Tip de redactie

Drie verschillende analisten kondigen herstel chipmarkt aan

Door Mark Oosterveen, 10 juli 2003 21:4812 reacties, bron: Internetnews.com

Internetnews.com meldt dat drie onderzoeksbureaus onafhankelijk van elkaar met de mededeling komen dat de globale chipmarkt weer enigsinds aan het herstellen is. Het vierde kwartaal van dit jaar zou een langzame stijging van het aantal verkopen laten zien. Dankzij de wispelturige aard van de chipmarkt is alleen nog niet duidelijk te stellen wanneer het nu nog minimale herstel zich zal doorzetten tot een duidelijke groei. Advanced Forecasting stelt dat de door hun eerder genoemde herstelperiode in het vierde kwartaal nog steeds als juist wordt beschouwd. Volgens de firma zou in het vierde kwartaal in het aantal verkopen een daling van vijf procent ten opzichte van de topperiode in 2000 te zien zijn, iets wat duidt op een duidelijk herstel. Gartner voorziet ook een duidelijk herstel. Zo zullen volgens de voorspellingen van het bedrijf de uitgaven binnen de semiconductor-productiesector tot 29,9 miljard dollar uitgroeien.

TSMC wafer (kleiner, los)Dit is een groei van 7,9 procent ten opzichte van 2002 en dit is een forse stijging in vergelijking met de 37,9 procent daling van het jaar daarvoor. Japanse bedrijven investeren het meest in de semiconductor-sector, zo'n vijventwintig tot dertig procent meer dan in 2002. Het derde onderzoeksbureau in het bronartikel is Communications Industry Researchers (CIR), dit bedrijf maakt bekend dat OEMs druk zetten achter de verdere ontwikkeling van WLAN-chipsets, iets wat tot 1,7 miljard dollar aan WLAN-chipsetverkopen in 2007 zou moeten leiden. Dit jaar zal naar verwachting voor 938 miljoen dollar aan deze chipsets verkocht worden.

Reacties (12)


Plextor introduceert twee 8x dual format DVD-branders

Door Harold van der Wal, 10 juli 2003 21:1076 reacties, submitter: Roland78, bron: Plextor

Plextor heeft twee nieuwe DVD-branders aangekondigd die zowel DVD+R/RW's als DVD-R/RW's kunnen beschrijven. De twee apparaten hebben vrijwel dezelfde specificaties, slechts de behuizingen en aansluitingen zijn verschillend. De PX-708A is een intern model, de PX-708UF een extern model dat aangesloten kan worden via USB 2.0 of FireWire. Het lezen van DVD's gaat met een snelheid van 12x, DVD+R's en DVD+RW's worden beschreven met snelheden van respectievelijk 8x en 4x.

Bij de andere DVD-standaard gaat dat iets langzamer: respectievelijk 4x en 2x. Naast DVD's kunnen ook CD's worden gelezen en geschreven, met een snelheid van 40x, en herschreven, met 24x. Verschillende technieken in de drive, waaronder PoweRec, Lossless Linking en Zero Link, moeten fouten bij het branden zoveel mogelijk voorkomen. De interne drive is vanaf eind augustus verkrijgbaar, de externe versie ligt een week later in de winkels. Bij beide worden een pakket software en twee jaar garantie gegeven.

Plextor PX-708A, PX-708UF

Reacties (76)


Rambus, Toshiba & Elpida stellen XDR DRAM voor

Door Ralph Smeets, 10 juli 2003 20:4325 reacties, submitter: Longbeard, bron: Golem.de

Hoewel Toshiba In december 2001 aankondigde dat ze ophielden met het produceren van DRAM, namen ze toch een jaar later Rambus nieuwste geheugentechnologie Yellowstone in licentie. Begin dit jaar werd bekend waarom, want Sony wil dit geheugen gaan gebruiken in de derde generatie Playstations. Twee maanden later kondigde Elpida ook aan dat ze een Yellowstone licentie hadden bemachtigd.

Yellowstone logoOndertussen zijn we weer een paar maanden verder en vandaag hebben Rambus, Toshiba en Elpida een nieuw soort geheugen voorgesteld, genaamd XDR DRAM. Wie nu denkt dat Rambus weer een nieuwe geheugenstandaard heeft uitgevonden, komt bedrogen uit. XDR DRAM is niks meer en minder dan de nieuwe naam voor Yellowstone. Dit geheugen is voorzien van een 16bits interface die op 3,2GHz werkt. Hierdoor kan er per XDR DRAM geheugenmodule een bandbreedte van 6,4GB per seconde worden bereikt. Rambus heeft ondertussen ook plannen voor XDR DRAM geheugen dat op 6,4GHz werkt. Met nog hogere snelheden zou zelfs een bandbreedte van 100GB per seconde mogelijk moeten zijn.

XDR DRAM heeft ten opzichte van RDRAM een aantal verbeteringen meegekregen. De belangrijkste verbetering is door Rambus voorzien van de naam FlexPhase. Met behulp van deze techniek is er geen kloksignaal meer nodig tussen de geheugencontroller en de geheugenchips. Dit zou onder meer een gunstig effect op de latentietijd hebben, het grote nadeel van RDRAM ten opzichte van DDR-DRAM. Daarnaast zou het makkelijker moeten zijn om XDR DRAM geheugenmodules te fabriceren. Toshiba en Elpida verwachten dat ze de eerste modules eind 2004 kunnen tonen en begin 2005 zullen ze met de massaproductie beginnen.

XDR DRAM systeem

Reacties (25)

Lees meer

8GHz XDR2-geheugen in 2007
8GHz XDR2-geheugen in 2007 Nieuws van 8 juli 2005
Bedrijfsgeschiedenis van Rambus
Bedrijfsgeschiedenis van Rambus Nieuws van 13 november 2002
SiS introduceert R658 RDRAM chipset
SiS introduceert R658 RDRAM chipset Nieuws van 1 augustus 2002

Samenwerking IBM en Adobe in digitale handtekening

Door Harm Hilvers, 10 juli 2003 15:0421 reacties, submitter: Longbeard, bron: C|Net

PDF logoIBM zal vandaag een samenwerking aankondigen met softwaremaker Adobe Systems. De twee bedrijven willen samen gaan werken om de veiligheid van PDF-documenten te vergroten. IBM heeft een chip ontwikkeld die gebruikt kan worden om digitale handtekeningen in op te slaan. De PDF-documenten zullen toegang kunnen krijgen tot deze chip om de handtekening te kunnen controleren. Volgens Stacy Cannady, productmanager client security bij IBM, is het belangrijkste voordeel van deze chip het feit dat er op de pc een veilige plek ontstaat om data op te slaan. Adobe heeft een aantal nieuwe (veiligheids-)feautures toegevoegd aan het PDF-formaat. Het bedrijf wil hiermee inspelen op de tendens die gaande is om papieren documenten te vervangen door electronische.

Reacties (21)


Meer dan één miljard illegale cd's verkocht in 2002

Door Tamara van Hal, 10 juli 2003 14:2893 reacties, bron: Reuters

Vorig jaar zijn wereldwijd meer dan een miljard illegale muziek-cd's verkocht, zo meldt Reuters. Dit is een stijging van veertien procent ten opzichte van het jaar daarvoor. In totaal ging er ruim vier en een half miljard dollar om in deze handel. Dit is meer dan er in welk land ter wereld legaal verkocht, met uitzondering van de Verenigde Staten en Japan. Dit alles blijkt uit een jaarlijks onderzoek van de International Federation of the Phonographic Industry (IFPI).

De IFPI representeert verschillende platenmaatschappijen zoals Sony Music, Universal Music en EMI. Hun doel is het terugdringen van de muziekpiraterij, die volgens de industrie verantwoordelijk is voor de verslechterde cd-verkoop. De federatie zegt verschillende illegale perserijen te hebben gesloten in onder andere Mexico, de Filippijnen en Luxemburg. Mexico staat in hun top tien van probleemlanden, waar bijvoorbeeld ook Brazilië, Polen, Spanje en Thailand zich bevinden. In China zou zelfs negentig procent van alle verkochte cd's illegaal zijn:

Muziekpiraterij (klein) It has also helped police crack a series of piracy rings, resulting in seizures of bootleg CDs in Mexico, the Philippines and Luxembourg. The group said it shut down 71 CD production plants last year with a combined production capacity of 300 million discs.

The IFPI also named its top 10 problem countries where local piracy laws remain weak and piracy rates high. The list included: China, Brazil, Mexico, Paraguay, Poland, Russia, Spain, Taiwan, Thailand and Ukraine.

In China more than 90 percent of all music sales are in the form of unauthorized bootlegs worth more than $530 million, the group said.

Update: in bovenstaand verhaal was eerst gemeld dat er in het Verenigd Koninkrijk 1 miljard illegale cd's verkocht zouden zijn. Zoals in onderstaande reacties al terecht wordt opgemerkt, is dit natuurlijk wereldwijd het geval.

Reacties (93)


Rabobank komt met virtuele chipknip

Door Kevin Levie, 10 juli 2003 13:1854 reacties, submitter: Longbeard, bron: Telegraaf

De Telegraaf weet te melden dat de Rabobank binnenkort met een online-versie van de chipknip komt. De virtuele chipknip is bedoeld voor kleine betalingen tot 10 euro, bijvoorbeeld voor downloads en online spelletjes. Eind dit jaar zal de bank het product lanceren. Begin volgend jaar worden ook betalingen via de mobiele telefoon mogelijk, bijvoorbeeld om parkeerkaartjes te betalen. Iedereen zal de online chipknip kunnen aanvragen, ook mensen die geen betaalrekening hebben bij de Rabobank. Vooraf moet de knip gevuld worden vanaf een andere Nederlandse bankrekening, waarna meteen betaald kan worden:

Rabobank logo klein (SC)Klanten vullen de virtuele portemonnee vooraf. Bij elke betaling wordt het bedrag via internet uit 'de portemonnee' gehaald. " Het is net als met een gewone chipknip. Je drukt op een knop en je hebt betaald ", aldus een woordvoerder van de bank.

Reacties (54)


RIAA klaagt moederbedrijf Puretunes aan

Door Arthur Scheffer, 10 juli 2003 13:0614 reacties, submitter: Longbeard, bron: News.com

News.com bericht dat de RIAA het moederbedrijf van muziekwebsite Puretunes heeft aangeklaagd. De site bood vanaf mei tot begin juni 'legale muziekdownloads' aan tegen een relatief geringe vergoeding. De eigenaren van Puretunes beweerden een overeenkomst te hebben met diverse Spaanse licentiebureaus, waardoor zij gerechtigd zouden zijn om muziek online te verspreiden. Vertegenwoordigers van de grote platenmaatschappijen stellen echter dat de site niet legaal was, omdat platenlabels en artiesten er geen toestemming aan hadden gegeven. Op de site konden bezoekers tegen betaling gedurende een bepaalde periode, bijvoorbeeld een dag of een week, onbeperkt muziek downloaden. Tevens waren artiesten als Metallica en Madonna, moeilijk te vinden op concurrerende diensten, vertegenwoordigd. Met de aanklacht lijken de lage prijs en het uitgebreide assortiment verklaard te worden:

Muziekpiraterij (klein)"Contrary to everything that Puretunes told the public--both on its Web site and in news reports--they never obtained nor sought licenses for the music that they were selling to the public," an RIAA spokesman said in a statement. "It's bad enough that Puretunes was selling music illegally--it's even worse that they tried to perpetrate a fraud on the public by claiming that they were a legitimate business."

Reacties (14)


Freelancers Emerce roepen op tot doorstart

Door Tamara van Hal, 10 juli 2003 11:448 reacties, submitter: Woef, bron: WebWereld

Acht freelancers van het noodlijdende Emerce roepen in een brief naar de aandeelhouders op tot een doorstart van het bedrijf, zo meldt WebWereld. Er wordt zelfs gedreigd met het opzetten van een piratensite. De redactie van het blad heeft de brief niet ondertekend. De freelancers zijn van mening dat het blad en de site slachtoffer zijn geworden van een ruzie tussen de twee aandeelhouders. Oprichter Oscar Kneppers en directeur van Quote Media Maarten van den Biggelaar zijn niet in staat hun geschil op te lossen.

Emerce logoQuote Media, zelf voor eenenvijftig procent aandeelhouder, heeft een faillissement voor Emerce aangevraagd. Eerder dit jaar zou Van den Biggelaar beloofd hebben dit belang van Quote Media over te nemen, maar hij heeft dit nooit waargemaakt. De negenenveertig procent die in handen was van Oscar Kneppers heeft de heer Kneppers via een put-optie aangeboden aan Quote Media. Volgens hem is dit de reden dat Quote een faillissement zou hebben aangevraagd.

Reacties (8)


Kwartaalwinst Yahoo gestegen naar 50,8 miljoen dollar

Door Harold van der Wal, 10 juli 2003 11:2112 reacties, submitter: m-m, bron: RTLZ

Internetbedrijf Yahoo heeft zijn nettowinst in het tweede kwartaal zien stijgen met 137 procent, zo meldt RTLZ. In de periode werd 50,8 miljoen dollar winst gemaakt, een jaar eerder nog 21,4 miljoen. De omzet kwam uit op 321 miljoen dollar, een stijging van 42 procent. Per aandeel bedroeg de winst 8 dollarcent, vorig jaar nog 3 dollarcent. Yahoo heeft zijn verwachtingen voor de rest van dit jaar naar boven bijgesteld. Het bedrijf verwacht zo'n 1,3 miljard dollar omzet met een operationeel resultaat (EBITDA) tussen de 375 en 400 miljoen dollar. Over de verwachte nettowinst werden geen uitspraken gedaan.

YahooDe cijfers waren iets hoger dan analisten verwacht hadden. Op de beurs werd echter negatief op het nieuws gereageerd. In de nahandel verloor het aandeel van de onderneming ruim zes procent. Beleggers hadden hogere verwachtingen van het bedrijf, wat ook te merken was aan de prijs van een aandeel Yahoo. Sinds het begin van dit jaar is het aandeel 116 procent in waarde gestegen tot een niveau van bijna honderd keer de verwachte winst per aandeel. Andere internetaandelen waren dit jaar ook in trek en daalden nabeurs enkele procenten.

Reacties (12)


Details Intel-processorroadmap lekken uit

Door Wouter Tinus, 10 juli 2003 11:0315 reacties, bron: News.com

News.com heeft wat nieuwe details over Intels processorplannen los weten te peuteren. Ten eerste wordt bevestigd dat de volgende prijsverlagingen op 26 oktober zullen plaatsvinden. Verwacht wordt dat de 3,4GHz Prescott niet veel later zal verschijnen. Het is nog steeds niet duidelijk of men Prescott nou Pentium 5 gaat noemen of niet, hoewel de geruchten wel in die richting blijven gonzen, houdt de afdeling marketing z'n mond vooralsnog stijf dicht. Een nieuwe iteratie van Northwood hoeven we in ieder geval niet meer te verwachten, maar een 2,7GHz Celeron zit er nog wel in voor augustus.

Intel Pentium M Ook op mobiel gebied zal de overstap naar 0,09 micron nog dit jaar uitgevoerd worden. In het derde kwartaal verschijnt nog een 1,7GHz Pentium-M met 0,13 micron Banias-core, maar deze wordt in het vierde kwartaal opgevolgd door een 1,8GHz chip met 0,09 micron Dothan-core. Deze heeft 2MB L2-cache, en zal in de eerste helft van volgend jaar verder opschalen naar 2GHz. Van Dothan verschijnt ook een extra zuinige Low-Voltage-versie op 1,2GHz, en nog zuinigere ULV-versies op 1,3 en 1GHz. Daarnaast lijkt de volgende quote over een Celeron-versie van de Pentium-M te gaan. Het staat niet expliciet vermeld in de brontekst, maar Intel heeft vorige maand aangegeven geen mobiele processors gebaseerd op de Pentium 4-core meer te zullen ontwikkelen:

In the first quarter of 2004, Intel will debut a 1.3GHz mobile Celeron with a 400MHz bus and a 512KB of cache, similar to specifications that, until recently, could be found on the fastest Pentium 4 desktop chips. An 800MHz ultra-low-voltage Celeron will also come out at the same time. Speed bumps to both of these chips will follow in the second quarter.

Reacties (15)

Lees meer

Overzicht: mobiele processors in 2004
Overzicht: mobiele processors in 2004 Nieuws van 25 december 2003

Gigabyte gaat weer nVidia-GPU's gebruiken

Door Wouter Tinus, 10 juli 2003 10:0321 reacties, bron: Digital Daily

Digital-Daily bericht dat de relatie tussen Gigabyte en nVidia weer hersteld is, en dat we in de toekomst dus ook GeForce-kaarten van Gigabyte kunnen verwachten. Ongeveer twee jaar geleden koos het bedrijf ervoor om kaarten gebaseerd op de ATi Radeon te gaan verkopen. Dit ondanks grote druk van nVidia, dat een strict 'alleen onze producten of geen van onze producten'-beleid hanteerde. Gigabyte was niet onder de indruk, en het vertrouwen in ATi is ook niet ongegrond gebleken.

Inmiddels lijken de relaties echter weer hersteld te zijn, want Gigabyte introduceerde recent zijn 7NNXP-moederbord, gebaseerd op de nForce2-chipset van de eerder afgestoten partner. Tijdens de presentatie, waarbij ook nVidia-mannetjes rondliepen, werd veel aandacht besteed aan de "the way it's meant te be played"-marketing. Op de vraag of er nu ook weer nVidia-videokaarten aan zaten te komen, wilde men tijdens de persconferentie geen antwoord geven. Tijdens informele gesprekken achteraf kreeg de site echter een overtuigende "ja" te horen. Gigabyte zou de eerste worden die zowel ATi- als nVidia-chips gebruikt:

Gigabyte will be the first company in the world who managed to do the impossible - to produce video cards both from ATI and nVidia simultaneously. Club3D and SUMA don't count - these guys don't produce anything themselves, but simply place orders with Chinese garage production plants.

Gigabyte-nVidia

Reacties (21)


Guido van Rossum verlaat Zope.com

Door Martin Sturm, 10 juli 2003 09:5225 reacties, bron: Slashdot

Op Slashdot is te lezen dat Guido van Rossum het bedrijf Zope.com verlaat om te gaan werken voor een nieuw bedrijf wat zich bezig houdt met het ontwikkelen van beveiligingssoftware. De Nederlander is de oorspronkelijke auteur van de programmeertaal Python (volgens eigen zeggen een zeer 'high level' taal, volgens anderen een scripttaal). Door de overstap van Van Rossum zal zijn betrokkenheid bij de ontwikkeling van Zope3 aanzienlijk verminderen. Hij blijft echter wel de hoofdontwikkelaar van Python, aangezien hij dit in zijn nieuwe contract heeft laten vastleggen.

Guido van RossumHoewel deze taal bij velen waarschijnlijk niet bekend is, en Guido van Rossum waarschijnlijk nog onbekender, betreft het echter toch geen onbetekenende taal. Python wordt veel gebruikt door grote bedrijven voor webdevelopment en shellscripts. Onder andere Google maakt veel gebruik van de taal voor hun zoekmachine, en Red Hat heeft veel scripts voor onder andere hun website in de taal geschreven. Ook andere projecten zoals BitTorrent, een P2P-systeem, is geschreven in Python. De ontwikkeling van het volledig object georiënteerde Python is in 1990 begonnen bij het CWI in Amsterdam.

Zijn nieuwe werkgever, Elemental Security, is een nieuw bedrijf. Wat het bedrijf precies gaat produceren is niet bekend en Van Rossum kan en wil daar ook geen informatie over geven. Het enige wat hij erover zegt is dat het bedrijf beveiligingssoftware gaat ontwikkelen voor enterprise security. De ontwikkeling zal, weinig verrassend, grotendeels plaatsvinden in Python. Bij zijn oude werkgever, Zope.com, hield de programmeur zich bezig met de ontwikkeling van een Application Framework in Python. Daarnaast ontwikkelde hij ook actief aan Python zelf, wat dus bij zijn nieuwe werkgever onverminderd door zal gaan.

Reacties (25)


Kingston kondigt 500MHz HyperX DDR-modules aan - update

Door Wouter Tinus, 10 juli 2003 09:3440 reacties, bron: Kingston

Kingston heeft gisteren een aantal nieuwe modules in de HyperX-serie aangekondigd. Het gaat om een paar DDR466- en DDR500-reepjes, respectievelijk goed voor 3,5GB/s (PC3700) en 3,7GB/s (PC4000) aan bandbreedte. Beide smaken geheugen zullen beschikbaar zijn met een capaciteit van 256MB of 512MB. Om stabiliteit op deze snelheden te garanderen worden de onderdelen met de hand uitgekozen, en wordt het eindproduct voorzien van een heatspreader. Vervolgens worden ze getest op Abit- en Asus-moederborden met een voltage van 2,65 en een CAS-latency van drie cycles. Kingston geeft levenslange garantie op de werking van de modules. De prijzen beginnen bij $99 en $112 per 256MB, maar de grotere modules en kits van twee stuks zijn naar verhouding iets gunstiger voor de portemonnee:

Kingston HyperX module "Kingston has been working closely with ABIT® to provide high-performance HyperX memory to meet the needs of our mutual gaming customers," said Jeremy Smith, public relations manager, ABIT. "We are pleased to see the addition of the new HyperX PC4000 and PC3700 memory modules to Kingston's high-performance product line. ABIT looks forward to continue providing high-performance motherboards that can utilize Kingston's highest speed HyperX memory modules," added Smith.

Update: ook OCZ heeft zijn eerder gedemonstreerde PC4000-module op de markt gezet. In het persbericht op de website van het bedrijf is te lezen dat deze met een CAS-latency van 2.5 kunnen draaien, maar ook een hogere spanning van 2,8 Volt nodig hebben.

Reacties (40)


Preview van Ahead Nero versie 6

Door Robin Vreuls, 10 juli 2003 08:3054 reacties, bron: CdFreaks

De mensen van CdFreaks hebben een preview van Ahead Nero 6 onder de loep genomen. Deze softwaresuite voor cd- en dvd-branders bestaat onder andere uit InCD 4, NeroVision Express 2 en natuurlijk Burning ROM 6. Daarnaast wordt er ook een backup-programma en multimediasoftware meegeleverd. Het hele pakket zal vanaf 18 augustus in de winkels liggen, maar de versgebakken brandsoftware wordt al op 18 juli uitgebracht.

De opmerkelijkste verandering ten opzichte van versie 5 van het pakket is het zogenoemde SmartStart. Met deze wizard kan het meest geschikte programma voor het branden van een cd of dvd gekozen worden. Uiteraard is het ook mogelijk om een van de programma's via het startmenu aan te zwengelen. Behalve deze toevoegingen zijn de programma's zelf ook onder handen genomen. Zo heeft Nero Burning ROM een nieuwe icon-set en kunnen gebruikers alvast aan een nieuwe compilatie beginnen terwijl er nog gebrand wordt. Al met al is de reviewer lovend over Ahead Nero 6:

Now that we've taken a look at what Ahead has planned for us with their new Nero Burning ROM 6 package it's time for a conclusion. I must say that I became quite impressed during my first tests with the new Nero 6 package. It offers a lot of different software tools and, in my opinion, they're all very well designed so that everyone, even novice users, can understand how the software works.

All in all I think the Nero Burning ROM 6 package has definitely been worth the wait. The package is of course not free of charge and comes at quite a high price (79,99USD (boxed version) or 59.99 (download version)) but considering that Nero offers everything you can think of, the price is well worth it.
Ahead Nero Bruning ROM 6

Reacties (54)


Onderzoeker: "perfecte oplossing voor spam gevonden"

Door Robert-Jan Huijsman, 10 juli 2003 02:0189 reacties, bron: The Register

Het is afgelopen met de lucratieve zaakjes van Neerlands Spamkoning Martijn Bevelander. Wie voortaan nog een penisvergroting wil krijgt de oplossingen niet meer gratis in zijn mailbox gegooid. De IT-specialist Mark McCarron zal er naar eigen zeggen voor zorgen dat spam binnenkort verleden tijd is. Als uitverkorene om zijn plan, Global ISP Email Identity System (GIEIS) genaamd, te verwezelijken heeft de onderzoeker het Internet Research Task Force aangewezen. De techniek heeft nogal wat om het lijf; om te beginnen zullen bestaande protocollen zoals SMTP en NNTP overboord moeten worden gezet. Vervolgens zal alle e-mail via een gecentraliseerd punt verstuurd moeten worden, waar de berichten uitvoerig gecontroleerd worden. De methode zou niet alleen een einde aan spam maken, maar ons ook verlossen van virussen en vervelende hoax'en. Helaas voor onze held is de wereld hard voor briljante personages als hij...

SpamHet gedonder begint al op de mailing-lijst waar McCarron voor het eerst zijn systeem presenteert. Na korte tijd ziet een administrator zich gedwongen de onderzoeker vanwege overmatig postgedrag van de lijst te verwijderen. Gelukkig blijkt niet lang daarna dat McCarron niet alleen op de wereld is: een vrij vers geregistreerde user wijst de hele lijst op de briljante gedachte achter GIEIS en weet met flink overmatig postgedrag vanaf het IP van de eerder gebande onderzoeker flink wat stof op te laten waaien. Genoeg stof in ieder geval voor The Register, die de zaak eens tot op de bodem heeft uitgezocht. De Engelse website geeft ons in een uitgebreid artikel een goede kijk op het miskende genie, Mark McCarron genaamd.

Giza Piramides (klein)Het blijkt dat voordat Mark zijn talenten op de IT-markt losliet hij op vele andere gebieden de mensheid heeft verrijkt. Het meest opvallende project in het rijtje is zijn onderzoek naar de Giza Necropolis, Egypte's grootste piramide. In zijn verslagen lezen we hoe de piramide onomstotelijk bewijst dat er voor onze huidige beschaving nog een andere, verder ontwikkelde beschaving heeft bestaan. Het blijkt overduidelijk dat die beschaving zijn opvolgers waarschuwt voor de komst van een komeet, ter grootte van een derde van de aarde, die in 2004 van achter de zon zal verschijnen. Bovendien bewijst de onderzoeker hoe de grote piramides van Egypte in feite ver ontwikkelde nucleaire reactoren zijn. Alsof dat nog niet genoeg is zijn de gigantische stenen kolossen ook in staat om de gedachten en bewegingen van mensen over de hele wereld te beinvloeden:

So not only does the Pyramid spell out impending asteroid doom, it is also a tool for altering human perception and a giant nuclear fission chamber that will create limitless power from water. Does this by any chance remind anyone of any sci-fi films?

Na The Register's relaas te hebben gelezen kunnen we slechts één conclusie trekken: het zou doodzonde zijn om een briljant personage als Mark McCarron onze triviale spam-probleempjes op te laten lossen. De zoektocht naar de ideale oplossing voor het spamprobleem is nog niet ten einde...

Reacties (89)

Lees meer

Bevelander weer betrokken bij spamactie
Bevelander weer betrokken bij spamactie Nieuws van 13 september 2006
FTC: anti-spam lijsten werken niet
FTC: anti-spam lijsten werken niet Nieuws van 4 augustus 2003

Microsoft laat topwetenschappers zoektechniek bouwen

Door Harm Hilvers, 10 juli 2003 00:1348 reacties, bron: C|Net

Microsoft heeft een aantal topwetenschappers bereid gevonden om zoekalgoritmes voor het bedrijf te gaan ontwikkelen. Het bedrijf uit Redmond wil zo proberen beter te concurreren met Google. Dit is niet de eerste keer dat Microsoft in het nieuws komt in verband met een nieuwe zoektechnologie. Eerder was al bekend geworden dat het bedrijf bezig is met de ontwikkeling van de MSNBot. Volgens professor Jennifer Tour Chayes wil Microsoft proberen los te komen van de diensten die het bedrijf nu nog afneemt van Inktomi. Sinds Inktomi is overgenomen door Yahoo, is Microsoft bezig met de ontwikkeling van een eigen zoekmachine. Het is niet de bedoeling dat deze zoekdienst alleen voor MSN Search gebruikt gaat worden. Op termijn moet de technologie ook gebruikt gaan worden in de andere Microsoft-sites:

MSN logoIt is believed to be the first step in a multiyear plan to build new search technology that encompasses home and business users, with the ultimate goal of the technology being to bind Microsoft's various Web sites, applications and the Windows operating system.

Reacties (48)