Het zonnevliegtuig Solar Impulse 2 is met succes geland in Hawaii, en heeft daarmee het record voor de langste solovlucht, zowel qua afstand als qua tijdsduur. Eerder deze week werd opgestegen vanaf een vliegveld in Japan.
Op vrijdagavond Nederlandse tijd landde Solar Impulse 2 op een vliegveld in Kalaeloa, op het eiland Hawaii. In totaal is piloot Andre Borschberg bijna vijf dagen in de lucht geweest en heeft hij daarbij ongeveer 8200 kilometer afgelegd. Dat betekent dat hij met het zonnevliegtuig twee records heeft verbroken: die van de langste solovlucht in zowel tijd als afstand.
Begin deze week steeg Borschberg in de Solar Impulse 2 op vanaf een vliegveld in Japan, nadat een eerdere poging eind mei om vanuit China de oversteek te maken mislukte. Dat had te maken met het slechte weer. Omdat de Grote Oceaan overgestoken moest worden, wilde het Solar Impulse-team geen risico's nemen met slechte omstandigheden.
Nu het zonnevliegtuig in Hawaii is geland wachten nog een aantal etappes. Uiteindelijk moet het vliegtuig terugkeren naar Abu Dhabi, waar het zijn wereldreis ook is begonnen.