Asus heeft onder de serienaam 'ROG Maximus Extreme / Formula' moederborden voor de overklokkende gamer geïntroduceerd. Via een waterkoelblok en heatpipes worden de vrm's en de north- en de southbridge gekoeld.
In de Maximus-serie worden drie modellen geïntroduceerd met X38-chipset, te weten de Maximus Extreme, de Maximus Formula en de Maximus Formula Special Edition. De Extreme-uitvoering is het topmodel en biedt ondersteuning voor een dual channel ddr3-geheugenopstelling die overgeklokt zijn werk doet op 1800MHz. De andere twee moederborden werken met ddr2-geheugen op maximaal 1200MHz. Alle modellen bieden al ondersteuning voor de 1600MHz-fsb die eigenlijk pas met de later dit jaar te lanceren X48-chipset beschikbaar zou komen.
Met Asus' Crosslinx-techniek wordt de toewijzing van pci-e-banen aan videokaarten automatisch geregeld. Bij gebruik van twee gpu's in CrossFire-opstelling werken beide in x8-modus. Wanneer een derde kaart wordt toegevoegd, werkt een kaart in x16-modus, terwijl de andere twee ieder acht pci-e-banen ter beschikking krijgen gesteld. Crosslinx is alleen beschikbaar op de Maximus Extreme.

Om overclocken makkelijker te maken, zijn alle moederborden in de Maximus-reeks uitgerust met het 'Extreme Tweaker'-gereedschap, waarmee de latencies van het geheugen kunnen worden ingesteld en diverse frequenties en spanningen kunnen worden verhoogd. Om de hardware te beschermen tegen te ver overklokken houdt het moederbord de temperaturen van de gpu's in de gaten en wordt de ontwerpspanning van onder andere het geheugen en de processor ter referentie weergegeven.
Alle Maximus-moederborden bieden zes sata-aansluitingen en twee pata-connectors. De Maximus Extreme voegt hier nog twee externe sata-aansluitingen aan toe. Twee Gbit-netwerkaansluitingen zorgen voor een snelle verbinding met computers van andere gamers en de SupremeFX II-geluidskaart levert achtkanaals hd-audio. Het enige verschil tussen de Formula en de Formula SE is dat de laatste, net als de Extreme, het watergekoelde heatpipesysteem 'Fusion Block' ingebouwd heeft.
De Maximus Extreme en Maximus Formula Special Edition hebben een adviesprijs van respectievelijk 325 en 289 euro. De Standaard Maximus Formula, zonder het Fusion Block-systeem komt pas later op de markt.
