Een vijfde van het bedrag dat organisaties aan technologie uitgeven is gerelateerd aan beveiliging, zo blijkt uit onderzoek. In de komende twaalf maanden verwachten bedrijven een nog groter deel aan veiligheid te spenderen.
De Computing Technology Industry Association ondervroeg meer dan duizend organisaties naar hun budget voor technologie. Uit het onderzoek bleek dat in 2006 gemiddeld 20 procent van de uitgaven voor beveiliging bestemd was. In 2005 betrof dat aandeel nog 15 procent terwijl het in 2004 op 12 procent lag.
Het onderzoek toonde ook aan dat voor elke dollar die aan beveiliging werd gespendeerd, er 42 dollarcent voor de aankoop van technologieproducten bestemd was en 17 cent opging aan veiligheidsdiensten. Training nam nog eens 15 cent voor zijn rekening, beoordelingen 12 cent en certificering maakte de resterende 9 cent uit. Op al deze gebieden zullen de uitgaven het komende jaar stijgen, volgens de organisaties. In totaal zal de toename richting 23 procent van het budget gaan, zo is de gemiddelde verwachting.