Tip de redactie

AMD Hammer processors wel overklokbaar

Door Femme Taken, 10 juli 2002 21:5149 reacties, bron: AMDZone

AMDZone heeft bij een meeting met AMD op de TechXNY beurs in New York bevestigd gekregen dat de Hammer processors overklokbaar zullen zijn. Omdat de Hammer CPU's niet over een traditionele frontside bus beschikken, zoals bij de huidige desktop processors van Intel en AMD het geval is, heeft AMD in principe veel mogelijkheden om overclocking tegen te gaan. Het overklokken van de processor middels de FSB, waarvan de klokfrequentie door het moederbord bepaald wordt, is immers niet mogelijk. Het ziet er nu naar uit dat AMD tegemoet zal komen aan de wensen van de grote schare overklokkers die onze wereldbol rijk is.

Verder lezen we in het TechXNY verslag dat alle 32-bit processors van AMD tegen het einde van 2004 van het toneel verdwenen zullen zijn, en dat de nieuwe Barton core compatible zal blijven met de Socket A standaard. Volgens AMDZone betekent dit hoogstwaarschijnlijk dat er geen Athlon processors met een snellere FSB zullen verschijnen. Dit komt overeen met hetgeen AMD ons op de CeBIT in maart vertelde:

Only a couple significant things were mentioned. AMD will phase out all 32 bit processors by the end of 2004. So everybody will have 64 bit computing available to them. The Hammer processors will be overclockable, exactly how or what tricks will be used is unknown but they believe it will be possible. AMD is very committed to their socket designs and Barton will be Socket A compliant. Since there will be no new chipsets for Barton, I speculate that it will sadly have the now slow 266 MHz FSB. The larger cache should help on alleviate some of the bandwidth problems, but on some applications it will not help at all. This makes logical sense because it will allow the Barton to be run on older motherboards with a simple BIOS upgrade.
Hammer platform preview: ClawHammer pins onderzijde

Reacties (49)


VIA P4X400 moederbord review

Door Wouter Tinus, 10 juli 2002 21:0614 reacties, bron: Legion Hardware

Op Legion Hardware is vandaag de eerste review verschenen van een moederbord gebaseerd op VIA P4X400. Deze Pentium 4 chipset ondersteunt een 533MHz FSB, DDR400 geheugen, AGP8x, ATA133, USB 2.0 en double speed V-Link bus. Omdat DDR400 in theorie dezelfde bandbreedte heeft als PC800 RDRAM zou deze chipset wel eens heel erg interessant kunnen worden, door een aantal punten waarop P4X266 en P4X333 net niet tegen RDRAM chipsets konden opboksen te verbeteren.

De review is gebaseerd op de VIA P4PB 400, een huismerk Socket478 plank met een AGP8x slot, vijf PCI slots, drie DRR gleuven, AMR, zes-kanaals geluid, 100Mbit ethernet en FireWire. Een versie met Promise RAID aan boord is ook onderweg. Het testen werd bemoeilijkt door een gebrek aan volwaardig PC3200 geheugen. Corsair XMS3000 noch het door VIA meegeleverde Samsung reepje wilde op DDR400 draaien met de snelste instellingen. Daarom werd teruggevallen naar CAS 2,5, 2T command rate. De chipset werd getest tegen de SiS 645DX, zowel met DDR333 als met DDR400 geheugen. Een i854E met DDR266 deed voor spek en bonen mee.

Het blijkt dat de SiS chipset meer rauwe bandbreedte kan leveren, maar dat VIA het in de praktijk toch een stuk beter doet. In benchmarks als 3DMark 2000, 2001SE en PCMark 2002 is P4X400 met DDR333 zelfs sneller dan SiS 645DX met DDR400 geheugen. Dit beeld wordt ook bevestigd door DroneZmarK, GLmark en Quake III. Het is jammer dat er geen benchmarks gedaan zijn tegenover een RDRAM plank, maar toch is de conclusie vrij duidelijk. De P4X400 is net als P4X333 een zeer geschikte Pentium 4 chipset, met alle features en prestaties die je op dit moment kunt verwachten:

I still feel the same way and still view the P4X333/400 as great chipsets. The ability to officially support DDR400 just means the lifetime of the motherboard supporting the chipset will be extended. Sadly there is no memory on the market that will run DDR400 with all settings maxed out. For now the P4X400 and P4X333 chipsets are better equipped with DDR333 memory, such as the XMS3000 running the strongest settings.

VIA P4X400 chipset

De aankondiging van het moederbord is hier te vinden. Bedankt voor de tip Verwijderd.

Reacties (14)


Specificaties LSI MegaRAID SCSI 320 controllers

Door Femme Taken, 10 juli 2002 20:5116 reacties, bron: LSI Logic

Na de eerdere aankondiging van de MegaRAID SCSI 320-lijn begin juni, heeft LSI Logic nu ook de specificaties van deze kaarten online geplaatst. De serie bestaat uit zes controllers, beginnend bij een zero-channel RAID (ZCR) PCI64 oplossing en eindigend bij een PCI-X adapter met vier Ultra320 SCSI kanalen. De uitvoeringen met een PCI-X interface maken gebruik van de nieuwe 400MHz Xscale 80321 processor van Intel. De overige modellen worden bijgestaan door een Intel 80302.

Het topmodel van de reeks, de MegaRAID SCSI 320-4X, behoort tot de absolute high-end wat betreft RAID controllers voor direct attached storage. Dit model is voorzien van twee dual channel LSI 53C1030 controllers, een 133MHz PCI-X interface en maximaal 256MB 100MHz DDR SDRAM. De MegaRAID SCSI 320-4 kan evenals de modellen met twee Ultra 320 channels uitgevoerd worden met een optionele batterij-backup module voor het cache geheugen. Deze module maakt het mogelijk om het cache geheugen over te zetten naar een andere controller, voor het onfortuinlijke geval dat de controller defect raakt. Alle MegaRAID controllers kunnen uitgebreid worden met een batterij-backup kaart, waarmee voorkomen kan worden dat gegevens in de write-back cache verloren gaan bij stroomuitval.

* MegaRAID SCSI 320-0

First-to-Market Ultra320 RAID. This entry-level zero-channel RAID (ZCR) solution requires motherboard interrupt steering logic and routing circuitry to control SCSI device embedded on the motherboard.

    LSI Logic MegaRAID 320-0 (klein, LQ)
  • Full MegaRAID feature set
  • Intel® 80302 processor
  • Low profile form factor (MD2)
  • IA-64 Ready
  • 64-bit, 66 MHz PCI 2.2 compliant
  • Integrated ECC SDRAM cache memory
  • Optional battery backup daughter card
* MegaRAID SCSI 320-1

First-to-Market Ultra320 RAID. This full-featured single-channel solution offers powerful single channel Ultra320 performance based on LSI Logic's 53C1020 for high performance workstation and entry-level server environments.

    LSI Logic MegaRAID 320-1 (klein)
  • Full MegaRAID feature set
  • Intel® 80302 processor
  • One LSI 53C1020 single-channel Ultra320 SCSI controller
  • Low profile form factor (MD2)
  • IA-64 Ready
  • 64-bit, 66 MHz PCI 2.2 compliant
  • Integrated ECC SDRAM cache memory
  • Optional battery backup daughter card
* MegaRAID SCSI 320-2

First-to-Market Ultra320 RAID. This dual channel solution features extensive fault tolerance capabilities including optional battery-backed cache memory.

    LSI Logic MegaRAID 320-2 (klein, LQ)
  • Full MegaRAID feature set
  • Intel® 80303 processor
  • One LSI53C1030 dual-channel Ultra320 SCSI controller
  • Half size PCI form factor
  • IA-64 Ready
  • 64-bit, 66 MHz PCI 2.2 compliant
  • Supports up to 256 MB 100 MHz ECC SDRAM
  • Optional battery backup
  • Optional transportable battery backed cache support
* MegaRAID SCSI 320-0X
    LSI Logic MegaRAID 320-0X (klein, LQ)
  • Zero-channel Ultra320 PCI-X SCSI RAID storage adapter
  • Full MegaRAID feature set
  • 400 MHz Intel® Xscale™ 80321 processor
  • Half size, low profile form factor
  • 64-bit, 66/133 MHz PCI 2.2/PCI-X 1.0 compliant
  • Integrated 100 MHz DDR ECC SDRAM cache memory
  • Optional battery backup daughter card
* MegaRAID SCSI 320-4X
    LSI Logic MegaRAID 320-4X (klein)
  • Four-channel Ultra320 PCI-X SCSI RAID storage adapter
  • 400 MHz Intel® Xscale™ 80321 processor
  • Two LSI 53C1030 dual-channel Ultra320 SCSI controllers
  • PCI-X full size form Factor
  • 64-bit, 66/133 MHz PCI 2.2/PCI-X 1.0 compliant
  • Up to 256 MB 100 MHz DDR ECC SDRAM
  • Optional battery backup
  • Optional transportable battery backed cache support
* MegaRAID SCSI 320-2X
  • Dual-channel Ultra320 PCI-X SCSI RAID storage adapter
  • One LSI 53C1030 dual-channel Ultra320 SCSI controller LSI Logic logo
  • 400 MHz Intel® Xscale™ 80321 processor
  • Low profile form factor (MD2)
  • 64-bit, 66/133 MHz PCI 2.2/PCI-X 1.0 compliant
  • Up to 256 MB 100 MHz DDR ECC SDRAM
  • Optional battery backup
  • Optional transportable battery backed cache support

Reacties (16)


Memoires en beschouwingen over 3dfx

Door Robert-Jan Huijsman, 10 juli 2002 20:2162 reacties, bron: VN Roundup

Op 15 december 2000 werd 3dfx bijna in zijn geheel opgekocht door nVidia, waarmee er een vroegtijdig einde kwam aan de inmiddels bijna legendarische Voodoo-reeks videokaarten. Op VN Roundup is nu een artikel verschenen over de geschiedenis, met nadruk op de nadagen van 3dfx. In het artikel worden onder andere de opvolgers van de Voodoo-kaarten behandeld, met name de kaart die Rampage genoemd werd. Deze kaart zou een concurrent kunnen zijn voor een GeForce3, en had al zeer snel na de Voodoo 2 uit moeten komen. Dit artikel is erg geschikt om je kennis iets op te frissen of uit te breiden:

3dfx logo Ever since the demise of 3dfx on December 15, 2000, there has been great speculation on what 3dfx could have done if they were still in the market. What if they had another year? Would the infamous Rampage bailed them out of financial turmoil?

Verwijderd, bedankt voor de tip.

Reacties (62)


LSI Logic introduceert MegaRAID SATA controllers

Door Femme Taken, 10 juli 2002 20:1024 reacties, bron: LSI Logic

LSI Logic, marktleider op het gebied van host-based RAID adapters, heeft aangekondigd dat productiesamples van de nieuwe LSI MegaRAID SATA controllers vanaf heden beschikbaar zijn. LSI claimt als eerste fabrikant een Serial ATA RAID controller op de markt te kunnen aanbieden.

De MegaRAID SATA-lijn bestaat uit twee adapters, één intelligente controller met zes Serial ATA channels en een software RAID oplossing met twee kanalen. De high-end MegaRAID SATA 150-6 beschikt over een onboard Intel 80302 I/O co-processor en is voorzien van 64MB 100MHz SDRAM cache geheugen, hotswap support en een 64-bit, 66MHz PCI interface. De low-end MegaRAID SATA 150-2 heeft geen van de high-end features van de SATA 150-6. Op het low-profile kaartje is een Sil 3112A Serial ATA controller aanwezig, die de besturing van twee SATA kanalen verzorgt. De PCI interface heeft een breedte van 32-bit en ondersteunt kloksnelheden van maximaal 66MHz:

* MegaRAID SATA 150-6

First-to-Market SATA RAID Controller offers LSI Logic’s full MegaRAID feature set and supports six SATA 150 drive channels, integrated 100 MHz ECC SDRAM and onboard processor.

    LSI Logic MegaRAID SATA 150-6 (klein, LQ)
  • Intel® 80302 Processor
  • 64-bit, 66 MHz PCI 2.2
  • Half Size Form Factor
  • Six SATA 150 Channels
  • Battery Backup support
  • 64 MB Integrated 100 MHz ECC SDRAM
  • Hot Swap support native in SATA protocol handled through FW on the card
  • Backplane and 3rd party enclosure management support
* MegaRAID SATA 150-2

Featuring two SATA 150 channels and powered by LSI Logic MegaRAID IDEal Software RAID solution, the MegaRAID SATA 150-2 is ideal for low-cost desktop, workstation and entry-level server environments.

  • Low profile PCI Form Factor
  • One Sil 3112A SATA controller
  • 32-bit, 66 MHz PCI 2.2
  • Two SATA 150 Channels
  • Also available as Non-RAID Adapter solution

Reacties (24)

Lees meer

Serial-ATA II specificaties online
Serial-ATA II specificaties online Nieuws van 25 oktober 2002
HighPoint RocketRAID 404 review
HighPoint RocketRAID 404 review Nieuws van 8 september 2002
Promise introduceert FastTrak SX4000
Promise introduceert FastTrak SX4000 Nieuws van 20 augustus 2002

Nieuwe iMacs met groter LCD op Macworld Expo

Door Bram Kouwenberg, 10 juli 2002 17:3541 reacties, bron: Cnet News

Volgende week vindt alweer de volgende Macworld Expo plaats en Cnet News licht alvast een tipje van de sluier op van wat we daar kunnen verwachten. Allereerst zal Apple waarschijnlijk voor het eerst de nieuwe iMac met 17 inch flatpanel laten zien. Volgens een woordvoerder zijn er een hoop mensen die tegenwoordig liever een 17 inch scherm willen en daar ook voor willen betalen. De stap naar een grotere monitor heeft volgens hem niets te maken met een poging tot het opkrikken van de teruglopende verkoopcijfers. Ook Apple heeft last van de dip in PC-verkopen. Zelfs het zomerreces, normaalgesproken een gunstige tijd voor Apple waarin veel scholen hun systemen upgraden, lijkt daaraan niet veel te kunnen doen:

"The back-to-school market, which usually helps the September quarter, has not materialized to a great degree the past two years and may disappoint this year once again," Fortuna wrote. Such a circumstance could particularly hurt Apple, which depends on the back-to-school buying season for a summer sales boost. The Cupertino, Calif.-based company, which reports fiscal third-quarter earnings next week, issued an unexpected profit warning last month.

But even without an immediate boost in sales, Baker said, releasing a 17-inch iMac makes a lot of sense for Apple and its customers, based on the dramatic increase in demand for larger flat-panel monitors. Baker noted that sales of 17-inch flat-panel monitors have jumped 10 times since last summer, versus a 2.5 times increase for 15-inch models. Currently, sales of 15-inch monitors make up 63 percent of the flat panel market, compared with 17 percent for 17-inch displays.

Verder kunnen we op de Macworld Expo vooral nieuwe consumentenproducten en software verwachten. De nieuwe 10.2-versie van Mac OS, codenamed Jaguar, staat op stapel. Ook een versgebakken aflevering van iTunes, het multimediapakket van Apple, ligt in het verschiet. Verder denkt men veel uitleg te krijgen over een nieuwe feature van Jaguar, genaamd .Mac. Je raadt het al, dit is de tegenhanger van Microsoft.net, die een veelheid aan internetdiensten voor de gebruiker moet mogelijk maken.

iMac 15-inch en fictieve iMac 17-inch

Verwijderd stuurde ons de tip toe.

Reacties (41)


KPNQwest maakte veel meer verlies dan gemeld

Door Mark Timmer, 10 juli 2002 16:1025 reacties, bron: De Financiële Telegraaf

Bij De Financiële Telegraaf lezen we dat het verlies dat KPNQwest over 2001 veel groter is dan aanvankelijk werd gemeld. Het bedrijf kondigde een verlies van 266 miljoen dollar aan, maar in een uitgelekt jaarverslag dat nooit gepubliceerd is blijkt een bedrag van maar liefst 379,75 miljoen dollar te staan. Dat staat in fel contrast tot uitspraken van de voormalige bestuursvoorzitter McMaster, die vorige maand vertelde dat de voorlopige resultaten ook daadwerkelijk de definitieve cijfers waren. Nu er in het jaarverslag een verlies van bijna 43 procent extra vermeld wordt, daalt het vertrouwen nog meer. Een aantal banken is bezig met een onderzoek naar de boekhouding, die op zich ook al op een vreemde manier tot stand kwam. In het jaarverslag is een handtekening van accountant Arthur Andersen te vinden, terwijl deze stellig volhoudt nooit akkoord te zijn gegaan met de cijfers:

KPNQwest logoVolgens McMaster heeft Andersen echter wel degelijk goedkeuring verleend aan de resultaten, maar is deze goedkeuring later weer ingetrokken. Inmiddels doet een consortium van zeven banken, waaronder ABN Amro en Fortis, een onderzoek naar geknoei met de boekhouding bij KPNQwest. De banken gaan na of de informatie die het telecombedrijf afgelopen maart heeft verstrekt bij het verkrijgen van een lening van €525 miljoen, wel correct is geweest. Nauwelijks tien weken later is KPNQwest namelijk ten onder gegaan.

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (25)


Windows 2000 SP3 uitgesteld wegens bugs

Door Mark Timmer, 10 juli 2002 15:3058 reacties, bron: WinInformant

Bij WinInformant schrijft Microsoft-kenner Paul Thurrott dat het derde service pack voor Windows 2000 later zal verschijnen dan in eerste instantie de bedoeling was. Interne documenten van het bedrijf beschrijven een aantal grote bugs in Microsoft Installer (MSI) 2.0, programmatuur die meegeleverd zou worden met SP3. In principe zal het gevolg hiervan zijn dat simpelweg versie 1.1 bijgevoegd zal worden, maar er moet eerst nog worden afgewacht wat de beta-testers hiervan vinden. Al met al zal de deadline van 17 juli in ieder geval niet gehaald worden en kan er elk moment een nieuw tijdpad uitkomen:

Windows 2000 Service Pack"We are still facing MSI 2.0-related issues," an email sent to the Windows development team reads. "[But] before we move ahead with a retraction plan, we want to make sure that we are doing the right thing for our customers ... we do not want to make deployment impossible for some of our partners, and we do not want to break our customer's applications ... We are working hard to make the right decision."

Until the MSI problems are resolved, Microsoft will indefinitely delay the SP3 release. "This will have a bad hit to [the] Win2K SP3 schedule," the email reads. "[So] we will not be able to release an escrow build today [which would have been considered a release candidate--RC]. We will roll out a new schedule early [this] week." I don't have any information about where the new schedule places the final SP3 release, but build 3.149, which Microsoft released last week, isn't the final build. I'll provide more information about the Win2K SP3 release as it becomes available.

Wij danken Verwijderd voor de tip.

Reacties (58)


HardOCP bezoekt Gainward's productiefaciliteiten

Door Hielko van der Hoorn, 10 juli 2002 15:0117 reacties, bron: HardOCP

De mannen van HardOCP kregen recent de kans om op bezoek te gaan bij de productiefaaciliteiten van Gainward en aan de hand van dat bezoek hebben ze een interessant artikel in elkaar getikt. Het artikel begint bij een leeg stukje PCB en gaat chronologisch alle stappen langs die nodig zijn om een volledige videokaart in elkaar te toveren. We zien verschillende SMT machines, een oven, een soldeerbad en verschillende keren in het traject wordt de kaart gechecked op onvolkomenheden. Ook leuk is dat we in het artikel, naast de nodige plaatjes, ook verschillende filmpjes vinden van de machines in actie:

We've done these plant tours before, and they always seem to be a big hit with you guys, so this time out we shot a few more videos for your downloading pleasure that will give you a real look at the incredible machinery that builds these cards. ShackNews will be handling our downloads, so you'll need to register over there if you haven't already. I know the guys that run ShackNews and they aren't out to sell your information or anything like that. Registration is painless. Our video files are in DivX5 format, so you'll need to download that CODEC as well if you haven't already.
Grainward fabriek

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (17)


Micron verwacht sterke vraag naar pc's in H2 2002

Door Jeroen P Hira, 10 juli 2002 14:3121 reacties, bron: C|Net

De Amerikaanse chipfabrikant Micron verwacht in het tweede halfjaar van 2002 een grote groei in de vraag naar computers, volgens dit bericht van C|Net. Hierdoor zou Micron haar producten voor een hogere prijs kunnen verkopen. Micron's sales directeur Mike Sadler deelt de pessimistische verwachtingen van AMD en consorten niet. Volgens hem, zich baserend op objectieve gegevens, zijn de verwachtingen stukken beter. Op het gebied van voorraden is hij voorzichtiger omdat wereldwijd er al een grote voorraad is opgebouwd de laatste maanden en hij sinds de stijging van de DRAM-prijzen nog geen verbeterde verkoopcontracten heeft afgesloten.

Micron wil verder het komende fiscale jaar - dat eindigt in augustus 2003 - haar bit-production met dertig procent opschroeven, een lagere waarde dan de afgelopen 10 jaar. Indien de overname van Hynix toch doorgang zal vinden, zal dit getal uiteraard verder stijgen. Voorlopig zal de bit-production alleen stijgen door middel van vergroting van de wafer-grootte van 200 mm naar 300 mm. De lagere stijging van de bit-production wordt veroorzaakt door onder andere een stagnatie in de verkopen van PC's en mobiele telefoons.

Micron Micron's Chief Executive, Steve Appleton said he did not believe chips from 300 millimeter wafers will be competitive with chips stamped out of its 200 millimeter production lines until 2005.

[...] "The current price of a blank 300 millimeter wafer is around $450. The cost to finish a 200 millimeter wafer (with all circuits imprinted) is not much higher," Appleton said. Blank 300 millimeter wafers are expected to sell at around $300 by 2005.

Reacties (21)


IBM verliest 515 miljoen dollar op harddisk-business

Door Jeroen P Hira, 10 juli 2002 13:2344 reacties, bron: C|Net

De afgelopen vijf kwartalen heeft Big Blue totaal $515 miljoen verlies geleden op de harde schijf divisie, vandaar ook de verkoop van de afdeling aan Hitachi. In 2001 maakte IBM al $423 miljoen verlies op harde schijven, waarbij alleen al $232 miljoen in het laatste kwartaal, terwijl het eerste kwartaal van 2002 ook al niet veel goeds opleverde, een verlies van $92 miljoen. Volgende week woensdag 17 juli zal IBM gedetailleerde resultaten geven over het tweede kwartaal van 2002 en ook aangeven waarvoor het bedrijf ruim twee miljard dollar aan kostenbesparingsmaatregelen zal uittrekken.

IBM logo (vrijstaand) IBM has been under scrutiny recently for how much financial information it disclosed in recent quarters. The dissolution of the hard drive operations included sales to computer equipment makers and, in some cases, to IBM for use in its own server and storage products, the company said. Factoring out the hard drive business, IBM in 2001 had net income of $7.7 billion and revenue of $83 billion. For the first quarter of 2002, it reported net income of $1.2 billion and revenue of $18 billion.

Reacties (44)


AMD Thoroughbred unlocking middels pin connect

Door Wouter Tinus, 10 juli 2002 13:0787 reacties, bron: VR-Zone

Vorige week werd duidelijk dat de Thoroughbred versie van de Athlon XP een stuk makkelijker is om te unlocken dan de oudere Palomino. VR-Zone heeft nu weer een nieuwe manier gevonden om de processor van zijn multiplier-lock te beroven. Dit keer door twee pinnetjes aan de onderkant met elkaar te verbinden. VSS en NC kunnen met een dunne draad of geleidende pasta aan elkaar worden gezet, waarna je vrij bent om de multiplier aan te passen. De methode werd ontdekt door Yok uit Japan, en hij maakte het volgende plaatje voor degenen die hem na willen doen:

Thoroughbred unlock

Met dank aan Maniakje voor de tip.

Reacties (87)


EC propageert gebruik open-source software

Door Wouter Tinus, 10 juli 2002 12:5442 reacties, bron: WebWereld

De Europese Commissie heeft deze week een rapport openbaar gemaakt waarin alle overheden van de lidstaten geadviseerd wordt om over te stappen op open source software. Dit jaar alleen al wordt er in de begroting 6,6 miljard euro uitgetrokken voor e-Government initiatieven. Door open source software te gebruiken zou dat bedrag een stuk lager komen te liggen, aldus het artikel op WebWereld.

EU vlaggen Het rapport doelt niet alleen op operating systems. Als ieder land dat een stuk software ontwikkelt om de regering voor het publiek beter toegankelijk of makkelijker te maken de source hiervan vrijgeeft, kan de hele unie ervan profiteren en zelfs uitbreidingen doen, waar vervolgens weer iedereen baat bij heeft. Dit bespaart ontwikkelingskosten en heeft als bijkomend voordeel dat de systemen onderling compatible zijn, waardoor de samenwerking tussen de landen bevorderd wordt.

Reacties (42)


ING wil PayPal nog steeds naar Europa brengen

Door Jeroen P Hira, 10 juli 2002 12:4821 reacties, bron: Emerce

Op Emerce.nl vinden we het bericht dat de ING-Groep (ING) nog steeds plannen heeft om PayPal in Europa te introduceren. Volgens ING is de in november 2000 afgesloten alliantie met PayPal nog steeds van kracht, ondanks de overname van PayPal door eBay afgelopen maandag. Eventuele consequenties worden wel onderzocht door het bedrijf, maar ING is volgens een woordvoerder de voorkeurspartner van PayPal in Europa. Hierdoor hoeven de plannen die anderhalf jaar geleden zijn opgesteld, voorlopig niet door de papierversnipperaar. Analisten hebben positief gereageerd op de overname door eBay en verwachten ook dat met PayPal in de handen van eBay Europa stormenderwijs gaat veroveren, aldus Analiste Rebecca Ulph van Forrester Research:

PayPal "In het Verenigd Koninkrijk zijn we dol op creditcards, maar op het continent kan PayPal bij veel consumenten een drempel wegnemen om zonder creditkaart en zonder angst voor misbruik online aankopen te doen." Ulph denkt dat eBay "PayPal hard gaat pushen" door te beklemtonen dat er nu een absoluut veilige methode van betalen op internet bestaat.

Reacties (21)


Microsoft geeft uitleg over voorwaarden WMP

Door Kay Slagman, 10 juli 2002 11:4065 reacties, bron: Planet Multimedia

Windows Media Player Logo (kleiner)De alinea die Microsoft twee weken geleden heeft toegevoegd aan de algemene voorwaarden van de Windows Media Player patch heeft voor nogal wat opschudding gezorgd. Naar aanleiding hiervan heeft Microsoft de pers een reactie verzonden, die overigens niet op haar officiële perssite te vinden is. In deze reactie benadrukt Microsoft dat ze geen enkel recht heeft om ongevraagd en/of zonder toestemming nieuwe software op de PC van een gebruiker te installeren. De implicatie hiervan was volledig te wijten aan een onduidelijk opgestelde alinea in de algemene voorwaarden, aldus Microsoft.

In het persbericht legt Microsoft uit dat ze zichzelf wel een tweetal rechten verschaft om de effectiviteit van DRM te waarborgen:

    *DRM Program Revocation and Exclusion

    Op het moment dat een programma gebruik maakt van DRM, maar door een fout in het programma zelf alsnog in staat is om ongeauthoriseerde media af te spelen, wordt het programma automatisch toegevoegd aan de lijst met programma's die niet langer voldoen aan de beveiligingsvoorwaarden. Het betreffende programma zal dan niet meer gebruikt kunnen worden om beveiligde content af te spelen.

    *DRM Security Upgrade

    Zodra een programma of mediabestand een hogere versie van een DRM-component vereist dan op het systeem aanwezig is, zal de gebruiker gevraagd worden om deze te downloaden. Er moet dus uitdrukkelijk toestemming worden gegeven door de gebruiker om het programma te mogen updaten.

Wij danken Wimlem voor de tip.

Reacties (65)


Cornerstone c1035 21 inch monitor review

Door Bram Kouwenberg, 10 juli 2002 00:0621 reacties, bron: AnandTech

AnandTech trakteert ons op een review van de Cornerstone c1035, een beeldbuis die niet makkelijk in Europa te verkrijgen is. Na benadrukt te hebben dat een monitor als hoeksteen van het computersysteem beschouwd dient te worden, bespreekt hij de specificaties van dit 21 inch CRT-scherm. De licht bollende beeldbuis, afkomstig van Samsung, kan bestraald worden met resoluties tot 1600x1200 met een refresh rate van 75Hz. Niet al te indrukwekkend dus, maar met prijs van $499 dienen we in het achterhoofd te houden dat het hier om een middle-class beeldscherm gaat. Tijdens het testen met het programma DisplayMate blijkt dat de monitor last heeft van een licht irriterende glans. Ook trad er tijdens sommige tests een lichte vorm van ghosting op. Anand blijft echter positief en concludeert dat de monitor vooral voor mensen die veel met teksten werken, een aantrekkelijke aanschaf kan zijn:

Most practically, we see this particular monitor useful in the business world. Programmers, analysts and other types of profession that handle lots of text will benefit from the shadow mask display. Although we also used it for gaming, the picture was not as sharp and clear compared to some of the AG monitors we have seen. Extreme gamers, graphic designers and other graphic intense professions may want to consider the pricier Cornerstone p1500 monitor instead.

Considering the sub-500 dollar price for the c1035, it does present itself as a very attractive monitor for the money. A 21" monitor might be one of the longer investments you make in the life of your computer. With the solid performance and features of the c1035, you will not be disappointed with this monitor.

Cornerstone c1035 21 inch monitor

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (21)


UT2003 GPU shootout part II: CPU scaling

Door Ralph Smeets, 10 juli 2002 00:0558 reacties, bron: AnandTech

Het leven van een tweaker is niet altijd even makkelijk. Constant in gevecht met de hardware in zijn computer om er het maximale uit te halen. Zoeken naar het onderdeel dat ervoor zorgt dat het niet sneller gaat zodat dit onderdeel vervangen kan worden door een sneller onderdeel. Helaas heeft de tweaker over het algemeen niet de beschikking over meerdere grafische kaarten, moederborden en CPU's om echt goed uit te testen wat sneller is. Maar gelukkig zijn er sites zoals AnandTech die de tweaker helpen. Deze keer met een uitgebreide shootout waarin de huidig verkrijgbare grafische kaarten worden getest met CPU snelheden van 800 tot 1733MHz. De keuze tussen nieuwe grafische kaart of snellere CPU wordt op deze manier wel erg makkelijk.

De testbench die door AnandTech wordt gebruikt bestaat uit een unlocked AMD Athlon XP 2100+. Het spel waarmee getest wordt is Unreal Tournament 2003 in een resolutie van 800x600. Elke kaart wordt op alle beschikbare snelheden tussen 800MHz en 1733MHz uitgetest in zowel hoge details en medium details. De resultaten kunnen uiteindelijk ingedeeld worden in drie categorieën:

*GeForce2, GeForce4 MX, Kyro II

PowerVR Kyro logoUit de shootout blijkt dat de bezitters van een GeForce2 MX400 of een Kyro II beter uit kunnen kijken naar een snellere grafische kaart. De GeForce2 MX400 zit al tegen zijn uiterste bij een CPU snelheid van 800MHz en hoewel de performance van de Kyro II omhoog gaat bij het gebruik van een snellere CPU, blijft de performance toch achter op rest van de geteste kaarten. Ook de GeForce2 Pro/Ultra en GeForce4 MX440/460 zitten bij een 800MHz processor snelheid al tegen hun maximum aan als hoge details aanstaan. Bij medium details schalen ze echter mooi mee en blijven ze aardig in de buurt van de op papier snellere kaarten zoals de ATi Radeon 8500 of GeForce4 Ti4200.

*GeForce3, ATi Radeon, Matrox Parhelia

Parhelia LogoDe nVidia GeForce3, GeForce3 Ti200/500 en ATi Radeon 8500 schalen bij hoge details mooi door tot een CPU snelheid van 1200MHz en dan houdt het op. Op medium details is de snelheid van een Radeon 8500 vrijwel gelijk aan een Radeon 7500 tot een CPU snelheid van ongeveer 1200MHz, waarna de 7500 het verliest van de 8500. De meest moderne grafische kaart die uitgetest is, de Matrox Parhelia heeft een snelheid en schaalbaarheid die vergelijkbaar is met die van de ATi Radeon 8500.

*GeForce4 Ti

GeForce4 Ti logo (kleiner) De GPU's die overblijven, de nVidia GeForce4 Ti4200, Ti4400 en Ti4600 blijken het best mee te schalen bij het verhogen van de CPU snelheid. Met de komst van nieuwere GPU's zoals de NV30 van nVidia en de RV300 van ATi zal de bottleneck bij de CPU liggen en niet bij de grafische kaart. In de toekomst zal er dan ook getest moeten worden met de snelste processor die er verkrijgbaar is om het uiterste uit deze nieuwe grafische processors te halen. Het vertrouwde Athlon XP platform waarmee AnandTech tot nu toe heeft getest zal daarom vervangen worden door een Pentium 4 platform.

Reacties (58)