met explicit multi-adapter, een functie waarbij de rekenkracht van verschillende grafische kaarten gebruikt kan worden. In tegenstelling tot sli of crossfire hoeven dat niet kaarten van hetzelfde type of merk te zijn.

Futuremark heeft de eerste teaserbeelden getoond van de benchmark, die dienst moet doen als showcase van de mogelijkheden van DirectX 12. Time Spy komt 'binnenkort' naar alle Windows-versies van 3DMark, maar wanneer is nog niet bekend. De betaalde versie van het pakket is tijdelijk te koop voor 4,99 euro in de Summer Sale van Steam.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (31)


Oculus verwijdert drm die controleert welke headset is aangesloten uit software

Door Julian Huijbregts, 24 juni 2016 18:3482 reacties, submitter: Whisperar

Oculus heeft de drm die controleert of er wel een Rift is aangesloten uit zijn software verwijderd. Het bedrijf voegde die beveiliging voor het eerst in mei toe, waardoor de Revive-software die het spelen van Rift-exclusives op de HTC Vive mogelijk maakt, niet meer werkte.

De ontwikkelaar van Revive meldde aan Motherboard dat de Oculus Rift-software na de nieuwste update niet meer controleert of er wel een Rift-headset is aangesloten. De maker van de vr-bril heeft tegenover de website bevestigd dat het bedrijf niet langer zal controleren welke hardware is aangesloten: "We zullen geen hardwarechecks meer gebruiken als onderdeel van drm op de pc in de toekomst", benadrukt een woordvoerder van Oculus.

Het programma Revive maakt het mogelijk om games die enkel beschikbaar zijn via het Oculus Rift-platform te spelen op de HTC Vive. In mei verscheen er een update voor de Oculus-software, waarna gecontroleerd werd of er wel een Rift was aangesloten. Als dat niet het geval was, konden de games niet opgestart worden.

De Revive-ontwikkelaar vond echter snel een manier om dat te kunnen omzeilen. Bovendien werd via die weg de volledige drm van Oculus omzeild, wat ook piraterij van de games mogelijk maakte. Nu Oculus de hardwarecheck uit zijn software heeft verwijderd, heeft de Revive-ontwikkelaar zijn software weer zo aangepast dat het wel mogelijk is om Rift-games te spelen met een Vive, maar niet om de drm volledig te omzeilen. De ontwikkelaar zegt tegen Motherboard dat hij nooit de bedoeling heeft gehad om piraterij te faciliteren.

HTC Vive

Reacties (82)


Gerucht: Netflix maakt eind dit jaar offline kijken mogelijk

Door Julian Huijbregts, 24 juni 2016 18:0193 reacties

Volgens een topman van Penthera, een bedrijf dat techniek levert voor het downloaden van videostreams, komt er op Netflix voor het einde van 2016 een mogelijkheid om video's op te slaan. Daarmee zou het mogelijk worden om offline video's te kijken.

Dan Taitz, operationeel manager van Penthera, doet de uitspraak tegenover LightReading. "We weten van bronnen in de industrie dat Netflix met dit product komt. Mijn verwachting is dat Netflix aan het einde van dit jaar met een download-to-go-optie aan zijn klanten gaat aanbieden". Een analist van Frost & Sullivan voegt daar aan toe dat de komst van een downloadoptie bij Netflix een 'open geheim' is binnen de streamingvideocommunity.

Vorig jaar zei Netflix tegen Gizmodo het toevoegen van een downloadoptie voor offline kijken geen goed idee te vinden. Een extra keuze zou de dienst ingewikkelder maken voor gebruikers, stelde een topman van het bedrijf in een interview. Op dat standpunt lijkt Netflix terug te zijn gekomen: eind april zei ceo Reed Hastings in een gesprek met investeerders dat het bedrijf open staat voor het idee van offline kijken. Een officiële bevestiging over de komst van een dergelijke optie is er echter nog niet.

Vermoedelijk zal Netflix afspraken moeten maken met distributeurs van films en series voordat de dienst ze kan aanbieden voor offline kijken. Het zou voor de hand liggen dat in ieder geval de eigen producties van Netflix beschikbaar zijn als de streamingdienst met een downloadoptie komt.

Netflix Universal Windows App

Reacties (93)


Sigma sd Quattro-systeemcamera komt in juli op de markt voor 799 euro

Door Julian Huijbregts, 24 juni 2016 17:2325 reacties

Sigma Benelux heeft bekendgemaakt wanneer en tegen welke prijs de sd Quattro-camera op de markt komt. Vanaf juli is de variant met aps-c-sensor beschikbaar, wanneer de versie met grotere aps-h-sensor komt is nog niet bekend.

De Sigma sd Quattro-camera's werden eind februari aangekondigd, maar toen was nog niet duidelijk wat ze zouden gaan kosten. De versie die is voorzien van een aps-c-sensor kost 799 euro, exclusief objectief. Er komt ook een kit bestaande uit de camera en de Sigma 30mm f/1.4 DC HSM, voor een adviesprijs van 1049 euro.

Sigma maakt voor zijn camera's gebruik van Foveon-sensoren die uit meerdere lagen bestaan. De aps-c-sensor van de sd Quattro heeft een resolutie van 19,6 megapixel. Daaronder zitten nog twee lagen van ieder 4,9 megapixel. Door het sensorontwerp dat uit meerdere lagen bestaat, is de resolutie niet direct te vergelijken met camera's die een traditionele Bayer-sensor hebben. Volgens Sigma is de effectieve resolutie van de sd Quattro vergelijkbaar met 39-megapixelcamera's.

Bij de introductie toonde Sigma ook de sd Quattro H, een variant met een iets grotere sensor. De bovenste laag heeft een resolutie van 25,5 megapixel en bij de twee lagen daaronder is dat 7,5 megapixel. Dat zou overeen moeten komen met 51-megapixelcamera's met Bayer-sensor. Wanneer de sd Quattro H op de markt verschijnt is nog niet duidelijk.

Wel maakt Sigma de prijs van zijn nieuwe reportageflitser bekend. De EF-630 krijgt een adviesprijs van 399 euro en kan voor 69,50 euro uitgebreid worden met een usb-dock, zodat gebruikers zelf de firmware van de flitser kunnen updaten. De flitser komt op de markt met aansluitingen voor Sigma- Canon- en Nikon-camera's. De Sigma-variant is vanaf begin juli verkrijgbaar.

Sigma sd QuattroSigma sd QuattroSigma sd QuattroSigma sd QuattroSigma sd QuattroSigma sd Quattro

Reacties (25)


Comodo probeert Let's Encrypt als handelsmerk vast te leggen - update

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 16:2190 reacties, submitter: Nexz

Certificaatautoriteit Let's Encrypt is erachter gekomen dat Comodo Group, een leverancier van onder andere ssl-certificaten, probeert 'Let's Encrypt' in verschillende vormen als handelsnaam vast te leggen. De autoriteit zegt er alles aan te zullen doen om de naam te verdedigen.

De ISRG, of Internet Research Group, ontdekte dat Comodo poogde om ten minste drie handelsnamen met de term 'Let's Encrypt' erin vast te leggen. Comodo probeert dit voor verschillende, aan ssl-certificaten gelieerde diensten, schrijft Let's Encrypt op zijn site.

ISRG begon met het gebruikmaken van de naam Let's Encrypt in het publieke domein vanaf november 2014. Sindsdien worden de certificaten van de autoriteit door veel sites wereldwijd gebruikt, zoals ook door Tweakers.

Let's Encrypt begon in november 2014 met een wereldwijde campagne onder de vlag van de Electronic Frontier Foundation om gratis ssl-certificaten te verstrekken. Het doel was om websitebeheerders in minder dan een minuut een certificaat voor een website zouden kunnen installeren.

De ISRG zegt de Comodo Group sinds maart van dit jaar regelmatig gevraagd te hebben om hun aanvragen op de handelsnaam 'Let's Encrypt' op te geven. De ISRG deed dit zowel via advocaten, als direct. Vooralsnog heeft Comodo dit geweigerd.

Update 18.43 uur: Een medewerker van Comodo claimt op het forum van het bedrijf dat de registraties van de handelsmerken niet doorgezet zullen worden en dat deze aanvragen vanzelf zullen verlopen. Dit had het bedrijf echter niet gecommuniceerd met Let's Encrypt, dat zou inmiddels wel gedaan zijn.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Let's Encrypt client-demonstratie

Reacties (90)


MSI brengt wit B150M Mortar-moederbord op de markt

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 15:1438 reacties, submitter: t!n0

MSI introduceert twee moederborden in de B150M-lijn, de B150M Mortar Arctic en de B150M Bazooka Plus. De nieuwe m-atx-borden vallen onder de Arsenal-serie van moederborden gericht op moba-gamers.

Behalve de kleur van de pcb, de Mortar Arctic is wit en de Bazooka Plus zwart, zijn er enkele kleine verschillen te vinden tussen de micro-atx-borden. Die zitten onder andere tussen het aantal pci-e-x16-slots, namelijk twee voor de Arctic en een voor de Bazooka. Laatstgenoemde heeft twee pci-e-x1-slots, terwijl de Arctic er één heeft.

Verder is het mogelijk vier usb 2.0-poorten aan de voorzijde aan te sluiten bij de Bazooka en slechts twee bij Arctic, maar die laatste heeft dan weer wel zes audio-aansluitingen aan de achterzijde tegen drie voor de Bazooka.

De borden komen verder erg overeen. Beiden hebben een Intel B150-chipset en kunnen maximaal een Intel i7 Skylakeprocessor aan, hebben de borden led-verlichting aan boord en ruimte voor één ssd in een m2-slot met ondersteuning voor nvme. Verder zijn er zes sata-3-aansluitingen. Aan ram kunnen ze allebei maximaal 64GB verwerken, beschikken ze over een gigabit-lan-aansluiting en zes usb 3.1-aansluitingen, waarvan één type-c.

Prijzen zijn nog niet bekend, maar zullen vermoedelijk iets boven die van de MSI B150M Bazooka en Mortar liggen.

MSI B150M Mortar ArcticMSI B150M Mortar ArcticMSI B150M Mortar ArcticMSI B150M Bazooka PlusMSI B150M Bazooka PlusMSI B150M Bazooka Plus

Reacties (38)


Proximus gaat EU-roamingoptie aanbieden voor groot aantal landen buiten EU

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 13:4561 reacties

Proximus biedt zijn Daily Travel Passport voor roaming nu aan in 43 landen buiten de EU voor dezelfde prijs als in de EU. Veel van deze bestemmingen liggen binnen Europa, maar de nieuwe tarieven gelden ook een dertigtal landen buiten het werelddeel.

In totaal bedient Proximus daarmee 73 landen met het Daily Travel Passport, waarbij de provider twee euro rekent voor twintig minuten bellen, twintig sms'jes en tachtig MB aan data. Nu kost dat voor de 43 landen die Proximus schaart onder 'Top Destinations' nog vijf euro. Binnen de EU, IJsland, Noorwegen en Liechtenstein is dat twee euro. De goedkopere optie komt beschikbaar voor alle abonnees.

De zakelijke optie Bizz Travel Europe geeft gebruikers voor tien euro per maand 200 belminuten, 200 sms'jes en 200MB in Europa en de Top-bestemmingen. Onder topbestemmingen in Europa vallen bijvoorbeeld Zwitserland, Macedonië en Rusland. Buiten Europa gaat het om bijvoorbeeld Japan, Indonesië, de VS, Canada en Zuid-Afrika. Het Verenigd Koninkrijk behoort ondanks het referendum van donderdag nu nog tot de Europese Unie en daar golden de EU-tarieven dus al sinds dit voorjaar. De hele lijst is op de site van Proximus te vinden.

Update, 14:28: In dit bericht stond aanvankelijk dat Proximus ook voor de 43 landen de maximumtarieven die gelden binnen de EU-landen zou gaan hanteren. Dat bleek niet juist.

Reacties (61)


EU en VS bereiken akkoord over data-uitwisseling voor bedrijven

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 13:1441 reacties

De Europese Unie en de Verenigde Staten zijn een reeks wijzigingen in de Privacy Shield-overeenkomst overeengekomen. Europese lidstaten stemmen naar verwachting begin juli over de implementatie van de herziene versie van Privacy Shield.

Half april liet de werkgroep van Europese privacytoezichthouders weten dat er 'grote gebreken' zitten in de Privacy Shield-overeenkomst, al was de werkgroep met de naam 'Artikel 29' wel positief over het grootste deel van de overeenkomst. De werkgroep had problemen met het commerciële deel en het deel over openbare veiligheid. Grootste pijnpunt was de mogelijkheid om gegevens van burgers in bulk te kunnen verzamelen.

Een wijziging in de overeenkomst is onder andere dat de overheid van de VS beter uitlegt wanneer veiligheidsdiensten van dat land data in bulk verzamelen en hoe het land zorgt voor de beveiliging van de betreffende data. Persbureau Reuters heeft een brief weten te achterhalen waarin de directeur van de Nationale Veiligheidsdienst van de VS aangeeft hoe de dienst informatie verzamelt over de activiteiten van een terroristische groep in het Midden-Oosten waarvan gedacht wordt dat die doelen in Europa heeft.

De dienst zegt in die brief dat de veiligheidsdiensten van dat land niet alle informatie van de hele wereld verzamelen. Ook zou er een nieuwe privacyfunctionaris door de VS ingesteld worden die klachten van burgers van de EU over spionage gaat behandelen. De functionaris zou onafhankelijk van de veiligheidsdiensten werken.

Privacy Shield moet de opvolger worden van de Safe Harbour-regeling, die het Europese Hof van Justitie in oktober 2015 ongeldig verklaarde.

Eu US Privacy Shield

Reacties (41)


Zweden opent stukje snelweg met bovenleiding voor hybride trucks

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 11:58191 reacties

Siemens heeft in samenwerking met vrachtwagenfabrikant Scania een twee kilometer lang traject in de buurt van Stockholm aangelegd waar hybride dieseltrucks op kunnen rijden. De 'eHighway' is vooral bedoeld om lokale luchtvervuiling tegen te gaan.

Siemens experimenteert al een aantal jaar met het systeem en dit is het eerste stuk openbare weg waar trolleyachtige trucks kunnen rijden. Het stuk snelweg bevindt zich aan de noordkant van Stockholm op de E16. Twee hybride vrachtwagens, ontwikkeld door Scania, zullen het systeem de komende tijd testen.

Als de vrachtwagen op het stuk weg komt met de bovenleiding, kan de pantograaf op het dak van de vrachtwagen contact maken met de bovenleiding. Daarna kan overgeschakeld worden op elektrische aandrijving. De pantograaf kan contact maken met de bovenleiding bij snelheden tot negentig kilometer per uur.

Een ander voordeel is dat het systeem ook kan fungeren als laadtraject voor volledig elektrische bussen. Die kunnen hun accu daar extra bijladen. Siemens is ook bezig met eenzelfde systeem in Californië. Daar werkt het Duitse bedrijf samen met Volvo. Daar beginnen de eerste tests in 2017.

siemens scania eHighway

Reacties (191)


Qualcomm dient klacht tegen Meizu in over 3- en 4g-standaarden - update

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 11:1113 reacties

Qualcomm heeft aangekondigd dat het een klacht indient tegen de Chinese elektronicagigant Meizu. De klacht gaat over het niet willen betalen van gebruiksrechten over door Qualcomm vastgelegde technieken die in de standaarden voor 3g en 4g zitten.

Volgens een bericht van Qualcomm heeft het geprobeerd Meizu te overtuigen om te voldoen aan de Chinese anti-monopoliewet. Qualcomm zegt dat meer dan honderd andere bedrijven eerder akkoord zijn gegaan met een speciaal rectificatieplan dat het heeft opgesteld en ingediend bij de Chinese nationale ontwikkel- en hervormingscommissie.

Qualcomm diende dit plan in nadat het bestraft werd, omdat het een te hoge licentieafdracht in rekening bracht bij Chinese bedrijven. Qualcomm moest daarvoor een boete betalen van 860 miljoen euro. Ook moest Qualcomm de gebruiksrechten op zijn technieken verlagen in China. Sindsdien is Qualcomm bezig nieuwe octrooiovereenkomsten te sluiten, waar Meizu niet aan mee wil werken.

China is Qualcomms belangrijkste markt. Het land zorgt voor 53 procent van de wereldwijde omzet van het bedrijf, in totaal ruim 25 miljard dollar afgelopen jaar schrijft Reuters. Voor Qualcomm staat het buiten kijf dat Meizu zijn intellectueel eigendom heeft gebruikt. Het zou Qualcomm niet te doen zijn op de schade die het lijdt van het niet krijgen van een aandeel in de opbrengst, maar om het 'speelveld voor iedereen in China gelijk te houden'.

Update 18.46 uur: Meizu laat aan Tweakers weten dat het bedrijf gepoogd heeft om een overeenstemming met Qualcomm te bereiken. "We respecteren het recht van Qualcomm om wettelijke maatregelen te nemen als zij niet tevreden zijn met de vooruitgang, maar we heten hen welkom om de onderhandelingen op ieder moment voort te zetten", aldus het officiële statement van het bedrijf.

Reacties (13)


Gemeenten moeten eind 2017 tls en dnssec aan hebben staan op mailservers

Door Krijn Soeteman, 24 juni 2016 10:2982 reacties

Nederlandse gemeenten moeten eind 2017 tls en dnssec hebben geïmplementeerd op hun mailservers. Dat schrijft minister van Binnenlandse Zaken Ronald Plasterk naar aanleiding van Kamervragen over slecht beveiligde e-mail van gemeenten.

Gemeenten moeten nu al bij activering van een nieuwe mailserver de beveiligingsmaatregelen ingebouwd hebben volgens de brief van de minister. Standaarden zoals tls en dnssec staan op de zogenaamde 'pas-toe-of-leg-uit'-lijst. Alles wat op deze lijst staat, is verplicht bij aanschaf, aankoop, aanbesteding of ontwikkeling van een nieuwe dienst.

Uit onderzoek van het tijdschrift Binnenlands Bestuur bleek begin juni dat Nederlandse gemeenten hun e-mail slecht beveiligen. Toen bleek dat slechts drie van de vijftig onderzochte gemeenten standaarden toepassen, zoals dkim en spf. Alleen Den Haag, 's-Hertogenbosch en Woerden voldeden aan de standaarden.

Met dmarc kan nagegaan worden of een bericht inderdaad van het betreffende domein verzonden mocht worden. Spf kijkt of de servers van het domein wel berichten mochten verzenden. Met dkim kan gecheckt worden of inhoud van een e-mail tussentijds is gewijzigd. De eerstgenoemde beveiligingsmethode staat nog niet op de pas-toe-of-leg-uit-lijst, maar is wel kandidaat om opgenomen te worden. Dit geldt ook voor starttls in combinatie met dane. Mogelijk worden deze nog dit jaar op de lijst gezet.

Zonder de standaarden is het bijvoorbeeld mogelijk voor kwaadwillenden om zich voor te doen als een gemeente omdat ze e-mail namens een gemeente kunnen versturen.

In de brief deelt de minister de mening van het bericht uit Binnenlands Bestuur, namelijk dat 'Gemeentelijke e-mail gênant slecht beveiligd is', niet. Dit omdat de 'volgorde van implementatie van maatregelen is gebaseerd op een lokale risicoafweging waar het college van B&W voor verantwoordelijk is'.

Reacties (82)


Eerste specs van door HTC gemaakte 5"-Nexus-telefoon verschijnen online

Door Arnoud Wokke, 24 juni 2016 08:39123 reacties

De eerste specificaties van een door HTC gemaakte Nexus-smartphone met 5"-scherm zijn online verschenen. Het toestel heeft de codenaam Sailfish en is dus net als alle Nexus-hardware genoemd naar een dier uit de zee.

De codenaam Sailfish valt op, omdat het ook de naam is van een mobiel besturingssysteem. Het Finse Jolla maakt sinds enige jaren Sailfish OS. De door HTC gemaakte Nexus-telefoon lijkt daar geen relatie mee te hebben.

Het scherm heeft een diagonaal van 5" en een resolutie van 1920x1080 pixels, meldt Android Police. Het is onbekend of het om een lcd of oledscherm gaat, maar het ligt voor de hand dat het een oledscherm wordt. Een oledscherm is vereist voor Googles eigen vr-platform Daydream en bovendien heeft HTC vorig jaar al zaken gedaan met leverancier Samsung, dat het oledscherm leverde voor de HTC One A9.

De soc zou vier 64bit-processorkernen hebben op maximaal 2GHz. Daarmee lijkt het erop dat het gaat om een Qualcomm Snapdragon 820 met lagere kloksnelheid. De 820 is standaard geklokt op maximaal 2,15GHz, maar er zijn geen andere quadcore-processors in de markt voor duurdere telefoons. Het werkgeheugen heeft een capaciteit van 4GB en qua opslag is er in elk geval een 32GB-variant.

Android Police maakt melding van een of meerdere speakers aan de onderkant van de telefoon. Dat wijkt af van vorige Nexussen, die sinds 2014 speakers aan de voorkant hebben zitten. Dat is bovendien een functie die HTC op smartphones populair maakte met de One M7 uit 2013. De accu zou een capaciteit hebben van 2770mAh.

De Sailfish zou de kleinere en goedkopere van de twee Nexus-toestellen worden. HTC en Google zouden er nog een in ontwikkeling hebben, met een scherm rond 5,5". Google brengt nieuwe Nexus-hardware veelal tegelijk uit met een nieuwe Android-versie. De zoekgigant kondigde eerder aan dat de nieuwe Android-versie voor eind september verschijnt.

HTC Nexus 9-tablet

Reacties (123)

Lees meer


Apple stopt met maken Thunderbolt Display

Door Arnoud Wokke, 24 juni 2016 07:13115 reacties

Apple stopt met het maken van zijn monitor Thunderbolt Display. De monitor is sinds eind 2011 in de verkoop. Apple heeft nog geen opvolger aangekondigd voor zijn monitor, al gaan de geruchten daarover al jaren.

Het Amerikaanse bedrijf verkoopt nog de bestaande voorraad en dan zal het product niet meer terugkeren, zegt Apple in een statement tegen The Verge. Dat kan nog enige tijd duren: Apple verkoopt de 27"-monitor voor 1149 euro of 999 dollar, een prijs die sinds eind 2011 omhoog gegaan is. De prijs bij release was 999 euro.

De fabrikant introduceerde de Thunderbolt Display als opvolger van de Cinema Display in juli 2011. De naam komt van de thunderbolt-ondersteuning in de monitor. Verder bevat het scherm drie usb 2.0-poorten, firewire 800, een gigabit-ethernetpoort en een MagSafe-kabel, waarmee het scherm volgens Apple 'de ultieme docking' voor Mac-notebooks was. Ook hebben de schermen geïntegreerde webcams en een 2.1-speakersysteem. De fabrikant voorziet het beeldscherm optioneel van een vesa-mount.

Het is onbekend of Apple een opvolger gaat aankondigen van de monitor. Er ging eerder deze maand een gerucht dat de opvolger een geïntegreerde gpu gaat krijgen. Die nieuwe monitor zou bovendien vier keer zoveel pixels hebben: 5120x2880 in plaats van 2560x1440 pixels.

Reacties (115)


YouTube bouwt livestreamfunctie in mobiele app

Door Arnoud Wokke, 24 juni 2016 07:0216 reacties

YouTube bouwt een livestreamfunctie in zijn mobiele app. Dat heeft de videosite bekendgemaakt. Met de livestreamfunctie kunnen gebruikers beelden streamen en die komen op YouTube net als andere video's en livestreams.

De functie gaat deze week live voor een beperkt aantal gebruikers, meldt het Google-dochterbedrijf. De livestreamfunctie zal werken met een grote rode knop om op te nemen in de rechteronderhoek van de app. Daarna kunnen gebruikers gelijk met de camera van hun mobiele apparaat livestreamen. Het is aannemelijk dat de functie het beeld van de camera's aan de achterkant en die aan de voorkant kan gebruiken.

Na deze release voor enkele gebruikers zullen steeds meer mensen de livestreamfunctie krijgen, zegt YouTube. Hoe snel dat zal gaan, is onbekend. Met de stap vormt YouTube zich om in een livestreamplatform zoals Facebook en Twitter dat ook proberen te doen. Facebook heeft Live, terwijl Twitter de livestreamapp Periscope aanbiedt. YouTube biedt livestreaming aan sinds 2011, maar dat werkte tot nu toe niet via de reguliere mobiele app.

YouTube livestreaming vanuit mobiele appYouTube livestreaming vanuit mobiele app

Reacties (16)


WhatsApp verwerkt meer dan honderd miljoen telefoontjes per dag

Door Arnoud Wokke, 24 juni 2016 06:5290 reacties, submitter: contrast

WhatsApp verwerkt meer dan honderd miljoen telefoontjes per dag via zijn voip-functie. Dat heeft de chat-app bekendgemaakt. Het is voor het eerst dat WhatsApp een aantal telefoontjes per dag noemt, waardoor het niet mogelijk is te bepalen hoeveel de functie groeit.

Het aantal van honderd miljoen voip-telefoontjes per dag betekent dat gebruikers zo rond 1157 telefoontjes per seconde beginnen. WhatsApp vermeldt niet hoe lang die belletjes gemiddeld duren. WhatsApp claimde eerder rond een miljard actieve gebruikers voor zijn dienst.

WhatsApp introduceerde zijn beldienst vorig jaar. Het gaat om een voip-functie die beschikbaar is voor alle gebruikers van de dienst. Omdat veel gebruikers zitten met een beperkte databundel, kwam WhatsApp kort na de introductie met een optie om het dataverbruik te verminderen. Ook zal de voip-functie net als de rest van de app end-to-end encryptie krijgen. Daarnaast lijkt de chat-app binnenkort videobellen te introduceren.

Whatsapp belfunctieWhatsapp belfunctieWhatsapp belfunctie

Reacties (90)