Tip de redactie

Ook CEO Dell noemt gebruik AMD-processors 'mogelijk'

Door Caroline Schröder, 13 januari 2006 20:2020 reacties, bron: ZDNet UK

Dell logo (grijs textad bg, klein)Kevin Rollins, CEO bij Dell, heeft bevestigd dat hij er geen probleem mee heeft als Dell computers zou gaan verkopen met een AMD-processor. Dell staat altijd open voor verandering, aldus Rollins. De CEO deed zijn uitspraken tegenover een aantal journalisten. De geruchten dat Dell zaken zou doen met AMD, doen al langere tijd de ronde. Begin deze week meldde analist Piper Jaffray al dat Dell in de tweede helft van 2006 pc's op de markt zou brengen met cpu's van AMD. Dell zal door zijn keuze voor de AMD-chips in staat zijn goedkopere computers aan te bieden zonder dat dat ten koste zou gaan van de winst. Die goedkopere pc's zouden op een goed moment komen, aldus deskundigen. De toename van de opbrengst van Dell bleef in 2005 achter bij de voorspellingen wat vooral te danken was aan de prijsverlaging voor zijn instapmodellen. De goedkopere AMD-processor zou daardoor meer dan welkom zijn. Bronnen melden dat Dell al jaren experimenteert met AMD-chips en dat het niet lang meer zal duren voor ze in de Dell-computers te bewonderen zijn. Afgelopen november begon Dell overigens al met de verkoop van losse AMD-processors.

Reacties (20)


Fujitsu gaat 1,8"-harddisks fabriceren

Door Martin Sturm, 13 januari 2006 20:0818 reacties, bron: Fujitsu

Fujitsu heeft bekendgemaakt dat het zijn intrede zal doen in de markt van 1,8"-harddisks. Het bedrijf verwacht dat deze markt, die voornamelijk gericht is op consumenten, de komende jaren een flinke groei zal doormaken en wil daar van meeprofiteren. Momenteel is Toshiba de marktleider op het gebied van 1,8"-harddisks. Fujitsu denkt een succesvol intrede in deze markt te kunnen doen omdat zijn producten bekend staan om hun betrouwbaarheid en kwaliteit. De 1,8"-drives worden voornamelijk gebruikt in draagbare muziekspelers, videocamera's en ultra-portable laptops. Fujitsu verwacht in 2007 de eerste 1,8"-schijf op de markt te brengen met een capaciteit van 120GB.

Fujitsu 2,5Naast zijn intrede in de 1,8"-harddiskmarkt wil Fujitsu ook zijn positie versterken in de markt voor 2,5"-harddisks, die voornamelijk gebruikt worden in de wat grotere laptops. Het bedrijf verwacht dit jaar een 200GB-harddisk in 2,5"-formaat op de markt te brengen en daarnaast schijven die werken op een toerental van 7200rpm. Ook heeft het bedrijf schijven op de planning staan die gebruik maken van perpendiculaire magnetische opslag. Dankzij de nieuwe producten hoopt Fujitsu in 2008 op de derde plaats te staan wanneer het gaat om de verkoop van harddisks. Momenteel bezit het bedrijf de vijfde plaats, achter marktleider Seagate, Hitachi, Maxtor en Western Digital.

Reacties (18)

Lees meer

Toshiba komt met 1,8" harde schijven
Toshiba komt met 1,8" harde schijven Nieuws van 31 januari 2002

AMD introduceert FX-62 en X2 5000+ gelijk met AM2-socket

Door René Wichers, 13 januari 2006 20:0674 reacties, bron: TG Daily

Als alles goed gaat brengt AMD in het tweede kwartaal van dit jaar het nieuwe Socket AM2 uit, en de Texaanse chipbakker zou die gelegenheid te baat nemen om een dozijn nieuwe chips te onthullen. Het zou gaan om een viertal Athlon 64 X2-modellen, drie Athlon 64's met een enkele core, vier Semprons en, zoals beloofd, de FX-62. De processors zouden allemaal over het nieuwe DDR2-667-geheugeninterface beschikken, en daarnaast zouden de AM2-processors allemaal de Pacifica-virtualisatietechnologie aan boord hebben.

Athlon 64 FX-60 (klein) Om met de laatste aanwinst van de high-end gameprocessorlijn te beginnen: de FX-62, die net als de FX-60 over twee cores beschikt, heeft tweemaal een hele megabyte aan L2-cache en draait op 2,8GHz. Het topmodel van de Athlon 64 X2-modellen dat tegelijkertijd wordt uitgebracht en dat onder de welluidende naam 5000+ door het leven gaat, beschikt over evenveel cache als de FX-62, maar draait op 200MHz minder. Oplettende lezertjes merken op dat die chip dus over dezelfde specificaties beschikt als de net uitgebrachte FX-60, al wordt de nieuwe X2-serie voorzien van de 90nm Windsor dubbelloops core.

Een andere nieuweling is de Orleans, AMD's jongste één-coreprocessor, die in de Athlon 64-chips is ingebouwd. Net als de Windsor is deze core op 90nm gefabriceerd, en er zouden drie smaken worden verkocht. Het instapmodel, de 3500+, draait op 2,2GHz; de 3800+ is 200MHz hoger geklokt en de 4000+ draait op 2,6GHz. De versie met de nieuwe Orleans-core beschikt met 512KB echter nog maar over de helft van het cachegeheugen waar de huidige exemplaren over beschikken, wat wijst op een aardig maar niet opzienbarend snellere core.

AMD Sempron logo Ten slotte zijn er nog vier nieuwe Semprons, die vermoedelijk zullen worden uitgerust met de nieuwe Manila-core. Deze budgetprocessoren zouden met 256KB cache en in snelheden tussen de 1,6GHz en 2,2GHz geleverd worden. Aan die snelheden zouden ze labeltjes van 3000+ tot 3500+ te danken hebben. Twee andere modellen waar we twee maanden geleden over schreven, zouden voorlopig achter de hand worden gehouden. De releasedatum van de Sempron 3600+ en de 3800+ zou voornamelijk afhangen van het moment waarop Intel de Celeron-familie van een upgrade voorziet.

Reacties (74)

Lees meer

AMD introduceert AM2-platform
AMD introduceert AM2-platform Nieuws van 23 mei 2006
Meer details AMD Socket M2 opgedoken
Meer details AMD Socket M2 opgedoken Nieuws van 17 november 2005
Informatie over de Athlon 64 X2 5000+
Informatie over de Athlon 64 X2 5000+ Nieuws van 28 september 2005
Vernieuwde roadmap AMD
Vernieuwde roadmap AMD Nieuws van 22 juli 2005

Microsoft stopt ontwikkeling Media Player voor Mac

Door Martin Sturm, 13 januari 2006 18:3840 reacties, bron: C|Net

Hoewel eerder deze week nog werd bekendgemaakt dat Microsoft de komende vijf jaar zijn Office-pakket voor de Mac nog zal blijven voorzien van updates, betekent dit niet alle Microsoft-producten voor de Apple-computers deze periode ondersteund zullen worden. Microsoft heeft namelijk laten weten geen updates meer uit te brengen voor de Windows Media Player (WMP) voor Mac OS X.

Windows Media Player voor Mac OS X Volgens Microsoft is het een 'business decision' om te stoppen met de ontwikkeling van WMP voor het Apple-besturingssysteem. De prioriteiten van Microsofts Windows Media Unit liggen op het 'leveren van de beste experience voor Windows-gebruikers', zo laat Microsofts pr-manager Adam Anderson weten. Microsoft laat Mac-gebruikers echter niet volledig in de kou staan, aangezien het bedrijf een overeenkomst heeft gesloten met softwareproducent Telestream. Hierdoor wordt de Flip4Mac-software van dit bedrijf gratis verkrijgbaar voor Apple-gebruikers. Flip4Mac is een plugin voor Quicktime die het mogelijk maakt om Windows Media Video en Audio af te spelen in Quicktime. Overigens is de huidige versie van de Windows Media Player voor het Apple-platform al redelijk oud. De laatste versie, Windows Media Player 9, dateert van november 2003. Vorig jaar december maakte Microsoft ook bekend dat de ondersteuning voor Internet Explorer op de Mac stop werd gezet. Wel zal Microsoft nog komen met een nieuwe versie van MSN Messenger voor Mac OS X. Samen met Microsoft Office en VirtualPC zijn dit nu de enige producten van Microsoft die nog beschikbaar zijn voor het besturingssysteem van Apple.

Reacties (40)


Handleiding: extra vermogen voor PCI Express-kaarten

Door René Wichers, 13 januari 2006 18:2032 reacties, bron: VR-Zone

VR-Zone signaleerde dat een groeiende groep midrange-videokaarten niet goed overgeklokt kan worden. Kaarten die in theorie op flink hogere snelheden zouden kunnen draaien, zouden in hun mogelijkheden beperkt worden door de PCI Express-standaard, die maar een bepaalde hoeveelheid stroom aan de insteekkaarten garandeert. High-end-kaarten die hier niet genoeg aan hebben zijn standaard voorzien van een extra voedingsplugje, maar er zijn steeds meer kaarten die op standaard kloksnelheden aan de stroomvoorziening via het moederbord maar nét genoeg hebben. Hoewel dat op zich geen probleem hoeft te zijn, is de minste of geringste overklok al aanleiding voor instabiliteit. Om deze kaarten zonder externe voeding toch tot meer prestaties te bewegen, moet dus ergens extra stroom vandaan gehaald worden.

Extra vermogen voor PCI Express: de ATX-connector

Om een computer elke mogelijke videokaart, inclusief voltmods en - uiteraard - hogere kloksnelheden te laten verwelkomen, zou het daarom een uitkomst zijn als de stroomlevering via het PCIe-slot wat opgekrikt zou kunnen worden. Voor wie niet bang is voor soldeerbout en verlopen garantie, heeft VR-Zone daarom een handleiding gepubliceerd waarin wordt uitgelegd hoe het beschikbare vermogen van een PCI Express-socket kan worden opgevoerd. De eenvoudigste manier is het verbinden van drie pinnetjes van de 20pins-connector die het moederbord van stroom voorziet met drie corresponderende pinnetjes van een PCIe-slot. Een oplossing die iets meer kabelzooi oplevert is het verbinden van dezelfde drie PCIe-pinnetjes met een Serial ATA-plug, die ook over de benodigde 12V- en 3,3V-leidingen beschikt.

Voor beide oplossingen geldt natuurlijk wel dat een moederbord meestal net wat stabielere spanningen levert dan de gemiddelde computervoeding, dus experimenteren met een El Cheapo-psu wordt niet aangeraden. De overklokker die echter over een goede voeding beschikt en zijn kaart over de grenzen van de PCIe-standaard heen wil tillen, weet na het lezen van deze handleiding precies welke pinnetjes hij moet hebben. De oplossingen zijn niet zaligmakend, waarschuwt de site, maar wie het maximum uit zijn hardware wil halen, heeft met de levering van voldoende vermogen in elk geval één zorg minder.

Extra vermogen voor PCI Express: de PCIe-connector

Reacties (32)


Nikon gaat zich exclusief richten op digitale fotografie

Door Jack Leenders, 13 januari 2006 17:3031 reacties, submitter: -d-, bron: Nikon

De Nikon Corporation gaat, na een historie van bijna zestig jaar, vaarwel zeggen tegen fotocamera's die fotorolletjes gebruiken. Het bedrijf maakte bekend zich te willen focussen op digitale camera's. De productie van analoge camera's zal worden stopgezet, omdat deze slechts een ondergeschikt aandeel van de omzet genereren; 95 procent van de inkomsten wordt inmiddels met digitale camera's gegenereerd. Alleen de FM10 en de professionele camera F6 zullen voorlopig nog gehandhaafd blijven. Ook de productie van diverse (handinstelbare) lenzen zal gestaakt worden.

Nikon D200 met iTTL makroflitser

Reacties (31)


iPod-compatibele spijkerbroek van Levi's

Door Jack Leenders, 13 januari 2006 16:4066 reacties, bron: Levi Strauss

De populariteit van Apples iPod lijkt zijn hoogtepunt nog steeds niet te hebben bereikt, steeds vaker willen ook branchevreemde bedrijven inhaken op het succes van de digitale-mediaspelers. Niet alleen bieden autofabrikanten een speciaal onderkomen voor Apples muziekdoos in hun nieuwe vierwielers, ook de textielwereld wil steeds vaker onderdak bieden aan deze hit uit de wereld der consumentenelektronica, uiteenlopend van in jacks tot in trendy ondergoed. Levi's, maker van 'het origineel' onder de spijkerbroeken, brengt dit najaar een jeans op de markt die compatibel is met een andere 'original', de iPod. De broek met het rode label zal de naam RedWire DLX Jeans dragen en voor beiderlei kunne beschikbaar zijn. De jeans zal 'naadloos de plug and play-technologie van de iPod integreren', al moet het woord naadloos hier natuurlijk niet té absoluut genomen worden.

Levi's red labelAfbeeldingen van de jeans zijn op dit moment nog niet beschikbaar, alleen enkele beschreven details. Tot de ontwerpfeatures van de RedWire DLX behoort onder andere een side pocket met daarin een 'onzichtbaar' weggewerkte docking cradle. Aan de cradle zit een rode geleidende strip, die het mogelijk maakt de iPod vlug en gemakkelijk uit de zak te nemen om het schermpje te bekijken zonder dat de verbinding verbroken wordt.

Treinconducteur en -machinist bekijken hun zakhorlogesOm gestoei met bedrade oordopjes te voorkomen bezit de RedWire DLX een ingebouwd oprolsysteem. Voor het muzikaal schieten vanuit de heup hebben de ontwerpers van Levi's in een afstandbediening voorzien, die in het kleine rechterzakje geïntegreerd zit dat ooit bedoeld was voor een zakhorloge - een gadget die net als de '501' eind 19e eeuw geboren werd. Steve Jobs haalde in september van het vorig jaar - gehuld in blauwe jeans en in close-up gefilmd - ten overstaan van de wereldpers de iPod nano tevoorschijn uit datzelfde zakhorlogezakje; wellicht een aha-erlebnis voor de designers van Levi's? Hoe het ook zij, in de Levi's RedWire DLX zal dit kleine, bijna vergeten zakje een nieuwe functie krijgen. Naast het in wit leder uitvoeren van de patch (het etiket achter op de riemband) zullen volgens Levi's de kontzakken zijn aangebracht met verborgen stiksels en ook de knopen en klinknagels zouden aansluiten bij 'de minimalistische en pure vormgeving' van de iPods.

Steve Jobs tovert iPod nano uit broekzak

Reacties (66)


MyTalker verknoopt mobieltje en mp3-speler

Door Roelant Kooij, 13 januari 2006 15:1430 reacties, bron: Tekkeon

Tekkeon myTalker (klein)De heren van Tekkeon hebben een oplossing gevonden voor de mobiele tweaker die geen concessies wenst te doen op het gebied van luisterplezier; met de op MacWorld geïntroduceerde myTalker kan de eigenaar namelijk tegelijkertijd bellen en muziek luisteren. De nieuwe gadget functioneert als een Bluetooth-'gateway' voor de mobiele telefoon en nestelt zich bij voorkeur tussen de mp3-speler en bijbehorende koptelefoon.

In al zijn eenvoud hoeft de myTalker niet aan functionaliteit in te leveren, zowel Bluetooth v1.1 als 1.2 met bijbehorende headset- en handsfreeprofielen worden ondersteund, en het apparaat biedt naast het aannemen van gesprekken en het wijzigen van het gespreksvolume ook toegang tot voicedial, redial en andere geavanceerde gespreksfuncties. Voor de gesprekken wordt gebruikgemaakt van de koptelefoon van de mp3-speler en een ingebakken microfoon.

Met slechts 33 gram en zijn geringe afmetingen (2,8 x 4,8 x 1,3cm) is de myTalker bepaald geen blok aan het been en met een stand-by tijd van 120 uur en een spreektijd van 5 uur hoeft het apparaatje zich niet te schamen tussen andere Bluetooth-headsets. Naar verwachting is de myTalker vanaf februari van dit jaar beschikbaar voor de prijs van $ 74,95 (ongeveer € 62,-), waarvoor je ook nog een usb-oplaadkabel 'cadeau' krijgt.

Tekkeon myTalker aan iPod en Creative Zen (resized)

Reacties (30)


Toshiba, Sony en IBM bouwen Cell-project verder uit

Door René Wichers, 13 januari 2006 13:2536 reacties, bron: TG Daily

Het samenwerkingsverband van Toshiba, IBM en Sony, de bedrijven die gezamenlijk de Cell-processor ontwikkelden, krijgt een vervolg. Gisteren kondigde het 'STI'-trio aan dat ze de komende vijf jaar zullen samenwerken om de 90nm Cell-chip verder te ontwikkelen en om nieuwe markten voor het rekentuig aan te boren. In eerste instantie wil het consortium een 65nm-variant van de Cell ontwikkelen, maar daarvan ligt nog allerminst vast dat die in Sony's PlayStation 3 wordt opgenomen. Het belangrijkste punt van de aankondiging is de ontwikkeling van 32nm-technologie, waarin vooral IBM een flink aandeel zal nemen.

Hoewel de ontwikkeling van andere toepassingen voor de chips niet heel voorspoedig verloopt, houden de bedrijven alle mogelijkheden open; een volgende generatie Cells zou net zo makkelijk in signaalverwerkings- of medische apparatuur kunnen worden toegepast als in Sony's console. Waar IBM zich op de materiaaltechniek en de lithografie zou concentreren en Toshiba's deelname vooral op het gebied van massaproductie zou liggen, zou de bijdrage van de PlayStation-fabrikant echter vooral bestaan uit het vinden van een afzetmarkt voor de te ontwikkelen producten. Daarmee is het waarschijnlijk dat een volgende generatie Cells in elk geval toepassing zal vinden in consumentenelektronica, al concentreren de drie zich voorlopig op fundamenteel onderzoek. Woordvoerders van de bedrijven verwachten veel van de samenwerking, zowel op het gebied van research & development als op het gebied van het uitbaten van nieuwe producten en technieken.

IBM-medewerker met een wafer met Cell-chips

Reacties (36)

Lees meer

IBM verlegt grenzen chiplithografie
IBM verlegt grenzen chiplithografie Nieuws van 20 februari 2006
Analisten: PS3 mogelijk te veelzijdig
Analisten: PS3 mogelijk te veelzijdig Nieuws van 12 februari 2006
Sony onthult PlayStation 3
Sony onthult PlayStation 3 Nieuws van 17 mei 2005
Cell-chip eenvoudig te programmeren
Cell-chip eenvoudig te programmeren Nieuws van 4 december 2004
Details over Cell-processors
Details over Cell-processors Nieuws van 29 november 2004

Sony en Toshiba blokkeren hybride HD-DVD/Blu-ray-speler

Door René Wichers, 13 januari 2006 11:58132 reacties, submitter: Ge Someone, bron: C|net

De ruzie tussen HD-DVD en Blu-ray neemt steeds buitenissiger vormen aan. Menigeen rekent er momenteel op dat de strijd tussen beide dvd-opvolgers uiteindelijk beslecht zal worden met hybride apparatuur die beide formaten kan lezen, maar de Noord-Amerikaanse afdeling van Samsung, die een dergelijke kruising op het programma had staan, is echter teruggefloten door zowel Sony als Toshiba. Beide bedrijven, voorvechters van respectievelijk Blu-ray en HD-DVD, hebben het bedrijf verboden om van hun patenten en technologieën gebruik te maken als dat een speler oplevert die ook met de producten van de concurrent overweg kan. Zonder toestemming van de rechthebbenden is Samsung, dat al maanden bezig is om een combo-drive te maken, in feite uitgespeeld. Ook andere bedrijven die beide standaarden willen ondersteunen, zoals HP, zullen de vraag naar een hybride speler voorlopig noodgedwongen moeten negeren.

Een weinig sympathiek hybride beest: de Sfinx 'Zolang de betrokkenen hun ego's niet er buiten laten, kan de consument een universele speler vergeten - en daar kunnen we niets tegen doen', zegt Peter Weedfald, marketing-hotshot van Samsung North America. Het verhaal gaat zelfs dat een Japanse vertegenwoordiger van een van beide kampen in woede onstak toen een journalist het 'stompzinnige' idee van een hybride speler ter sprake bracht, wat des te opmerkelijker is omdat Japanse zakenlieden doorgaans de beleefdheid zelve zijn. 'Men vertoont gedrag dat je normaal gesproken bij kleine kinderen aantreft', beaamt analist Steve Kovsky. Het gaat echter om heel wat meer geld dan er op het gemiddelde schoolplein omgaat: de winnende standaard kan miljarden aan royalties voor de houder van de patenten binnenhalen.

Reacties (132)

Lees meer

LG blijft in hd-dvd geloven
LG blijft in hd-dvd geloven Nieuws van 20 februari 2008
TDK showt 100GB Blu-ray-disk
TDK showt 100GB Blu-ray-disk Nieuws van 5 januari 2006
Blu-ray onder vuur wegens hoge kosten
Blu-ray onder vuur wegens hoge kosten Nieuws van 28 november 2005
Warner treedt toe tot Blu-Ray-groep
Warner treedt toe tot Blu-Ray-groep Nieuws van 22 oktober 2005
HP zet 'kansrijk' Blu-ray onder druk
HP zet 'kansrijk' Blu-ray onder druk Nieuws van 20 oktober 2005
Eerste Blu-ray-recorders leverbaar
Eerste Blu-ray-recorders leverbaar Nieuws van 29 augustus 2005

Microsofts reactietijd op kritieke bugs geëvalueerd

Door Thijs Terlouw, 13 januari 2006 11:0560 reacties, bron: Washington Post

Microsoft wordt al geruime tijd bekritiseerd vanwege de vermeende traagheid waarmee het reageert op bugs. De Washington Post Security Fix bestudeerde alle kritieke patches van de afgelopen drie jaar om de verwijten te onderzoeken. Kritieke patches zijn volgens Microsoft patches waarmee een beveiligingsgat wordt opgelost dat een aanvaller kan gebruiken om in te inbreken op een Windows-computer en de controle hiervan kan overnemen. Voor elke kritieke patch werd gekeken naar de datum dat Microsoft op de hoogte werd gesteld en hoe lang het vervolgens duurde om een patch uit te brengen. De datums waarop Microsoft op de hoogte werd gesteld, zijn verkregen van Common Vulnerabilities and Exposures (CVE), direct van onderzoekers en, in ongeveer een dozijn gevallen, van Microsoft zelf.

Microsoft blauw logoDe resultaten van het onderzoek laten zien dat het in 2004 en 2005 langer duurde voordat Microsoft patches uitbracht dan in 2003. In 2003 werd een patch gemiddeld drie maanden na het rapporteren van het probleem uitgebracht. In 2004 duurde dat op 134,5 dagen en in 2005 bleef dat vrijwel onveranderd. Gedurende deze periode ging echter wel het aantal dagen tussen het publiceren van de bug en het vrijgeven van de patch omlaag. In 2003 duurde dit gemiddeld 71 dagen, in 2004 55 dagen en in 2005 daalde dit naar 46 dagen.

Microsofts reactietijd op kritieke bugs
Microsofts reactietijd op kritieke bugs (groot)

Uit de gegevens blijkt dat Microsoft sneller patches vrijgeeft wanneer bugs publiekelijk bekend worden gemaakt in plaats van alleen aan Microsoft. Voorstanders van deze 'full disclosure'-aanpak zijn van mening dat bedrijven sneller hun fouten zullen herstellen wanneer iedereen ervan op de hoogte is. Andere factoren spelen hier echter ook een rol bij. Vaak wordt bij deze aanpak ook de broncode van de exploit gepubliceerd. Hierdoor is het voor Microsoft eenvoudiger om de oorzaak van de bug te achterhalen en sneller een patch uit te geven. Microsoft lijkt echter succesvol te zijn in het overtuigen van onderzoekers dat ze hun resultaten niet publiekelijk bekend moeten maken. In 2003 ging het om acht gevallen en in 2004 en 2005 ging het beide keren om vier gevallen van publiekelijke bekendmaking.

Stephen Toulouse van Microsoft geeft aan dat Microsoft tegenwoordig meer tijd besteedt aan de kwaliteitscontrole van de patches. Gecontroleerd wordt of elke patch het betreffende probleem totaal verhelpt in het gehele besturingssysteem. Daarnaast wordt beter gekeken of een patch geen nieuwe bugs introduceert. Volgens Toulouse is het maken van een patch voor de gerapporteerde bug het eenvoudigste gedeelte van het gehele proces. Na het schrijven moet de nieuwe patch getest worden en als er dan nieuwe bugs worden gevonden begint het proces opnieuw. Daarnaast geeft Microsoft tegenwoordig de ontdekkers van de bugs meer gelegenheid om de patches te testen.

Internetworm Toulouse geeft als voorbeeld van een problematische patch de ASN.1-bug, die gezien wordt als de grootste bug in de geschiedenis van Windows. Er moest tweemaal opnieuw met het testen van de patch worden begonnen als gevolg van nieuwe bugs die tot dan toe onopgemerkt waren gebleven. Microsoft heeft ook lessen geleerd uit bijvoorbeeld de afhandeling van de bug die leidde tot de Blaster-worm. Microsoft gaf de eerste patch al na 38 dagen vrij, maar twee dagen na het vrijgeven bleek de bug op te duiken op nog drie andere plaatsen in het besturingssysteem. Ongeveer twee weken later infecteerde Blaster miljoenen computers. Sommige experts menen dat de worm ontwikkeld is met behulp van Microsofts originele patch.

Blaster heeft geleid tot twee veranderingen bij Microsoft aldus Toulouse. Ten eerste worden patches beter gecontroleerd en ten tweede heeft het Microsofts Secure Windows Initiative Team de opdracht gekregen om alle bugs te onderzoeken en aan te vallen zoals hackers dat ook zouden doen. Niet iedereen is echter onder de indruk van Microsofts inspanningen. De kwaliteit van de patches is de laatste tijd weliswaar omhoog gegaan, toch duurt het nog steeds erg lang voordat de patches daadwerkelijk worden vrijgegeven. Onder hackersgroepen worden de bugs verhandeld en gebruikt tegen specifieke doelen, aldus een beveiligingsexpert van eEye Digital Security. Omdat Microsoft zo lang wacht met het vrijgeven van patches, blijven de systemen van de klanten van Microsoft langer kwetsbaar.

Windows patch Vorige week gaf Microsoft nog een patch voor het WMF-lek vrij. Deze bug werd reeds tien dagen na de eerste melding vrijgegeven. De korte reactietijd werd mede mogelijk gemaakt doordat er al een onofficiële patch voor bestond. Ook nu verschenen er echter weer meldingen dat er minstens nog twee andere fouten waren ontdekt in dezelfde WMF-code die Microsoft eerder patchte. Toulouse geeft aan dat Microsoft al van deze bugs op de hoogte was, maar dat de bugs nog niet waren opgelost omdat ze niet zo serieus van aard zouden zijn. Dit laat wel de vraag open of de veranderingen binnen Microsoft echt effect sorteren.

Reacties (60)


Microsoft Office nog minstens vijf jaar voor de Mac

Door Thijs Terlouw, 13 januari 2006 10:5022 reacties, bron: Microsoft

Mac Office 2004 product box (klein) Apple en Microsoft zijn overeengekomen dat Microsoft nog minstens vijf jaar nieuwe versies van Office voor de Macintosh zal ontwikkelen. Het betreft dan versies voor zowel de PowerPC- als voor de nieuwe Intel-Macs. Daarnaast kondigde Microsoft nieuwe versies aan van andere Mac-producten, waaronder Messenger. Messenger 5.1 maakt het veiliger om bestanden naar externe contactpersonen te sturen. Daarnaast kan de nieuwe versie beter omgaan met meerdere logins in Microsoft Office Live Communications Server. Ten slotte kunnen beheerders beter aanpassen hoe de chatgeschiedenis moet worden bewaard. Naast Messenger 5.1 zal in maart ook een nieuwe versie van Entourage 2004 voor de Mac moeten verschijnen. De relatie tussen Microsoft en Apple was afgelopen jaar niet altijd even goed. In december kondigde Microsoft nog aan te stoppen met de ondersteuning van Internet Explorer voor de Mac. Volgens Roz Ho van Microsoft is men in Redmond echter vastbesloten om de Macintosh te blijven ondersteunen. De Apple-variant van Office beleefde in 2005 zelfs zijn beste jaar.

Reacties (22)


'Mobieltjes leveren steeds minder op'

Door René Wichers, 13 januari 2006 10:4427 reacties, bron: DigiTimes

In 2005 boekten de fabrikanten van mobiele telefoons een recordomzet, maar dit jaar zal de verkoop aanzienlijk minder opleveren, blijkt uit een onderzoek van iSuppli. Het maken van mobieltjes was vorig jaar nog goed voor een wereldwijde omzet van 115,1 miljard dollar, maar na een aantal jaren met spectaculaire groeicijfers zou de mobieltjesmarkt in 2006 met 4,7% krimpen tot 109,7 miljard dollar. De laatste drie jaar vertoonde de groei al een neergaande lijn, met groeicijfers van respectievelijk 30 procent, 25 procent en 4,9 procent.

Mobieltje met grafiek Oorzaken voor de tegenvallende opbrengst worden gezocht in verzadiging van de markt en lagere verkoopprijzen. De gemiddelde prijs waarvoor een telefoontje over de toonbank gaat bedroeg in 2004 nog 155 dollar, wat volgens de onderzoekers dit jaar zal dalen tot 129 dollar. ISuppli-woordvoerder Scott Smyser vertelt: 'Eenvoudige, supergoedkope mobieltjes worden in grote hoeveelheden in nieuwe marktgebieden gedumpt. Tegelijkertijd willen de high-end service providers dat er goedkopere 3G-mobieltjes komen om het marktaandeel van hun nieuwe diensten te kunnen vergroten.' Ook in de komende jaren zal de gemiddelde prijs van mobieltjes blijven dalen. Het onderzoeksbureau verwacht echter wel dat steeds geavanceerdere telefoons steeds meer zullen opleveren, waarmee de concurrentie in het goedkope marktsegment kan worden gecompenseerd. Na dit jaar zou de afname van de omzet dan ook min of meer tot staan gebracht worden.

Reacties (27)