Tip de redactie

Cisco-klokkenluider zal voortaan zijn mond houden

Door Caroline Schröder, 29 juli 2005 23:1152 reacties, bron: BBC News

Beveiligingsexpert Michael Lynn hield afgelopen woensdag op de Black Hat-conferentie in Las Vegas een opmerkelijke presentatie over bugs in routers van Cisco. Om de lezing te kunnen geven, nam hij enkele uren daarvoor zelfs ontslag bij zijn werkgever Internet Security Systems (ISS). ISS had de lezing willen terugtrekken omdat het onderzoek nog niet helemaal voltooid zou zijn. Daarop besloot Lynn van ISS zijn eigen koers te varen. Inmiddels heeft de beveiligingsexpert alsnog moeten buigen voor Cisco en zijn ex-werkgever. In een schikking heeft hij afgesproken nooit meer over de kwestie te zullen praten.

Cisco logo (klein)Tijdens de lezing vertelde Lynn over een veiligheidslek in de routers van Cisco, een van de grootste toeleveranciers van de infrastructuur van het internet. Hij zei het belangrijk te vinden dat informatie hierover in de openbaarheid zou komen omdat netwerken hierdoor kwetsbaar zouden zijn. Cisco dacht daar aanmerkelijk anders over en sommeerde Lynn en de organisatoren van de Black Hat-conferentie om in het vervolg over deze kwestie te zwijgen. Tevens moet Lynn de broncode die hij nog in zijn bezit heeft teruggeven aan Cisco. Cisco heeft zich enorme inspanningen getroost om de schade binnen de perken te houden. Zo zette het mensen in om de bladzijden over Lynns presentatie uit de conferentiestukken te scheuren. Tevens werd een cd met onder meer de presentatie van Lynn vervangen. Cisco heeft verklaard dat het onderzoek van Lynn voorbarig was en dat het binnenkort met meer informatie komt.

Inmiddels staat een aantal van de dia's uit Lynns presentatie toch online. De slideshow vertoont grote overeenkomst met die van Lynn, maar wijkt op een belangrijk punt af. De dia's bevatten allemaal het logo van ISS. Het lijkt erop dat dit kopieën van de orginele dia’s zijn uit de lezing die ISS van plan was te geven. Ook bevatten deze dia’s geen link naar Lynns samenvatting, zoals op de Black Hat-conferentie.

Reacties (52)


Amiga viert twintigste verjaardag

Door Gabi Gaasenbeek, 29 juli 2005 19:19114 reacties, submitter: Mike Bouma, bron: Amigaworld

AmigaOS4 logoDeze maand bestaat Amiga 20 jaar. Op 23 Juli 1985 werd in New York de eerste Amiga gelanceerd, de Amiga 1000. Ter gelegenheid van dit heugelijke feit werden drie grote Amiga evenementen gehouden: de AmiGBG Fair 2005 in Zweden, de AmiWest 2005 in Californie en de fYaNICA Party #12 in Hongarije. Tijdens deze evenementen waren er demonstraties van nieuwe software zoals een nieuwe versie van de grafische tool Candy Factory, een beta versie van Ibrowse en een twintigste verjaardag bonuspakket met diverse GUI thema's. De bijeenkomsten boden verder ruimte aan presentaties, verkoop van Amiga-software en artikelen en gebruikersgroepen.

Reacties (114)


MS boekt succes in arbeidsrechtelijke strijd tegen Google

Door Harm Hilvers, 29 juli 2005 16:5229 reacties, submitter: DaannO, bron: Techworld

Microsoft heeft de eerste rechtszaak gewonnen in zijn juridische strijd tegen Google. De rechter heeft uitgesproken dat een voormalige Microsoft-medewerker niet iedere soort arbeid mag uitvoeren bij de zoekgigant. Microsoft heeft Google namelijk voor de rechter gedaagd in verband met het feit dat Kai-Fu Lee gevraagd is om bij Google te gaan werken als directeur van de Chinese divisie. Lee hield zich bij Microsoft onder meer bezig met de ontwikkeling van zoektechnologie, spraakherkenning en andere interactieve technologieën. Daarnaast was hij verantwoordelijk voor de ontwikkeling van Microsofts bedrijfsstrategie in China. Hij had, aldus het softwarebedrijf, een arbeidsovereenkomst getekend met daarin een concurrentiebeding om te voorkomen dat er bij vertrek naar een concurrent bedrijfsgeheimen zouden uitlekken. Google is ook een rechtszaak begonnen, deze dient in januari 2006.

Volgens de rechter heeft Microsoft voldoende duidelijk gemaakt dat er sprake is van een wettelijk of billijk recht en dat er dat er een gegronde vrees bestaat voor aantasting van dat recht. Daarnaast heeft het Redmondse bedrijf aangetoond dat Googles handelingen schade zullen veroorzaken. Dit alles was voldoende voor de rechter om uit te spreken dat Lee bepaald werk niet mag doen bij Google en dat Google hem daar ook niet aan het werk mag zetten. Het werk dat hij niet mag doen, komt overeen met de arbeid die hij bij Microsoft heeft verricht. Daarnaast is uitgesproken dat Lee geen andere Microsoft-medewerkers mag overhalen zich bij Google te voegen en dat Microsofts bedrijfsgeheimen niet mogen worden vrijgegeven. Volgens Google heeft de uitspraak weinig waarde, omdat Lee toch al niet aan het werk zou gaan met zaken waarmee hij zich bij Microsoft ook had beziggehouden.

Reacties (29)


Cybercrimewet Nieuw Zeeland getest in proces

Door Harm Hilvers, 29 juli 2005 15:4913 reacties, bron: The Age

Volgens de Nieuw-Zeelandse politie waren de laatste acties die Jason William Christopher Robb bij zijn werkgever Artworks Web Design heeft uitgevoerd, het verwijderen van meer dan 100 bestanden en het e-mailen van de klantdatabase naar zijn partner. Na zijn ontslag heeft hij vervolgens contact opgenomen met een van de klanten van Artworks met een aanbieding voor het maken van een website. Robb is het inhoudelijk niet met deze beschuldigingen eens en zijn advocaat vindt dat er bij het politieonderzoek fouten gemaakt zijn en dat de aanklacht niet bewezen kan worden. Rechter Edward Ryan heeft nog geen uitspraak gedaan in deze zaak, vanwege de moeilijke, technische en niet eerder beproefde kwesties die in deze rechtszaak een rol spelen. De reden hiervoor is dat Robb de eerste persoon is die berecht wordt op basis van de in 2003 gewijzigde Criminal Act.

Procureur-generaal Stuart Poore heeft laten weten dat Robb in mei vorig jaar bij Artworks begonnen is aan een proeftijd van twee maanden. Al na drie weken werden er vragen gesteld over zijn houding en zijn prestaties. In zijn proeftijd wilde Robb de database met klanten van Artworks en een database met zijn klanten thuis samenvoegen, maar dat werd niet toegestaan door zijn manager, omdat alle klantcontacten aan Artworks toebehoren. Op 1 juni stuurde hij echter een klantdatabase en een aantal documenten naar zijn partner, waarna hij 115 documenten verwijderde. Dat leverde hem zijn ontslag op. De vraag is nu, aldus de advocaat van Robb, of de bestanden per ongeluk of expres verwijderd zijn. Het politieonderzoek heeft namelijk alleen bewezen dàt er bestanden verwijderd zijn, niet met welke intentie. Het is nu aan rechter Ryan daarover te oordelen.

Reacties (13)


IDG slachtoffert gametijdschriften

Door René Wichers, 29 juli 2005 15:2657 reacties

In een persbericht laat IDG Nederland weten dat het bedrijf zich primair gaat richten op internetactiviteiten. De belangrijkste consequentie van deze koerswijziging is dat de Nederlandse edities van de maandbladen PC Zone en GamePro, die twee jaar geleden door IDG werden overgenomen, per 1 oktober van de markt verdwijnen. De redactie van beide bladen wordt goeddeels op de webedities van de tijdschriften gezet, hoewel er ook gedwongen ontslagen zullen vallen. 'We kregen de bladen gewoon niet op het droge', aldus Raimon Gort, algemeen directeur van IDG. 'De laatste tijd halen steeds meer consumenten hun informatie van het internet.'

Gamez.nl-logo Om de divisie IDG Games winstgevend te houden is nu dus besloten om via elektronische weg informatie te gaan leveren. Naast de webvariant van de genoemde tijdschriften zal ook de site gamez.nl 'fors' uitgebouwd worden. Om de nu beloofde investeringen in die site terug te verdienen, zullen diverse abonnementsvormen worden geïntroduceerd. Later dit jaar zal duidelijk worden gemaakt hoe de plannen precies ingevuld gaan worden. Ook zei Gort dat IDG nog geen afscheid van papier neemt; het bedrijf zou binnenkort naar buiten komen met nieuwe plannen voor het oude medium.

Reacties (57)


Tweakers.net Kookcursus, les 34: Bier uit open bron

Door Yoeri Lauwers, 29 juli 2005 15:1865 reacties, submitter: Vaudtje, bron: BBC

Men neme enkele studenten, een overdosis zon met de nodige dorst tot gevolg, een gezonde interesse in Linux. Dit alles wordt goed gemengd met de nodige hoeveelheid bloed, zweet en tranen en vervolgens laat men dit brouwsel gisten tot een smakelijk donker biertje. Om te bewijzen dat het concept van open-source software ook buiten de digitale wereld kan aanslaan, besloten enkele Deense studenten het voorbeeld van die andere Scandinaviër, Linus Torvalds, te volgen en het recept van hun creatie openbaar te maken. De Creative Common License werd dan ook toegepast op het recept van Vores Øl (vertaald: Ons Bier) zodat iedereen dit bier naar smaak mag aanpassen, op voorwaarde dat het resultaat ook openbaar gemaakt wordt.

Open-source bierDe studenten kregen al reacties uit Mexico en Afghanistan, waar kleine brouwerijen geïnteresseerd lijken te zijn om het bier te produceren en op de markt te brengen. Dat Linux-gebruikers hiermee misschien een einde kunnen maken aan het imago van wereldvreemde cola-drinkende nerd kan een leuke bijkomstigheid zijn.

Reacties (65)


Winst Nintendo keldert

Door Tamara van Hal, 29 juli 2005 15:1652 reacties, bron: The Inquirer

Ondanks dat de Nintendo DS zich goed heeft verweerd in de strijd tegen Sony’s PSP, heeft Nintendo in het afgelopen kwartaal bijna tachtig procent minder winst gemaakt dan in hetzelfde kwartaal een jaar daarvoor. In het kwartaal dat begon op één maart werd dit jaar in totaal 3,75 miljard yen winst behaald. Vorig jaar was dit nog 17,47 miljard yen; een daling van 78,5 procent.

De winstdaling wordt toegeschreven aan een daling van de verkoop van de GameCube en de Game Boy Advance SP. Van de eerste werden tot nu toe 18,7 miljoen stuks hardware en 160 miljoen stuks software verkocht, van de laatste gingen 67,7 miljoen hardware- en 280 miljoen software-units over de toonbank. De Nintendo DS zorgde voor 6,6 miljoen hardware- en 15,8 miljoen softwareverkopen.

Vooralsnog doet Nintendo het echter nog wel beter dan de concurrenten Sony en Microsoft. De consoleafdelingen van deze beide bedrijven maakten in het afgelopen kwartaal namelijk geen winst, maar vermeldden rode cijfers. Hoewel de winst van Nintendo sterk gedaald is, draait de Japanner op dit moment geen verlies.

Nintendo DS en Sony PSP

Reacties (52)


VIA heeft problemen met 3Gbit SATA-harde schijven

Door René Wichers, 29 juli 2005 14:0357 reacties, submitter: EaS, bron: Heise.de

VIA's populaire VT8237-, VT6420- en VT6421-southbridges zijn niet in staat om 3Gbit SATA-schijven te herkennen, lezen we bij Heise.de. De aanwezigheid van harddisks van de tweede SATA-generatie, die volgens de specificatie backwards compatibel met langzamere controllers zouden moeten zijn, worden niet geregistreerd door het BIOS van moederborden met de betreffende chips. Het probleem zou veroorzaakt worden door de te hoge overdrachtssnelheid; VIA heeft wel toegegeven dat er moeilijkheden zijn, maar zou nog geen structurele oplossing beschikbaar hebben. Naar verluidt wordt er wel gewerkt aan een nieuwe southbridge die de problemen niet heeft; deze nieuwe chip zou onder de naam 'VT8237R Plus' het daglicht gaan zien.

Voor bezitters van moederborden met de betreffende chipsets is het overigens wel mogelijk om de overdrachtssnelheid van de SATA-schijven handmatig tot 1,5Gbit te beperken; dat zou het probleem ook moeten oplossen. De prestaties zouden daarmee niet nadelig beïnvloed worden omdat courante schijven toch niet meer dan rond de 70MB per seconde genereren. De transfersnelheid van SATA2-modellen van Western Digital en Samsung zijn bijvoorbeeld met een jumpertje in te stellen; Excelstor- en Hitachi-harddisks hebben in beginsel zelfs helemaal geen last van de problemen omdat die met een maximale overdrachtssnelheid van 1,5Gbps uit de fabriek rollen. Schijven van deze twee fabrikanten moeten juist handmatig tot een hogere snelheid gedwongen worden.

SATA schijven met connectors

Reacties (57)


Iomega ontslaat dertig procent personeel

Door Harm Hilvers, 29 juli 2005 13:1413 reacties, bron: Salt Lake Tribune

Iomega logoChris Romoser, woordvoerder van Iomega, heeft bevestigd dat 120 van de 400 banen bij het bedrijf zullen verdwijnen tegen het einde van dit jaar. Van deze 120 zullen er 68 verdwijnen bij de R&D-afdeling van het bedrijf. In 2001, het jaar waarin Iomega zijn hoofdkantoor verhuisde naar Californië, stonden er nog bijna 3000 namen op de loonlijst. Rond datzelfde jaar deed het bedrijf goede zaken met de verkoop van Jaz- en ZIP-drives. In de jaren die volgden werd Iomega echter ingehaald door andere bedrijven, die producten met meer capaciteit en een lagere prijs konden aanbieden. Iomega verwacht door het ontslag van 30 procent van zijn medewerkersbestand jaarlijks 42 miljoen dollar te besparen. Daarnaast heeft het bedrijf plannen om een aantal van zijn productiefaciliteiten en kantoren een nieuwe bestemming te geven, minder werk te outsourcen en meer te doen aan marketing voor zijn hardeschijfproducten. Werner Heid, Iomega's CEO, verwacht dat al deze besparingen ervoor zullen zorgen dat in het vierde kwartaal van dit jaar weer winst gemaakt zal worden.

Reacties (13)


Blinde gamer laat tegenstanders kansloos

Door René Wichers, 29 juli 2005 12:34103 reacties, bron: Wired

Begin vorig jaar berichtten we nog dat er aan games voor blinden en slechtzienden werd gewerkt, maar Wired schrijft over een blinde gamer die ook met reguliere games goed uit de voeten kan. Brice Mellen, een zeventienjarige speler uit Nebraska die vanaf zijn geboorte blind is, liet reporters met een paar rondjes Soul Calibur II zien dat zicht niet per se een voordeel betekent: ziende tegenstanders werden zonder een schijn van kans aan mootjes gehakt. 'Ik weet ook niet precies hoe ik het doe', aldus Mellen, die tien jaar geleden begon met Space Invaders en Asteroids en sindsdien steeds complexere spellen heeft leren beheersen. Oefening, veel oefening, en slim gebruik van geluidseffecten spelen in elk geval een belangrijke rol. Hedendaagse vechtspelletjes zijn geen probleem voor de jongen, die bescheiden meldt dat hij heus wel verslagen kan worden. Daar is niet iedereen van overtuigd: 'Ik speel niet meer tegen hem', aldus een leeftijdsgenoot, 'je verliest het toch altijd.' Ook toevallige passanten die hem wel even mores denken te kunnen leren, eindigen steevast met hun neus in het stof en hun ledematen aan de virtuele wilgen.

Soul Calibur II
Grafisch geweld: overbodig?

Reacties (103)


AMD van plan om platform à la Centrino te lanceren

Door Harm Hilvers, 29 juli 2005 12:0934 reacties, submitter: XWB, bron: DigiTimes

AMD heeft zich voorgenomen om zijn aanwezigheid in de enterprise pc-markt te versterken via de introductie van het Commercial Stable Image Platform (CSIP), zo heeft DigiTimes vernomen van bronnen uit de Taiwanese chipsetindustrie. Het doel van dit programma is het standaardiseren van specifieke hardwareconfiguraties om deze een stabiel geheel te laten vormen en te voorkomen dat men bij de aanschaf te maken krijgt met verborgen kosten. Het CSIP lijkt hierdoor veel op het Intel Stable Image Platform Program (SIPP), dat eerder dit jaar is hernoemd naar Intel Business Platform Program (IBPP). Of AMD CSIP ook een speciale naam zal geven, zoals Intel gedaan heeft met Centrino, is nog niet bekend. Het chipbedrijf wilde overigens in het geheel geen commentaar geven op het nieuws.

De hardware die waarschijnlijk deel zal uitmaken van het CSIP omvat Socket 939 Athlon 64-cpu's en geïntegreerde PCI Express-chipsets. Dit zijn de SiS761GX- en de SiSM761GX-chipset van SiS, maar ook vergelijkbare producten van nVidia en VIA Technologies zijn goedgekeurd door AMD. Voor notebooks richt het bedrijf zich op de Turion 64-cpu in combinatie met een chipset en een geïntegreerde 802.11a/b/g-WLAN-module. Het is op dit moment nog onduidelijk hoe het CSIP georganiseerd zal worden. AMD produceert, in tegenstelling tot Intel, namelijk niet alle onderdelen zelf. Het bedrijf zal dus moeten inkopen bij anderen en een productbundel op de markt brengen of slechts een aanbeveling doen voor bepaalde hardwareconfiguraties, zonder deze als bundel aan te bieden.

Reacties (34)

Lees meer

AMD introduceert Turion 64 ML-44
AMD introduceert Turion 64 ML-44 Nieuws van 4 januari 2006

'Windows Server riskanter dan Red Hat'

Door Gabi Gaasenbeek, 29 juli 2005 10:5969 reacties, bron: The Register

Het gebruiken van Windows Server is riskanter dan Red Hat Enterprise Linux (RHEL), zo claimt Red Hat. Het bedrijf baseert deze conclusie op een rapport van het SANS instituut. Deze organisatie heeft een lijst van de 20 meest gevaarlijke netwerk-gerelateerde lekken gedefinieerd. Slechts twee hiervan zijn terug te vinden in RHEL. De zes belangrijkste veiligheidsproblemen hebben betrekking op: Internet Explorer (IE), Exchange Server, Windows Message Queuing Server, het Windows SMB protocol, de Windows HTML help file en het op afstand uitvoeren van code in een Windows shell.

Red Hat logo (rood)Red Hat geeft aan dat er vaak wordt gekeken naar het aantal lekken in Linux en andere besturingssystemen, maar te weinig naar de gevaarlijkheid van de gevonden problemen. De twee in de top 20 genoemde lekken zijn inmiddels gepatched, aldus Red Hat. Afgelopen maart is er nog een rapport verschenen waaruit bleek dat RHEL minder veilig was dan Windows Server.

Naast de vergelijking tussen de verschillende besturingssystemen speelt er nog meer. Opvallend is de trend rondom de veiligheid van backupsoftware zoals ArcServe en Veritas. In deze software worden steeds meer zaken gevonden, wat de producten een gemakkelijke prooi maakt voor aanvallers. Backuptools zijn interessant voor misbruikers omdat deze vaak ongelimiteerde toegang hebben tot alle data.

Reacties (69)


Western Digital introduceert Caviar RAID Edition 2

Door Yoeri Lauwers, 29 juli 2005 10:0539 reacties, bron: X-bit Labs

Western Digital heeft aangekondigd dat het zijn familie van harde schijven uitbreidt met de nieuwe Caviar RAID Edition 2, gericht op bedrijven. De nieuwe schijven zijn SATA 150-compatibel en maken gebruik van 100GB-platters. Volgens Richard E. Rutledge van Western Digital neemt de vraag naar seriële interfaces in de bedrijfswereld toe nu SATA zijn mogelijkheden bewezen heeft en Serial Attached SCSI meer en meer toegepast wordt. In eerste instantie zullen de Caviar RE2-schijven enkel in een 400GB-versie beschikbaar zijn. Met hun 7200 rondjes per minuut, 16MB cache en Native Command Queing-technologie zouden deze schijven volgens de specificaties een gemiddelde latency van 4,20 ms moeten bieden.

Western Digital Harde Schijf (klein)De 'Mean Time Between Failure' werd bovendien opgeschroeft van één miljoen uren naar 1,2 miljoen uren. Dankzij de specifieke Time-Limited Error Recovery wordt ook de uitval - die veroorzaakt kan worden door normale, tragere, foutherstellingen bij desktopschijven - van een schijf uit een RAID array voorkomen. Vanaf volgende maand zullen de schijven van 400GB massaal verstuurd worden en verkrijgbaar zijn voor 289 dollar.

Reacties (39)


Google laat Westvlaamse parodie 'Hoehel' ongemoeid

Door Yoeri Lauwers, 29 juli 2005 09:2240 reacties, bron: Hoehel

Ruim een half jaar nadat de Antwerpse Google-parodie 'Goegel' offline gehaald werd door Google, heeft de zoekgigant in een reactie aan de Westvlaamse versie van een dergelijke parodie laten weten af te zien van juridische maatregelen. Op 15 juni 2004 werd de webmaster van Hoehel.be gecontacteerd door een advocatenkantoor waarin Google de uitbater van de website vroeg te stoppen met het onderhouden van deze alternatieve voorpagina voor de zoekdienst. Op basis van de gelijkende logo's, layout en url was Google van mening dat er inbreuk gemaakt werd op het merkenrecht en voelde het zich dus verplicht actie te ondernemen om zijn merk te beschermen.

Na een reactie van de webmaster, waarin hij onder andere om een Nederlandstalige versie van de klacht verzocht en duidelijk maakte dat het slechts om een grappige voorpagina ging waar de uitbater geen enkele inkomsten uit haalde, benadrukte Google dat het bedrijf verplicht is toe te zien op het ongeoorloofd gebruik van haar merken om zo aanspraak op het merk te kunnen blijven maken. Gesterkt door de wetenschap dat parodieën in België vrijgesteld zijn van schadeclaims wegens schendingen van het merkenrecht en het feit dat Google pas op 21 maart van dit jaar zijn logo liet beschermen, was de uitbater echter niet overtuigd om de site offline te halen. Google heeft nu laten weten dat het zijn standpunt handhaaft en heeft de webmaster nogmaals verzocht de site aan te passen, maar deelde wel mee dat het afziet van juridische maatregelen.

Hoehel

Reacties (40)


Nieuwe maildienst MS met 2GB opslagruimte in testfase

Door Yoeri Lauwers, 29 juli 2005 08:5458 reacties, submitter: RickyHeijnen, bron: Messbase

Op Messbase zijn enkele screenshots van de vernieuwde een nieuwe maildienst, die zich momenteel nog in bètastatus bevindt, online verschenen. Daaruit kan afgeleid worden dat de nieuwe versie onder de naam 'Mail' door het leven zal gaan en 2GB opslagruimte met zich mee zal brengen. De gebruikersinterface kreeg bovendien een aanzienlijke opfrisbeurt en enkele handige nieuwe extra's, zoals het automatisch refreshen van de inbox zodat nieuwe e-mails automatisch zichtbaar worden terwijl men ingelogd is. Met de lancering van 'Mail' zal vermoedelijk ook Sender ID definitief geïntegreerd worden in de gratis maildienst om zo spam te voorkomen en een poging te doen deze technologie tot een soort standaard te verheffen.

Mail betaMail betaMail beta

De gratis maildienst wordt op dit moment uitgetest door een aantal bètatesters in het Verenigd Koninkrijk, maar Microsoft ontkent dat het om een nieuwe versie van Hotmail zou gaan. De bètatesters zijn wel toevallig ook hotmailgebruikers, maar daar houdt de overeenkomst volgens een woordvoerdster van MSN Nederland dan ook op. Het zou wel gaan om een 'incubation mailservice', een nieuw ontwikkeld concept dat webmail sneller, veiliger en eenvoudiger moet maken. Hoewel het waarschijnlijk is dat nieuwe features van deze maildienst op termijn ook in Hotmail geïntroduceerd zullen worden, betekent het feit dat de bètatesters over 2GB opslagruimte beschikken niet dat dit in de definitieve versie voor het publiek ook zo zal zijn, aldus de woordvoerster.

Mail betaMail betaMail beta

Reacties (58)