De Solar Impulse 2 is maandagnacht om 02:05 uur geland in Abu Dhabi waar het zonnevliegtuig zijn reis om de wereld op 9 maart 2015 begon. De zeventiende en laatste etappe van de vlucht om de wereld startte 48 uur en 37 minuten eerder in Caïro.
Het laatste stuk van de 40.000 kilometer lange reis vloog Bertrand Piccard. Piccard begon dertien jaar geleden met het project samen met de Zwitserse ingenieur André Borschberg. Bij de landing zei Piccard: "De toekomst is schoon, de toekomst ben jij, de toekomst is nu, laten we die een stap verder nemen."
De laatste etappe van Caïro liep over de Rode Zee via Saoedi Arabië over Bahrein en Qatar om te landen in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten. De vlucht volgde op de etappe van 3745 kilometer tussen Sevilla in Spanje en Caïro waar het toestel 48 uur en 50 minuten voor nodig had, slechts dertien minuten langer dan de tijd waarin het de afstand van 2794 kilometer aflegde van de laatste etappe.
Het vliegtuig zelf heeft een spanwijdte van 68 meter, dat is ter grootte van die van een Boeing 747. Het zonnevliegtuig weegt maar 2300 kilogram in plaats van de 300 ton van een 747. Aan de bovenzijde is het vliegtuig bezet met in totaal 17.000 zonnecellen die de vier meter lange propellers aandrijven die door vier elektromotoren aangedreven worden.
De Solar Impulse 2 is gevoelig voor slechte weersomstandigheden, waardoor de vlucht over de Stille Oceaan bijna een jaar uitgesteld moest worden omdat door schade aan de accu's niet op tijd verder gevlogen kon worden vanuit Nagoya in Japan naar Hawaï. Dat was dan ook direct de langste afstand van 8924 kilometer. De piloot op die afstand was Borschberg die daar 118 uur over deed. De langste vlucht zou in eerste instantie van Nanjing in China naar Hawaï gaan, maar het toestel moest toen landen in Nagoya. De afstand van Nanjing naar Hawaï was 9132 kilometer en zou ongeveer 144 uur hebben moeten duren.
Piccard legde de op een na langste afstand af over de Atlantische Oceaan van New York naar Sevilla van 6265 kilometer in 71 uur en 8 minuten.
Het team gaat zich nu verder inzetten voor de promotie van schone technieken in de luchtvaart, maar ook voor door de zon aangedreven schone onbemande vliegtuigen die veel hoger vliegen zodat er geen invloeden zijn van slecht weer of normale vliegtuigen storen. Dit soort autonome onbemande vliegtuigen zou in veel gevallen de noodzaak van satellieten kunnen vervangen.