Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 18 reacties
Bron: Gartner

Uit een rapport van onderzoeksfirma Gartner blijkt dat in het derde kwartaal van dit jaar meer dan 2,8 miljoen pda's (geen smartphones) zijn verkocht. In 48,1 procent van de gevallen was het besturingssysteem van de verkochte pda's Microsofts Windows CE; tijdens het derde kwartaal van 2003 lag dit percentage nog op 41,2 procent. Palm OS was op 29,8 procent van de handhelds ge´nstalleerd, terwijl het marktaandeel van dit OS in Q3 2003 nog op 46,8 procent lag. Volgens Todd Kort, analist bij Gartner, komt deze daling niet onverwacht. Het was namelijk al bekend dat palmOne bezig is om zich meer op de smartphone te richten. Volgens het bedrijf is de pda in zijn huidige vorm niet levensvatbaar, terwijl smartphones zowel de pda-functies als nieuwe opties kunnen bevatten.

Desalniettemin is palmOne wel de grootste producent gebleven van pda's. In het derde kwartaal van dit jaar bezat het bedrijf een marktaandeel van 26,2 procent, een daling van 13,3 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode toen het bedrijf het met een marktaandeel van 34,3 mocht stellen. Hewlett-Packard stond in het afgelopen kwartaal op de tweede plaats, met een marktaandeel van 24,2 procent, een stijging van 19,6 procent. De derde plaats werd ingenomen door Research In Motion dat de gelukkige bezitter is van een marktaandeel van 19,8 procent. Dit is een stijging van 356,5 procent ten opzichte van Q3 2003 toen het bedrijf nog een aandeel van 4,9 procent bezat. De totale marktomvang is met 13,6 procent gegroeid van 2.517.146 stuks naar 2.858.807 pda's op jaarbasis.

Besturings- systeemVerkopen Q3 '04Marktaandeel Q3 '04Verkopen Q3 '03Marktaandeel Q3 '03Groei
Windows CE1.375.86648,1%1.037.87441,2%32,6%
Palm OS850.82129,8%1.181.20246,9%-28%
Research In Motion565.00019,8%123.7754,9%356,5%
Linux24.5000,9%48.5501,9%-49,5%
Overige42.6201,5%125.7455,0%-66,1%
Totaal 2.858.807100,0%2.517.146100,0%13,6
Aantal verkochte pda's op basis van besturingssysteem
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (18)

Kent iemand toevallig een PDA(-lijn) die is uitgerust met het Research In Motion OS? Ik heb er in ieder geval nog nooit van gehoord :?
RIM maakt de blackberry's, enorm populaire apparaatjes welke primaire functie push-email is via GPRS of UMTS. Erg hot in de VS.

Overigens, een van de best verkopende PalmOS producten is de PalmOne Treo 600 in de VS, en die staat hier dus niet bijgerekend.
Op zich klopt het dat Gartner al heel wat jaren dit soort, redelijk nutteloze, statistieken naar buiten brengt. Ze hebben altijd een hele nauwe definitie van bepaalde producten en dat in een technologisch tijdperk waarin grenzen steeds meer vervagen en waarin juist een ruimere interpretatie van de cijfers een veel eerlijker beeld zou geven.

Helaas.

Overigens zal de trend van 'smartphones' in Q4 niet zoveel verschillen van de trend die je in deze vijfers over PDA's in Q3 kunt terugvinden. Ook daar is het duidelijk dat Microsoft-OS gruwelijk in marktaandeel aan het winnen is.
@AgentSmith:

Heb hier nog een ouwe Psion5 (kopen?? Mail me) en daar draait Symbian op hoor, in monochrome Doom1 spelen ;)

Maar Psion is heden ten dage van de consumentenmarkt afgestapt en heeft ˇˇk Windows CE omarmt (de Teklogix) en doet alleen nog de zakelijke, lees logistieke, handhelds http://www.psionteklogix.com/
www.psion.com
Symbian is officieel PDA software

Officieel geintroduceerd op de psion series 5, later de 5mx en de REVO en revo plus. het OS heette symbian EPOC
En waar staat Symbian |:(

Dus het is maar weer wat je als PDA bestempeld. Wel de Blackberry (RIM) meenemen (en de Treo600) maar geen symbian vind ik eigenlijk een beetje vreemde keuze. Bij mijn weten verkoopt RIM namelijk enkel toestellen met telefoonfunctie en die zouden dus als Smartphone moeten tellen.
symbian zit op smartphones... niet op losse pda's...
mocht het toch op losse pda's zitten (waar ik nu even geen voorbeeld van kan bedenken), dan zit het bij overigen...

Ben ik de enige die nog niet eerder van Research In Motion gehoord heeft? Wel van Blackberry hoor, maar het merk dat daarbij hoort, zelf al verkoop ik electronica, pda's en mobiele telefoons, was het merk me nog niet eerder opgevallen.

offtopic:
weinig nieuws vandaag overigens...
Ik heb hier twee Psion Netbooks en drie Ericsson MC218 pda's met Epoc R5.

Ze voldoen voor mij beter dan die kastjes zonder werkbaar toetsenbord.

Verder bestaan er dan nog een Psion series 5(MX), series 3c en Revo pda's met hetzelfde Epoc R5 besturingssysteem.

(8>
Klopt, een grote groep van de t.net crew loopt(liep)
vandaag op de hcc rond.
pda's (geen smartphones)
Symbian is toch alleen voor Smartphones? Daar heb je dus je antwoord.
Toch nog 30%, het zou me een Lieftinck waard zijn als in de desktop business er een speler naast Ms zou zijn die 30% heeft. Gamemakers en bedrijven als Adobe kunnen daar niet omheen, dus keuzevrijheid!
Kan helaas niet modpunten toekennen en reageren, maar dit is dus een regelrechte troll imnsho.

MS heeft nooit iets betekend in de PDA wereld totdat ze windows hebben ge'port' naar de PDA omgeving.

Dit bleek zo aan te slaan dat ze nu marktleider zijn, maar dat heeft dus niets te maken met een monopoly die ze eventueel zouden hebben op de PC markt.

Dit is gewoon MS bashen om het bashen.
Ehh, als je een monopoly zou hebben op het pda platform ben je toch al nr 1?

Hoe druk je je monopoly door om nr 1 te worden in deze situatie?

Wellicht is dit een goed voorbeeld door gewoon met goede software voor de juiste prijs met de juiste support te leveren waardoor PDA bouwers voor dit platform kiezen?
Microsoft kan er toch ook weinig aan doen dat hun PDA OS gewoon lekkerder mee te werken is dan Palm OS?
Microsoft kan er toch ook weinig aan doen dat hun PDA OS gewoon lekkerder mee te werken is dan Palm OS?
Wat een bullshit. Ik heb sinds een week een iPaq. Een geweldig apparaat, goede WiFi ontvangst, redelijk cameraatje, alles erop en eraan, maar dat Windows CE is een ramp.
- Dat ding is letterlijk in een week al vaker vastgelopen dan mijn Palm in 4 jaar tijd. Uiteindelijk ontdekt dat dat kwam door een toevoeging op het "today" scherm, waardoor hij vastliep als hij in standby ging.
- Synchroniseren via USB gaat prima, maar via IR houdt hij er - als hij een groot bestand tegenkomt - zonder foutmelding (!!) - mee op.
- My documents folder staat in het hoofdgeheugen, van 64MB. Ik heb ook nog een ingebouwde kaart van 96MB en een MMC kaart van 256MB, maar als ik de My documents folder daarheen verplaats, synchroniseerd hij niet meer. Ik heb tot nu toe geen mogelijkheid gevonden om dat wel te doen, terwijl die 64MB aardig vol begint te raken.

Ik zou er graag Linux opzetten, helaas is de kans dat je het apparaat in een baksteen verandert tijdens dat proces redelijk groot, dus dat durf ik nog even niet aan.
Laat me niet lachen, ik verkoop die dingen naast mobiele telefoons. Wil niet weten hoe vaak mensen terug komen omdat iets niet werkt of weet ik veel wat voor probleem. Heb 10 keer zoveel vragen/problemen dan de palmos pda's

Waarom verkopen pocket pc's zo goed?
- Zeer scherp geprijst
- windows (elke idioot denkt dat het wel goed werkt als er windows op draait)
- TomTom <--- veeeeeeeeeel eerder op PPC dan Palm
- Wordt aangeraden door systeembeheerder van bedrijf waar klant werkt. (Systeembeheerder is lui om uit te zoeken of iets anders ook werkt)
- Zeer scherp geprijst? Ik vind het nogal wat geld.
- windows (elke idioot denkt dat het wel goed werkt als er windows op draait) Precies! Omdat alle idioten een geinig ding willen hebben, kopen ze een Windows for Pocket PC's. Omdat ze niet van RTFM hebben gehoord, krijg je al die vragen. Wedden dat de meeste vragen gewoon in de How to start Guide/handleiding staan?

Ik heb vaak genoeg klanten gehad die zeer tevreden over de Pocket PC zijn en juist van een Palm zijn afgestapt omdat een en ander simpel ding niet kon.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True