Onderzoek: spam kost jaarlijks 874 dollar per werknemer

Uit onderzoek van het Amerikaanse onderzoeksbureau Nucleus Research blijkt dat bedrijven jaarlijks $874 per werknemer kwijt zijn aan spam, schrijft Yahoo. Volgens het onderzoeksbureau daalt de arbeidsproductiviteit van de gemiddelde werknemer met 1,4 procent als gevolg van spam. Een werknemer ontvangt gemiddeld 13,3 spamberichten per dag, en is ruim zes minuten kwijt met het afhandelen daarvan. Het onderzoek, getiteld "Spam: The Silent [Return on Investment] Killer" werd gehouden onder 76 bedrijven. Het bedrag is berekend op basis van een uurloon van $30 en 2080 uur werk per jaar.

Volgens Nucleus waren eerdere spamonderzoeken voornamelijk gericht op het aantal berichten en niet op de bijbehorende afname in arbeidsproductiviteit. Veel bedrijven zouden zich niet realiseren hoe hoog de kosten van spam zijn. Filters hebben wel een effect, maar worden vaak overschat - ze zouden slechts 26 procent van het productiviteitsverlies compenseren. Bedrijven kunnen hun hoop dan ook beter vestigen op de overheid, stelt het bureau. Volgens makers van anti-spam software is het tijdsverlies aan spam vermoedelijk nog veel groter, maar kunnen filters wel degelijk een significante tijdsbesparing betekenen:

spam A potentially controversial conclusion of the survey was that spam-filtering technology does not lead to significant improvements in productivity, Campbell said. (...)
The sophistication of spammers relative to antispam technology and a lack of a consistent education of employees about the problem are partly to blame for the ineffectiveness of filtering, according to the Nucleus study.

Door Kevin Levie

Nieuwsposter

02-07-2003 • 16:20

52

Submitter: Longbeard

Bron: Yahoo

Reacties (52)

52
51
41
18
5
0
Wijzig sortering
ik denk dat het dagelijks lezen van onzinnige onderzoeken als dit Relatief meer tijd, en dus geld. kost dan spam filteren? (8>


100% spamproof Filter
http://www.burntmail.com
100% spamproof Filter
Sorry.. maar 100% spamproof is in de praktijk dus echt niet realiseerbaar (helaas).
Anoniem: 79851 @warp2 juli 2003 16:42
je kan ook alleen mail van vertrouwde adressen accepteren zoals Hotmail al kan. Dat is dus wel 100% spam bestendig. Alhoewel Forwards soms ook spammerig zijn :Y)
bbr, Blaze85

Alleen vergeten jullie even dat dit nog steeds niet helpt tegen forged mailtjes e.d. (wat in de praktijk erg vaak voorkomt). Als ik de headers forge met een afzender en IP dat je vertrouwd dan komt het gewoon door dat z.g. 100% waterdichte filter heen.

Overgens is dat Hotmail filter in de praktijk ook niet 100% waterdicht. Alleen 'vertrouwde' personen doorlaten is leuk, maar in de praktijk niet echt werkbaar.
Voorbeeld: vrienden, kennissen, relaties, whatever die opeens een ander emailadres of mailserver hebben, die kunnen je dan ook niet meer mailen. Of een bedrijf dat wilde reageren op je sollicitatie b.v.
Edit: Ik zie dat Parlor_Inventor dit ook al opmerkt; toch eens wat vaker refreshen tijdens het typen :+

100% waterdicht is in mijn ogen dat alle spam automatisch en *zonder* enige interventie van de gebruiker gefilterd wordt. Zo geavanceerd zijn zelfs de meest professionele anti-spam oplossingen (nog) niet.

Handmatig adressen toevoegen (cq verwijderen) wat ook bij dit proggie moet, en return & forward, noem ik dus ook echt niet 100% waterdicht...
Ik denk dat je dan meer richting de 110% spambeveiliging zit. En laat die overige 10% nou net een potentiële klant (met onbekend emailadres) kunnen zijn.... Liever iets onder die magische 100% dan iets erboven, vooral in een commerciële omgeving.
return & forward werkt op zich wel dan.
ik stuur mailtje naar: bla@burntmail.com

ik krijg mailtje terug van burntmail: Who the F are u? plz click this link to confirm that you are not a spammer.

ik klik link, word in Whitelist gezet van bla@burntmail.com en bericht afgelevert.


edit: Tagged Message Delivery
heet het, in de config. staat standaard uit.
wel verbazend hoeveel bla@bla-bla.com
adressen er zijn.
blabla@bla-bla.com
tot en met: 8 keer toe: bla zijn al gebruikt.
Dus jij bent die gene die mij de hele tijd op mijn mailadres bla@burntmail.com loopt te spammen! :( ;) :+
denk je?
lees de custom filter opties ff beter...
het heet "Burntmail" voor een reden :D
Sinds wanneer ben je bijna een halve minuut bezig met het "verwerken" van een spambericht?

Ik zie al aan de titel ddat ik hem weg kan gooien en anders binnen 2 seconden wel aan de inhoud.
Als er een mail binnenkomt kan het voor het zelfde geld ook een mail zijn van een manager die je opdraagt om iets te doen. Met het neerleggen van je werk, het lezen van de nieuwe mail, het er achter komen dat het spam betreft en het weer oppaken van je bezigheden ben je idd gauw een halve minuut kwijt, om dan nog maar niet te spreken over werkzaamheden waar concentratie voor nodig is die je later weer terug moet zien te vinden.

Als die manager tien minuten later binnen komt lopen, dan verwacht hij wel dat je zijn mail gelezen hebt en een passend antwoord klaar hebt liggen. Het excuus dat 50% van de mail spam of andere onzin is en je het 'nieuw bericht' signaal daarom genegeerd hebt wordt dan niet geaccepteerd.
Je bent lekker in je excel sheetje aan het knippen en plakken... Pling je hebt mail! Dus je switcht naar je mail client, bekijkt header, denkt even na, dumpt mail in trash en opent excel, gaat verder waar je was. Hoppa... 30 seconden later.
Klopt, zo gaat het bij mij wel.

En als ik dan terugkeer naár mijn factuur of wat dan ook, dan ben ik vaak even de draad kwijt.
Maar niet kijken naar de mail die binnekomt is geen optie. Ik wil mails vaak direct beantwoorden om een goede service te bieden naar mijn klanten.

In het artikel hierboven wordt een schatting gegeven van wat Spam het bedrijfsleven kost. Ik vraag mij af hoe groot het bedrag is dat spam oplevert (aan inkomsten voor de spammers). Volgens mij wordt er héél véél minder op verdiend dan dat het kost (aan alle andere bedrijven).
Het is een beetje naief van flips om te stellen dat als je e-mail alleen zakelijk gebruikt je niet gespammed zal worden. Meerdere redenen:

1. Sommige mensen moet (juist voor hun werk) hun e-mail adres bekend maken. Dit kan in forums zijn, maar ook gewoon op visitekaartjes of via registratie op beurzen e.d.. De trend is steeds meer dat je je e-mail adres af moet geven om gebruik te maken van een dienst oid.

2. Virussen. Persoon A mail (zakelijk) persoon B. Persoon B krijgt een virus dat z'n adresboek gebruikt (bijvoorbeeld voor het from adres). Dit gaat allerlei kanten op mailen en komt bij Persoon C binnen. Als persoon C een spammer is..

3. Spammer gaan steeds vaker over op 'brute-force' proberen van e-mail adressen. XS4ALL heeft hier al veel last van gehad, maar ook bedrijven kunnen hier onder hun eigen domein last van ondervinden..

Ik kan zo nog wel even doorgaan.
Verder elaboreer je leuk over procmail, maar de gemiddelde kantoorgebruiker krijgt outlook voorgeschoteld en zou procmail niet eens kunnen gebruiken, al zou die willen :)
Toch is het best wel onzin om te stellen dat spam zo duur is voor een werkgever.

Als je als werknemer, je e-mail adres alleen voor het werk gebruikt krijg je geen spam.
edit:
heb je minder kans op spam, laat ik niet overdrijven


Spam krijg je nl pas als je adres ergens bekend wordt, en dat is vrijwel altijd omdat een vriend/vriendin zo dom is geweest een forward te doen ofzo.

Als je werknemer privegebruik toestaat van e-mail, maakt dat beetje spam ook niet meer uit. En anders gewoon een goed spamfilter gebruiken.

Ik gebruik procmail (gratis en opensource), om de mail die ik met o.a. fechmail van verschillende accounts naar m'n Debian mailserver binnenhaal over imap-folders te verspreiden. Mail van werk gaan in het werkmapje, mail van de universiteit in het universiteitmapje enzovoorts, en spam gaat naar een ander account, ook imap, en ook daar heb ik meerdere mapjes: voor elke filter een mapje, en een mapje 'overig'.

Dat werkt erg goed :) Imap is sowieso al handig, automatisch mail verdelen is nog handiger, hoewel procmail een stijle leercurve heeft. Een eigen server is ook erg handig: een mailtje binnenhalen of versturen van enkele megabytes gaat hier binnen een seconde. Klik weg, of klik en binnen.

M'n mailclient haalt automatisch mail op van het gewone account, en niet van het spam-account. Ik krijg dus geen melding van nieuwe mail bij spam, maar wel bij gewone mail.

* 786562 Flipz
het enige wat ik bij u lees is ik ...ik...ik
Ja.. wat heb je aan prokmail als het gaat om zakelijke mail? 99% van alle bedrijven gebruiken Exchange en Outlook. Daar zijn overigens hele goeie spamfilters voor te krijgen hoor en de meeste zijn nog gratis ook. Een kleine speurtocht met Google leverde de volgende resultaten op:

http://eliminatespam.com/
http://www.mailwasher.net/
http://www.jak.com/spam_filter.htm
http://www.spambutcher.com/

Een ander ludiek initiatief is om spammers een koekje van eigen deeg te geven en ze hun spam naar elkaar te laten sturen. Zie voor uitleg deze pagina:

http://members.hostedscripts.com/antispam.html
Op zich is het inderdaad vervelend als je gestoord wordt door spam terwijl je bezig bent.

Mijn ervaring is echter dat zeker de helft van die spam binnenkomt buiten mijn werktijden (nee, die zijn heel normaal.. :P) binnenkomt.
Die klik je dus in een minuutje weg, dus niet alle spam kost zoveel tijd..
Dynamic Duo-> Spam van spammer naar elkaar laten sturen is eigenlijk helemaal niet zo grappig. Dan wordt er alsnog bandbreedte verprutst aan die onzin.
het enige wat ik bij u lees is ik ...ik...ik
Het is een beetje naief
ik had het inderdaad niet goed opgeschreven.
Verder elaboreer je leuk over procmail, maar de gemiddelde kantoorgebruiker krijgt outlook voorgeschoteld en zou procmail niet eens kunnen gebruiken, al zou die willen
Procmail is geen programma voor de client. Dat is nu juist het mooie er van. De systeembeheerder installeert procmail op de mailserver (bijvoorbeeld Debian), en filtert spam ermee. Zeker 99% van de spam die ik krijg filter ik eruit, en het is me nog nooit gebeurd dat een bericht onterecht voor spam werd aangezien. Kwestie van een goed filter ontwerpen (is helaas niet makkelijk, maar een systeembeheerder zou het moeten kunnen).
Anoniem: 59419 @Strebor3 juli 2003 09:44
de oplossing is dus niet de spam stoppen, maar je medewerkers zo opvoeden dat ze wat jij doet kunnen doen in 2 seconden...
Anoniem: 35302 @Strebor3 juli 2003 13:55
idd. je zit altijd met een stukje effectiviteitsverlies doordat je iets stop. iets anders start, dit afhandelt. en weer verder gaat...
Traag netwerk of gewone modem: duurt het veel langer om mail binnen te halen
Iemand denkt dat het geen spam en Outlook express gebruik en ineens allemaal popups krijgen

Maar je moet niet alleen het tijdsverlies tellen maar ook de overhead die spam op servers en netwerk veroorzaakt.
Anoniem: 28813 @OnTracK2 juli 2003 17:25
Jij verdient ook meer dan $30 per uur.
Zoniet: vraag om, opslag! :Y) :+
Wat zou tweakers.net jaarlijks per werknemer die hier rondhangt kosten?
Dat soort mensen hangen vast langer dan 6 min per dag hier rond onder werktijd.
Anoniem: 79851 @Semyon2 juli 2003 16:43
Nee het kost niets, het bespaart juist. Door de kennis die ze op Tweakers.net en GoT opdoen verhogen ze hun productiviteit :Y)
Anoniem: 39303 2 juli 2003 16:35
2080 uur per jaar
Er is werkelijk geen een onderzoeksbureau dat van 2080 uur per jaar uitgaat (52 * 40) aangezien er ook nog zoiets bestaat als nationale feestdagen (bijv. kerstmis) en vakantie, snipperdagen, seminars en bedrijfsuitjes.

Overigens weet ik niet wat het nut is om dit allemaal uit te gaan rekenen, moet je ook maar eens kijken wat prive emailen / telefonen, koffie halen of wc gebuik kost, bovendien zijn vrouwen die ongesteld zijn ook minder productief dus ook dat kost weer geld...........
Ze werken in de VS gemiddeld ongeveer 50uur. Das dus ongeveer 2000.
En roken... Maar das daar al een stuk moeilijker dan hier...
Maar gelukkig bestaat er voor thuisgebruik ook zoiets als mailwasher!
Anoniem: 46747 2 juli 2003 16:33
$30 uurloon.

Woah. Ik weet niet wat een ITertje hiero verdiend, maar €/$ 62000 op jaarbasis zal dat toch niet zijn.

Mocht dat wel zo zijn dan ben ik hard aan een andere baan toe :)
Vergeet niet de belasting, hoge BNP van de VS en de overige kosten voor een bedrijf aan een werknemer. Dat telt waarschijnlijk ook mee.
belastingen zijn anders erg laag in de vs geloof k? Lijkt me idd ook heel hoog zelfs als het brutoloon is...

~Progster
Anoniem: 59419 @progster3 juli 2003 09:48
inderdaad, de lonen in de VS zijn echt een stuk hoger dan hiero. Maar daarvoor moet je wel in dat ****-land gaan wonen. Mensen zijn er daar trots op als ze twee jaar geen dag vakantie op hebben genomen...
Dan is het bedrag wat een bedrijf kwijt is aan zijn werknemer. Dus inclusief alle premies enzo. Is in Nederland ongeveer twee keer zo veel als wat de werknemer in zn handje krijgt.

Bovendien liggen de salarissen in de VS wat hoger door het duurdere levensonderhoud en oa het ontbreken van arbeidsongeschiktheidsverzekeringen zoals we die in Nederland kennen.
die gasten worden wel errug duur betaald dan..

maar ik denk dat ze het gemiddelde loon van de hoger opgeleide mensen hebben genomen ofzo?

anyway, dit onderzoek deugt niet.
Uurloon heeft niet zozeer te maken met je loon. Maar vooral het tarief wat een klant bijvoorbeeld voor je betaald als je voor ze aan het werk bent. En die tijd wordt betaald. En dan is $30,- een schijntje.

Overigens heb je Inzichtvol staan achter je topic.. maar dat mag wel aangepast worden naar mijn idee.
4 berichten over spam op één dag? Is dat niet wat veel van het goede? :? Het begint op spam te lijken... ;)
Anoniem: 79851 @ATS2 juli 2003 16:33
Femme houdt gewoon veel van ingeblikte ham :Y)
Anoniem: 61611 2 juli 2003 17:45
Jaarloon van deze "gemiddelde werknemer" is 2080 uur x $30 = $62.400, waarvan $874 aan spam wordt besteed, dat is slechts 1,4% minder productieviteit...

6 minuten voor 13,3 spamberichten is wel erg overdreven, stuur ze dan op e-mail-cursus voor $874 per werknemer...
[flauwe modus]
6 minuten voor 13,3 spamberichten is wel erg overdreven, stuur ze dan op e-mail-cursus voor $874 per werknemer...
[/flauwe modus]

Heb je niks zinnigers te melden :?
Jij gaat toch ook geen opleiding tot politie agent doen omdat er bij je wordt ingebroken danwel je auto of fiets gestolen wordt.... |:(

Het gaat er om om inzicht te krijgen wat die rommel (anders kan ik SPAM niet benoemen) allemaal kost.
Als je op die manier een bedrijf hebt met een paar honderd werknemers weet je dus nu ongeveer wat het je kost.
Bedrijven willen graag winst maken....
En als ik 200 man personeel heb rondlopen kost mij dit dus bijna $175.000,- per jaar!
En waar denk jij dat ik die kosten ga terug halen....
Juistja.... de prijzen van het product gaan omhoog...
En dis kosten komen uiteindelijk toch weer bij jou en mij als consument terecht!!
Ik werk bij een redelijk groot bedrijf (+/- 6000 man) en ik heb nog geen enkel spamberichtje gekregen. Noch ik noch mijn naaste collega's.
Als je al weet dat het spam is moet je je filter anders instellen en het routeren naar een aparte map oid.
En dan doe je aan het einde van de week/dag ctrl + a => del => enter :Z

dan is iedereen weer heeeeeel erg blij
Ik werk bij een redelijk groot bedrijf (+/- 6000 man) en ik heb nog geen enkel spamberichtje gekregen. Noch ik noch mijn naaste collega's
dan denk ik dat jullie toch echt achter spamfilters hangen (en goeie at that). Vraag eens na bij je systeembeheerder zou ik zeggen.
Haha.. dat is dan een factuur van $ 2622,00 naar CyberAngels :-)
zes minuten?? :o een blikje spam heb ik nog sneller verwerkt :P

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.