Oppo heeft op een evenement in China de Oppo R7 en R7 Plus geïntroduceerd. De twee smartphones hebben een metalen unibody-behuizing, een full-hd-amoled-paneel en 4g-dualsim-functionaliteit. De R7 Plus heeft een groter scherm en is luxer uitgerust.
De R7 en R7 Plus hebben allebei een aluminium unibodybehuizing, die volgens Oppo voor 92,3 procent uit metaal bestaat. Het toestel is beschikbaar in goud en zilver. De R7 heeft afmetingen van 143x71x6,3mm; het gewicht bedraagt 147g. De Plus-variant is met 158x82x7,75mm aan alle kanten een stuk groter en met 203g ook een stuk zwaarder. Achterop de R7 Plus zit een vingerafdrukscanner om het toestel te ontgrendelen, een functie die de R7 moet missen.
De voorkant van beide toestellen wordt beschermd door Gorilla Glass 3, dat aan de randen gekromd is. In het geval van de Plus heeft het glas een extra kromming gekregen, waarover eerder al geruchten de ronde deden. Daardoor wordt het licht van het scherm zo gebroken dat het lijkt alsof het scherm tot de rand doorloopt. Beide toestellen bevatten een amoled-paneel met full-hd-resolutie, met een schermdiagonaal van 5" in het geval van de R7, en 6" in het geval van de R7 Plus.
Zowel de R7 als de R7 Plus is voorzien van een Qualcomm Snapdragon 615-soc met acht rekenkernen, gecombineerd met 3GB ram. Beide toestellen draaien op ColorOS 2.1, een door Oppo aangepaste versie van Android. De R7 komt uit met Android 4.4 als basis, de R7 Plus zit bij introductie op versie 5.1
Aan de voorzijde zit in beide gevallen een 8-megapixelcamera achter een f/2,4-lens, achterin is ruimte voor een 13-megapixelcamera met een f/2,2-lens. De toestellen kunnen filmen in 4k-resolutie met 30fps. Waar de R7 gebruikmaakt van fasedetectie-autofocus, beschikt de R7 Plus over laser-autofocus. De camera van de R7 Plus wordt in het donker bijgestaan met een dubbele flits; de R7 moet het met een enkele led doen.
De R7 heeft 16GB ingebouwd geheugen, de grotere versie heeft de beschikking over de dubbele hoeveelheid. Beide toestellen hebben ruimte voor een microsd-kaart om de ruimte op te schroeven. Daarvoor moet wel een van de twee sim-posities worden opgeofferd. Beide simkaarten kunnen op de maximale 4g-snelheid van het toestel werken. Wifi-ac wordt alleen op de R7 Plus ondersteund. Waar de R7 over een accu met een capaciteit van 2320mAh beschikt, heeft die van de R7 Plus een capaciteit van 4100mAh. Ondersteuning voor snelladen is aanwezig, maar de accu's kunnen niet worden verwijderd.
Beide smartphones zijn vanaf donderdag in Oppo's thuisland China beschikbaar. De R7 moet 2499 Chinese yuan kosten, omgerekend 361 euro. De R7 Plus gaat 2999 yuan kosten, 434 euro. In de Benelux zijn de toestellen voorlopig nog niet verkrijgbaar. Wanneer en voor welke prijs de toestellen hier te koop zijn, is nog niet bekend.