Tip de redactie

Microsoft brengt bètaversie Internet Explorer 7 uit

Door Harm Hilvers, 30 juli 2005 23:1999 reacties

Tegelijk met de release van Windows Vista Beta 1 heeft Microsoft ook een bètaversie van Internet Explorer 7 vrijgegeven aan testers. Deze browser bevat ten opzichte van versie 6 een aantal wijzigingen. Zo ondersteunt de browser nu ook tabs, is het mogelijk gemaakt om een abonnement te nemen op een RSS-feed en deze in de browser te bekijken, is rechtsbovenin de browser een zoekveld ingevoegd en is de menubalk verplaatst naar direct onder de tabbladen. Hoewel dit voor browsergebruikers interessante wijzigingen zijn, met name in het kader van veiligheid en het beschikbaar komen van features die andere browser al bezaten, zijn dit voor webdevelopers niet de meest interessante verbeteringen. De vraag werd dan ook al snel gesteld wat er dan precies aan Trident, de renderengine van IE, veranderd was. Overigens is deze bètaversie niet primair bedoeld voor webdevelopers, maar voor softwareontwikkelaars, om hen zo in staat te stellen hun producten aan te passen aan de nieuwe functionaliteit. Bètaversie 2 is meer bedoeld voor de webdevvers.

Uit blogs van het IE-team blijkt dat er al een groot aantal HTML- en CSS-bugs uit de engine gehaald zijn en dat IE7 uiteindelijk een uitgebreidere ondersteuning voor CSS level 2 zal bevatten dan in IE6 het geval is. In IE7 zal CSS 1 compleet zijn, op enkele niet-verplichte zaken na. Al deze verbeteringen zullen echter pas beschikbaar komen als Internet Explorer Beta 2 zal worden vrijgegeven. Onder de verbeteringen zijn onder meer CSS level 2-selectors, CSS level 2-fixed positioning, het ABBR-element, de mogelijkheid om :hover toe te passen op alle elementen en verder zijn een groot aantal bugs die genoemd worden op PositionIsEverything en Quirksmode opgelost. In Beta 1 zijn alleen de Peekaboo- en de Guillotine-bug opgelost en zijn alphatransparante PNG-afbeeldingen mogelijk gemaakt. Naast HTML- en CSS-verbeteringen zouden ontwikkelaars echter ook een betere support voor de ECMA-, HTTP1.1-, XHTML- en DOM level 2-specificaties willen. Het ontwikkelteam van Internet Explorer heeft zich echter niet uitgelaten over de implementatie van deze zaken.

Windows Vista Beta 1 - Internet Explorer 7 Beta 1 (klein)
Windows Vista Beta 1 -- Internet Explorer 7 Beta 1 | Klik voor een grotere afbeelding

Reacties (99)

Lees meer


Oproep tot internationalisering internetbeheer

Door Mick de Neeve, 30 juli 2005 22:1332 reacties, bron: TMC

Een groep Amerikaanse en Zwitserse academici roept de Verenigde Staten op om mee te werken aan de oprichting van een internationale organisatie die het beheer van het internet op zich moet nemen. De Amerikaanse overheid gaf onlangs te kennen het beheer over de International Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) te willen blijven vervullen. Een aantal landen werkt al aan een alternatief internet buiten de controle van de VS, wat de wereldwijde bruikbaarheid van domeinnamen bedreigt.

WWW-toetsen Volgens het Internet Governance Project (IGP) kan het internet weliswaar als een Amerikaanse uitvinding worden gezien, maar zijn Amerikanen inmiddels in de minderheid met een wereldwijd gebruikersaantal van meer dan een miljard. Amerikaans leiderschap zou moeten bestaan uit het komen met voorstellen om tot samenwerking te komen, in plaats van het beheer van de DNS-rootservers. 'Als de centrale coördinatie van het internet als een strategisch Amerikaans belang wordt gezien in plaats van een neutrale wereldwijd gedeelde infrastructuur, dan neemt het risico van opzettelijke verstoring en politisering van het internet toe', aldus IGP-woorvoerder professor Milton Mueller. De uitspraken werden gedaan op een symposium waar de bevindingen van de VN-internetbeheergroep WGIG werden besproken. Die bevindingen zullen naar verwachting als basis dienen voor onderhandelingen over de toekomst van het internetbeheer tijdens de vergadering van de World Summit on the Information Society (WSIS) in september.

De discussies op het IGP-symposium waren grotendeels gewijd aan de eeder genoemde wens van de VS om unilaterale controle over het adresseringssysteem van het internet te behouden. Dit stelde velen in de internetgemeenschap teleur, die hoopten dat de komende WSIS-vergadering kansen zou bieden om over een meer multilaterale beheerstructuur te onderhandelen. Volgens een Zwitserse diplomaat die bij de totstandkoming van het WGIG-rapport was betrokken is de wens van de VS om unilaterale controle over de DNS-rootservers te behouden een van de belangrijkste beleidszaken waar de internetgemeenschap momenteel voor staat.

Reacties (32)

Lees meer

Nederlands bedrijf biedt eigen tld's
Nederlands bedrijf biedt eigen tld's Nieuws van 27 november 2005
WSIS: VS houdt controle over internet
WSIS: VS houdt controle over internet Nieuws van 16 november 2005

Dreigende taal tegen p2p-bedrijven in Amerikaanse senaat

Door Harold van der Wal, 30 juli 2005 22:0740 reacties, bron: Washington Post

Adam Eisgrau, voorzitter van de belangenorgansitie voor p2p-ontwikkelaars P2P United, kon afgelopen week rekenen op felle kritiek van twee Amerikaanse senaatsleden. Republikein Ted Stevens en Democraat Barbara Boxer uitten dreigende taal richting hem en de p2p-bedrijven tijdens een hoorzitting van de senaatscommissie voor handel. Volgens de twee moeten de bedrijven serieuze maatregelen nemen om illegale uitwisseling van beschermd materiaal via hun netwerken te stoppen. Gebeurt dit niet, dan zal Washington met wetgeving komen om de bedrijven te dwingen. Stevens zegt hiervoor al veel steun te hebben gevonden bij medesenatoren. Naast illegale bestanden maken de senatoren zich ook zorgen over pornomateriaal dat via p2p wordt uitgewisseld en zo onder ogen van kinderen kan komen.

MuziekpiraterijVorige maand oordeelde het Hooggerechtshof in de VS dat p2p-bedrijven aansprakelijk kunnen worden gesteld voor illegale praktijken van hun gebruikers als er sprake is van aanmoediging daartoe. De film- en muziekindustrie zien die uitspraak als een goede basis voor hun strijd tegen piraterij en vinden maatregelen vanuit de politiek overbodig. Eerder nog probeerde de industrie tevergeefs geschikte wetgeving voor het aanspreken van p2p-bedrijven door het Amerikaanse parlement krijgen.

Eisgrau zei tijdens de hoorzitting dat de uitspraken van de rechter geen gevolg zullen hebben voor de populariteit van p2p-netwerken. Hij drong er bij de senatoren op aan dat er een licentiesysteem zou komen voor de uitwisseling van muziek tussen de industrie en de p2p-bedrijven. Dit systeem zou moeten lijken op de manier waarop artiesten nu vergoedingen krijgen voor radio-uitzendingen. Omdat dit idee door de muziekindustrie wordt afgewezen, wil Eisgrau dat de politiek de regie in handen neemt bij onderhandelingen hierover.

Reacties (40)


Novell klaagt SCO aan wegens Unix-royalities

Door Gabi Gaasenbeek, 30 juli 2005 21:1735 reacties, bron: eWeek

Novell wil SCO de genadeslag toebrengen in de strijd rond de Unix-rechten. Het bedrijf zal alle krachten verzamelen om in de rechtszaak met SCO gelijk te krijgen. Novell heeft de rechtbank gevraagd om SCO te dwingen te betalen voor de Unix-licenties. SCO heeft tot nu toe geclaimd dat het de rechten bezit op het Unix-besturingssysteem. Het bedrijf heeft in 2002 geprobeerd om Novell te betrekken bij de pogingen om licentiegelden los te krijgen bij Linux-gebruikers, aldus Novell.

SCO vs NovellIn 1995 heeft Novell een overeenkomst gesloten met SCO waarin onder andere licenties voor het Unix System V besturingssysteem werden geregeld. In deze zogenaamde APA (Asset Purchase Agreement) overeenkomst werd specifiek vermeld dat Novell de eigenaar bleef van de Unix-copyrights en controle zou houden over de licenties die SCO met de overeenkomst verwierf. Novell heeft dus controlerecht op de Unix-contracten die SCO afsluit. SCO heeft gebruik van dit recht echter geweigerd bij de overeenkomsten met Microsoft en Sun Microsystems.

Reacties (35)

Lees meer

SCO verliest Nasdaq-notering
SCO verliest Nasdaq-notering Nieuws van 28 december 2007
Rechter: SCO geen eigenaar Unix-code
Rechter: SCO geen eigenaar Unix-code Nieuws van 11 augustus 2007
Novell gaat MySQL-diensten aanbieden
Novell gaat MySQL-diensten aanbieden Nieuws van 10 augustus 2005
Novell registreert Unix-copyrights
Novell registreert Unix-copyrights Nieuws van 24 december 2003

Google roept op tot browserinnovatie

Door Mick de Neeve, 30 juli 2005 17:3362 reacties, bron: News.com

Op een conferentie voor webengineering heeft de hoofdontwikkelaar van Google Maps, Lars Rasmussen, opgeroepen om browsers innovatiever te maken en hun mogelijkheden te benutten. Om de ontwikkeling van het internet als 'desktop platform of the future' mogelijk te maken moeten browserontwikkelaars meer vooruitstrevende features implementeren en moeten ontwikkelaars er gebruik van durven te maken. Als voorbeelden noemde hij zowel XSL+ (Extensible Stylesheet Language) als VML (Vector Markup Language), die beide door Google Maps worden gebruikt maar niet in alle browsers zijn geïmplementeerd.

niet bestaande Google-browser Volgens Rasmussen ligt er een belangrijke taak bij webdevelopers om technologieën te gebruiken die de mogelijkheden van browsers ten volle benutten, teneinde brede acceptatie en implementatie ervan te stimuleren. 'Ga verder dan de grootste gemene deler van de browsers', hield Rasmussen zijn gehoor voor. Volgens hem heeft Google Maps bijgedragen aan een toegenomen interesse in zogeheten AJAX-applicaties (Asynchronous Javascript and XML), ingewikkelde grafische webapplicaties.

'Google Maps was oorspronkelijk een C++-applicatie die gedownload moest worden', vertelde Rasmussen, terugblikkend op zijn verleden bij het bedrijf Where 2 Technologies. Toen Google het bedrijf kocht, werd de blik gericht op het internet als platform voor de applicatie. 'We waren verrast door wat je allemaal in een web-browser kunt doen', aldus Rasmussen. Voordelen zijn volgens hem snelle ingebruikneming van applicaties zonder installatie en grotere portabiliteit; het is gemakkelijker een applicatie op verschillende browsers te laten draaien dan onder verschillende besturingssystemen. Nadelen zijn echter beperkte toegang tot de rekenkracht van een computer. Wat dat betreft is Rasmussen enigzins teleurgesteld in Google Earth, dat vergelijkbaar is met Maps maar gedownload moet worden vanwege het gebruik van 3D-modeleertechnieken. 'Wat we ook probeerden, we slaagden er niet in dit in JavaScript voor elkaar te krijgen', zei hij, daarmee de hoop uitdrukkend dat Google Maps en Google Earth uiteindelijk tot één webapplicatie worden samengevoegd.

Reacties (62)


Videobèta van Skype volgende maand verwacht

Door Harm Hilvers, 30 juli 2005 17:0722 reacties, bron: SiliconValley

Skype logo (kleiner)De verwachting is dat Skype ergens in augustus videodiensten zal gaan aanbieden. Deze dienst was tijdens de Always-On-conferentie in San Francisco vorige maand gepresenteerd, een introductiedatum was toen echter niet bekendgemaakt. Voor het coderen van de video's maakt Skype gebruik van VP6-codecs van On 2 Technologies. De codecs van dit bedrijf worden ook gebruikt door Macromedia en door AOL. Kelly Larabee, woordvoerster van Skype, wilde geen datum noemen waarop de bètatest van start gaat, maar wist wel te melden dat dit binnenkort zal zijn. Op dit moment wordt de videoversie van Skype nog door een aantal interne en alphatesters getest. Of de videomogelijkheden van Skype gratis zullen zijn of dat de functionaliteit alleen beschikbaar zal komen voor SkypeOut-gebruikers, zal bekendgemaakt worden tegelijk met de lancering van de bètaversie. Sinds zijn introductie in 2003 heeft Skype 46,8 miljoen gebruikers gekregen. Daarnaast heeft de VoIP-dienst 1,6 miljoen SkypeOut-gebuikers.

Reacties (22)


Palm over marketing en concurrentie

Door Harm Hilvers, 30 juli 2005 15:158 reacties, bron: C|Net

Recent is bekend geworden dat PalmOne 30 miljoen dollar betaald heeft om het alleenrecht te krijgen op het gebruik van de merknaam Palm. Uit een interview dat Paul Blinkhorn, vice-directeur bij Palm, met ZDNet Azië heeft gehouden, blijkt dat de voornaamste reden voor deze aankoop is dat PalmOne op deze manier een sterkere marketingpositie hoopt te krijgen. Het merk Palm bestaat al sinds 1996 en heeft sindsdien veel krediet opgebouwd bij klanten. Sinds 2003 was de merknaam Palm echter in het bezit van PalmSource, de ontwikkelaar van de Palm-besturingssystemen en PalmOne, de fabrikant van de hardware voor de pda's. Tegelijkertijd met de overname van de merknaam zijn de twee bedrijven overeengekomen dat door PalmOne tot 2009 gebruikgemaakt zal worden van Palm OS.

Nieuwe Palm-logo (klein)In antwoord op een volgende vraag geeft Blinkhorn aan dat de pda-markt nog niet dood is. Met name in Europa worden steeds meer Palm-pda's in combinatie met GPS-modules verkocht, in andere delen van de wereld is de neergang echter meer merkbaar. Naast de traditionele pda's biedt Palm daarom ook smartphones, op basis van Treo-technologie, en de LifeDrive-pda met 4GB aan opslagruimte aan. Het handheldbedrijf heeft enige jaren geleden besloten om te gaan investeren in smartphones, omdat men verwachtte dat steeds meer klanten alleskunners op zak wilden hebben. Hierdoor zou de verkoop van de gewone pda's gaan dalen, wat zonder ingrijpen negatieve gevolgen zou hebben voor de omzet van het bedrijf.

Volgens Blinkhorn biedt Research In Motion (RIM) een uitgebreide e-mail- en organiserdienst aan onder de naam Blackberry, terwijl Palm smartphones en pda's levert met meer functies. RIM wordt desalniettemin als een concurrent gezien, maar door het verschillende productaanbod, is Palm niet erg bang voor RIM. In het recente verleden is gespeculeerd over Palm-pda's of -smartphones die draaien op een Windows- of Linux-variant. Blinkhorn rekent hier echter resoluut mee af: "today, we believe that the best OS for customers is the Palm OS". Tot slot geeft Blinkhorn aan, om aan te tonen dat compatibiliteit met Windows- en Microsoft-software in combinatie met Palm-software geen probleem is, dat Word-, Excel- en PowerPoint-bestanden goed ondersteund worden door Palm OS.

Reacties (8)


Standaard voor digitale cinema vastgesteld

Door Caroline Schröder, 30 juli 2005 15:1266 reacties, bron: Forbes

Digital Cinema Initiative (DCI), een samenwerkingsverband van de zeven grootste filmstudio’s in de VS, is tot een besluit gekomen: Digital Cinema heeft voortaan een eigen digitale standaard. De uitkomst van DCI markeert een belangrijke stap in de evolutie van de bioscoop. De verschillende studio’s hebben voor het eerst sinds de dvd samengewerkt aan een nieuwe technologie om zo extra kosten te vermijden die diverse formaten met zich meebrengen.

filmblik Volgens insiders waren Disney, 20th Century Fox, MGM, Paramount, Sony Pictures, Warner en Universal al eind 2003 tot een voorlopig akkoord gekomen. De afgelopen anderhalf jaar werd besteed aan de beveiliging van het formaat. Belangrijk onderdeel daarbij was het versturen van de digitale bestanden naar de bioscopen. Films zouden niet gedecodeerd moeten kunnen worden omdat ze anders eerder op internet te zien zouden zijn dan in de bioscoop. De vraag is op dit moment wie de invoering van Digital Cinema gaat bekostigen. Alleen al in de VS zijn er 36.000 zalen waar digitale projectiesystemen geïnstalleerd moeten worden. Om dat te financieren zal er zo’n drie miljard dollar nodig zijn. Een deel van dat geld zal door externe financiers opgebracht moeten worden, de rest door de filmstudio’s zelf. De studio’s zullen dat geld op termijn terugverdienen omdat zij flink zullen besparen op het maken van filmkopieën en de distributie ervan.

Reacties (66)


MS presenteert verkoopcijfers Windows XP Starter Edition

Door Harm Hilvers, 30 juli 2005 13:3630 reacties, bron: ZDNet

Microsoft heeft de eerste 100.000 versies van Windows XP Starter Edition verkocht, zo heeft Will Poole, senior vice-president van Microsofts Windows Client-divisie, afgelopen week bekendgemaakt. Het is voor het eerst dat Microsoft verkoopcijfers bekend heeft gemaakt van Windows XP Starter Edition. Om ervoor te zorgen dat het gebruik van internet in onderstaande landen blijft toenemen, zal het softwarebedrijf samen met lokale partners consumenten aldaar de mogelijkheid bieden om tegen betaling van 13-15 dollar per maand de beschikking te krijgen over een pc en breedbandinternet. Microsoft wil hiermee ook bereiken dat meer gebruikers een legale Windows-versie draaien, met name omdat in de landen waar Windows XP Starter Edition beschikbaar is veel softwarepiraterij is te vinden.

Windows XP Starter Edition is een goedkope versie van Windows XP en is speciaal bedoeld voor de consumenten in de genoemde markten. Vanwege de lage prijs is deze Windows-versie aanzienlijk beperkt in zijn mogelijkheden. Volgens het Redmondse softwarebedrijf is uit onderzoek echter gebleken, dat de features van het besturingssysteem passen bij de wensen van de kopers. Critici menen daarentegen dat de beperkingen te nadrukkelijk aanwezig zijn en dat het systeem daardoor te inflexibel wordt. De afgelopen maanden is het aantal landen waar de speciale Windows XP-versie te koop is, gestaag toegenomen. Op dit moment wordt de software verkocht in Indonesië, Maleisië, Thailand, Brazilië, India, Mexico en een Spaanse versie voor gebruik in Latijns-Amerika.

Reacties (30)


HP stopt met verkoop iPod

Door Martin Sturm, 30 juli 2005 13:3214 reacties, bron: C|Net

Hewlett-Packard stopt met de verkoop van de iPod onder zijn eigen merk, zo heeft een woordvoerder van het bedrijf bekendgemaakt. Het bedrijf zal nog de huidige voorraden proberen te verkopen en verwacht dat in september van dit jaar de laatst HP-iPods worden verkocht.

HP iPodHP maakte begin 2004 bekend een overeenkomst te hebben gesloten voor de verkoop van de muziekspeler van Apple. Het duurde sindsdien nog zeven maanden voordat de eerste speler door HP daadwerkelijk werd uitgeleverd. De reden dat het bedrijf alweer stopt met de verkoop komt omdat de iPod niet in de 'digital entertainment strategy' van het bedrijf past. HP zal echter nog wel voorlopig zijn computers standaard voorzien van Apple's muziekbibliotheek iTunes. HP is zelf verantwoordelijk voor de service op de door het bedrijf verkochte iPods. In de overeenkomst die het bedrijf met Apple heeft gesloten in 2004 is vastgelegd dat HP pas na augustus 2006 met een eigen muziekspeler op de markt mag komen. Eerder deze maand maakte HP nog bekend dat het de iPod Shuffle aan zijn assortiment ging toevoegen. Met de iPods die HP verkocht was het bedrijf verantwoordelijk voor gemiddeld vijf procent van alle verkochte iPods, zo heeft Apple laten weten.

Reacties (14)


Kans op dvd-compromis slinkt, industrie verdeeld

Door Harold van der Wal, 30 juli 2005 13:2661 reacties, bron: Hollywood Reporter

Enige toenadering is er nauwelijks meer te vinden tussen de ontwikkelaars van de twee dvd-opvolgers Blu-ray en HD DVD en ook de industrie verdeelt zich in twee kampen. De distributie van titels van filmstudio 20th Century Fox zal via Blu-ray-schijfjes gebeuren, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. Daarmee is een gelijke verdeling ontstaan tussen de filmmaatschappijen: ook Sony-MGM en Disney kiezen voor de standaard, terwijl Warner Brothers, Paramount en Universal HD DVD zullen gebruiken. In de consolemarkt staan Sony en Microsoft op dezelfde manier tegenover elkaar bij hun keuzes voor optische drives in de PS3 en Xbox 360. Fox noemt de betere copyrightbescherming die de Blu-ray-standaard zou hebben de voornaamste reden voor de keuze. De organisatie achter HD DVD noemt deze uitleg misleidend. De beveiliging van HD DVD zou op een zelfde niveau liggen en bovendien zou Blu-ray kunnen leiden tot afspeelproblemen bij consumenten.

LaserHD DVD zegt verder dat voor Blu-ray de fabricagekosten enkele centen hoger liggen, omdat de schijven dikker zijn en er meer aanpassingen nodig zijn aan het huidige dvd-productieproces. De Amerikaanse Video Software Dealers Association (VSDA) blijft ondertussen pleiten voor één gezamenlijk formaat voor high-definition media. Volgens de organisatie zullen de grote bedrijven achter de twee formaten, Sony en Toshiba, een compromis moeten sluiten. Een 'oorlog' tussen twee standaarden zou alleen maar leiden tot verwarring en afwijzing van de schijfjes aan de kant van de consumenten. De nieuwe directeur van Toshiba gaf vorige maand aan nog steeds te streven naar één standaard, nadat onderhandelingen definitief mislukt leken.

Reacties (61)

Lees meer

Blu-ray onder vuur wegens hoge kosten
Blu-ray onder vuur wegens hoge kosten Nieuws van 28 november 2005
Eerste Blu-ray-recorders leverbaar
Eerste Blu-ray-recorders leverbaar Nieuws van 29 augustus 2005

Ook nVidia gaat H.264 ondersteunen

Door Tamara van Hal, 30 juli 2005 00:3641 reacties, bron: The Inquirer

In navolging van ATi, dat het H.264-mediaformaat gaat ondersteunen met zijn nieuwe R520-kaart (codenaam Fudo), gaat ook nVidia deze nieuwe codec ondersteunen. nVidia’s release 80-driver zal H.264 ondersteunen. Het is nog onbekend welke kaarten met behulp van deze driver deze codec kunnen afspelen, maar The Inquirer verwacht dat allereerst de high-end kaarten dit zullen ondersteunen waarna later ook de minder goede kaarten met het videoformaat kunnen stoeien. Er is al een bèta van de 80.40-driver gelekt, het is echter onduidelijk of deze H.264 kan verwerken aangezien het een bèta betreft.

nVidia claimt dat zijn kaarten een groot deel van de berekeningen van WMV-HD-content kunnen overnemen van de centrale processor. Met behulp van een systeem gebaseerd op de Athlon 64 3000+ werden deze claims ondersteund door nVidia. Met nVidia’s Purevideo-software kunnen de kaarten uit de 6200-, 6600- en 7800-generaties 1080p WMV-HD-films afspelen met vijftig procent CPU-belasting. Zonder videoacceleratie neemt de film honderd procent van de CPU-kracht in beslag. Uit tests van The Inq blijkt dat hun testmachines geen 720p H.264-content kunnen afspelen. 480p H.264-media wordt wel getoond, met vijftien frames per seconden. WMV-HD toont deze machine op een resolutie van 1280 bij 720 pixels.

nVidia logo op gebouw

Reacties (41)