Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Belgische telco's Proximus en Base doen tijdelijk aan zero rating bij Pokémon Go

Door Mark Hendrikman, 3 augustus 2016 22:20115 reacties, submitter: Stevel

De Belgische telecomproviders Base en Proximus doen tijdelijk aan zero rating bij de populaire mobile game Pokémon Go. Dat houdt in dat de data die de game verstookt niet meetelt voor de mobiele datalimiet van de gebruiker.

Base en Proximus maken de beslissingen beiden vandaag bekend. Naast Pokémon Go geldt de actie bij Base ook voor Spotify, YouTube en Deezer. Bij Base geldt de actie tot het einde van september en bij Proximus tot eind oktober. Bij beide bedrijven geldt de actie voor alle klanten.

De twee telecomproviders discrimineren hiermee tussen twee soorten data en schenden de principes van netneutraliteit. Datastromen zelf worden weliswaar niet gehinderd door de providers, maar het verschil in financiële aantrekkelijkheid tussen bevoordeelde diensten en diens concurrenten dat door deze zero rating ontstaat, vormt onverminderd een hindernis. Gebruikers zullen door de beslissing van de twee providers waarschijnlijk minder snel de concurrenten van YouTube, Spotify, Deezer en Pokémon Go opzoeken zolang de acties voortduren.

De regelgeving wat betreft netneutraliteit in België bevindt zich, net als die in Nederland, momenteel in een overgangsfase. De Europese koepelorganisatie van toezichthouders, de Berec, heeft momenteel de taak om de nieuwe Europese netneutraliteitsregels te interpreteren, aangezien die regels zelf niet volledig duidelijk blijken te zijn. Een eerste versie van die interpretatie heeft de Berec al gepubliceerd en het publiek was vrij om er zijn commentaar op te leveren tussen 6 juni en 18 juli. Deze eerste versie laat genoeg ruimte vrij voor providers om zero rating toe te passen. Op 30 augustus wil de Berec zijn definitieve interpretatie van de nieuwe Europese netneutraliteitsregels publiceren. Het lijkt er momenteel in ieder geval op dat zero rating zoals Proximus en Base dat in dit geval toepassen niet of nauwelijks illegaal is en zal zijn in België.

Tweakers heeft over de veranderingen op het gebied van Europese netneutraliteit recentelijk nog een achtergrondartikel geschreven.

Reacties (115)

Lees meer


Regering VS verleent toestemming voor eerste private maanmissie

Door Mark Hendrikman, 3 augustus 2016 20:27131 reacties, submitter: matroosoft

Verschillende overheidsorganen van de Verenigde Staten van Amerika hebben toestemming verleend aan het commerciële Amerikaanse bedrijf Moon Express om in de komende jaren onbemande missies naar de maan uit te voeren.

Moon Express maakt het nieuws bekend op zijn website. Het bedrijf heeft als doel om op de korte termijn grondstoffen, edele metalen en stenen terug te brengen naar de aarde. Bedrijven zijn volgens het Ruimteverdrag verplicht om toestemming aan hun thuisland te vragen wanneer een ruimtemissie verder gaat dan de dampkring van de aarde. Satellieten en het Internationale Ruimtestation bevinden zich bijvoorbeeld in een dusdanig lage baan om de aarde dat toestemming hiervoor vragen niet nodig is. Moon Express diende op 8 april van dit jaar de aanvraag in en deze werd gekeurd door onder andere NASA, de FAA en het Witte Huis.

Opmerkelijk is overigens dat de Verenigde Staten weliswaar het Ruimteverdrag ondertekend hebben in 1967, maar het Maanverdrag niet. Sterker nog, een overgrote meerderheid van de landen op aarde heeft dat verdrag niet getekend. Dat verdrag verplicht bijvoorbeeld maatregelen om onopzettelijke schade aan het milieu van de maan te voorkomen. Daarnaast schrijft het Maanverdrag voor dat ontginning en toewijzing van grondstoffen van de maan onder een internationaal regime worden gedaan.

Moon Express neemt met zijn plannen deel aan Googles Lunar X-competitie, die in 2007 aangekondigd werd. Het doel van de competitie is om een uit privégelden gefinancierde ruimtemissie naar de maan te sturen, daar een voertuig 500 meter af te laten leggen en een gigabyte aan foto- en videomateriaal terug naar de aarde te sturen. De deadline hiervoor staat momenteel op 31 december 2017. Het eerste team dat hierin slaagt, wint 20 miljoen dollar. MoonEx concurreert met het Israëlische bedrijf SpaceIL. De eerste private ruimtemissie werd in 2004 al met succes uitgevoerd.

Moon Express is een contract aangegaan met het Nieuw-Zeelandse Rocket Lab voor de lancering van zijn ruimtevoertuig. Volgens een artikel van Space.com is de MX-1-maanlander van MoonEx 'relatief klein' om ervoor te zorgen dat deze op de 16 meter lange, 1,2 meter brede Electron-raket van Rocket Lab past. De bedrijven hebben meerdere lanceringen gepland, die per stuk 4,9 miljoen dollar kosten. Deze eerste missies hebben als doel om het prijzengeld van Google binnen te halen. De landers zijn te klein om mijnarbeid te verrichten op de maan en er is geen mogelijkheid om terug te keren. Volgens een interview met Ars Technica heeft MoonEx momenteel 30 miljoen dollar in kas voor de missie en is het bedrijf op zoek naar nog 25 miljoen dollar.

MoonEx-lander & Rocket Lab-raketMoonEx-lander & Rocket Lab-raket
MoonEx-lander & Rocket Lab-raketMoonEx-lander & Rocket Lab-raketMoonEx-lander & Rocket Lab-raketMoonEx-lander & Rocket Lab-raket
Beelden: Moon Express & Rocket Lab via Ars Technica

Reacties (131)


Asus brengt ZenBook Flip-variant van 699 euro uit in Benelux

Door Mark Hendrikman, 3 augustus 2016 18:2839 reacties

Asus heeft een goedkopere variant van zijn volledig omklapbare laptop ZenBook Flip uitgebracht in de Benelux. Deze uitvoering, die 699 euro als adviesprijs meekrijgt, is uitgerust met een Core m3-processor die op maximaal 2,2GHz draait, een 128GB ssd en 4GB aan lpddr3-werkgeheugen.

De nieuw-beschikbare variant van de ZenBook Flip is nu te vinden op de officiële website van de fabrikant en in het assortiment van verschillende webwinkels. De modellen van rond de 999 en 750 euro kwamen respectievelijk in mei en juni op de markt.

Het model van 699 euro, officieel genaamd de ZenBook Flip UX360CA-4060T, heeft een Intel Core m3-6Y30-processor met een turbofrequentie van 2,2GHz, twee cores en de mogelijkheid tot hyperthreading. Daarnaast heeft de cpu een Intel HD 515-gpu aan boord. De 4GB aan werkgeheugen draait op een frequentie van 1866MHz. Bij de 128GB-ssd gaat het om een m.2-drive. Het scherm heeft tot slot een resolutie van 1080p. Asus levert deze laptop in de kleuren goud en grijs.

Wat de overige specificaties betreft, is dit nieuwe model gelijk aan de andere twee. Het touchscreen is 13,3 inch in de diagonaal en is niet ontspiegeld. Daarnaast is er ondersteuning voor ac-wifi en BlueTooth 4.1. De laptop heeft twee usb 3.0-poorten, een usb 3.1 type-c-poort en micro-hdmi-out. De accu heeft een capaciteit van 56Whr en de behuizing weegt 1300 gram. Asus levert het apparaat met Windows 10 en de fabrikant stopt een verloopstukje in de doos om een usb-poort om te toveren tot ethernetaansluiting. Van de duurste variant van de Asus ZenBook Flip heeft Tweakers ook een recensie geschreven.

Update, 18:48: in de tekst stond dat de ssd waarschijnlijk een 3,5-inch-model is, maar dit klopt niet. Het gaat om een m.2-drive.
Asus ZenBook Flip UX360CA-4060TAsus ZenBook Flip UX360CA-4060T
Asus ZenBook Flip UX360CA-4060TAsus ZenBook Flip UX360CA-4060TAsus ZenBook Flip UX360CA-4060TAsus ZenBook Flip UX360CA-4060T

Reacties (39)


Playdead brengt puzzel-platformgame Inside op 23 augustus uit voor PS4

Door Mark Hendrikman, 3 augustus 2016 17:4112 reacties

De onlangs voor Windows en Xbox One uitgebrachte puzzel-platformgame Inside komt op 23 augustus uit voor de PlayStation 4. Dat heeft ontwikkelaar Playdead, bekend van zijn eerdere game Limbo, bekendgemaakt middels een nieuwe trailer.

Playdead heeft de nieuwe trailer op woensdag vrijgegeven. De andere game van de Deense ontwikkelaar, Limbo, heeft grotendeels dezelfde stijl als deze nieuwe game: zeer donkere, gevaarlijke spelwerelden waar een kwetsbaar spelerspersonage zich doorheen moet zien te werken. Inside wordt dan ook gezien als een spirituele opvolger van Limbo.

De prijs voor deze versie van de game is nog niet officieel bekend. Op zowel Steam als de Xbox Store kost de game echter 19,99 euro, dus naar alle waarschijnlijkheid zal Inside hetzelfde kosten in de PlayStation Store.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (12)


Europese Commissie keurt fusie Vodafone en Ziggo goed onder voorwaarden

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 16:45231 reacties, submitter: Priyantha Bleeker

De Europese Commissie heeft de fusie tussen Vodafone en Ziggo goedgekeurd. De twee bedrijven mogen fuseren onder de voorwaarde dat Vodafone haar vaste netwerk verkoopt aan een andere partij, die door de Europese Commissie goedgekeurd moet worden.

Volgens de uitspraak van de Europese Commissie zorgt het afstoten van de afdeling voor vast internet en telefonie door Vodafone ervoor dat er voldoende concurrentie blijft op de markt voor vast internet in Nederland. Vodafone moet het vaste netwerk inclusief de abonnees overdragen aan een andere partij. De provider had eerder al aangeboden om dat te doen, om de fusie mogelijk te maken.

De Autoriteit Consument en Markt benadrukt dat de fusie een grote verandering in de Nederlandse telecommarkt veroorzaakt. Naast KPN komt er een tweede grote speler en de ACM bekijkt daarom of er 'aanpassing of aanscherping nodig is van de huidige regels', zegt bestuursvoorzitter Chris Fonteijn. De waakhond wil daarmee waarborgen dat er voldoende toegangsmogelijkheden blijven voor concurrenten op de netwerken en ervoor zorgen dat consumenten voldoende keuze behouden.

De joint-venture van Vodafone en Ziggo wordt de op een na grootste telecomaanbieder van Nederland. Ziggo is op dit moment de grootste partij op het gebied van kabelinternet en Vodafone neemt de tweede plaats in op de ranglijst van mobiele providers. Het is nog niet duidelijk onder welke naam de joint-venture verder gaat.

Het voornemen om in Nederland te fuseren werd in februari aangekondigd door de bedrijven. De providers willen door samen te gaan completere pakketten aanbieden, met zowel vast internet, televisie als een mobiel abonnement. Dergelijke abonnementen worden volgens ACM steeds populairder en providers die zowel een vast als mobiel netwerk hebben zijn daarmee in het voordeel.

Reacties (231)

Lees meer


Pioneer komt met vinyl-draaitafel met usb-opnamefunctie

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 15:27126 reacties, submitter: Reanimator909

Pioneer onthult de DJ PLX-500, een draaitafel voor vinyl met usb-opnamefunctionaliteit. Het apparaat kan direct op actieve speakers worden aangesloten, een losse versterker is niet noodzakelijk. De draaitafel komt in september op de markt voor 349 euro.

Volgens Pioneer krijgt de PLX-500 dezelfde layout als de PLX-1000, die op professionele gebruikers is gericht. De PLX-500 is geschikt voor LP's, maxi's en singles. De snelheid is instelbaar op 33 1/3, 45 of 78 toeren per minuut. Pioneer heeft de draaitafel voorzien van een voorversterker, zodat de speler direct kan worden aangesloten op actieve speakers. De PLX-500 wordt geleverd in een witte en zwarte uitvoering.

Door twee platenspelers te combineren met een mixer, kan het apparaat ook door dj's gebruikt worden. De usb-opnamefunctie moet de draaitafel echter ook interessant maken voor bezitters van vinyl die hun collectie willen digitaliseren. Het opnemen werkt door de PLX-500 aan te sluiten via usb op een pc of Mac. Vervolgens kunnen er met de rekordbox-software wav-bestanden gemaakt worden van de platen die worden afgespeeld.

Pioneer DJ PLX-500Pioneer DJ PLX-500
Pioneer DJ PLX-500Pioneer DJ PLX-500Pioneer DJ PLX-500

Reacties (126)


Polar komt met M600-fitnesshorloge voorzien van Android Wear

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 14:2537 reacties

Polar introduceert de M600, een waterbestendig sporthorloge met een hartslagsensor. De wearable heeft een 1,3"-scherm met een resolutie van 240x240 pixels, draait op een MediaTek-soc met twee cores, beschikt over 512MB ram en 4GB opslagruimte.

Volgens de Finse fabrikant is de Polar M600 een smartwatch geoptimaliseerd voor sporters. De optische hartslagmeter werkt met zes leds, dat moet voor een hogere nauwkeurigheid zorgen dan concurrerende wearables die een of twee leds gebruiken. Het horloge heeft een IPX8-rating, dat wil zeggen dat gebruikers ermee kunnen zwemmen en tot tien meter diep kunnen duiken.

De resolutie in combinatie met het schermformaat is goed voor een pixeldichtheid van 260ppi. Het scherm is afgedekt met Gorilla Glass 3 van Corning. Het horloge is uitgerust met wifi en bluetooth en weegt 63 gram. Er zijn twee fysieke knoppen aanwezig: de aan/uit-schakelaar en een knop aan de voorkant die volgens Polar handig is tijdens het trainen.

Het Android Wear-horloge maakt gebruik van de MediaTek MT2601-soc, die over twee ARM Cortex-A7-cores op 1,2GHz beschikt. De accu heeft een capaciteit van 500mAh en dat moet een gebruiksduur van twee dagen, of acht uur trainen opleveren in combinatie met een Android-smartphone. Bij gebruik in combinatie met een iPhone is de accu volgens Polar goed voor een dag of acht uur trainen.

De Polar M600 is het eerste Android Wear-horloge van de fabrikant. De smartwatch komt in het derde kwartaal op de markt voor een adviesprijs van 349,90 euro. Eerder maakte Polar al fitnesstrackers die samenwerken met Android en iOS, zoals de Polar M400.

Polar M600

Reacties (37)


SilverStone introduceert modulaire Strider Platinum-voedingen van 1000W en 1200W

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 13:5869 reacties

SilverStone voegt twee nieuwe voedingen toe aan zijn Strider Platinum-serie. De ST1000-PT en ST1200-PT leveren respectievelijk 1000 en 1200 watt. Beiden hebben een 80 Plus Platinum-certificering en zijn volledig modulair uitgevoerd.

De voedingen zijn voorzien van een enkele 12V-rails, die bij de 1200w-uitvoering maximaal 100A kan leveren. Bij de 1000w-variant is dat 83A. De psu's hebben een 139mm-ventilator, die niet draait als de belasting onder de veertig procent blijft. SilverStone levert ook een stoffilter mee, dat magnetisch bevestigd kan worden op de voedingen.

SilverStone levert een gelijk aantal kabels bij de twee voedingen, waaronder acht pcie-connectoren en vier sata-kabels met in totaal zestien aansluitingen. In de Strider Platinum-serie waren al voedingen van 550, 650 en 750 watt verkrijgbaar. Het nieuwe 1000 watt-model krijgt een adviesprijs van 193,90 euro. De 1200 watt-uitvoering kost 244 euro.

SilverStone Strider Platinum ST1000-PTSilverStone Strider Platinum ST1000-PT
SilverStone Strider Platinum ST1000-PTSilverStone Strider Platinum ST1000-PTSilverStone Strider Platinum ST1000-PTSilverStone Strider Platinum ST1000-PT
SilverStone Strider Platinum ST1000-PTSilverStone Strider Platinum ST1000-PTSilverStone Strider Platinum ST1000-PT

Reacties (69)


Keuringsinstantie toont vermoedelijke Moto Z Play met fhd-resolutie

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 13:0820 reacties

De Chinese keuringsinstantie Tenaa heeft foto's en specificaties van een nieuw Moto Z-toestel getoond, vermoedelijk de Moto Z Play. Lenovo heeft tot nu toe zelf de Moto Z en Moto Z Force aangekondigd; de Play-uitvoering lijkt een langzamere Snapdragon 625-soc te krijgen.

Tenaa vermeldt niet precies welke soc de smarpthone krijgt, maar noemt wel dat het een octacore is met een snelheid van 2GHz. Dat komt overeen met de specificaties van de Snapdragon 625 en eerder verscheen er een resultaat op GeekBench van de Motorola XT1635 met die soc. Het toestel dat op Tenaa staat heeft hetzelfde typenummer.

De Motorola Moto Z en Moto Z Force hebben beiden een Snapdragon 820-soc. De Moto Z Play krijgt niet alleen een langzamere soc, maar ook een lagere resolutie van 1920x1080 pixels. Wel zou het scherm met 5,5" net zo groot zijn en een amoledpaneel hebben. Er is 3GB ram aanwezig en 64GB opslagruimte.

Op de foto's is te zien dat de Moto Z Play net als de andere Z-modellen voorzien is van een vingerafdrukscanner en de pinnen die het mogelijk maken om Moto Mods aan te sluiten. Wat afmetingen betreft is het toestel vrijwel gelijk aan de Moto Z Force. Ook de accu heeft vermoedelijk eenzelfde capaciteit; Tenaa noemt 3300 en 3510mAh, laatstgenoemde is waarschijnlijk de waarde waarmee geadverteerd zal worden. Omdat de Moto Z Play een scherm met een lagere resolutie heeft, is de accuduur waarschijnlijk beter.

Motorola Moto Z PlayMotorola Moto Z Play

Het nieuwe model krijgt een andere camera, met een 16-megapixelresolutie. De Moto Z en Z Force schieten respectievelijk met 13 en 21 megapixels. De 5-megapixelcamera aan de voorkant is vermoedelijk hetzelfde. De Z Play krijgt volgens de specificaties ook een 4k-filmfunctie, die ontbreekt bij de andere modellen.

Wanneer de Motorola Moto Z Play geïntroduceerd wordt en of het toestel ook direct naar de Benelux komt, is nog niet bekend. De Moto Z en Z Force, die in juni werden gepresenteerd, zijn nog niet te koop in Europa. Deze modellen, waar Tweakers een preview van publiceerde, worden in september verwacht. Officiële adviesprijzen zijn nog niet bekendgemaakt, maar de dunne Moto Z staat voor 659 euro in de Pricewatch als pre-order.

Toestel Moto Z Moto Z Force Moto Z Play
Scherm 5,5"-amoled 5,5"-amoled (ShatterShield) 5,5"-amoled
Resolutie 2560x1440 pixels 2560x1440 pixels 1920x1080 pixels
Soc SD820 SD820 SD625 (?)
Geheugen 4GB lpddr4 4GB lpddr4 3GB
Opslag 32 of 64GB 32 of 64GB 64GB
Camera 13Mp, f/1.8, laser-af, ois 21Mp, f/1.8, laser-af, pdaf, ois 16MP, 4k-video
Frontcamera 5MP, f/2.2 5MP, f/2.2 5MP
Afmetingen 153,3x75,3x5,2mm 155,9x75,8x7mm 156,4x76,4x7mm
Gewicht 136g 163g 165g
Accucapaciteit 2600mAh 3500mAh 3300/3510mAh
Adviesprijs Nnb Nnb Nnb

Motorola Moto Z en Moto Z Force

Reacties (20)


'Bergbeklimervaring' Everest VR is uitgebracht op Steam VR

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 12:0774 reacties

Everest VR is uitgebracht op Steam VR. Volgens de makers is het geen game; gebruikers kunnen in de applicatie delen van de Mount Everest-beklimming ervaren. Everest VR kost 22,99 euro en is tijdelijk met tien procent korting te koop.

Volgens de beschrijving op Steam bevat Everest VR vijf iconische scenes. Die spelen zich af tijdens de verschillende fases van het beklimmen van 's werelds hoogste bergtop. Nadat gebruikers alle scenes hebben doorlopen is er een God Mode beschikbaar, waarin het Himalayagebergte vanuit andere standpunten te bekijken is. De makers willen deze modus nog uitbreiden met overlays die informatie over het gebied tonen.

De 'ervaring' is geoptimaliseerd voor de HTC Vive en werkt volgens de makers het beste in combinatie met Nvidia-videokaarten. De applicatie maakt gebruik van MultiRes en moet daardoor beter presteren op de GTX 970 en nieuwer. Door de implementatie van Nvidia-specifieke features is Everest VR minder goed geoptimaliseerd voor AMD-gpu's. Volgens de makers is minimaal een RX 480 vereist om de applicatie te draaien. De ontwikkelaars zeggen samen met AMD en Epic te werken aan verbeteringen.

Everest VR is gemaakt met Unreal Engine 4 en is de eerste productie van Sólfar Studios, die zich enkel richt op het maken van vr-applicaties. De studio heeft samengewerkt met animatiestudio RVX. Beide bedrijven zijn afkomstig uit IJsland.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (74)


FossHub serveerde enkele downloads met malware na hack

Door Krijn Soeteman, 3 augustus 2016 11:0331 reacties, submitter: NotHere

Fosshub, een site waar foss-software te verkrijgen is, is enige tijd gehackt geweest. Als gevolg daarvan werden enkele Windows-installatiebestanden van populaire applicaties vervangen door kwaadaardige software die de master boot record overschrijft. FossHub is op dit moment offline.

Classic Shell mbr hackFossHub heeft nog geen verklaring gegeven, maar op dit moment is de website offline en kunnen er geen bestanden meer gedownload worden. Verschillende programma's, waaronder in ieder geval Classic Shell en audiobewerkingsprogramma Audacity, werden voor het offline gaan van de website aangeboden met kwaadaardige inhoud. De payload zorgde ervoor dat de mbr van de harde schijf overschreven werd. Het lijkt er niet op dat de malware iets anders doet dan het overschrijven van de mbr. Dat is vervelend, maar oplosbaar.

De eerste melding van vreemd gedrag stond op het Classic Shell-forum. Tijdens de installatie kreeg de betreffende forumgebruiker te zien dat het bestand uit niet-vertrouwde bron kwam. De gebruiker installeerde Classic Shell toch en na een herstart kwam hij direct in de bios terecht. Niet veel later kwamen op Reddit ook meldingen binnen over Audacity en mogelijk andere applicaties.

Na het overschrijven van de mbr, is het niet meer mogelijk normaal op te starten. Hoe de hackers zich precies toegang konden verschaffen tot FossHub, is niet helemaal duidelijk. Wel zegt hackersgroep Cult of Peggle in een tweet dat ze tijdelijk FossHub volledig in handen hadden en dat ze ook toegang hadden tot de e-mail van de admin.

Veel opensourceprojecten serveren downloads van hun applicaties niet via hun eigen servers. Deze projecten verwijzen vaak naar sites die bestanden hosten, zoals SourceForge of FossHub. Audacity linkt vanaf zijn downloadpagina bijvoorbeeld rechtstreeks naar de bestanden op FossHub.

VirusTotal scanresultaat ClassicShellBron: Ghacks.net

Reacties (31)


Anniversary Update voor Windows 10 Mobile komt volgende week uit

Door Julian Huijbregts, 3 augustus 2016 10:54185 reacties, submitter: nickurt

De Anniversary Update voor Windows 10 Mobile wordt vanaf 9 augustus naar gebruikers van apparaten met het besturingssysteem gestuurd. Microsoft noemt de datum in een antwoord op een vraag op Twitter.

Microsoft is dinsdagavond Nederlandse tijd begonnen met het versturen van de Anniversary Update naar gebruikers van Windows 10. Ook de mobiele variant van het OS krijgt een 'verjaardagsupdate', die gefaseerd naar gebruikers van Windows 10 Mobile-smartphones zal worden gestuurd. Dat zal vanaf 9 augustus gebeuren, aldus het officiële Lumia India-account op Twitter.

Windows 10 Mobile krijgt vergelijkbare verbeteringen en toevoegingen als Windows 10 voor pc's, maar ook specifieke verbeteringen voor smartphones. Zo wordt er een panoramafunctie toegevoegd aan de Windows Camera-app en komt er op het lockscreen een knop waarmee de camera snel kan worden benaderd, voor toestellen die geen hardwareknoppen hebben.

Ook wordt de nieuwe Skype-app aan de Windows 10 Mobile Anniversary Update toegevoegd. Het betreft dezelfde uwp-app die al op de pc beschikbaar is. Verder wordt de Settings-app aangepast met nieuwe iconen en krijgt het Action Center de mogelijkheid om bepaalde notificaties prioriteit te geven, zodat deze bovenaan verschijnen.

Reacties (185)


Hackers verkrijgen toegang tot accounts van Iraanse Telegram-gebruikers - Update

Door Krijn Soeteman, 3 augustus 2016 08:1769 reacties, submitter: pineapple23

Hackers in Iran wisten volgens beveiligingsonderzoekers toegang te krijgen tot 'meer dan een dozijn' Iraanse Telegram-accounts. De hack kon plaatsvinden door het sms-bericht te onderscheppen dat gestuurd wordt om Telegram op een nieuw apparaat te activeren.

In een gesprek met Reuters zeggen de beveiligingsonderzoekers, die al drie jaar Iraanse hackers bestuderen, dat het probleem zich vooral voor zal doen in landen waar de telefoonmaatschappijen sterk onder invloed van de regering staan. Volgens de onderzoekers lijkt het er namelijk sterk op dat de hacks plaatsvonden in samenwerking met de telefoonmaatschappij, omdat die laatste makkelijk sms'jes kan onderscheppen.

Een woordvoerder van Telegram zegt dat gebruikers van de dienst zich tegen dergelijke aanvallen kunnen weren door niet alleen op sms-verificatie te vertrouwen. Dit is op te vangen door twee-staps-verificatie in te stellen. In dat geval kan een extra wachtwoord ingesteld worden, waardoor niet op een nieuw apparaat ingelogd kan worden zonder dat wachtwoord. Dit wachtwoord is wel via een 'recovery email' te achterhalen, maar als 'je herstel-e-mailaccount veilig is', zou dat geen probleem moeten zijn, aldus de woordvoerder.

De beveiligingsonderzoekers merken ook op dat de hackers 15 miljoen Iraanse telefoonnummers hebben achterhaald van Telegram-gebruikers. Dat zouden ze gedaan hebben door de api te brute-forcen, door miljoenen nummers in te voeren en te achterhalen welke nummers een user-id terugsturen. Telegram zegt dat de api inmiddels is aangepast en dat het niet meer mogelijk is om dergelijke massachecks uit te voeren.

Het in Berlijn gevestigde Telegram is een populair chatprogramma in Iran; het zou er zo'n 20 miljoen gebruikers hebben. Telegram zegt zo'n 100 miljoen actieve gebruikers te hebben, voornamelijk in het Midden-Oosten, Zuidoost-Azië en Zuid-Amerika.

Onlangs bracht het Amerikaanse National Institute of Standards and Technology naar buiten dat het sms voor tweetrapsauthenticatie ongeschikt acht, onder andere omdat een telefoonnummer bijvoorbeeld door een voip-dienst gebruikt kan worden. Als oplossing geeft NIST bijvoorbeeld multifactorauthenticatie.

Update 10.18 uur: Verduidelijking toegevoegd over het verkrijgen van de 15 miljoen telefoonnummers en het verband tot de hack.

Reacties (69)


EA: meer inkomsten door meer downloads

Door Krijn Soeteman, 3 augustus 2016 08:16160 reacties

Electronic Arts wist in het eerste kwartaal van zijn fiscale jaar dat eindigt op 30 juni, een omzet te halen van 1,27 miljard dollar. Dit kwam vooral door meer omzet uit digitaal verkochte content omdat daar meer marge op zit dan fysiek verkochte games.

Ondanks dat het eerste kwartaal van het jaar de rustige periode is volgens Reuters, wist de onverwacht goede verkopen binnen FIFA Ultimate Team op console en Star Wars: Galaxy of Heroes op mobiel de resultaten op te krikken. In totaal behaalde EA een kwartaalomzet van 689 miljoen dollar, of 609 miljoen euro. Van dat bedrag was 83 procent, of 568 miljoen dollar, afkomstig uit digitale verkopen.

Van EA's online games had de Battlefield-franchise de beste cijfers met in totaal 11,5 miljoen unieke spelers gedurende het eerste kwartaal. Battlefield 4 nam hierbij het gros van het aantal spelers voor zijn rekening, al is niet bekendgemaakt hoeveel.

Star Wars Battlefront stond op een tweede plek met 6,6 miljoen spelers. Bij Star Wars: Galaxy of Heroes speelden gamers gemiddeld 2,5 uur per dag in het eerste kwartaal. Madden NFL 16 wist 20 procent meer spelers aan zich te binden, al zegt EA niet hoeveel dat in absolute aantallen zijn. Madden NFL Mobile had 25 procent meer spelers dan een jaar eerder.

EA komt dit jaar nog met een aantal grote titels, waaronder nog een FIFA-titel vlak voor het eind van het tweede kwartaal en Battlefield 1 en Titanfall 2 tijdens de eindejaarsgekte.

Reacties (160)