Tip de redactie

Mogelijk bewijs voor band tussen Microsoft en SCO

Door Harm Hilvers, 5 maart 2004 21:5968 reacties, bron: Open Source Initiative

Eric Raymond, verdediger van open-sourcesoftware en betrokken bij het Open Source Initiative (OSI), heeft deel X van de Halloween Documents gepubliceerd. In dat document analyseert hij een e-mail die op 12 oktober aan Chris Sontag, vice-president van SCO en verantwoordelijk voor SCOsource, is gestuurd en waarin opmerkelijke informatie is terug te vinden over de investeringen bij SCO in oktober vorig jaar. De e-mail is verzonden door Mike Anderer, CEO van investeringsfirma S2 Partners. Anderer heeft voor SCO gewerkt en in de e-mail wordt over de betaling van Anderer door SCO gediscussieerd. Interessant is echter dat er een boekje open wordt gedaan over SCO's ontvangen investeringen.

SCO logo horizontaalMicrosoft will have brought in $86 million for us including BayStar en we should be able to get from $16-20 zijn enkele citaten uit de e-mail. Hieruit blijkt, volgens Raymond, dat Microsoft een investering heeft gedaan van 86 miljoen dollar via BayStar en dat er op termijn nog eens bijna 20 miljoen dollar bij Microsoft te halen is. Dit wordt bevestigd door de zin they would clearly rather use Baystar "like" entities to help us get signifigantly more money if we want to grow further or do acquisitions een stukje verder in de e-mail. Ook in het vervolg van de e-mail worden nog enkele opties gegeven waar investeringen te halen zijn.

SCO heeft afgelopen woensdag de kwartaalcijfers bekendgemaakt en er is toen ook gemeld dat het bedrijf 68,5 miljoen dollar in kas had. Zonder de investering van 86 miljoen van Microsoft had het bedrijf dus een tekort gehad van 15 miljoen, aldus Raymond in de opmerkingen die hij in en bij de e-mail heeft geschreven. De gewraakte e-mail is op 3 maart naar buiten gebracht en op 4 maart heeft SCO de wereld laten weten dat de e-mail authentiek is. Het bedrijf maakt hier echter wel een aantal kanttekeningen bij die er op neerkomen dat Raymond verschillende misinterpretaties doet op basis van informatie die door Mike Anderer, de auteur van de e-mail, al van onjuiste conclusies was voorzien.

BayStar Capital logoIn de verklaring die Blake Stowell, woordvoerder van SCO, aan de pers voorlas, legt hij dit ook uit en maakt hij verder duidelijk dat Microsoft niet achter de investeringen via BayStar zit, niet als financier en niet als bedenker van het idee. Stowell wilde echter niet ingaan op vragen over dit onderwerp en hield zich strikt aan de tekst van de verklaring. SCO's verklaring verduidelijkt echter niet alles uit de e-mail. Zo blijft onduidelijk of Microsoft misschien via een aantal kleinere investeringsmaatschappijen toch SCO heeft gesteund, zoals de e-mail wel suggereert.

Reacties (68)

Lees meer

OSDL neemt positie in zaak SCO
OSDL neemt positie in zaak SCO Nieuws van 11 februari 2004
Interview met Torvalds over SCO
Interview met Torvalds over SCO Nieuws van 28 januari 2004

Virussen en wormen vormen financiële aanslag voor ISP's

Door Tamara van Hal, 5 maart 2004 20:5272 reacties, submitter: WimB, bron: ZDNet

De normale computergebruiker heeft al veel last van wormen en virussen op zijn netwerk, maar de internetproviders hebben er zo mogelijk nog veel meer problemen mee, zo lezen we op ZDNet. Een rapport van Sandvine beweert dat wormen dit jaar ruim driehonderd miljoen euro gaan kosten voor de providers, waarvan tweehonderd miljoen op de kostenpost van Amerikaanse ISP's zal komen. Het geld van de providers gaat vooral naar een hoger bandbreedtegebruik en overbelaste helpdesken, maar ook teams voor het opruimen van de schade en het verlies van vertrouwen van de klant zorgen voor verliezen.

Zak geld 2.0Twee tot twaalf procent van het internetverkeer zou tegenwoordig het gevolg zijn van wormen en virussen; zelfs goedbeveiligde netten zouden lijden onder vijf procent kwaadwillend dataverkeer. De internetaanbieders hebben dus niet alleen last van de op dit moment wereldwijd heersende virusepidemieën, maar zijn iedere dag bezig met het opruimen van de troep van gisteren. Ook de DDoS-aanvallen gegenereerd door geïnfecteerde computers zorgen voor extra werk en dataverkeer.

Reacties (72)


DVD X Copy verliest ook tweede slag in rechtszaak

Door Remy Bergsma, 5 maart 2004 18:4527 reacties, bron: Reuters.com

Nadat een aantal weken geleden DVD X Copy al illegaal werd bevonden door een Amerikaanse rechter, is nu ook de tweede slag in de kwestie verloren door 321 Studios, zo is op Reuters te lezen. Rechter Richard Owen in het zuidelijk deel van New York oordeelde dat de dvd-kopieersoftware toch illegaal was, ondanks 321 Studios' argumenten dat de extra functionaliteit niet onwettig was. De beslissing in deze rechtszaak is wederom een duw in de rug voor de grote filmstudio's van Hollywood die de strijd zijn aangegaan met dvd-kopieersoftware waar DVD X Copy onder valt

dvd x copy321 Studios reageerde op de beslissing van de rechter met het bericht dat het in beroep gaat tegen de uitspraak, omdat een nieuwe versie van DVD X Copy geen copyright-wetten zou overtreden. Het bedrijf heeft ook een vijf dagen durende campagne opgezet genaamd "Five Days of Protest" om mensen aan te moedigen tegen de beslissing van de rechter te gaan protesteren:


"Prohibition of manufacture or trafficking of any technology primarily designed to circumvent a technological measure that either controls access to, or protects a right of a copyright owner ... obviously is not evaded by the existence of arguably limited alternative uses," Judge Owen wrote in his opinion.

Reacties (27)


Emule.nl omzeilt Brein door naar buitenland te gaan

Door Matthijs Abma, 5 maart 2004 17:5457 reacties, submitter: Verwijderd, bron: Nu.nl

Merknaam eMule gekaapt (freemule)Op Nu.nl kunnen we lezen dat Emule.nl zijn activiteiten verplaatst heeft naar Australië. Eerder ging de website offline onder de druk van A-Film en Stichting Brein. Op de website werden links naar films, software en muziek op het Emule-netwerk aangeboden. Het probleem was dat veel van deze links verwezen naar materiaal dat auteursrechtelijk beschermd is. A-Film dreigde met hoge boetes als de links naar films die het bedrijf in Nederland verspreid niet verwijderd zouden worden. De website is nu dus verhuisd naar Australië en kan gevonden worden op www.emulenl.com. Naast de verhuizing en de wijziging van de url is er niets aan de pagina veranderd zo laat oprichter M. van Es weten.

Reacties (57)

Lees meer

Sites Brein down na DDoS-aanval
Sites Brein down na DDoS-aanval Nieuws van 13 februari 2004

MSI gaat mogelijk toch kaarten met ATi-GPUs uitbrengen

Door Martin Sturm, 5 maart 2004 17:1221 reacties, submitter: Deadsy, bron: DigiTimes

MSI zal tijdens de komende CeBIT 2004-beurs videokaarten tonen die gebruik maken van de chipsets van ATi, zo bericht DigiTimes. Hiermee lijkt MSI toch overstag te zijn gegaan en haar beleid om alleen nVidia GPU's te gebruiken op videokaarten overboord te hebben gegooid. Al eerder melde Tweakers.net dat MSI in januari van dit jaar met ATi-gebaseerde videokaarten zou komen. Dit werd echter later weer tegengesproken.

MSI logoMSI is één van de grootste afnemers van nVidia, en zal dit waarschijnlijk ook gewoon blijven aangezien de nVidia-kaarten gewoon in het assortiment blijven. De introductie van ATi-chips op videokaarten van MSI zal echter wel een extra omzetverhoging veroorzaken voor MSI, aldus DigiTimes. Tevens voorspelt de Chinese krant Commercial Times, waarop DigiTimes haar berichtgeving basseerd, dat de stap van MSI een nieuwe competitie golf tussen nVidia en ATi teweeg zal brengen. Hoewel MSI officieel de geruchten nog ontkent lijkt DigiTimes erg zeker over het nieuws. Ook een datum waarop de videokaarten beschikbaar zullen zijn weet de site al te melden, namelijk in het tweede kwartaal van dit jaar.

MSI is niet de eerste Taiwanese computerhardware fabrikant die afstand doet van nVidia als exclusieve leverancier van GPU's. Eerder ondernamen Gigabyte en Asus al dezelfde stap.

ATi Radeon 9600 XT

Reacties (21)


nVidia NV4X krijgt uitgebreide features voor digitale video

Door Matthijs Abma, 5 maart 2004 16:0721 reacties, submitter: T.T., bron: The Inquirer

De heren van The Inquirer hebben weer wat geruchten opgevangen over de nieuwe generatie videochips van nVidia. De NV4X-chips zijn niet alleen in staat om razendsnel 3d-beelden op je monitor te toveren, het schijnt dat er ook een aantal interessante opties aanwezig zijn voor mensen die hun pc gebruiken voor het bekijken en bewerken van video. Om bewegende beelden van mindere kwaliteit te verbeteren beschikt de NV4X over de-interlacing technieken die rekening houden met beweging in het beeld, technieken om de verhoudingen van het beeld aan te passen en te filteren en een optie om de vierkantjes die ontstaan door videocompressie uit het beeld te filteren.

nVidia logo (nieuwe stijl, kleiner)De NV4X ondersteunt ook verschillende HDTV-formaten en beschikt over ondersteuning voor de High-Definition Multimedia Interface (HDMI) en High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP). HDMI is de opvolger van DVI en bevat niet alleen aansluitmogelijkheden voor digitaal beeld maar ook voor maximaal acht geluidsstromen en is daardoor ook uitermate geschikt voor standalone apparaten. Daar komt nog bij dat de stekker van deze interface een stuk kleiner is dan die van een DVI-aansluiting. Om ervoor te zorgen dat materiaal dat is beschermd door een copyright niet eenvoudig onderschept kan worden via de digitale HDMI-aansluiting, wordt dit materiaal beschermd met behulp van het door Intel ontwikkelde HDCP.

De NV4X heeft hardwarematige ondersteuning voor het decoderen van beelden die zijn gecomprimeerd met MPEG1, 2, 4 of WMV9. Een andere interessante optie is de hardwarematige ondersteuning voor het encoderen van MPEG1, 2 of 4. Dit is een operatie die nu nog softwarematig wordt uitgevoerd door de CPU en dat is een erg tijdrovend karwei. Een videokaart met gespecialiseerde hardware aan boord is dan een welkome aanvulling. De heren van The Inquirer hebben echter nog geen details over al deze extra mogelijkheden en het is dus nog lang niet zeker of ze ook allemaal aanwezig zullen zijn in de uiteindelijke versie van de NV4X.

Reacties (21)


Europa tegen politieke bemoeienis VN met internet

Door Tamara van Hal, 5 maart 2004 15:2530 reacties, submitter: TheLevel, bron: The Register

Gisteren hebben een aantal Europese politici zich negatief uitgelaten over een internationale regulering van het internet, zo lezen we op The Register. De Italiaanse minister Lucio Stanca heeft gezegd dat het internet de afgelopen tien jaar juist zo sterk is gegroeid doordat niemand van overheidswege zich ermee bemoeide. Om deze groei en het succes van het web te blijven behouden, moeten de Verenigde Naties zich ook nu niet toeleggen op internationale regulering van dit fenomeen zo is zijn mening. Volgens Stanca moeten overheden alleen ingrijpen als er bepaalde zaken aangaande de publieke veiligheid in het gedrang zijn, maar verder moet men de vrijheden van het net niet beperken.

Justitie, Europa, RechtEen aantal regeringen van ontwikkelingslanden heeft zich recentelijk beklaagd over het zakelijke gezicht van het internet en beweerde dat door het internet een soort virtuele scheidingslijn ontstond tussen de rijkere aangesloten en de armere niet-aangesloten landen. Ook het feit dat de armere landen niet mogen deelnemen aan de ICANN is hen een doorn in het oog. Zowel de ICANN als de VN zijn het ermee eens dat sommige onwelwillende aspecten van het wereldwijde web gereguleerd moeten worden, zoals kinderpornografie, spam en hackers. Beide organisaties hebben echter geen duidelijk idee over hoe dit zou moeten gebeuren.

De Syrische regeringsvertegenwoordiger Nabil Kisrawi gaf ook aan een internationale regulering niet te zien zitten: "Wij zijn niet blij met het idee dat de ICANN beslissingen voor Syrië maakt, of dat de Verenigde Staten de ICANN vertellen wat er moet gebeuren." Volgens hem vragen de ontwikkelingslanden niet om wetgeving rondom het web, maar om een gelijkwaardige verdeling van de virtuele middelen. Kisrawi en zijn Saudi-Arabische collega wezen op de wetgeving rondom de GSM's als een voorbeeld hoe internationale regulering goed kan uitpakken.

Reacties (30)


Werknemers krijgen mogelijk naheffing voor PC privé

Door Jeroen P Hira, 5 maart 2004 13:5797 reacties, submitter: T.T., bron: Ministerie van Financiën

In antwoord op een aantal Kamervragen van Dezentjé Hamming over de fiscale regeling PC privé, heeft staatssecretaris van Financiën mr. drs. J.G. Wijn niet uitgesloten dat een aantal van de deelnemers mogelijk een belastingheffing zullen moeten betalen. Deze naheffing kan eventueel oplopen tot 854 euro en kan toegepast worden op werknemers die een lening voor 36 maanden hebben afgesloten met de werkgever, omtrent de PC privé. Op de vraag hoeveel werknemers hierdoor gedupeerd kunnen worden, werd als antwoord gegeven dat ongeveer 40 duizend mensen belast kunnen worden, indien de gemaakte afspraken tussen werkgever en werknemer niet worden aangepast.

Kinderen achter de computer Verder is de staatssecretaris niet van plan om de gevolgen van de wetswijziging omtrent PC privé te repareren. Dit acht mr. drs. J.G. Wijn een zaak van zowel werkgever als werknemer, omdat per 1 januari 2004 de wijziging is in gegaan en ook na 1 januari 2004 pas zal worden toegepast. Verder heeft het Ministerie van Financiën ook niet de middelen en de mogelijkheden om dit jaar iets aan deze mogelijke naheffing te doen. Volgens WebWereld is er ook nog een andere mogelijkheid, namelijk het uitsmeren van de PC privé over meer dan drie jaar.

Reacties (97)


HP en Philips ontwikkelen DRM voor DVD's

Door Ralph Smeets, 5 maart 2004 13:1841 reacties, bron: HP

HP en Philips hebben de afgelopen tijd hun handen in elkaar geslagen om een Digital Rights Management-standaard voor DVD's te ontwikkelen. Ondertussen is deze af en was het tijd om de DRM aan de buitenwereld te presenteren. De standaard is in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat digitale tv-uitzendingen zonder problemen kunnen worden opgenomen op een DVD+R of DVD+RW, zonder dat het mogelijk is om van de opname een nieuwe kopie te maken.

HP LogoDigitale televisiezenders kunnen in de toekomst een zogenaamde Broadcast Flag meezenden die aangeeft of een programma mag worden gekopieerd of niet. Om de Broadcast Flag op te slaan, zijn er wel speciale DVD+R's en DVD+RW's nodig. Deze nieuwe (her)schrijfbare DVD's zullen echter ook in alle huidige lezers en schrijvers gebruikt kunnen worden. Daarnaast zou de productiemethode van de nieuwe schijfjes ongeveer gelijk zijn aan die van de huidige schijfjes, waardoor de schijfjes niet duurder zal uitvallen:

Philips logo"By implementing this system we once again underline the inherent flexibility of DVD+R/+RW as the only DVD recording format that fully meets the needs of both industry and consumers," said Cesar Vohringer, chief technology officer, Philips Consumer Electronics. "With this technology we help protect the rights of the content owners and help provide the consumer with a safe choice that should help ensure the DVD recording experience both today and in the years to come."

Reacties (41)

Lees meer

Nieuwe dvd-spelers van Philips
Nieuwe dvd-spelers van Philips Nieuws van 5 april 2004
Sony  gaat Memory Stick beveiligen
Sony gaat Memory Stick beveiligen Nieuws van 20 februari 2004
Linux voor de Mac
Linux voor de Mac Nieuws van 26 november 1998

Steeds meer bedrijven kopen licentie bij SCO

Door Jeroen P Hira, 5 maart 2004 12:5257 reacties, submitter: FendtVario, bron: C|Net

Nadat eerder al EV1servers.net is gezwicht en het zekere voor het onzekere heeft genomen, heeft nu ook Computer Associates Linux-licenties van SCO gekocht. Dit zijn niet de enige bedrijven die met SCO in zee zijn gegaan, ook Leggett & Platt en Questar zijn overstag gegaan en dekken zich in tegen eventuele juridische acties van SCO. Voor SCO zijn deze licenties een drukmiddel tegen IBM, al willen de bedrijven niet zeggen of zij hiermee instemmen met de claim van SCO. Voor de bedrijven komt het aanschaffen van de licenties neer op het afkopen van een eventuele toekomstige rechtszaak en schadeclaim.

SCO Source

EV1Servers.net is het eerste Fortune 500-bedrijf dat een SCO-licentie heeft genomen en voorlopig is het daar ook bij gebleven. Zeker als we de balans van SCOsource gaan bekijken van het afgelopen kwartaal, deze had een inkomstenzijde van twintigduizend dollar en een uitgavenzijde van ruim drie miljoen dollar. SCO verwacht echter wel dat er meer geld zal binnenstromen en hoopt dat meer bedrijven een eventuele rechtszaak en schadeclaim willen gaan afkopen.

Reacties (57)


Macromedia experimenteert met Linux-ondersteuning

Door Matthijs Abma, 5 maart 2004 12:2252 reacties, bron: News.com

Tijdens FlashForward, een conferentie voor gebruikers van Macromedia's Flash-formaat, heeft Kevin Lynch, het hoofd van de softwareafdeling van Macromedia, bekend gemaakt dat binnenkort begonnen wordt met het optimaliseren van Flash MX voor Wine, zo meldt News.com. Wine is een emulatieprogramma dat het mogelijk maakt om programma's die voor Windows gemaakt zijn op een Linux-systeem te draaien. Als dit aanslaat bij de gebruikers van Flash MX, wordt er waarschijnlijk ook een echte Linux-versie van dit programma uitgebracht. De gratis Flash Player om Flash-bestanden mee af te spelen is al langer beschikbaar voor Linux en Macromedia denkt dat het nu tijd is om ook de ontwikkelsoftware klaar te maken voor Linux.

Macromedia Flash MX logoNaast de ondersteuning voor Linux kondigde Lynch ook nog enkele andere nieuwe ontwikkelingen en producten aan. Binnenkort zal Flex geïntroduceerd worden. Dit is een verzameling server- en ontwikkelsoftware waarmee het mogelijk wordt om Flash-applicaties maken door regels code in te voeren, zoals bij een normale programmeertaal. Er wordt ook al druk gewerkt aan de opvolger van Flex: Brady. Met Brady kunnen Flash-applicaties gemaakt worden met behulp van XML. Het werken met XML-code zal veel weg hebben van het werken met HTML in Dreamweaver. Een andere nieuwe ontwikkeling is Central. Dit is een stukje software om Flash-animaties af te spelen zonder een browser. Er wordt al samengewerkt met America Online om met behulp van Central Flash ook beschikbaar te maken in de instant messagers AIM en ICQ.

Reacties (52)


Corsair DDR2-533-geheugen duikt op in Japanse winkels

Door Remy Bergsma, 5 maart 2004 11:0118 reacties, bron: X-bit labs

X-bit labs komt met het nieuws dat DDR2-533 geheugenmodules van geheugenfabrikant Corsair in de Japanse winkels zijn opgedoken. Het geheugen wordt onder Corsair's eXtreme Memory Speed 2 (XMS2) familienaam op de markt gebracht, welke bekend staat om overclockbaarheid en stabiliteit. Op dit moment zijn er twee producten uit van die XMS2-serie: Twin2X1024-4300, een matched pair van twee 512MB 533MHz DDR2-modules, en XMS2 CM2X512-4300, die een enkele 533MHz DDR2-module is. Het geheugen loopt op slechts 1,8v wat redelijk wat lager is dan de 2,6v voor de gewone DDR-modules, en hebben timings van CL4-4-4-12.

Volgens het X-bit labs artikel kost die laatste module van 512MB ongeveer 270 dollar, wat zo'n 110 dollar duurder is dan een vergelijkbare DDR-module van 512MB met dezelfde 533MHz rating. Deze prijs is lager dan eerder gemeld, waardoor de DDR2-modules sneller opgepikt zullen worden door mensen die de nieuwe technologie willen gebruiken. Het artikel meldt verder dat voorlopig alleen moederborden gebaseerd op Intel's i925X Alderwood-chipset het DDR2-geheugen zullen ondersteunen, aangezien moederborden met VIA's PT890-chipset alleen DDR-geheugen ondersteunen.

Corsair DDR2-geheugenreepjes op IDF

Reacties (18)


nVidia introduceert videokaart met GDDR3-geheugen

Door Remy Bergsma, 5 maart 2004 10:3943 reacties, submitter: T.T., bron: nvidia.com

Grafische chipmaker nVidia heeft een persbericht online gezet waarin gemeld wordt dat het bedrijf in samenwerking met Samsung videokaarten met GDDR3 gaat introduceren. De eerste videokaarten met het GDDR3-geheugen zullen gebaseerd zijn op de Geforce FX 5700 Ultra GPU met 128 MB aan geheugen. Het GDDR3 is gekozen omdat het hogere snelheden mogelijk maakt met minder stroomverbruik, en minder bijbehorende componenten nodig heeft. Ook het design van de videokaarten wordt met het gebruik van GDDR3 geheugen vereenvoudigd. De eerste FX 5700 Ultra-kaarten met het GDDR3-geheugen zullen volgens het persbericht midden maart op de markt komen. Fabrikanten die de op GDDR3 gebaseerde videokaarten gaan maken zijn onder andere Leadtek, MSI, Asus, Gainward, XFX, Gigabyte en Point of View.

nVidia GeForce FX 5700 Ultra
Een 'gewone' Geforce FX 5700 Ultra videokaart met GDDR-geheugen.

Reacties (43)


AOpen introduceert nVidia GeForce PCX-kaarten

Door Matthijs Abma, 5 maart 2004 00:5031 reacties, submitter: Frietsaus, bron: AOpen

AOpen heeft in een persbericht bekend gemaakt dat het bedrijf een serie nVidia-videokaarten met PCI Express-ondersteuning op de markt gaat brengen. De chips voor deze serie komen uit de PCX-serie, deze is tijdens het Intel Developer Forum door nVidia aangekondigd. De serie bestaat uit vier GPU's die van een PCI Express interface zijn voorzien: de GeForce PCX 5950, 5750, 5300 en 4300. De videochips zelf beschikken nog niet over de logica om te communiceren met de PCI Express-bus, er is dus een extra HSI (High Speed Interconnect) chip nodig om deze communicatie te verzorgen. De AOpen Aeolus PCX-serie bestaat uit de volgende kaarten:

  • Aeolus PCX 5950 series - based on the award-winning GeForce architectures. With new GeForce PCX 5950 GPU, this product delivers extreme graphics power and performance for power gamers.

  • Aeolus PCX 5750 series - designed for high-performance gaming with nVIDIA’s full suite of cinematic effects and an unmatched feature set.

  • Aeolus PCX 5300 series - delivers state-of-the-art, best-in-class features and the reliability. Users have come to expect from nVIDIA at an affordable price segment.

  • Aeolus PCX 4300 series - provides entry-level pricing coupled with strong performance, unbeatable visual quality, and DVD playback.

GeForce PCX serie

Reacties (31)