LG heeft twee nieuwe schermen geïntroduceerd. De LG Ultrafine 5K Display is een 27"-scherm met een ips-paneel met 5120x2880 pixels. De Ultrafine 4k heeft een formaat van 21,5" en een resolutie van 4096x2304. Beide schermen worden met usb-c aangesloten.
In de schermen zijn een webcam, speakers en een microfoon verwerkt en ze kunnen met één usb-c-kabel op apparaten worden aangesloten. Het 5k-scherm kan via de usb-kabel 85 watt aan vermogen bieden aan een aangesloten laptop. Het 4k-scherm biedt 60 watt. Er zijn nog drie andere usb-c-poorten op de achterkant van de schermen, waar randapparatuur op kan worden aangesloten.
Voor ondersteuning van het 5k-scherm moet de usb-c-poort op de computer Thunderbolt 3 ondersteunen. Een Thunderbolt-3-kabel is volgens de specificaties geschikt om twee 4k-schermen aan te sturen. Door de twee videosignalen samen te voegen kan een enkel 5k-scherm aangesloten worden. Het 4k-scherm kan ook gebruikmaken van de displayport-interface.
Volgens de specificaties kunnen alle Apple-apparaten met een Thunderbolt-3-aansluiting en macOS 10.12.1 met het 5k-scherm overweg. Hieronder valt alleen de nieuwe MacBook Pro. De huidige iMac- en Mac-Pro-modellen kunnen niet op het 5k-scherm worden aangesloten. Met een verloopkabeltje werken ze wel met het 4k-scherm. Er bestaan ook andere fabrikanten die computers en moederborden met Thunderbolt-3-aansluitingen maken. Of deze ook op de schermen aangesloten kunnen worden, is niet bekend. De MacBook heeft wel een usb-c-poort, maar die biedt geen ondersteuning voor de Thunderbolt-3-interface.
De 5k-monitor lijkt de opvolger van het Apple Thunderbolt Display te zijn, die in juni uit productie werd genomen. Die monitor beschikte over een vergelijkbaar paneel als het topmodel iMac van die tijd en een Thunderbolt-aansluiting. Er gingen al een tijdje geruchten rond dat Apple de monitor zou vervangen met een 5k-model, maar het verschijnen van een 5k-scherm van een ander merk op de Apple-website lijkt te suggereren dat er geen 5k-schermen in de Thunderbolt- of Cinema Display-lijnen zullen verschijnen.
De schermen staan voor respectievelijk 1399 en 749 euro te koop op de website van Apple. De website geeft aan dat de schermen vanaf december leverbaar zijn.
LG Ultrafine 4k | LG Ultrafine 5k | |
---|---|---|
Schermformaat | 21,5" | 27" |
Resolutie | 4096 x 2304 | 5120 x 2880 |
Beeldschermtechniek | Ips | Ips |
Kleurdiepte | 8bit | 10bit |
Kleurengamma | Display P3 | Display P3 |
Input | Thunderbolt 3 of displayport 1.2 over usb-c | Thunderbolt 3 over usb-c |
Extra functies | Speakers, microfoon, webcam, usb-c-hub | Speakers, microfoon, webcam, usb-c-hub |
Prijs | €749 | €1399 |