Google heeft op zijn I/O-ontwikkelaarsconferentie aangekondigd dat het in 2017 met een consumentenversie van de modulaire Project Ara-telefoon komt. Een ontwikkelaarsversie komt eerder en is beschikbaar vanaf deze herfst.
Ontwikkelaars die met de telefoon aan de slag willen kunnen via de ingerichte website een verzoek indienen. Met het Project Ara-toestel is het mogelijk om verschillende modules van de telefoon te vervangen, zo kan bijvoorbeeld op een gegeven moment de camera voor een beter model worden gewisseld. Ook bijvoorbeeld het scherm en de batterij moeten op die manier uitwisselbaar zijn.
De toestellen zijn voorzien van zes verschillende posities, waar modules in geplaatst kunnen worden. Deze hebben geen vaste plek, dus er zijn bijvoorbeeld zes mogelijkheden voor het plaatsen van een cameramodule. Het vervangen van een module is mogelijk zonder dat het toestel uitgeschakeld hoeft te worden, en kan worden uitgevoerd door in de instellingen te selecteren dat de betreffende module 'uitgeworpen' dient te worden.
Project Ara heeft meerdere keren vertraging opgelopen, zo zou een eerste model in 2015 al in Puerto Rico op de markt komen.
Tweakers maakte vorig jaar een uitgebreide preview van Project Ara, waar ook deze video bij hoort. Destijds werd nog uitgegaan van een verschijningsdatum in 2015.