Tip de redactie

Virtualreality-televisieserie Halcyon komt op 22 september uit - update 2

Door Mark Hendrikman, 23 juni 2016 21:1323 reacties

Halcyon, de televisieserie die voor een deel in virtual reality te kijken is, komt op 22 september uit. De serie wordt gemaakt voor de Amerikaanse televisiezender Syfy, die met het juiste zenderpakket ook gewoon in Nederland te ontvangen is.

NBCUniversal International Networks maakt de releasedatum van de serie bekend via Multichannel News. Halcyon zal te zien zijn op de televisiezender, online en in virtual reality via de Oculus Rift en de Samsung Gear VR. Van de 15 afleveringen in het seizoen zijn er vijf gemaakt voor virtual reality. Voor wie de serie volgt maar geen Gear VR of Rift heeft, maakt Syfy samenvattingen in 'tradioneel' format beschikbaar. Het feit dat de vr-afleveringen ook zonder de benodigde apparatuur te bekijken zijn, doet vermoeden dat ze niet als bijzaak behandeld worden.

Halcyon speelt zich af in 2058, een toekomst waarin virtual reality zo gewoon is als de smartphone nu. Syfy bestempelt de serie als een misdaaddrama. Hoofdpersoon Julie Dover is een detective die de taak opgelegd krijgt om de eerste echte moord in virtual reality te onderzoeken; een persoon die in vr stierf, werd in het echt ook dood gevonden. De productie is in handen van Secret Location Studios, een Canadees bedrijf dat zich naar eigen specialiseert in 'het combineren van de nieuwste technologie met traditionele vormen van verhalen vertellen.'

Ondanks dat Syfy gewoon in Nederland te ontvangen is, maakt Multichannel News geen details bekend over de internationale beschikbaarheid van de serie, waardoor het op dit moment niet met zekerheid gezegd kan worden of het publiek in de Benelux de serie straks ook kan kijken.

Update, 21:36: Gebruiker Pronix attendeert Tweakers erop dat Syfy met ingang van 1 juli niet meer te ontvangen is in Nederland en België. Tweakers heeft contact opgenomen met NBCUniversal International Networks met de vraag of dit betekent dat de consument in de Benelux buiten de boot valt.
Update, 30/06/16: NBCUniversal International Networks geeft te kennen dat het nog niet besloten heeft of de vr-afleveringen van de serie beschikbaar zullen zijn in gebieden waar Syfy niet te ontvangen is.

Halcyon logo

Reacties (23)


Zonnevliegtuig Solar Impulse 2 steekt Atlantische Oceaan over

Door Mark Hendrikman, 23 juni 2016 20:3315 reacties

De Solar Impulse 2, het door zonne-energie aangedreven vliegtuig dat een reis om de wereld maakt, heeft op donderdag de Atlantische Oceaan overgestoken. In 71 uur en 8 minuten is het toestel van de stad New York naar het Spaanse Sevilla gevlogen, 6765 kilometer verder.

In een blogpost laat het Solar Impulse-team weten dat de landing om 7:38 uur Nederlandse tijd plaatsvond. Het was de langste vlucht die Bertrand Piccard, een van de twee piloten, heeft gemaakt. Het is de eerste keer dat een dergelijke reis gemaakt wordt met behulp van alleen maar schone technologie. Het is bovendien de langste vlucht die de Solar Impulse 2 tot nu toe heeft gemaakt en het succes van vandaag betekent dat het team nu de twee grootste oceanen ter wereld heeft overgestoken. Piccard heeft volgens de blogpost ditmaal kunnen genieten van uitzicht op olietankers, eilanden, walvissen, ijsbergen, maar bovenal gewoon water.

Naar eigen zeggen heeft het team geluk gehad. 'Het kostte ons maar negen dagen om een weerpatroon te vinden waarmee we de Atlantische Oceaan over konden steken.' Het is alweer de vijftiende etappe in de reis om de wereld van de Solar Impulse 2. Er zijn naar schatting nog drie vluchten nodig voordat het vliegtuig weer landt op Abu Dhabi, waar het op 9 maart 2015 begon aan zijn reis om de wereld.

Zonnevliegtuig Solar Impulse 2 is een Zwitsers ontwerp dat de wereld in is geholpen met als doel om de grenzen van wat mogelijk is met schone energie op te zoeken en zo ver mogelijk te verleggen. Achter het project zitten de Zwitserse ingenieur en zakenman André Borschberg en de Zwitserse psychiater Bertrand Piccard. De Solar Impulse 2 heeft een spanwijdte van 72 meter en is bedekt met 269,5 vierkante meter aan zonnecellen. Overdag in het zonlicht kan het toestel een snelheid van 90km/h bereiken en 's nachts 60km/h.

Het Solar Impulse 2-team heeft niet alleen maar overwinningen geboekt. Tijdens de etappe van Japan naar Hawaï, die afstands- en tijdsrecords vestigde, raakten bijvoorbeeld de accu's overhit en beschadigd. Tegen de tijd dat de schade hersteld was, leenden de weersomstandigheden zich niet meer voor voortzetting van de reis om de wereld en moest het team een klein jaar wachten.

Tweet Piccard Solar Impulse 2 etappe NY-ESP

Reacties (15)

Lees meer


BitTorrent Inc. introduceert video- en muziekstreamingdienst BitTorrent Now

Door Mark Hendrikman, 23 juni 2016 19:1512 reacties

BitTorrent Inc. heeft op donderdag muziek- en videostreamingdienst BitTorrent Now geïntroduceerd. De dienst is voor iOS, Android, web en Apple TV. Contentmakers kunnen op BitTorrent Now zelf bepalen hoe ze inkomsten genereren.

Bij BitTorrent Now kunnen contentmakers kiezen of ze hun audio- of videobestanden gratis, in ruil voor een e-mailadres, gratis met reclame of betaald aanbieden. BitTorrent Inc. laat weten tegenover onder andere Engadget dat de makers in ieder geval 70 procent van de opbrengsten in eigen zak mogen steken. Het bedrijf vertelt verder dat nu zo'n 30.000 contentmakers op de dienst zitten. Deze maken onder andere muziek, videoclips, films en series.

BitTorrent deed al aan de distributie van betaalde media via zijn Bundles-programma, maar dat bestond uit een website waar gebruikers bundels met content kochten waarna ze de bestanden zelf op een afspeelapparaat konden plaatsen. De nieuwe dienst maakt de content toegankelijker. Met de zet gaat BitTorrent Inc. de concurrentie aan met diensten als Spotify, Soundcloud, Apple Music maar ook Netflix, aangezien het zowel audio als video aanbiedt.

Gebruikers krijgen ook de optie om content offline beschikbaar te maken zonder dat dit extra kost; als ze online bij de content kunnen, dan kunnen ze er ook offline bij. De dienst werkt nu nog niet met de bekende peer-to-peer-technologie van het bedrijf, maar grotendeels gewoon met clients en servers. Dit om in het begin van het leven van de dienst het geheel soepeler te laten lopen. In de toekomst zal BitTorrent Now ook daadwerkelijk van de BitTorrent-technologie gebruik gaan maken. Die methode is iets waar bijvoorbeeld Netflix ook oren naar lijkt te hebben.

Op het moment is de dienst alleen toegankelijk via de Android-app en de browser. De iOS-app en ondersteuning voor Apple TV volgen in de toekomst, maar daar is geen specifieke datum voor bekend.

BitTorrent NowBitTorrent NowBitTorrent NowBitTorrent NowBitTorrent Now
Beeld: BitTorrent Inc. via Google Play Store

Reacties (12)

Lees meer


Samsung kondigt omklapbare Notebook 7 Spin aan

Door Mark Hendrikman, 23 juni 2016 18:1127 reacties

Samsung heeft zijn nieuwe Notebook 7 Spin aangekondigd. Dat is een volledig omklapbare laptop, die onder andere beschikt over snellaadtechniek waarmee de laptop binnen 100 minuten opgeladen moet zijn. Er komen twee modellen, een met een 15,6"-scherm en een 13,3"-variant.

Samsung maakt bekend dat het grotere model uitgerust zal zijn met een Core i7 6500U-processor terwijl de kleinere een Core i5 6200U aan boord zal hebben. Die draaien op snelheden van respectievelijk 2,3 en 2,5GHz. De 15,6-inch-variant krijgt overigens ook een grafische kaart in de vorm van een Nvidia GeForce 940MX met 2GB vram. De 15,6-inch-variant is ook weer onderverdeeld in twee modellen. Deze twee hebben 12GB en 16GB ram en het topmodel heeft, naast dezelfde 1TB-hdd als in de goedkopere zit, ook een 128GB-ssd aan boord. Samsung meldt dat er ruimte is om een ssd toe te voegen aan de twee modellen die dat nog niet hebben. Ook kunnen gebruikers de ram zelf een upgrade geven.

De schermen in alle modellen zijn touchscreens. Opvallend is dat alle modellen dezelfde 45Wh-accu aan boord hebben. Het laden van de accu gaat via de usb-type-c-poort en met 20 minuten aan een stopcontact zouden gebruikers twee uur aan accuduur kunnen behalen. De usb-c-poort kan ook dienen als video-output. Verder valt te lezen dat de twee grote modellen ook verschillende soorten geheugenkaarten kunnen lezen terwijl de kleine alleen micro-sd-kaarten accomodeert. Ook hebben de twee grotere modellen een numeriek toetsenbord en ethernetpoorten. Het toetsenbord is op alle modellen verlicht.

Over beschikbaarheid en prijs in de Benelux spreekt Samsung niet in de bekendmaking. Samsung brengt al enige tijd geen laptops meer uit in Nederland en België, dus waarschijnlijk zal dat bij de Notebook 7 Spin ook het geval zijn. Wie een dergelijke laptop wil hebben, moet deze dus importeren. De laptops gaan in de VS 800 tot 1200 dollar kosten, omgerekend en inclusief btw 852 tot 1277 euro. Op 26 juni gaan de apparaten in de Verenigde Staten de verkoop in.

Samsung Notebook 7 SpinSamsung Notebook 7 Spin

Reacties (27)


OnePlus werkt aan update voor geheugenbeheerproblemen OnePlus 3

Door Mark Hendrikman, 23 juni 2016 16:01124 reacties

OnePlus is een update voor de geheugenbeheerproblemen van de OnePlus 3 aan het verspreiden onder mensen met een recensie-exemplaar. Daarnaast moet de bijgewerkte software ervoor zorgen dat de kleuren van het amoledscherm natuurgetrouwer worden.

OnePlus meldt het nieuws aan Android Authority. De 'speciale ota-build' wordt naar een selecte groep recensenten gestuurd. Mogelijk verschijnt deze echter ook los online voor andere gebruikers die er interesse in hebben, zoals dat vaker neigt te gebeuren met updates voor het Android-besturingssysteem. OnePlus wil de feedback op deze speciale build verwerken en vervolgens een update voor alle andere OnePlus 3-gebruikers vervaardigen.

Het besturingssysteem van de OnePlus 3, een Android-schil genaamd OxygenOS, schijnt een agressieve vorm van werkgeheugenbeheer te hanteren. Gebruikers klagen erover dat het besturingssysteem ondanks het feit dat het toestel 6GB ram aan boord heeft, zeer snel applicaties uit het werkgeheugen haalt. Meerdere recensies op onder andere Tweakers zelf maakten hier aantekening van. Daarnaast is een vaker gehoorde klacht dat het amoledscherm van het nieuwste model van OnePlus de kleuren te veel verzadigt. Ook dit zou aangepakt worden in de update. Tot slot zouden er nog meer optimalisaties doorgevoerd worden, maar die worden niet nader beschreven.

Reacties (124)

Lees meer


Autoriteit Persoonsgegevens berispt ziekenhuizen voor plaatsen trackingcookies

Door Arnoud Wokke, 23 juni 2016 13:4097 reacties

De Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens heeft 39 ziekenhuizen gewaarschuwd voor het gebruik van trackingcookies. De AP ziet het bezoek aan specialistische pagina's van het ziekenhuis als persoonsgegeven, omdat het vaak iets zegt over iemands medische situatie.

Volgens AP kan het bezoeken van een dergelijke specialistische pagina een persoonsgegeven zijn, waarmee het zou vallen onder de Wet bescherming persoonsgegevens. Bovendien plaatsen de ziekenhuizen de cookies zonder uitdrukkelijke toestemming van bezoekers. Het is onbekend om welke ziekenhuizen het precies gaat. In totaal heeft Nederland meer dan honderd ziekenhuizen.

Door het plaatsen van trackingcookies komen gegevens over bezochte pagina's bij derden terecht en dat ziet de AP als onwenselijk. De AP zal de ziekenhuizen over zes weken opnieuw onderzoeken. Als het overheidsorgaan op dat moment overtredingen constateert, zal het 'handhavende maatregelen' nemen, zoals boetes.

Reacties (97)


Gerucht: Xiaomi zet ultrasone vingerafdrukscanner in Mi 5s

Door Arnoud Wokke, 23 juni 2016 13:3043 reacties

Het gerucht gaat dat Xiaomi in de tweede helft van dit jaar met een nieuwe variant van de Mi 5 komt: de Mi 5s. Deze zou de reguliere vingerafdrukscanner verwisselen voor Sense ID, de scanner van Qualcomm die werkt met ultrasoon geluid om de vinger te identificeren.

Xiaomi bouwt volgens de Chinese site MyDrivers een metalen behuizing voor de Mi 5s, terwijl de Mi 5 een behuizing van glas heeft. Bovendien zou de fabrikant er een tweede camera aan de achterkant bijschroeven, een functie die we in de afgelopen maanden op meer telefoons zagen, zoals op de LG G5 en Huawei P9. Ook zou de telefoon een geheugen van 6GB meekrijgen.

Het is onbekend of Xiaomi de vingerafdrukscanner in de homeknop integreert of verplaatst naar een andere plek, bijvoorbeeld aan de achterkant. Qualcomm stelde Sense ID vorig jaar voor, maar tot nu toe zijn er geen smartphones verschenen met de scanner. Volgens Qualcomm zijn de voordelen van zijn scanner dat hij achter een metalen of glazen behuizing kan en dat gebruikers zich ook met vieze vingers kunnen identificeren.

Reden voor de verbeterde nauwkeurigheid is het gebruik van ultrasone geluidsgolven. Die maken als het ware een 3d-beeld van de vingerafdruk. Het beeld wordt niet alleen gemaakt met de lijnpatronen op de vinger, maar ook met eigenschappen zoals poriën en andere diepte-informatie. Sense ID maakt dus gebruik van meer informatie dan conventionele vingerafdrukscanners en dat maakt het tegelijk moeilijker om een vingerafdruk na te maken.

Xiaomi heeft nog niet gereageerd op de geruchten. Dat er een Mi 5s zou kunnen komen, is geen verrassing. De fabrikant brengt vaak verschillende versies uit van zijn Mi-telefoons, zoals de Mi2s, Mi4i en Mi4c.

Reacties (43)


HTC test interface Sense voor toestellen van andere merken

Door Arnoud Wokke, 23 juni 2016 13:1037 reacties

HTC gaat zijn interface Sense testen voor toestellen van andere merken. Dat laat de fabrikant weten via een mail aan mensen die zich hebben opgegeven om nieuwe software van HTC te testen. Het gaat vermoedelijk om een launcher en niet om firmware.

Voor de test vereist HTC een niet-HTC-telefoon met Android 4.4 of hoger, meldt tweaker TNE, die de mail van de fabrikant heeft gehad. De mail komt van HTC Preview, een programma van HTC waarmee het testversies van software verspreidt om mee te experimenteren en bugs op te sporen.

HTC verwijst naar de software als Sense Home 8 beta, waarmee het vermoedelijk gaat om de launcher zoals die op de HTC 10 staat. Die bevat naast standaardhomescreens en een app-drawer ook een versie met 'vrije opmaak'. Dan kun je 'stickers' toevoegen, algemene plaatjes die je vrij over het beeld kunt verschuiven. Daaraan kun je elke snelkoppeling toevoegen die je wil. Vervolgens kun je de labels ook weglaten, waardoor een homescreen ontstaat, ogenschijnlijk zonder snelkoppelingen.

Het is nu nog niet precies bekend, maar gezien de eisen gaat het niet om een hele custom rom met Sense. Dat zou namelijk vereisen dat gebruikers een ontgrendelde bootloader hebben of op een andere manier een andere rom kunnen flashen.

Het is ongebruikelijk dat een fabrikant zijn launcher uitbrengt voor toestellen van de concurrentie. HTC zal bij een release echter niet de eerste zijn, want Asus deed het ook al en Xiaomi had tot enkele jaren geleden een Miui-launcher. Ook zijn er veel launchers van derden voor Android, zoals Nova Launcher en Action Launcher.

HTC 10 screenshotHTC 10 screenshotHTC 10 screenshot - thema'sHTC 10 screenshot - thema's
HTC 10 screenshot - thema'sHTC 10 screenshot - thema'sHTC 10 screenshot - thema'sHTC 10 screenshot - thema's
HTC 10 screenshot - thema'sHTC 10 screenshot - thema's

Reacties (37)


Romero zet oude Quake-documenten online ter ere van twintigste verjaardag

Door Julian Huijbregts, 23 juni 2016 10:23158 reacties

Quake bestaat twintig jaar. De first person shooter verscheen op 22 juni 1996 voor het eerst. John Romero, die verantwoordelijk was voor het levelontwerp, heeft ter ere van de verjaardag de allereerste screenshots en een oud document over de game uit 1995 online gezet.

Quake 1 boxshotOp zijn website heeft Romero een pagina gepubliceerd met vroege informatie over Quake. Naast de screenshots is het begeleidend schrijven te zien dat hij op 3 augustus 1995 online zette. "Hier zijn ze dan, eindelijk! De eerste screenshots van Quake, gemaakt in een resolutie van 320x200 pixels", schreef Romero destijds. Daarbij merkte hij op dat er enkele screenshots in een hoge resolutie van 640x480 pixels waren bijgevoegd, 'zodat je de geweldige lichteffecten kunt zien'. Romero heeft de opnieuw gepubliceerde screenshots uitvergroot, zodat ze beter te bekijken zijn.

Verder beschrijft de tekst dat er nog geen werkende alias-modellen zijn geïmplementeerd in de game, maar dat de studio erg dichtbij is en dat modellen correct verlicht en geanimeerd zullen worden. In een aantal screenshots toont de ontwikkelaar oudere levels van Doom, die opnieuw zijn gemaakt in de Quake-engine. "Ik heb de levels gedupliceerd en ge-Quake-ificeerd, zodat je zelf kunt zien hoe cool dat eruitziet ten opzichte van het origineel", schreef Romero in 1995.

Ook heeft Romero een document met de titel Quaketalk 95 gepubliceerd, dat bijgehouden werd door Joost Schuur. Het was een onofficiële nieuwsbrief waarin al het nieuws over de ontwikkeling van Quake bijgehouden werd. Het document is gemaakt op 22 oktober 1995, nog voor de release van de game. In het document verzamelde Schuur alle informatie die in magazines en op websites over Quake te vinden was. Volgens Romero was er destijds niet veel bekend over het spel en waren veel mensen benieuwd naar de nieuwe game van id Software. Het document beschrijft Quake in de introductie als een 'fantasy role-playing/actiegame'.

Romero stelt dat het team van id Software een maand na de publicatie van het onofficiële document bijeenkwam en de laatste beslissingen nam over Quake. Het uiteindelijke spel heeft weinig weg van wat in de faq wordt beschreven en volgens Romero geeft dat aan hoeveel er kan veranderen tijdens de ontwikkeling van een game.

Quake-screenshots uit 1995
Quake-screenshots uit 1995Quake-screenshots uit 1995Quake-screenshots uit 1995Quake-screenshots uit 1995

Quake was de opvolger van Doom en werd door ontwikkelstudio id Software gemaakt. De game maakte gebruik van een volwaardige 3d-engine met OpenGL-ondersteuning. Voordat de volledige game uitkwam, stelde id Software op 24 februari 1996 een techdemo met drie multiplayermaps beschikbaar onder de naam QTest. De testversie had geen singleplayer, en de gameplay en graphics weken nog af van het uiteindelijke spel. Het gaf gamers echter de kans om al voordat Quake uitkwam, mods te maken, zoals custom skins voor de personages.

Aanvankelijk verscheen Quake voor de pc, maar later kwamen er ook versies voor de Mac, Sega Saturn, Nintendo 64 en Amiga. De laatste volwaardige game uit de serie, Quake 4, stamt uit 2005. Die game kon het succes van Quake III echter niet evenaren. Tijdens de E3-gamebeurs kondigde uitgever Bethesda vorige week aan dat id Software werkt aan Quake Champions. De nieuwe game moet een competitieve multiplayer-shooter worden. Tijdens QuakeCon, dat begin augustus plaatsvindt, wordt meer bekendgemaakt over het nieuwe spel.

Reacties (158)


Android-malware kan toestellen rooten en code installeren

Door Krijn Soeteman, 23 juni 2016 10:04141 reacties

Trend Micro heeft een nieuw soort Android-malware ontdekt met de naam 'Godless'. Godless draagt bepaalde exploits bij zich waardoor het een apparaat kan rooten en spyware kan installeren. Een nieuwere variant zou ook Google Play-veiligheidschecks weten te omzeilen.

Volgens het beveiligingsbedrijf heeft de malware het voorzien op Android-versies 5.1 en ouder, wat betekent dat nog steeds zo'n 90 procent van de Android-apparaten kwetsbaar is voor Godless. Op het moment dat Trend Micro zijn blog publiceerde, zouden zo'n 850.000 apparaten wereldwijd geïnfecteerd zijn, waarvan het grootste deel in India, zo'n 46 procent, waarna op afstand Indonesië op een tweede plaats komt met ruim 10 procent aan infecties.

Godless, of eigenlijk androidos_godless.hrx zoals het beveiligingsbedrijf het detecteert, maakt gebruik van een framework om Android te rooten, android-rooting-tools. Die rootkit maakt gebruik van verschillende bekende exploits, zoals de PingPongRoot- en Towelroot-exploit, en komt ook voor in bepaalde, veilig uitziende apps in de Google Play Store, zoals zaklampapplicaties en wifi-apps. De criminelen misbruiken ook populaire games door kopieën met malware in de store te zetten.

Wat Trend Micro ook heeft kunnen constateren, is dat er normale, schone apps in de store staan waar ook kwaadaardige versies van zijn buiten de Play Store om met hetzelfde ontwikkelaarscertificaat. Zo kan het gebeuren dat een gebruiker een normale, veilige app opwaardeert naar een app met kwaadaardige code, mits de gebruiker een 'update' downloadt buiten de Play Store om. Het beveiligingsbedrijf merkt daar terecht bij op dat het niet verstandig is en om apps van buiten de Play Store om te installeren. Standaard staat die functie op Android-toestellen veelal uitgeschakeld.

Reacties (141)

Lees meer


Zwitsers Formula Student-team verbreekt wereldrecord 0-100km/u-sprint

Door Julian Huijbregts, 23 juni 2016 07:50107 reacties

Het Zwitserse Formula Student-team heeft een wereldrecord neergezet op de sprint van stilstand naar honderd kilometer per uur met een elektrische auto. De raceauto van het team wist de snelheid in 1,513 seconden te bereiken.

Het oude record stond op 1,779 seconden en werd in juli 2015 neergezet door het Duitse Formula Student-team van de universiteit van Stuttgart. De Zwitsers grepen toen net naast het record met een tijd van 1,785 seconden. Door de vermogen-gewichtsverhouding te verbeteren wist het Zwitserse team nu een snellere tijd neer te zetten. De auto weegt 168kg en heeft een krachtbron die goed is voor zo'n 200pk.

Het AMZ Formula Student-team bestaat uit studenten aan de technische universiteit van Zürich en de hogeschool in Luzern. In augustus nemen teams uit verschillende landen het tegen elkaar op in het officieuze wereldkampioenschap, de Formula Student Germany. Het Zwitserse team zal het in de race onder andere opnemen tegen het team van de TU Delft, URE uit Eindhoven en HARD uit Groningen. Ook België is vertegenwoordigd met het team Formula Electric Belgium.

Begin juni presenteerden de studenten uit Delft hun racebolide voor 2016. De auto is 160kg zwaar, heeft 177pk en accelereert in 2,3 seconden van stilstand naar 100km/u. Vorig jaar werd de race door het team uit Delft gewonnen.

Reacties (107)


Gerucht: Huawei laat oud-Nokia-engineers mobiel besturingssysteem bouwen

Door Arnoud Wokke, 23 juni 2016 07:0987 reacties

De Chinese fabrikant Huawei laat in Scandinavië oud-Nokia-engineers werken aan een nieuw mobiel besturingssysteem. Huawei wil niet te afhankelijk worden van Android en wil daarom een back-up hebben voor Googles mobiele besturingssysteem.

De doorgaans betrouwbare techsite The Information meldt dat het mobiele besturingssysteem nog in de startfase zit en de kans lijkt aanwezig dat het nooit op de markt zal komen. Het is onbekend welke functies en welk uiterlijk het besturingssysteem heeft.

Huawei is bang dat Google in de toekomst beperkingen gaat opleggen in de manier waarop fabrikanten Android mogen aanpassen, ongeveer zoals het heeft gedaan met Android Wear. Het nieuwe mobiele besturingssysteem geldt daarom als een back-up voor het geval dat Google zijn beleid aanpast. Het is onbekend onder welke naam Huawei het ontwikkelt en of het gebaseerd is op een bestaand systeem.

Samsung heeft in de afgelopen jaren zijn eigen systeem Tizen klaargestoomd voor gebruik op smartphones en het heeft in bijvoorbeeld India al een telefoon uitgebracht met het op een Linux-kernel gebaseerd besturingssysteem. In het verleden heeft Samsung andere smartphonemakers gepolst om ook te werken met Tizen, maar dat liep op niets uit.

Naast het nieuwe besturingssysteem gaat Huawei dit najaar Emui 5.0 uitbrengen, een nieuwe versie van zijn interface over Android. Die lijkt meer op stock Android en zou gebaseerd zijn op feedback uit westerse landen, meldt het Nederlandse GSMInfo. Een medewerker van die site is in China vanwege een perstrip van Huaweis dochtermerk Honor. Emui 5.0 moet dit najaar uitkomen, vermoedelijk tegelijk met een nieuwe smartphone. De Chinese fabrikant presenteert op elektronicabeurs IFA in Berlijn in september steevast een nieuw toestel.

Huawei Mate S met een eerdere versie van Emui

Reacties (87)


Apple zegt met opzet kernelcache in iOS 10 niet te hebben versleuteld

Door Arnoud Wokke, 23 juni 2016 06:5181 reacties

Apple claimt met opzet de kernelcache in iOS 10 niet versleuteld te hebben. Tot nu toe paste het bedrijf encryptie toe op dat gedeelte van zijn mobiele besturingssysteem, maar volgens Apple is dat niet nodig, omdat de kernelcache geen gebruikersgegevens bevat.

Daardoor komt de privacy van gebruikers niet in gevaar, claimt Apple in een statement tegen TechCrunch. Apple heeft zich in de afgelopen jaren sterk gericht op encryptie om de privacy van gebruikers te bevorderen. Daarom versleutelt het mobiele besturingssysteem gebruikersgegevens.

Het niet-versleutelen van de kernelcache in iOS 10 geeft Apple naar eigen zeggen de mogelijkheid om de prestaties van het mobiele besturingssysteem te optimaliseren. Bovendien kunnen beveiligingsonderzoekers nu makkelijker rondsnuffelen in de code, en eventuele kwetsbaarheden opsporen en doorgeven aan Apple. Daar staat tegenover dat criminelen dat ook kunnen doen, merkt TechCrunch op.

Tot nu toe versleutelde Apple de kernelcache van zijn mobiele besturingssysteem steevast en de testversie van iOS 10 is de eerste keer dat het niet gebeurt. De kernelcache is een bestand in img4-formaat, bestaande uit de kernel zelf en alle extensies.

Dat de kernelcache nu niet langer versleuteld is, betekent niet dat gebruikers automatisch alle info te zien krijgen. De tool Joker, die al jaren gebruikt kan worden om de kernelcache van iOS-apparaten in te zien, vermeldt in de changelog voor de iOS 10-versie dat er bij het simpel exporteren van de onversleutelde kernelcache nog altijd elementen niet te zien zijn. In tegenstelling tot wat sommige media melden, heeft Apple de kernel niet opengesteld of opensource gemaakt. Het gaat louter om het niet versleutelen van de al gecompileerde kernelcache, die in de vorm van een img4-bestand in iOS staat.

Reacties (81)