Bij de presentatie van de kwartaalcijfers meldde Netflix dat het bedrijf er wereldwijd 6,7 miljoen nieuwe klanten bij heeft gekregen. Daarmee ligt het totale aantal abonnees op 81,5 miljoen, daarvan komen er bijna 47 miljoen uit de VS.
De groei in het laatste kwartaal bedroeg 5,6 miljoen leden, waarmee het huidige cijfer een record voor Netflix is. In de VS kwamen er 2,2 miljoen nieuwe klanten bij, met nog eens 4,5 miljoen in de rest van de wereld. Deze aanvulling heeft ervoor gezorgd dat Netflix een omzet van 1,81 miljard dollar heeft behaald, omgerekend 1,59 miljard euro.
Volgens ceo Reed Hastings is de recordaanwas van nieuwe abonnees voor een deel te verklaren door de uitbreiding die Netflix in januari doorvoerde. Toen kwamen er 130 nieuwe landen bij, waar de streamingdienst beschikbaar is. Hastings verwacht dat met meer lokalisatie het aantal klanten in de nieuwe regio's nog zal toenemen. Toch is de voorspelling voor het komende kwartaal iets voorzichtiger.
Daarbij gaat Netflix uit van een groei van 3,5 miljoen nieuwe leden, waarvan 2 miljoen buiten de VS. Hastings legt uit dat de inkomsten uit de VS en de rest van de wereld bijna gelijk lopen. Daarom zou het bedrijf zich verder toeleggen op het ontwikkelen van eigen inhoud, die het over de hele wereld kan uitzenden. Bijvoorbeeld de Franstalige serie 'Marseille' of de Spaanstalige serie 'Narcos'.
Ook zou er niet veel te merken zijn geweest van de vpn-blokkade die Netflix in januari invoerde, zo legde de ceo uit. Het zou daarbij gaan om 'een kleine, maar luidruchtige minderheid'.