Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Nederlands internetplatform om dingen te lenen gaat uitbreiden naar VS

Door Olaf van Miltenburg, 29 oktober 2014 22:27110 reacties

Het Nederlandse Peerby, een onlineplatform om producten te delen met buren, wil uitbreiden naar vijftig Amerikaanse steden. Het bedrijf heeft 1,7 miljoen euro binnengehaald om de uitbreiding te realiseren.

PeerbyMomenteel is Peerby beschikbaar in Nederland, België en enkele grote steden in het buitenland zoals Berlijn, Londen, New York en San Francisco. Daar moet binnenkort verandering in komen dankzij een financiële injectie van Franse, Amerikaanse en Canadese investeerders, schrijft de Volkskrant. Ook de Finse uitgever Sanoma zou bijdragen aan de investering van in totaal 1,7 miljoen euro.

Via Peerby kunnen buurtbewoners berichten sturen en ontvangen over het lenen van spullen. Momenteel zou de twee jaar oude dienst bijna honderdduizend accounts hebben en zijn er in twee jaar een miljoen geslaagde leningen gedaan. Veel geld verdient het platform nog niet maar verzekeringen moeten hier voor gaan zorgen: gebruikers zouden zo niet op hoeven draaien voor kosten die gepaard gaan met reparaties aan of vervanging van het geleende product. Begin volgend jaar zou het aanbieden van de verzekeringen via Peerby geld in het laatje moeten brengen.

Reacties (110)


Google Play Movies-app toont filminfo op tweede scherm met Chromecast

Door Olaf van Miltenburg, 29 oktober 2014 20:4124 reacties

Google geeft zijn Play Movies-app voor Android een update die ervoor zorgt dat smartphones en tablets extra informatie over de films tonen die een gebruiker van de Chromecast op zijn grote scherm kijkt. Onder andere kan de app muziek herkennen in films.

Google geeft de Play Movies-app een nieuw uiterlijk op basis van Material Design, dat ook gebruikt wordt voor Android 5.0 Lollipop. Onderdeel van de update is verder dat de app bij films die de gebruiker kijkt, informatie in de vorm van 'kaarten' op mobiele apparaten gaat tonen zoals gegevens over acteurs en actrices en nummers in de films die de app herkent.

De secondscreen-modus werkt niet alleen met de Chromecast, maar ook met de komende Nexus Player. Niet elke film ondersteunt de functionaliteit nog; de content met ondersteuning is volgens Google te herkennen aan een Info Cards-badge in de Google Play-store. Verder heeft Googles filmdienst bij de app een aanbevelingsoptie gekregen bij de Watch Now-tab en kunnen trailers direct in de app bekeken worden. De update rolt de komende weken uit.

Google Play MoviesGoogle Play Movies

Reacties (24)


HP presenteert nieuwe techniek voor 3d-printen

Door Olaf van Miltenburg, 29 oktober 2014 20:1038 reacties

HP heeft zijn HP Multi Jet Fusion-technologie onthuld, waarmee het bedrijf de markt voor 3d-printers wil betreden. Volgens het concern kunnen systemen met de technologie tien keer zo snel, en tien keer zo accuraat printen als huidige 3d-printers. De printers komen echter pas in 2016.

Volgens HP zijn er twee groepen 3d-printers momenteel: modellen die onderdelen met gladde oppervlakken en met veel detail produceren en modellen die sterke onderdelen maken. Multi Jet Fusion moet die twee eigenschappen combineren en bovendien voor hogere snelheden en lagere kosten zorgen. Veel details om deze claims te staven, gaf het concern echter niet en onduidelijk is waarmee HP de prestaties van zijn printer vergelijkt. HP richt zich in ieder geval op grote bedrijven met de uiteindelijke systemen, maar ook kleinere bedrijven en consumenten moeten er toegang toe krijgen om op bestelling objecten te kunnen verkrijgen.

HP heeft voor de ontwikkeling van Multi Jet Fusion gebruikgemaakt van zijn ervaringen met Thermal Inkjet-technologie voor printers. Het systeem van HP legt eerst een laag materiaal op het werkoppervlak. Vervolgens worden chemische middelen geprint met Thermal Inkjet-printkoppen. Volgens HP kunnen de nozzles zeer precies 30 miljoen druppels chemische middelen per inch aanbrengen.

HP Fusion Jet

Het gaat bovendien om verschillende middelen: HP beschrijft agents die het materiaal samensmelten en middelen die detail aanbrengen langs bijvoorbeeld de randen. Het systeem stelt de lagen vervolgens bloot aan een energiebron om zo laag voor laag het object op te bouwen. HP claimt echter ook de eigenschappen van elke voxel aan te kunnen passen met andere chemische middelen, die het concern transforming agents noemt en die extra detail moeten gaan opleveren.

HP Fusion Jet

HP werkt aanvankelijk met thermoplasten, maar verwacht op termijn ook keramiek en metalen te kunnen gebruiken en bovendien dezelfde hoeveelheid kleuren als bij traditionele printers in te kunnen zetten. Het eerste systeem dat commercieel ingezet wordt, is echter pas in 2016 te verwachten. Volgend jaar krijgen de eerste partners de beschikking over werkende testmodellen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (38)


PostNL plaatst afhaalkluisjes voor internetaankopen op treinstations

Door Olaf van Miltenburg, 29 oktober 2014 18:13274 reacties

PostNL is deze week begonnen met het plaatsen van afhaalkluisjes op grote Nederlandse treinstations, waarmee internetters hun aankopen de hele week en dag en nacht kunnen afhalen. Klanten van webwinkels krijgen een sms-bericht als het pakketje gereed ligt.

Eind november of begin december moeten alle zogenoemde Pakketautomaten functioneren op de negen grote NS-stations Amsterdam Centraal, Rotterdam Centraal, Den Haag Centraal, Utrecht Centraal, Schiphol Plaza, Breda, Eindhoven, Leiden en Almere Centrum. De uitrol volgt op een test op station Almere, die al in 2012 van start ging en die volgens PostNL met succes is afgerond: 89 procent zou uiterst tot heel tevreden zijn over de afhaalmogelijkheid en 95 procent zou het Pakketautomaat wel opnieuw willen gebruiken.

Gebruikers kunnen straks voor aflevering bij de afhaalkluisjes kiezen bij hun bestelling, mits de webwinkel dit ondersteunt. Biedt de internetwinkel deze optie niet, dan kan de gebruiker toch voor aflevering bij de stationskluisjes kiezen via mijnpakket.nl. Na aflevering krijgt de consument dan via sms een openingscode naar zijn mobiele nummer gestuurd waarmee het kluisje is te openen. PostNL stuurt na 24 uur een herinnering als het pakket nog niet is opgehaald en na drie dagen wordt een niet afgehaalde bestelling naar een Postkantoor of Pakketpunt in de buurt van de Pakketautomaat gestuurd. PostNL gaat verzenden via de Pakketautomaten op termijn ook mogelijk maken.

Het gebruik brengt geen extra kosten met zich mee en PostNL maakt vooralsnog alleen melding van Coolblue als webshop die de dienst ondersteunt. Meerdere partijen werken aan vergelijkbare diensten. DHL biedt ook kluisjes aan huis en ook Google en Amazon testen ophaalkluisjes.

PostNL Pakketautomaat

Reacties (274)


HP onthult all-in-one-pc met 3d-scanner, touchmat en projector

Door Olaf van Miltenburg, 29 oktober 2014 16:4846 reacties

HP heeft een opvallende all-in-one-computer met de naam Sprout aangekondigd. Het systeem bevat geïntegreerde dieptecamera's om 3d- en 2d-scans te maken, is verbonden met een grote touchmat en bevat een beamer voor projecties op die mat.

HP richt zich met de Sprout op de grafische professional, maar ook op games en andere creatieve toepassingen en het concern noemt het systeem dan ook een creativity station. De basis van het systeem is een all-in-one met een 23"-touchscreen met resolutie van 1920x1080 pixels. De Sprout draait Windows 8.1, de processor is een Core i7-4790S, er is 8GB ddr3-geheugen en de videokaart is een Nvidia GeForce GT 745A. Verder is er een hybride opslagschijf met capaciteit van 1TB en 8GB flashcache aanwezig. Aan de achterkant zit hdmi, een gigabit-ethernetpoort en twee usb-poorten, terwijl aan de zijkanten nog eens twee usb-poorten en de geheugenkaartlezer zit.

HP SproutHP SproutHP SproutHP SproutHP SproutHP Sprout

De Sprout wordt met een magnetisch vastgekoppelde mat met diagonaal van 20 inch geleverd. Deze touchmat is aanraakgevoelig en een beamer die verbonden is aan het scherm projecteert beelden op het oppervlak, zoals een toetsenbord. Daarnaast levert HP een los toetsenbord mee. Het deel waar de projector in verwerkt zit, bevat tevens camera's voor het 3d- en 2d-scannen van objecten en afbeeldingen.

HP noemt het projector-/camera-systeem HP Illuminator en het onderdeel bestaat uit een dlp-projector in combinatie met een camera van 14,6-megapixelresolutie en een dieptecamera die gebruikmaakt van Intels RealSense-technologie voor herkennen van objecten.

HP levert diverse apps mee die gebruik kunnen maken van de grote touchmat, zoals een piano-app die de toetsen op de mat weergeeft en de noten op het scherm, en games waarbij de touchbediening via het oppervlak met projectie verloopt. De fabrikant spoort derde partijen aan apps voor het systeem te ontwikkelen en onder andere Wacom, Huion en Tercom hebben dat al gedaan. HP brengt de Sprout 9 november in de VS uit voor een bedrag van 1900 dollar, omgerekend bijna 1500 euro. Over een introductie in de Benelux is nog niets bekend.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (46)


Slowaaks bedrijf onthult vliegende auto - update

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 16:07224 reacties

Een Slowaaks bedrijf heeft woensdag de eerste vliegende auto onthuld die op de markt moet komen. De vliegende auto kan op de weg maximaal 160 kilometer per uur en moet in de lucht ongeveer 200 kilometer per uur halen.

De Slowaakse AeroMobil 3.0 is nu nog een prototype, maar moet volgens het bedrijf echt op de markt gaan komen. Het prototype rijdt en vliegt met dezelfde Rotax 912-motor. Om op te stijgen moet de auto versnellen tot 130 kilometer per uur. Als auto is de AaroMobil 6x2,4m groot, als vliegtuig is dat 6x8,3m, vanwege de spanwijdte van de vleugels. Er passen twee mensen in. De auto zelf verbruikt acht liter per 100km en loopt dus 1 op 12,5. In de lucht bedraagt het verbruik 15 liter per uur, maar niet duidelijk is bij welke snelheid dit is. Wel duidelijk is dat de maximaal af te leggen afstand bij vertrek met een volle tank op de weg 875 kilometer bedraagt, terwijl dit vliegend 700 kilometer is.

Het bedrijf claimt dat het dichtbij goedkeuring is van de Slowaakse overheid om de weg op en de lucht in te mogen. Hoe het zit in andere landen, is onbekend. Het ligt voor de hand dat automobilisten een vliegbrevet moeten hebben om de lucht in te mogen, maar over hoe dat precies zit, heeft het bedrijf nog geen uitspraken gedaan. Tanken kunnen gebruikers bij gewone tankstations, omdat er reguliere benzine in gaat.

AeroMobil is geen nieuw idee: de ontwerper, Stefan Klein, speelt al bijna 25 jaar met het idee en heeft al diverse prototypes gebouwd. Wanneer de vliegende auto op de markt komt en wat hij moet kosten, is nog onbekend.

Update, 16.45: De alinea over het verbruik is aangepast.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (224)


Destiny-uitbreiding The Dark Below verschijnt op 9 december

Door Kay Korevaar, 29 oktober 2014 15:5368 reacties

Activision heeft de releasedatum van de eerste uitbreiding van Destiny vrijgegeven. The Dark Below is vanaf 9 december beschikbaar en gaat los 19,99 dollar kosten, omgerekend zo'n 15,68 euro. De extra content bevat onder meer een nieuwe verhaallijn, wapens en andere uitrusting.

De komst van de uitbreiding The Dark Below was geen geheim meer. In de afgelopen periode hebben spelers al verschillende bugs ontdekt die een indicatie gaven over de komst van de eerste uitbreiding. De releasedatum bleef echter onduidelijk en Activision heeft woensdag bekendgemaakt dat de dlc op 9 december verschijnt voor Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 en PlayStation 4. The Dark Below is inbegrepen bij de Destiny Expansion Pass of kan los worden gekocht.

Het was daarentegen nog wel onduidelijk welke content de uitbreiding precies zou bevatten. De uitgever heeft daar eveneens meer over prijsgegeven. De uitbreiding introduceert een nieuw personage in The Dark Below, genaamd Eris. Er wordt gewaarschuwd dat The Hive een krachtige god zou willen oproepen, om vervolgens de aarde te vernietigen. In drie nieuwe quests moeten de spelers de troepen van The Hive uitschakelen en zo de mensheid redden.

Als de spelers vorderingen maken, krijgen spelers de mogelijkheid om nieuwe wapenuitrustingen te verdienen. Het maximumlevel wordt verhoogd naar 32 en verder worden vijf zogenoemde bounty slots aan het spel toegevoegd. Ook introduceert The Dark Below drie nieuwe multiplayer-maps, een co-op Strike en een Raid geschikt voor zes spelers.

Destiny: The Dark Below

Reacties (68)


Reddit komt met eigen crowdfundingdienst

Door Olaf van Miltenburg, 29 oktober 2014 15:3527 reacties

Communitysite Reddit begint een eigen crowdfundingsite. Iedereen met een Reddit-account kan een eigen project beginnen via Redditmade. De site wil met name projecten steunen die verband houden met subreddits, zoals merchandise voor de site-onderdelen.

Reddit heeft de komst van Redditmade op zijn eigen site aangekondigd. "Redditmade is een nieuwe plek om de beste ontwerpen en producten door de community tot realiteit te maken", schrijft het team aan de moderators. Voorlopig gaat het om een open bèta voor de dienst en werken donaties alleen in combinatie met Amerikaanse bankrekeningen.

Net als bij concurrerende crowdfundingsites als Kickstarter toont een balkje welk percentage van het benodigde bedrag al is toegezegd en hoeveel dagen een project nog loopt. Momenteel staan er vooral projecten voor merchandise voor subreddits, zoals t-shirts, en dit is ook nadrukkelijk een van de doelen waar de dienst volgens het team achter Reddit voor is opgericht. Projecten met een aantoonbare band met een subreddit, komen in aanmerking voor een aanduiding 'officiële subredditcampagne', waarvoor automatisch op de site geadverteerd gaat worden.

Ook voor andere projecten wil de site echter de helpende hand bieden. "Om te starten heb je een idee nodig over het type product dat je wilt maken en hoeveel mensen het ongeveer willen kopen", meldt Reddit in een faq, "ook moet je schetsen van het product kunnen maken en heb je een idee nodig waar de opbrengst van je campagne heen gaan." Als aan die voorwaarden is voldaan zegt de site initiatiefnemers te kunnen koppelen aan partners, ontwerpen te kunnen vervolmaken en ze door andere 'creatieve, juridische, logistieke, promotionele en financiële hoepels te laten stappen'.

Redditmade

Reacties (27)


Google toont werkende modulaire Project Ara-smartphone in video

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 15:0597 reacties

Google heeft een werkende versie van Project Ara getoond. De Ara is een modulaire smartphone. In de demonstratie schuift een technicus componenten in de behuizing en start vervolgens de telefoon op. Die lijkt een oudere versie van Android te draaien.

In de demonstratie is te zien dat de technicus, die in de Amerikaanse stad Boston werkt, de onderdelen in de telefoon schuift en die vervolgens aanzet. De demonstratie is op YouTube geplaatst door Phonebloks, het Nederlandse initiatief voor een modulaire telefoon dat zich heeft aangesloten bij Project Ara. De telefoon lijkt een variant van Android Jelly Bean te draaien: de standaard wallpaper, de layout van het homescreen en de layout van het programma dat hij opent, wijzen allemaal op een oudere Android-variant.

Bij release zal Ara echter op Android 5.0 Lollipop draaien, maakte Google eerder bekend. Bovendien zijn veel onderdelen hot swappable; ze zijn tijdens gebruik te vervangen. Wat betreft hardware gaat het om een prototype, zo benadrukt de technicus van NK Labs in de video. Of de uiteindelijke versie er ook zo uit zal zien, is onbekend.

De modulaire smartphone, waarvoor gebruikers onderdelen kunnen vinden in een digitale winkel vergelijkbaar met de Play Store, moet vanaf 2015 op de markt komen voor een instapprijs vanaf omgerekend 37 tot 75 euro: vermoedelijk moeten gebruikers de componenten er dan bijkopen. Google hint er bovendien op dat het toestel via providers beschikbaar zal komen.

Technici van Motorola en Google werken al enkele jaren aan Project Ara. Het zal niet de eerste modulaire telefoon op de markt zijn: een Israëlisch bedrijf probeerde dat eerder onder de naam Modu, maar dat heeft geen hoge ogen gegooid.

Project Ara, werkend

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (97)


Techland schrapt Dying Light voor Xbox 360 en PlayStation 3

Door Kay Korevaar, 29 oktober 2014 14:5632 reacties

Dying Light wordt niet uitgebracht voor de PlayStation 3 en de Xbox 360. Ontwikkelaar Techland heeft geconcludeerd dat de game te veel prestatievermogen vereist om te kunnen draaien op de oudere consoles. Het spel verschijnt enkel nog voor de PlayStation 4, Xbox One en de pc.

Op Facebook heeft de ontwikkelaar zijn keuze verklaard. Techland zegt al drie jaar aan verscheidene features te werken, zodat Dying Light uiteindelijk als next-gen wordt ervaren. De consoles moeten echter een bepaald vermogen leveren om die ervaring te bewerkstelligen. Zo claimt de ontwikkelaar dat ongeveer tweehonderdduizend objecten tegelijkertijd kunnen worden weergeven. In combinatie met de eigen lichttechnologie zouden de nieuwste platformen al tot hun uiterste worden gedreven.

Dying Light zou op de PlayStation 3 en de Xbox 360 wel zijn getest, maar Techland is tot de conclusie gekomen dat de oudere consoles tekortschieten als het gaat om prestatievermogen en het bedrijf wil simpelweg niet zoveel inleveren op de graphics en de gameplay.

Er is dan ook besloten om de oudere consoles te laten vallen en enkel door te gaan met de versie voor PlayStation 4, Xbox One en de pc. De survival-horrorgame met dag-nachtcyclus in een open wereld verschijnt naar verwachting op 30 januari 2015.

Reacties (32)


'Hackers breken in bij netwerk Witte Huis'

Door Joost Schellevis, 29 oktober 2014 14:3960 reacties

Hackers hebben het niet-vertrouwelijke netwerk in het Witte Huis, de zetel van de Amerikaanse president, gehackt. Dat meldt The Washington Post. De Amerikaanse overheid bevestigt 'verdachte activiteit' op het netwerk te hebben waargenomen.

Witte HuisHet Witte Huis kan niet bevestigen dat het gaat om Russische overheidshackers die op het netwerk zouden hebben ingebroken. The Washington Post schrijft dat vermoed wordt dat het om hackers gaat die in opdracht van de Russische overheid werken. Die krant zegt zich te baseren op verschillende functionarissen in het Witte Huis, die niet bij naam willen worden genoemd.

De hackers kregen alleen toegang tot het niet-vertrouwelijke netwerk in het Witte Huis. Daardoor zou vertrouwelijke, staatsgeheime informatie niet in het geding zijn geweest. Het is onduidelijk of er niet-vertrouwelijke informatie is buitgemaakt; de NSA en de FBI doen nog onderzoek naar de hack.

Het netwerk is na de hack tijdelijk offline geweest. Ook zijn volgens The Washington Post het intranet en de vpn-dienst met tussenpozen niet bereikbaar geweest. In 2012 braken hackers ook al in op het netwerk van het Witte Huis. Volgens de Amerikaanse regering ging het ook daarbij om een aanval op het niet-geclassificeerde netwerk.

Reacties (60)


Motorola presenteert Android-smartphone met 5,2"-QHD-scherm

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 13:15133 reacties

Motorola heeft zijn Android-smartphone Droid Turbo gepresenteerd. Het toestel heeft het display met een van de hoogste pixeldichtheden tot nu toe, met 565 pixels per inch. Het Amerikaanse toestel werkt ook op Nederlandse 2g, 3g- en 4g-netwerken.

Droid TurboDe Droid Turbo komt, net als alle andere Droid-toestellen, uit bij de Amerikaanse provider Verizon Wireless. De smartphone is een variant op de Moto X, die wel in Nederland is uitgekomen. Het amoled-scherm van de Droid Turbo heeft een diagonaal van 5,2" en een resolutie van 2560x1440 pixels, waarmee de pixeldichtheid uitkomt op 565. Alleen een variant van de Galaxy S5 voor de Zuid-Koreaanse markt heeft een hogere pixeldichtheid: die heeft deze zelfde resolutie op 5,1", waarmee het uitkomt op 577 ppi.

De Droid Turbo is weliswaar gemaakt voor Verizon Wireless, maar ondersteunt Nederlandse 2g- en 3g-netwerken volledig. Ook 4g-ondersteuning bij T-Mobile is compleet, maar wel moet de telefoon ondersteuning voor 4g op 800MHz zoals Vodafone en KPN dat gebruiken ontberen; vooral buiten grote steden werkt 4g daarom dus niet bij die providers.

De smartphone draait Android 4.4 en heeft een Snapdragon 805-soc van Qualcomm, met vier Krait-processorkernen op 2,7Ghz en een Adreno 420-gpu op 600MHz, bijgestaan door ddr3-werkgeheugen met een grootte van 3GB. De telefoon meet 14,3x7,2cm en is maximaal 10,6 of 11,2mm dik, afhankelijk van de afwerking van de achterkant. Die dikte is deels nodig om de accu een plek te geven; die accu heeft een capaciteit van 3900mAh, groter dan de meeste smartphones met een vergelijkbare schermgrootte, die veelal een capaciteit hebben van rond 3000mAh.

Update, 14:21: Enkele tweakers hebben er terecht op gewezen dat een Zuid-Koreaanse versie van de Galaxy S5 bestaat met een hogere pixeldichtheid. Het artikel, dat oorspronkelijk de claim bevatte dat de Droid Turbo de hoogste pixeldichtheid zou hebben, is daarop aangepast.

Motorola Droid Turbo

Reacties (133)


Logistieke sector wil 'tekenen' met nfc voor pakketje

Door Joost Schellevis, 29 oktober 2014 11:52155 reacties

Vanaf 2016 moet het mogelijk worden om via nfc te tekenen voor de ontvangst van een pakketje. Daartoe wordt momenteel een app ontwikkeld. Onder meer PostNL, UPS en TNT zouden interesse hebben in het systeem.

Gebruikers kunnen, als de app is geïmplementeerd door pakketbezorgers en andere transportbedrijven, tekenen voor de ontvangst van een pakket door hun telefoon tegen het apparaat van de bezorger aan te houden. Daartoe zullen ze wel de bijbehorende app moeten installeren op hun telefoon, die bovendien over nfc moet beschikken. Het project, Transfollow, wordt ontwikkeld in opdracht van een drietal branche-organisaties uit de logistieke sector. Die hopen veel geld te besparen als het papierwerk en andere omslachtige methodes worden uitgefaseerd.

Volgend jaar mei gaat de dienst live, maar aanvankelijk mikt Transfollow op zakelijke gebruikers. Vanaf 2016 zouden ook consumenten met de app aan de gang moeten kunnen. Volgens een woordvoerder van Transfollow hebben onder meer pakketbezorgers UPS, PostNL en TNT interesse getoond in het systeem. Wel gaat één bedrijf, dat haardhout levert, al experimenteren bij levering aan consumenten.

Transfollow levert apps voor Android en iOS, maar komt ook met een api. Die kunnen leveranciers van boordcomputers voor vervoerders gebruiken om hun systemen geschikt te maken. Als die geen nfc hebben, kan uitwisseling ook via een qr-code of door het overtikken van een code. Dat kan zelfs als de boordcomputer geen internetverbinding heeft: daartoe worden dan vooraf sleutels aangemaakt en naar gebruikers gestuurd.

Transfollow

Reacties (155)


Battlefield Hardline verschijnt op 19 maart

Door Kay Korevaar, 29 oktober 2014 11:3484 reacties

Electronic Arts heeft de releasedatum van Battlefield Hardline bekendgemaakt. De shooter komt vanaf 19 maart op de Europese markt uit. Daarnaast is bekendgemaakt dat Star Wars Battlefront pas aan het einde van 2015 verschijnt.

Electronic Arts (EA) logoBattlefield Hardline zou oorspronkelijk in 2014 uitkomen. EA heeft echter enkele maanden geleden ontwikkelaar Visceral Games meer tijd gegeven om de kwaliteit van het spel te verbeteren. Een releasedatum bleef destijds onbekend, maar uit de kwartaalcijfers van EA blijkt dat Battlefield Hardline op 19 maart voor Windows, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 en PlayStation 4 verschijnt.

EA heeft daarnaast wel een update gegeven over de ontwikkeling van Star Wars Battlefront. De game die wordt ontwikkeld door Dice moet in het najaar van 2015 op de markt komen. Het spel is de eerste uit een serie Star Wars-games die EA wil gaan uitgeven. Er is nog weinig bekendgemaakt over de game, maar wel is duidelijk dat het spel voor Windows, Xbox One en PlayStation 4 verschijnt.

In het afgelopen kwartaal heeft EA een netto-omzet gedraaid van 1,22 miljard dollar, omgerekend 0,96 miljard euro. Dat is hoger dan de omzet in hetzelfde kwartaal van vorig jaar. De uiteindelijke winst is drie miljoen dollar, omgerekend 2,36 miljoen euro. Dat is ook aanzienlijk beter dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar, toen EA een verlies leed van omgerekend 214 miljoen euro.

EA claimt dankzij games als FIFA 15, NHL 15, Madden NFL 15, UFC, Titanfall, Battlefield 4 en FIFA 14 de grootste uitgever in het westen te zijn. In het afgelopen kwartaal zou op de consoles en de pc meer dan 1,9 miljard uur aan EA-games zijn gespeeld.

Reacties (84)

Lees meer


Gerucht: Sharp komt in 2016 met 4k-schermen voor smartphones

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 10:56134 reacties

Sharp zou in 2016 4k-schermen voor telefoons willen gaan maken. De Japanse schermfabrikant zou dat willen doen op aandringen van Chinese fabrikanten, die vragen om schermen met steeds hogere resoluties.

De eerste testproductie zal al volgend jaar plaatsvinden, meldt het Chinese Feng.com. De vermoedelijke resolutie van het scherm zal 3860x2140 pixels zijn, dezelfde 4k-resolutie als uhd-tv's veelal hanteren: die hebben dan een beeldverhouding van 16:9, zoals bij smartphones gebruikelijk is.

Het scherm zou een diagonaal hebben van tussen 5" en 6". Met een 6"-scherm komt het display uit op 735 pixels per inch; de hoogste gebruikte pixeldichtheid tot nu toe is tegen 540 pixels per inch van de LG G3 en 565 pixels per inch van de Motorola Droid Turbo.

De vraag naar 4k-schermen voor smartphones zou komen van Chinese fabrikanten, die zich veelal richten op specs die het goed doen in marketing, zoals processors met meer kernen, camera's met meer megapixels en schermen met hogere resoluties. Het is onbekend of andere schermfabrikanten eveneens bezig zijn met 4k-beeldschermen voor smartphones.

PPi

Eerdere afbeelding van Japan Display om te tonen wat het verschil is in scherpte tussen verschillende ppi-waarden voor smartphones

Reacties (134)


Microsoft wil Office 16 in tweede helft 2015 uitbrengen

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 10:55107 reacties

Microsoft wil zijn kantoorsoftware Office 16 in de tweede helft van 2015 uitbrengen. Dat heeft het bedrijf gezegd tijdens een conferentie. Bovendien zou de versie van Office voor Android-tablets binnen enkele weken moeten uitkomen.

Microsoft is nu Office 16 intern aan het testen en mikt op een release in de laatste zes maanden van 2015, al geeft Microsoft geen exacte datum of zelfs maand, schrijft ZDNet. De planning komt niet als een verrassing: eerder was al duidelijk dat Office 16 volgend jaar uit zou moeten komen en het ligt ook voor de hand, omdat de vorige versie in oktober 2012 uitkwam en Microsoft doorgaans elke paar jaar met een nieuwe versie komt.

Er is nog weinig bekend van nieuwe features of uiterlijke wijzigingen van de volgende versie van Office, maar er zou in elk geval een donkere kleurstelling in zitten en een assistent zoals Clippy was in eerdere Office-versies. De eerste variant van Office die nu klaar staat voor release, is volgens bronnen van ZDNet die voor Android-tablets: Microsoft zou die volgende maand willen uitbrengen; een variant voor iPad kwam eerder al uit.

Office 16

Reacties (107)


Oppo presenteert smartphone met automatisch draaiende camera

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 09:5667 reacties

Oppo heeft zijn smartphone N3 gepresenteerd. Het Android-toestel heeft een camera die automatisch kan draaien. Daardoor kan de gebruiker een selfie maken met dezelfde camera als waarmee landschapsfoto's te nemen zijn.

De N3 is de opvolger van de N1, een telefoon die Oppo vorig jaar uitbracht een handmatig te draaien camera had. De camera heeft een 1/2.3"-sensor met pixels van 1,34 micron groot en een maximale resolutie van 16 megapixels. De camera kan bovendien plaatjes schieten in raw; het bestandsformaat dat Oppo gebruikt is hoogstwaarschijnlijk dng. De camera kan automatisch draaien door een ingebouwd motortje en kan 206 graden roteren. Daardoor is het bruikbaar om onder veel hoeken foto's te maken en gebruikers automatisch te volgen en ze in beeld te houden, claimt de fabrikant.

De telefoon is voorzien van Android 4.4 en draait op een Qualcomm Snapdragon 801-soc, dezelfde soc als in onder meer de Samsung Galaxy S5, HTC One (M8) en Sony Xperia Z3 Compact. De soc krijgt bijstand van werkgeheugen ter grootte van 2GB, terwijl de opslag 32GB bedraagt. Oppo heeft het scherm verkleind ten opzichte van de N1: waar het toestel van vorig jaar een 5,9"-scherm heeft, is de nieuwe N3 voorzien van een 5,5"-scherm met full-hd-resolutie. Net als Oppo's eerdere Find 7 schijnt de notificatieled over de hele breedte van het toestel onder het scherm om gebruikers te wijzen op nieuwe berichten.

Oppo heeft nog niet bekendgemaakt wanneer en waar de telefoon in de verkoop gaat, maar noemt een prijs van 649 dollar. Omgerekend en inclusief btw komt de prijs van het toestel dan vermoedelijk uit rond 600 of 620 euro.

De Chinese fabrikant presenteerde ook zijn R5-smartphone, de dunste smartphone tot nu toe. De R5 is 4,85mm dik, een haar dunner dan een recent Gionee-toestel dat 5,1mm dun is; veel toestellen zitten tussen 7 en 9mm dikte.

Oppo heeft een 2000mAh-accu kunnen stoppen in de metalen behuizing. Het scherm is een 5,2"-amoled-scherm met full-hd-resolutie. De Android 4.4-smartphone heeft een 64bits Snapdragon 615-soc van Qualcomm, met acht Cortex A53-processorkernen. De R5 moet bij release 499 dollar opbrengen, omgerekend en inclusief btw vermoedelijk rond 450 euro.

Oppo N3Oppo N3Oppo R5Oppo R5

Reacties (67)


Nederlandse chat-app Nimbuzz verkoopt meerderheidsbelang voor 137 miljoen euro

Door Joost Schellevis, 29 oktober 2014 09:1333 reacties

De Nederlandse chat- en voip-app Nimbuzz heeft een groot deel van zijn bedrijf verkocht voor 175 miljoen dollar, ongeveer 137 miljoen euro, aan een Britse budgetprovider. Dat meldt techblog TechCrunch. De chat-app is vooral populair in Azië en Noord-Afrika.

NimbuzzDe Britse budgetprovider New Call zou het bedrag van ongeveer 137 miljoen euro neerleggen voor een aandeel van 70 procent in Nimbuzz, waarmee de totale waarde van de app neerkomt op ongeveer 250 miljoen dollar, oftewel 196 miljoen euro. TechCrunch meldt de overname, maar Nimbuz en New Call hebben dat nog niet bevestigd.

Nimbuzz is een Nederlandse chat-app, maar heeft desondanks weinig gebruikers in eigen land. Wel is de app populair in onder meer India, het Midden-Oosten en Noord-Afrika. New Call gaf in augustus al aan dat het investeert in Indiase telecombedrijven, wat de interesse van het bedrijf in Nimbuzz zou verklaren.

De voip- en chat-app zou meer dan 200 miljoen gebruikers hebben en op dit moment nog geen winst maken, maar wel break-even draaien. Volgens TechCrunch verwacht de app volgend kwartaal wel winst te maken dankzij advertenties, betaalde voip-verbindingen en de verkoop van stickers die gebruikers kunnen verzenden.

Reacties (33)


Huawei brengt Honor 3c-smartphone voor 140 euro uit in Nederland

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 09:0298 reacties

Huawei's dochtermerk Honor brengt de smartphone Honor 3c medio november uit in Nederland. Dat laat de fabrikant weten. De Honor 3c gaat 140 kosten in Nederland. Daarvoor krijgen klanten een smartphone met 5"-scherm en quadcore-soc van MediaTek.

Het 5"-scherm van de Honor 3c heeft een resolutie van 1280x720 pixels. Het gaat om een ltps-lcd. De telefoon draait op Android met daaroverheen Huaweis eigen skin Emui. Net als de Honor 6 gaat het om een toestel dat Huawei opnieuw uitbrengt, maar dan uit naam van zijn nieuwe dochtermerk Honor. Huawei presenteerde de Honor 3c in december vorig jaar voor de Chinese markt.

De soc is een MediaTek MTK6582, met vier Cortex A7-processorkernen met een Mali 400-gpu. De telefoon heeft ruimte voor twee simkaarten en de accu heeft een capaciteit van 2300mAh. Het toestel gaat medio november in de verkoop en is in Nederland dan alleen verkrijgbaar bij Bol.com, meldt Androidworld. De telefoon moet 140 euro gaan kosten, waarmee het een van de goedkoopste 5"-telefoons op de Nederlandse markt is.

Honor 3c

Reacties (98)


W3C: html5-standaard is klaar

Door Joost Schellevis, 29 oktober 2014 08:39194 reacties

Het Worldwide Web Consortium heeft na circa vijf jaar van html5 een officiële webstandaard gemaakt. De definitieve html5-specificatie is al twee jaar beschikbaar en veel sites gebruiken de nieuwe versie van html, maar html5 had nog niet de officiële 'recommendation'-status.

Die status heeft html5 nu wel gekregen. Samen met css 3.0 en javascript moet html5 complexe webapplicaties mogelijk maken. Html5 biedt onder meer een video-tag, waarmee websites eenvoudig video's kunnen insluiten zonder dat de gebruiker plug-ins hoeft te installeren. Ook nieuw is het canvas-element, waarop bitmaps kunnen worden getekend en dat onder meer games in de webbrowser mogelijk maakt.

De W3C stelde de definitieve specificaties in december 2012 vast. Sindsdien zijn geen veranderingen in de opmaaktaal meer doorgevoerd. Wel moest het W3C nog wat knopen doorhakken, zoals de codec die voor de video-tag zou worden gebruikt. In de praktijk biedt html5 nu ondersteuning voor meerdere codecs; websites kunnen meerdere versies van een video serveren voor verschillende soorten apparaten.

De toevoeging van digital rights management aan html, iets waarvoor onder meer Netflix flink lobbyt, moet nog gebeuren. De toevoeging rekent onder meer op weerstand van Mozilla, hoewel die browsermaker heeft aangegeven de techniek met tegenzin toch te zullen implementeren. Hoewel html5-drm al in gebruik is, komt het waarschijnlijk pas in de standaard met html 5.1.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (194)


LG levert fors meer smartphones door release G3

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2014 08:3332 reacties

LG heeft afgelopen maanden fors meer smartphones geleverd dan dezelfde periode vorig jaar. Volgens de fabrikant komt dat door de wereldwijde release van zijn belangrijkste toestel, de G3. De Zuid-Koreaanse fabrikant leverde 16,8 miljoen smartphones in drie maanden.

Naast de G3 heeft de goedkopere L III-serie bijgedragen aan de hogere leveringen de afgelopen maanden, claimt LG in zijn presentatie over de kwartaalcijfers. De L-serie, met toestellen als de L90 en L70, zijn goedkopere telefoons met veelal relatief grote schermen en accu's.

Met het aantal van 16,8 miljoen geleverde exemplaren ligt LG nog ver achter bij zijn grote concurrent Samsung, die elke drie maanden naar schatting rond 80 miljoen smartphones afzet. Apple levert ook veel meer smartphones dan LG. Huawei zit net als LG rond 16,8 miljoen, terwijl Xiaomi volgens recente schattingen hoger uitkomt; Xiaomi heeft zelf nog geen cijfers genoemd.

Het ging LG afgelopen maanden voor de wind: de winst verdubbelde naar omgerekend 345 miljoen euro, terwijl de omzet licht steeg naar 11,1 miljard euro. De grootste tak van LG is Home Entertainment; de verkoop van LG's lcd-tv's steeg.

LG G3

Reacties (32)


Onbemande NASA-raket ontploft vlak na lancering

Door Joost Schellevis, 29 oktober 2014 07:51149 reacties

Een raket die voor de NASA onderdelen naar het ISS zou brengen, is circa zes seconden na de lancering ontploft. De raket had geen mensen aan boord, maar wel twee ton aan spullen, die net als de 200 miljoen dollar kostende raket verloren zijn gegaan.

De raket ontplofte rond middernacht, nadat hij was gelanceerd vanaf de NASA-ruimtebasis in Virginia, meldt CNN. Bij het ongeluk raakte niemand gewond, stelt de NASA. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. "De gebeurtenissen vanavond tonen aan hoe moeilijk het is om spullen naar een ruimtestation te brengen", aldus NASA-topman Bill Gerstenmaier tegenover CNN.

De raket werd niet door de NASA zelf gemaakt, maar door het private ruimtevaartbedrijf Orbital Sciences. Dat bedrijf heeft twee keer eerder met succes bevoorrading naar het ISS gebracht. De zonnepanelen van de ontplofte raket werden overigens gemaakt door het Nederlandse Dutch Space, dat vroeger Fokker Ruimtevaart heette.

De schade door de ontplofte raket is flink: alleen al de raket was 200 miljoen dollar waard, nog los van de meer dan twee ton aan bevoorrading en experimenten die de raket naar het ISS zou brengen. Ook is het lanceerplatform beschadigd door onderdelen van de raket die terugvielen naar de aarde, al is nog niet duidelijk hoe zwaar de schade precies is.

Reacties (149)