Tip de redactie

Iphone-design en -interface krijgen navolging

Door René Gerritsen, 21 september 2007 19:06149 reacties, bron: Engadget

Het Chinese bedrijf Meizu werkt al enige tijd aan een iPhone-kloon en heeft nu ook een iPod Touch-concurrent in ontwikkeling. Van beide apparaten lijken de behuizing en de gui op hun Apple-voorbeeld.

In januari kwam het Chinese bedrijf Meizu voor het eerst in het nieuws met de M8 of MiniOne, zoals de smartphone genoemd werd. Later, in augustus, volgde daar een productaankondiging op die al snel offline werd gehaald. Apple heeft tot nu toe nog geen juridische stappen genomen tegen Meizu, maar of dat nog lang op zich laat wachten is nog maar de vraag.

Meizu M7

De M8 zou vanaf begin volgend jaar beschikbaar zijn, al beweert een Amerikaanse importeur dat hij hem vanaf 7 december al op voorraad heeft. De prijs is echter flink opgelopen van de eerder aangekondigde 450 dollar tot bijna 800 dollar. Met de prijsverlaging van de iPhone lijkt Meizu een belangrijke troef te zijn kwijtgeraakt.

Ondertussen werkt Meizu ook aan de M7: een mp3- en videospeler met h.264-ondersteuning. De speler is verkrijgbaar in een 2GB-, 4GB- en 8GB-uitvoering die respectievelijk 70, 80 en 110 euro kosten. De speler beschikt over een 2,8"-scherm met een resolutie van 480 x 228 pixels. Het hele apparaat is 8,9cm hoog, 4,8cm breed en 0,7cm dik en is daarmee iets kleiner dan de iPod Touch.

Meizu M8-interface met aangepast qwerty-toetsenbord en U2-songtekst

De grafische interface van de M7-videospeler lijkt misschien op die van de iPod Touch; het uiterlijk was al voor de presentatie van de nieuwe iPod-generatie op het Meizu-forum gepost door algemeen directeur Jack Wong. Hij liet en passant ook de definitieve gui van de M8 zien, die net als het ontwerp van het apparaat zelf geïnspireerd lijkt door de iPhone. Wat direct opvalt is dat de qwerty-toetsenbordindeling is aangepast om grotere knoppen mogelijk te maken.

Reacties (149)

Lees meer

LG zet Voyager tegenover iPhone
LG zet Voyager tegenover iPhone Nieuws van 5 oktober 2007

Onderzoekers: 'drm overtreedt Canadese privacywetten'

Door Dimitri Reijerman, 21 september 2007 17:1829 reacties, bron: Cippic

Uit een onderzoek van de Canadese privacywaakhond Cippic blijkt dat clandestiene drm-technieken de Canadese privacywetgeving overtreden. De drm-software in diverse applicaties zou persoonsgebonden informatie verzamelen.

Cippic logoCippic, een onderdeel van de universiteit van Ottawa, bekeek het dataverkeer van zestien verschillende applicaties. De selectie bestond onder andere uit iTunes, Zudeo, Office Visio, Napster en Half-Life 2. De onderzoekers koppelden een XP-machine aan een Linux-pc waarop Ethereal en Squid-proxy draaiden en analyseerden het dataverkeer.

Uit het eindrapport blijkt dat drm-systemen die een continue internetverbinding vereisen om de licentie geldig te houden, data verstuurden naar onder meer Akamai, Omniture en DoubleClick. Het leeuwendeel van de betrokken bedrijven maken volgens de onderzoekers in hun privacyverklaringen geen melding van dergelijke datauitwisselingen. Bij navraag door de onderzoekers zwegen vrijwel alle ondernemingen.

De Canadese privacywet pipeda geeft consumenten veel macht over het gebruik van hun persoonsgegevens, waaronder het recht op inzage. Geen enkel aangeschreven bedrijf wilde echter enige openheid van zaken geven aan de onderzoekers. Daarnaast signaleerden de onderzoekers dat een ip-adres door de dataverzamelaars niet als persoonlijke informatie wordt gezien. De ip-gegevens worden op grote schaal bekeken en verhandeld. Ook dit gedrag is volgens Cippic een flagrante schending van de Canadese privacywetgeving.

Reacties (29)


Bedrijven winnen kort geding over aanbesteding digitale identiteitskaart

Door Dimitri Reijerman, 21 september 2007 15:4034 reacties

Getronics en AET Europe hebben een kort geding gewonnen tegen het ministerie van Binnenlandse Zaken. De rechter oordeelde dat het ministerie de Elektronische Nederlandse Identiteitskaart (eNIK) ten onrechte niet heeft aanbesteed.

Elektronische Nederlandse Identiteitskaart (eNIK)Het ministerie van Binnenlandse Zaken moet de opdracht voor het maken van de digitale identiteitskaart alsnog openbaar aanbesteden. Het werk dat was vergeven aan paspoortdrukkerij SDU Identification moet met onmiddelijke ingang worden gestaakt. SDU was al begonnen met de eerste pilots.

Volgens Binnenlandse Zaken valt de opdracht onder de order voor het maken van de gewone identiteitskaart. Deze order was in 1999 door de SDU na een openbare aanbesteding binnengehaald. Ook wees de rechter het verweer af dat de twee projecten 'technisch ondeelbaar' zouden zijn. Het ministerie zegt te overwegen in hoger beroep te gaan tegen het vonnis.

De invoering van de digitale identiteitskaart zal zeer waarschijnlijk vertraging oplopen door de gerechtelijke uitspraak. De eNIK moet de bestaande identiteitskaart gaan vervangen. De kaart bevat een ingebouwde chip met persoonsgegevens en dient onder andere als vervanging voor DigiD. Zo zou een uittreksel uit het geboorteregister online aangevraagd kunnen worden. Ook kunnen met de pas, in combinatie met leesapparatuur, berichten versleuteld worden en elektronische handtekeningen geplaatst worden.

Reacties (34)


Koppelbare usb-sticks als mode-accessoire

Door Dimitri Reijerman, 21 september 2007 14:48101 reacties, bron: Yanko Design

Ontwerper Vicky Wei van Yanko Design heeft flexibele usb-sticks ontworpen die eindeloos aan elkaar gekoppeld kunnen worden. Hierdoor kan de totale opslagcapaciteit steeds verder vergroot worden.

De felgekleurde usb-sticks, 'Memory Infinites' geheten, hebben een mannelijke connector aan de ene kant en een vrouwelijke aan de andere zijde. Doordat de sticks buigbaar zijn, kan een serie geheugensticks ook als een opvallend sieraad worden gedragen.

Wanneer de gekoppelde usb-sticks in een computer worden gestoken, zal de ketting van memorysticks zich als een usb-drive gedragen. Onduidelijk is echter wat er met grote databestanden gebeurt als de sticks uit elkaar gehaald worden. Ook over de prijs is nog niets bekend.

Memory Infinites usb-sticks

Reacties (101)


Lenovo wil volgend jaar consumentenmarkt betreden

Door Dimitri Reijerman, 21 september 2007 13:5217 reacties, bron: ComputerWorld

Lenovo wil volgend jaar consumentenpc's gaan uitbrengen. Tot nu toe richtte het bedrijf zich op de zakelijke markt, maar de Chinese computerfabrikant zal in januari in de VS beginnen met de verkoop van laptops voor de consumentenmarkt.

Lenovo-logoDe nieuwe notebookserie zal tegelijkertijd ook in Frankrijk, Rusland en Zuid-Afrika gelanceerd worden. Drie maanden later wil Lenovo ook desktops gaan uitbrengen, maar onduidelijk is of dit ook voor andere Europese landen zal gaan gelden.

Het bedrijf is op de Chinese consumentenmarkt al langer actief, maar heeft buiten het voormalig keizerrijk geen noemenswaardige consumentenprodukten. Om de diverse werelddelen van voldoende hardware te kunnen voorzien, zal Lenovo ook buiten China systemen gaan assembleren. Het bedrijf wil in Mexico, India en een nog onbekend Europees land productielijnen gaan opzetten. Het Chinese bedrijf hoopt een marktaandeel van 10 procent in het home-segment te veroveren.

Vorige maand probeerde Lenovo nog Packard Bell over te nemen. Daarmee zou het Chinese bedrijf een makkelijke ingang naar de Europese consumentenmarkt hebben verkregen, maar de beooggde overname werd door concurrent Gateway geblokkeerd. Uiteindelijk ging Acer met de buit aan de haal.

Reacties (17)

Lees meer


Eerste rechtszaak in Amerika tegen fabrikant die gpl niet respecteert

Door Bart Veldstra, 21 september 2007 13:4063 reacties

De auteurs van het programma BusyBox hebben een rechtzaak aangespannen tegen het bedrijf Monsoon Multimedia wegens overtreding van de gplv2-licentie waaronder het programma is vrijgegeven.

BusyBox LogoDe auteurs, gesteund door de FSF, hebben hiermee de eerste rechtzaak in de Amerikaanse geschiedenis waarin een bedrijf wordt aangeklaagd wegens zijn vermeende disrespect jegens de gpl-softwarelicentie. Als in deze rechtzaak de programmeurs in het gelijk worden gesteld, krijgt de gpl-licentie in Amerika meer rechtsgeldigheid en kan dit aanleiding geven tot strengere handhaving van de eisen ervan.

Erik Andersen en Rob Landley, de geestelijke vaders van BusyBox, vermoeden dat Monsoon Multimedia, de fabrikant van onder andere videostreamingsoftware en apparatuur, gebruik maakt van het programma in verschillende firmware, zonder hiervan de broncode en een kopie van de gplv2-licentie mee te leveren.

De programmeurs hadden het bedrijf al eerder gewezen op zijn vermoedelijke overtreding, maar ondanks de aanmaningen bleef het bedrijf aanhouden en besloten de twee bij de rechter verhaal te gaan halen. Andersen en Landley eisen een schadevergoeding voor de inbreuk en alle winst die het bedrijf heeft gehaald uit de verkoop van de producten met de omstreden firmware.

Het is onbekend of de auteurs openbaring van de broncode eisen als boetedoening, wat niet ongehoord is; in 2003 werd Cisco tot de orde geroepen vanwege het gebruik van Linux in de draadloze apparatuur van het merk Linksys, wat leidde tot de uitgifte van de broncode van de firmware.

Reacties (63)


Postbank waarschuwt klanten voor trojan

Door Dimitri Reijerman, 21 september 2007 12:16144 reacties, bron: Postbank

Klanten van de Postbank worden op de website van de bank gewaarschuwd voor een virus dat persoonlijke gegevens kan afvangen. De trojan zou niet alleen Postbank-klanten belagen, maar ook gegevens kunnen stelen bij andere websites.

Het zou gaan om een variant op de PSW.Win32.Sinowal-trojan. Deze malware circuleert al ruim een jaar op internet en is gespecialiseerd in het afvangen van persoonlijke gegevens. Naast de waarschuwing heeft de Postbank ook een detectie- en verwijdertool op zijn website geplaatst.

De variant die zich richt op Postbank-klanten probeert direct na het inloggen op MijnPostbank een of meerdere tan-codes van de gebruiker te ontfutselen door een vervalst invoerscherm te tonen. Met de afgevangen tan-codes kunnen cybercriminelen transacties uitvoeren met de rekening van het slachtoffer. Volgens de Postbank is er nog niemand gedupeerd door de trojan, maar eventuele slachtoffers worden schadeloos gesteld. De bank heeft aangifte gedaan bij justitie en roept klanten op die met de trojan besmet zijn om zich te melden bij de Postbank.

Voorbeeld van popupscherm dat vraagt naar tan-codes Postbankklanten

Reacties (144)

Lees meer

Zweden maakt dos-aanval strafbaar
Zweden maakt dos-aanval strafbaar Nieuws van 22 februari 2007

Broncode MediaDefender-tools openbaar gemaakt

Door Bart Veldstra, 21 september 2007 11:4833 reacties, submitter: player-x, bron: DailyTech

Gisteren heeft MDD de broncode van de toolset van het bedrijf MediaDefender op straat gezet. Volgens het begeleidende nfo-bestand heeft de hackersbeweging hulp gehad van binnenuit om de programmatuur te pakken te krijgen.

Def Con hacker conventie illustratieDe gelekte software wordt onder andere gebruikt om de auteursrechtelijk beschermd materiaal op het illegale circuit te vervuilen. Voor veelgebruikte netwerken zijn meerdere programma's beschikbaar om statistieken te verzamelen en verspreiding te storen. MDD hoopt met de publicatie van de broncode programmeurs in staat te stellen om deze trackers en stoorzenders te identificeren en te ontwijken.

De torrentdownload van de gestolen code bevat een rar-bestand met 230MB aan bestanden, variërend van programma's voor standaardoperaties als het maken van een torrent tot gespecialiseerde software die dummy geluids- en filmbestanden creëert of downloadclients voor de gek houdt. Het pakket bevat software voor onder andere de netwerken Ares, Gnutella, DC, Kazaa, ed2k, Fasttrack en Overnet. De meeste programma zijn echter toegespitst op het Bittorrent-netwerk.

MediaDefender werd eerder deze week al in de verlegenheid gebracht toen ruim 700MB aan e-mailcommunicatie tussen hoge bedrijfsmanagers werd gestolen, wat leidde to opzienbarende openbaringen met betrekking tot de werkwijze van de piracywaakhond.

Reacties (33)


Apple start verkoop EA-games voor Mac OS X

Door Dimitri Reijerman, 21 september 2007 11:0184 reacties, bron: Apple

Electronic Arts heeft voor Mac OS X een aantal games uitgebracht. Momenteel zijn vier titels te bestellen in de Apple Store, maar EA heeft nog meer games aangekondigd.

De verkrijgbare games zijn oude bekenden: Command & Conquer 3 Tiberium Wars, Battlefield 2142, Need for Speed Carbon en Harry Potter and the Order of the Phoenix. De spellen kosten tussen de 30 en 50 dollar per stuk.

Later zal EA het aanbod uitbreiden met de sporttitels Madden NFL 08 en Tiger Woods PGA Tour 08. Het lukte EA niet om de twee sporttitels simultaan met de Windows-versie te lanceren. Mogelijk nog dit jaar worden Unreal Tournament 3 en Gears of War van ontwikkelaar Epic verwacht, maar exacte releasedata zijn nog niet genoemd.

Om de games soepel te laten draaien is een Mac nodig met een Intel-cpu. Ook een goede grafische kaart is een vereiste; de on-board gpu's in MacBooks en de Mac mini's zijn niet krachtig genoeg. Overigens zijn de EA-titels niet speciaal geschreven voor OS X. De spellen draaien op een emulatielaag, waardoor ontwikkelaars vrij eenvoudig de oorspronkelijke Windows-titels kunnen 'porten' naar de Mac.

C&C 3 op Mac OS X

Reacties (84)


'Zune 2 ziet op 16 oktober het daglicht'

Door Yoeri Lauwers, 21 september 2007 10:35101 reacties, bron: Zunescene

Volgens anonieme bronnen zou de Zune 2 op 16 oktober 2007 het daglicht moeten zien. Het apparaat bevindt zich nu in 'Product Validation'-fase en is voorzien van flashgeheugen. Ook de bediening is vernieuwd.

Uit een telefoongesprek met een anonieme bron blijkt dat de foto's die op het internet circuleren echt zouden zijn. De vernieuwde Zune beschikt niet langer over een cirkelvormige knop, maar is voorzien van een 'squircle': een vierkant met afgeronde hoeken. Het bijzondere aan deze knop is dat hij van uit elke richting ingedrukt kan worden, aldus de bron. De play- en pauzeknop zijn op de kleine Zune-modellen als Mickey Mouse-oortjes gepositioneerd, terwijl ze op de grotere modellen gewoon naast de centrale knop staan.

De nieuwe Zune zal niet enkel in het bruin verkrijgbaar zijn, maar moet ook een rood, roze, zwart en legergroen jasje krijgen. Naast de kleine Zune zal er ook een groter exemplaar, codenaam Scorpio, verschijnen met 80GB opslagruimte. Voorlopig blijft het daarbij, maar een 160GB-versie zal wellicht later volgen. Een Zune-telefoon wordt in elk geval nog niet geproduceerd op dit moment, als de anonieme bron geloofd mag worden.

Zune 2

Reacties (101)


Microsoft biedt Oracle-gebruikers 50 procent korting voor overstap

Door Olaf van Miltenburg, 21 september 2007 10:2043 reacties, bron: Zdnet

Hoewel de introductie van SQL Server 2008 gepland staat voor het tweede kwartaal van volgend jaar, heeft Microsoft vast de aanval op concurrent Oracle ingezet. De prijs van de komende editie blijft gelijk en overstappers kunnen flinke korting krijgen.

De korting van vijftig procent gaat nu al in en geldt voor Oracle-klanten die overstappen op SQL Server 2005 Enterprise Edition. Bij een overstap naar de Standard Edition biedt Microsoft een reductie van 25 procent. Beide kortingen gelden echter alleen als gebruikers zich tevens aanmelden voor Software Assurance, waarmee bedrijven zich voor vier jaar kunnen verzekeren van de laatste software van Microsoft. In juli van dit jaar kwam de 'verzekering' nog in het nieuws omdat veel bedrijven aangegeven zouden hebben hier geen gebruik meer van te zullen maken, iets wat Microsoft later ontkende.

Tijdens een bijeenkomst van de Professional Association for SQL Server in Denver vertelden Microsoft-afgevaardigden ook dat hun bedrijf niet van plan was de prijs te verhogen van SQL Server 2008 ten opzichte van SQL Server 2005. Verder maakte het bedrijf bekend dat de Office PerformancePoint Server 2007 deze week uitkomt. Deze applicatie voorziet gebruikers van monitoring-, analyse- en budgetteringfunctionaliteit. PerformancePoint haalt informatie uit Microsoft SQL Server en beschikt over een Office-interface.

Reacties (43)


Nieuwe testversie MySQL 6 met Falcon-engine beschikbaar

Door Martin Sturm, 21 september 2007 09:5817 reacties, bron: MySQL

De populaire database-engine MySQL heeft de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Deze maand verscheen de tweede alphaversie van MySQL 6 met een nieuwe storage engine die InnoDB moet doen vergeten.

MySql-ceo Marten MickosNadat Oracle eind 2005 InnoDB overnam, waardoor de ontwikkelaar van de belangrijkste storage engine van MySQL in handen van deze 'concurrent' kwam, besloot het bedrijf om onder leiding van databaseguru Jim Starkey een eigen engine te ontwikkelen. Deze engine, die door het leven gaat onder de naam Falcon, zal een van de vernieuwingen zijn die in versie 6 van MySQL zijn opwachting maakt.

Momenteel bevindt Falcon zich nog in alphastadium als onderdeel van de deze maand uitgebrachte alphaversie van MySQL 6. Ten opzichte van de huidige MySQL-versies zijn de voordelen nog beperkt. Falcon biedt ondersteuning voor een groot aantal features, waaronder multi version concurrency control, waardoor lees- en schrijfacties van verschillende gebruikers niet op elkaar hoeven te wachten. Verder is er ondersteuning voor acid-transacties, crash-recovery en verbeterde prestaties ten opzichte van InnoDB. Dit laatste zou bereikt moeten worden door een innovatieve cachingstrategie en een implementatie van b-tree-indices, waarbij de lees- en schrijfacties van de harddisk minimaal zullen zijn.

MySQL 6 -The Falcon Transactional Storage Engine

* Eerst bewijzen

Hoewel al deze features veelbelovend klinken en wellicht een verbetering zullen zijn ten opzichte van de huidige storage engines die beschikbaar zijn voor MySQL is het nog te vroeg om volop te gaan juichen. Ten opzichte van InnoDB biedt Falcon weinig aanvullende features, maar vooral een verbeterde implementatie van bestaande mogelijkheden.

MySQL mini logoZo mist Falcon, net als de meeste andere storage engines voor MySQL, ondersteuning voor foreign key constraints. Volgens de informatie van MySQL zal dit ook niet aanwezig zijn in de eerste versie van MySQL 6, maar zal het later toegevoegd worden waarbij het ook gelijk beschikbaar gemaakt zal worden voor alle andere storage engines. Ook de zeer goede prestaties die worden beloofd zijn nog geen realiteit.

Uit een eenvoudig opgezette benchmark waarin de prestaties bij het ophalen en schrijven van blob-data worden gemeten, blijkt bijvoorbeeld dat InnoDB het nog altijd beter doet dan Falcon. Dit laatste is niet verrassend, gezien het feit dat al geruime tijd aan InnoDB wordt ontwikkeld en er dus meer tijd is geweest om de prestaties van deze engine te optimaliseren. Falcon moet eerst nog volledig bugvrij worden gemaakt, voordat men zich volledig op snelheidstuning kan gaan richten.

* Pluggable storage engines

Een van de features waarin MySQL zich onderscheidt van veel concurrenten is de plugin-architectuur voor storage engines. Hierdoor is het mogelijk om in een enkele database verschillende storage engines te combineren die geoptimaliseerd zijn voor specifieke toepassingen.

Een voorbeeld van een dergelijke engine is de nieuwe Scalable Blob Streaming Infrastructure voor MySQL, die de ietwat opmerkelijke naam MyBS heeft gekregen. Deze storage engine is geoptimaliseerd voor de opslag van binaire data in de database, ook wel Blobs genoemd.

MySQL-logoEen van de problemen met dit data type is dat het ophalen van de data uit de database vaak langzamer gaat dan wanneer hetzelfde bestand van harddisk zou worden gelezen, waardoor het voordeel van de opslag in de database teniet wordt gedaan door de slechte performance. De oorzaak hiervan is dat de database de binaire data eerst leest van de harddisk en tijdelijk buffert in het werkgeheugen, alvorens de data wordt doorgegeven naar de client die de data opvraagt.

MyBS verhelpt dit probleem door de Blob-data te 'streamen' via een eigen webserver, die de data direct van de harddisk leest. Deze nieuwe storage engine is te gebruiken in combinatie met alle storage engines voor MySQL. MyBS verzorgt namelijk niet de opslag van 'gewone' data in tabellen.

Reacties (17)


Internet gaat ten koste van seks en vrienden

Door Hielko van der Hoorn, 21 september 2007 09:3592 reacties, bron: Reuters

Een onderzoek onder Amerikaanse volwassenen laat zien dat het surfen op het internet hoog op de prioriteitenlijst staat. Meer dan een kwart spendeert minder tijd aan vrienden vanwege het internet en twintig procent heeft minder seks.

Internetsnelheid (fpa)De cijfers zijn afkomstig van onderzoeksbureau JWT dat ruim duizend Amerikanen ondervroeg om te kijken welke invloed technologie heeft op het gedrag van mensen. Uit de cijfers komt naar voren dat meer dan de helft van de ondervraagden geen week zonder internet zou kunnen zonder zich rot te voelen. Vijftien procent zou zelfs geen dag zonder kunnen.

Volgens het onderzoek wordt internet gezien als de meest onmisbare technologie, gevolgd door mobiele telefoons en televisie. Doordat internet een steeds belangrijkere plek inneemt in het dagelijkse leven gaat dit ten koste van andere offline activiteiten, zoals het hebben van seks, het ontmoeten van vrienden en het kijken naar de tv.

Reacties (92)


Nieuwe reeks opslagboeken van Western Digital

Door Olaf van Miltenburg, 21 september 2007 09:1146 reacties, bron: Western Digital

Western Digital introduceert een kleinere, dunnere versie van zijn MyBook-reeks externe harde schijven. De drie nieuwe slanke modellen kunnen geleverd worden met opslagcapaciteiten van 320GB, 500GB, 750GB of 1TB.

Western Digital MyBooks De nieuwe MyBook-schijven meten 166 x 137 x 54 mm en hebben een gewicht van 1,15 kg. Het vorige kleinste model uit de reeks mat 170,5 x 141 x 57,2 mm en woog 1,32 kg. De nieuwe MyBook Home-editie is gericht op thuisgebruik en biedt de mogelijkheid om op de achtergrond automatisch en continu backups te maken van gegevens. De MyBook Office Edition kan dit ook en bovendien kan deze schijf vanaf elke plek met internettoegang benaderd worden. Aanwezige bestanden kunnen gedeeld worden dankzij de integratie van MioNets DriveAcces-dienst. Hiervoor is echter wel een abonnement vereist en MyBook-gebruikers hoeven alleen het eerste jaar niet te betalen.

Net als de Home Edition is de Office-versie voorzien van SmartPower zodat de drives zich uitschakelen als de computer uitgezet wordt. Beide modellen levert Western Digital bovendien met de Google Toolbar, Google Desktop en Picasa. De MyBook Office maakt verbinding via usb 2.0, de Home Edition bevat een usb 2.0-, Firewire- en eSata-interface. Het derde model dat is toegevoegd aan de boekenkast van Western Digital is de Essential Edition 2.0, een usb 2.0-model voor gebruikers die opslag zonder verdere poespas willen. De prijzen van de Home- en Office-producten variëren van 379 dollar voor de 1TB-versies tot 169 dollar voor de 320GB-modellen. De Essential 2.0 kost 349 als deze met 1TB geleverd wordt en 129 als de opslagcapaciteit 320GB bedraagt.

MyBook Office

Reacties (46)


Ingebouwde projector in gsm ter hand genomen

Door René Gerritsen, 21 september 2007 08:4385 reacties, bron: Engadget

In de zoektocht naar een compromis tussen een compact mobieltje en een werkbaar schermformaat, presenteerde Texas Instruments eind maart een ultracompacte projector. Engadget kreeg er een in handen en deed verslag.

Texas Instruments logo kleinHet model dat Engadget na veel zeuren in handen kreeg op de Pepcom-beurs, maakt gebruik van een laser als lichtbron. De beeldkwaliteit laat te wensen over: het beeld is vrij flets en nog niet erg helder. Het apparaat is dan ook nog niet marktrijp. Volgens Texas Instruments wordt de beeldkwaliteit van de led-versie, die nog in ontwikkeling is, veel beter.

De dlp-pico-projector projecteert momenteel beelden die iets groter zijn dan een A4-tje, maar zou in de toekomst beelden met een diagonaal tot een meter kunnen leveren. Wanneer deze gadget op de markt komt is nog niet bekend.

Reacties (85)


Asus P5E3 Deluxe-moederbord met X38-chipset getest

Door Hielko van der Hoorn, 21 september 2007 08:2478 reacties, bron: AnandTech

Bij AnandTech is een bespreking verschenen van een vroege versie van het Asus P5E3 Deluxe-moederbord met Intel X38-chipset, die naar verwachting officieel geïntroduceerd zal worden op 11 oktober.

De Intel X38-chipset is ontwikkeld voor de veeleisende gebruiker en biedt ondersteuning voor processors met een 1333MHz-fsb, ddr3-geheugen en twee pci-e 2.0-sloten met 16 banen per stuk. Het Asus P5E3 Deluxe-moederbord heeft dezelfde doelgroep als de chipset. Onder andere aanwezig zijn drie pci-e 2.0-sloten waarvan twee 16 banen hebben en de laatste 8 banen. Verder herbergt de plank zes sata-aansluitingen met raid-ondersteuning, twee gigabit netwerkaansluitingen, twee firewire-poorten, achtkanaalsgeluid en 802.11n wifi-functionaliteit.

Het product dat AnandTech in handen kreeg was nog niet volledig uitontwikkeld en ook het bios verkeerde nog in bètastadium. Een volledige set benchmarks is daarom niet aanwezig in het artikel, maar de eerste indruk en resultaten zijn goed. De chipset presteert in combinatie met ddr3-geheugen prima en verbruikt minder energie dan de P35-chipset. Ddr2-geheugen zal echter voorlopig aantrekkelijker blijven vanwege de lagere prijs, waardoor X38-planken met alleen ddr3-slots voor slechts een selecte groep gebruikers interessant zijn.

ASUS P5E3 Deluxe met Intel X38-chipset

Reacties (78)