Tip de redactie

Leadtek brengt agp-versie van GeForce 7300

Door Martin Sturm, 5 januari 2007 22:2867 reacties, bron: Leadtek

Leadtek heeft een nieuwe betaalbare videokaart uitgebracht voor moederborden die nog over een agp-slot beschikken. De WinFast A7300 GT TDH is voorzien van een GeForce 7300 GT-gpu en 256MB ddr2-geheugen.

De prijs van de nieuwe Leadtek-videokaart is nog niet bekend, maar waarschijnlijk zal deze zo rond de 80 euro liggen, waarmee deze kaart een interessante upgrade kan zijn voor mensen die nog geen zin hebben om te upgraden naar pci express, maar ook geen grote bedragen in een verouderd uitbreidingssysteem willen investeren. De WinFast A7300 GT TDH beschikt over een dual-link dvi-aansluiting en een analoge d-sub-connector. Zoals alle videokaarten met een GeForce 7300 GT-gpu, beschikt de videokaart over ondersteuning voor DirectX 9.0c en shader model 3.0, waardoor hij ook geschikt is voor gebruik onder Vista. De gpu werkt op een kloksnelheid van 400MHz; de klokfrequentie van het geheugen is niet gespecificeerd. Voor de koeling van de videokaart beschikt de WinFast A7300 GT TDH over een koelelement met ventilator. De geluidsproductie zou echter beperkt zijn tot 30dB, volgens Leadtek 'vrijwel geruisloos'.

Leadtek WinFast A7300GT TDH

Reacties (67)


Mogelijk nieuwe revisie Xbox 360 onthuld - Update

Door Marco Hordijk, 5 januari 2007 21:26100 reacties, bron: Engadget

Het lijkt erop dat Microsoft iets soortgelijks gaat doen met de Xbox 360 als Sony heeft gedaan met zowel de eerste PlayStation als met de PlayStation 2; namelijk het op de markt brengen van een verbeterde versie van de console.

Xbox 360De originele Xbox 360 had als codenaam 'Xenon', de herziene versie heeft waarschijnlijk als bijnaam 'Zephyr'. Wat er nieuw is aan de Xbox 360 'Zephyr', is onder andere de 65nm-processor, waardoor de console als geheel minder warm wordt en dus ook minder koeling nodig heeft. Verder zal er ook eindelijk een grotere harde schijf, met een capaciteit van 120GB, verschijnen voor de gamebak van Microsoft. Het is echter niet bekend of deze harde schijf standaard meegeleverd zal worden met de nieuwe serie Xbox 360's of dat hij los aangeschaft moet worden. Het lijkt er wel op dat de Xbox 360 vanaf deze revisie standaard de beschikking zal hebben over een hdmi-poort. Veel meer aanpassingen lijkt Microsoft niet te hebben doorgevoerd en er wordt ook met geen woord gerept over wat de verbeteringen zullen doen met de prijs. Wanneer de herziene versies de winkels zullen bereiken is niet duidelijk, maar het zou 'binnenkort' moeten zijn.

Update (06-01-2007): Inmiddels zijn er op Xbox-Scene ook enkele foto's en een filmpje verschenen van de Zephyr. Op de foto's is de binnenkant van de Xbox 360 te zien met daarop meerdere veranderingen ten opzichte van de oudere versies, zo zou onder andere de hardwarescale genaamd Ana vervangen zijn door de 'Hana'-chip. Het filmpje illustreert een Xbox 360-devkit die via een hdmi-dvi-converter op een lcd-monitor is aangesloten.

Reacties (100)


Introductie tablet-Mac 'ModBook' op 9 januari

Door Martin Sturm, 5 januari 2007 20:4934 reacties, bron: Axiotron

De bedrijven Other World Computing, leverancier van Apple-accessoires, en Axiotron hebben aangekondigd dat op 9 januari de ModBook zal worden geïntroduceerd. Dit zal volgens het bedrijf 'de eerste en enige Mac-tabletcomputer' zijn.

Opvallend is dat niet Apple deze tabletcomputer op de markt brengt, maar Other World Computing in samenwerking met Axiotron. Apple heeft in het verleden licenties voor zijn besturingssysteem verkocht aan derden, maar is hiermee gestopt nadat Steve Jobs weer het roer overnam binnen het bedrijf. De ModBook is dan ook geen product dat volledig 'nieuw' wordt geproduceerd, het is namelijk een aangepaste Apple-laptop; waarschijnlijk een MacBook. De ModBook beschikt niet over een toetsenbord en touchpad. Het invoeren van gegevens en de bediening van de gebruikersinterface gebeurt namelijk door te schrijven op het scherm. Voor deze functionaliteit van de ModBook wordt hardware van tekentabletfabrikant Wacom ingezet. De in Mac OS X Tiger meegeleverde handschriftherkenningsoftware Inkwell zorgt ervoor dat ingevoerde tekst ook door de computer begrepen kan worden.

Mogelijke ModBook-foto

De exacte specificaties van de aangepaste Apple-computer zijn nog niet bekend. Wel is bekend dat de ModBook zal beschikken over een ingebouwde iSight-camera en een cd/dvd-brander. Optioneel zal de ModBook kunnen worden uitgerust met een gps-ontvanger. De ModBook zal op 9 januari officieel worden geïntroduceerd op de MacWorld Expo. Of Apple dit jaar zelf ook met een tablet-pc komt is nog niet duidelijk. Eind vorig jaar deden geruchten de ronde dat Apple wel aan een dergelijk apparaat zou werken.

Reacties (34)


Corona als processorkoeling

Door Ralph Smeets, 5 januari 2007 19:37109 reacties, bron: The Future Of Things

Kronos wil binnen twee jaar een processorkoeler op de markt brengen die gebruikmaakt van het corona-effect. Uiteraard hebben we het dan niet over het effect van (teveel) Corona-bier, maar over het natuurkundig verschijnsel waarmee ionenwinden mogelijk zijn.

Samen met Intel en de University of Washington werkt Kronos Advanced Technologies aan een koeler die zonder koellichaam en ventilators werkt. Het enige wat de koeler doet, is met behulp van het corona-effect lucht direct over de processorcore verplaatsen. Deze lucht neemt de warmte van de core op, waardoor de processor gekoeld wordt. Een groot koellichaam met dito ventilator is hierdoor niet meer nodig. Het principe van een dergelijke koeler werd in 1965 al gepatenteerd, maar was praktisch niet haalbaar voor cpu-koeling. Kronos liet nu echter zien dat een oppervlakte van een vierkante centimeter koel gehouden kon worden.

Het corona-effect is een natuurkundig verschijnsel waarbij een statische ontlading in een elektrode ervoor zorgt dat de atomen die zich in de lucht bevinden, geïoniseerd worden. Met andere woorden, ze worden voorzien van een positieve elektrische lading. Als men daarna een elektrode in de buurt brengt die negatief geladen is, zullen de atomen zich richting die naald bewegen. Het corona-effect in combinatie met een negatieve elektrode zorgt er dus voor dat de lucht tussen de twee elektrodes in een richting gaat bewegen.

Corona-effect

Reacties (109)


Rechter: KPN moet gegevens torrentsite aan Brein geven

Door Yoeri Lauwers, 5 januari 2007 16:51142 reacties, submitter: Doane, bron: Webwereld

De rechter heeft geoordeeld dat KPN Brein moet helpen door de instantie de naam van de uitbater van Dutchtorrents.org te overhandigen. KPN weigerde tot nu toe de site af te sluiten of persoonsgegevens door te geven.

Brein had de provider aangeklaagd om zo achter de persoonsgegevens van de eigenaar van de site te komen omdat de auteursrechtenclub van mening is dat de site illegaal is. De verdediger van de belangen van auteursrechthebbenden was er al achter gekomen dat de eigenaar een KPN-abonnee is en dat de site ook via een KPN-verbinding gehost werd, maar stuitte verder op een blinde muur. Met de persoonsgegevens van de uitbater in de hand, zal Brein deze nu sommeren de site offline te halen en mag de KPN-klant een eis tot een fikse schadevergoeding verwachten. Tim Kuik is er alvast van overtuigd dat de beheerder van de torrentsite niet toevallig bij KPN terechtgekomen is, omdat deze provider volgens de uitbaters 'poept op bevelbriefjes van Brein'. Dat KPN het recht heeft om die briefjes zonder gerechtelijk bevel naast zich neer te leggen, zal de Brein-hoofdman dan ook niet graag horen. Of KPN in het vervolg welwillender zal zijn, zoals Kuik zelfverzekerd verkondigt, valt dan ook nog maar te bezien.

KPN & Kuik

Reacties (142)


Nieuwe LG blu-ray-brander gaat ook hd-dvd lezen

Door Marco Hordijk, 5 januari 2007 16:0356 reacties, bron: Engadget

Nadat LG eerder al een hybride hd-speler aankondigde komt de hardwarefabrikant met nog een hybride drive op de proppen, die eveneens zowel blu-ray- als hd-dvd-schijfjes kan lezen, maar ook in staat zal zijn blu-ray-discs te beschrijven.

Voorganger: de LG GBW-H10NDe LG Super Multi Blue GGW-H10N-drive - zoals het apparaat in zijn volledigheid zal gaan heten - kan naast het beschrijven van blu-ray-schijfjes met een capaciteit van 50GB op normale snelheid van 2x ook 25GB-schijfjes op een snelheid van 4x branden. Op hd-dvd-gebied kan de GGW-H10N echter niet meer doen dan de schijfjes lezen. De drive zal verder de beschikking krijgen over de SecurDisc-technologie die in samenwerking met Nero ontwikkeld is. Met behulp van SecurDisc kunnen gebrande cd-, dvd- en blu-ray-schijfjes voorzien worden van een aantal beveiligingen, waaronder wachtwoordencryptie en een digitale handtekening. De verwachting is dat de GGW-H10N voor maart verscheept wordt naar Amerika en daar voor ongeveer 1200 dollar mee naar huis genomen mag worden. Foto's en verdere specificaties van de brander moeten nog gepubliceerd worden.

Reacties (56)


Hitachi en Seagate presenteren terabyte-hd's

Door René Wichers, 5 januari 2007 16:02124 reacties, bron: Bit-tech

Zowel Hitachi als Seagate hebben gisteren harde schijven met een opslagcapaciteit van een terabyte aangekondigd. De Hitachi-schijf zal vermoedelijk als eerste leverbaar worden.

Harddisk De Hitachi Deskstar 7K1000 zou ergens in het eerste kwartaal van dit jaar op de markt verschijnen. De 7200rpm-drive gaat volgens de fabrikant een adviesprijs van vierhonderd dollar meekrijgen. In ruil daarvoor krijgt de consument niet alleen vijf platters met elk 200GB tot zijn beschikking, maar mag hij ook nog eens kiezen uit een pata- of een sata-interface. De sata-versie van de schijf wordt met 32MB cachegeheugen uitgerust; pata-klanten zullen het met een kwart van die hoeveelheid moeten doen. Verder zou deze schijf extra energiezuinig en stil worden dankzij drie verschillende 'idle modes', terwijl de toegangstijd gemiddeld 8,7ms zou bedragen. Een 'klein' broertje met een capaciteit van 750GB zou later dit jaar volgen, net als een 'slaapkamerstille' 1TB-schijf voor multimediatoepassingen, die 'CinemaStar 7K1000' gaat heten. Opmerkelijk is dat de terabyteschijf Hitachi's eerste is die van perpendiculaire opslag gebruikmaakt.

De perpendiculaire techniek is hard nodig voor dergelijke hoeveelheden data: waar de 7K1000 een opslagdichtheid van 148Gb per vierkante inch heeft, kan de niet-perpendiculaire 500GB-disk van Hitachi amper 75 gigabit op dezelfde oppervlakte kwijt. Seagate paste al op zijn vorig jaar verschenen 750GB-model perpendiculaire techniek toe, en dat zal die fabrikant bij de nu aangekondigde 1TB-Barracuda opnieuw doen. Terwijl Hitachi zijn nieuwe producten op de CES zal tonen, heeft Seagate voorlopig alleen bekendgemaakt dat zijn terabyteschijf 'in de eerste helft van 2007' zal verschijnen. Daarmee lijkt Hitachi de winnaar van de race naar de terabytemijlpaal. De vorige keer dat een nieuw SI-voorvoegsel nodig was, was overigens in 1991, toen de eerste schijven met een gigabyte aan boord verschenen.

Reacties (124)

Lees meer

'Seagate dumpt ide-interface'
'Seagate dumpt ide-interface' Nieuws van 24 juli 2007
Dertien 500GB-harddisks onderzocht
Dertien 500GB-harddisks onderzocht Nieuws van 2 november 2006
Seagate: 'in 2009 harddisks van 2,5TB'
Seagate: 'in 2009 harddisks van 2,5TB' Nieuws van 15 september 2006
Drietal opslagreuzen in gevecht
Drietal opslagreuzen in gevecht Nieuws van 5 december 2005

Apple delft onderspit in plagiaatzaak

Door Yoeri Lauwers, 5 januari 2007 15:1054 reacties, bron: Reg Hardware

Apple heeft de Taiwanese rechter er niet van kunnen overtuigen dat Luxpro's mp3-speler een kopie is van het design van de iPod Shuffle van de eerste generatie. Bovendien is Luxpro nu in de tegenaanval gegaan.

In maart 2005 kwam Luxpro in de belangstelling toen het zijn mp3-speler op CeBit presenteerde. Apple was niet gecharmeerd van de iPod-lookalike en liet het bedrijf de spelers van zijn stand verwijderen, maar amper een dag later stelde Luxpro de gewraakte spelers weer ten toon. Prompt volgde een klacht van Apple. Het bedrijf kon de rechtbank van het Shihlin-district er echter niet van overtuigen dat Luxpro inspiratie gezocht had bij de iPod. De rechter deelde blijkbaar de mening van Luxpro zelf, dat de aanwezigheid van een oled-scherm, een fm-radio en het Luxpro-logo voldoende duidelijk acht om de speler te onderscheiden van de iPod Shuffle. Luxpro neemt de beschuldigingen van Apple echter niet licht op en heeft nu bekendgemaakt dat het Apple heeft aangeklaagd. Het bedrijf eist 100 miljoen dollar compensatie als schadevergoeding doordat het bedrijf zijn kostbare kansen verkeken zag door Apples aanklacht.

Luxpro vs Apple

Reacties (54)


'Moeder aller voedingen' levert twee kilowatt

Door René Wichers, 5 januari 2007 13:51180 reacties, bron: LegitReviews

De reacties op een nieuwe voeding van Ultra Products, die volgende week in Las Vegas wordt gepresenteerd, lopen uiteen van 'verbazingwekkend' tot 'een nieuwe vorm van krankzinnigheid'. De Ultra X3-psu levert maar liefst twee kilowatt.

Ultra Products probeert met zijn nieuwe 2KW-voeding een definitief antwoord te geven op vragen als 'Heb ik wel genoeg vermogen?' of 'Levert mijn voeding wel genoeg energie voor mijn high-end-componenten?', aldus verkoopmanager George Ali. Tegelijkertijd moet hij echter waarschuwen dat de meeste huishoudens niet eens over een stroomvoorziening beschikken waarmee deze voeding volledig benut kan worden. Het rendement van de X3 bedraagt rond de tachtig procent: een 10A-zekering is dus al niet voldoende om volop plezier aan de voeding te beleven, en de gebruikte bekabeling moet zorgvuldig gekozen worden om het risico op brand te minimaliseren. Ook de beschikbare ruimte in de computerbehuizing moet in de gaten gehouden worden: de voeding heeft een footprint van 'slechts' 26cm.

De extreme voeding zorgt in elk geval wel dat er een hele trits hardware in de computer gehangen kan worden. De 12V-rail levert bijvoorbeeld een verbluffende 150 ampère, genoeg voor elf GeForce 8800-videokaarten. In onze recente test van high-end voedingen bleek dat een systeem met slechts twee van deze stroomvreters en een overgeklokte Prescott aan minder dan 350W al meer dan genoeg had. Wie zich door Ultra Products 499 dollar voor dit stroommonster laat aftroggelen, hoeft zich volgens de fabrikant dan ook nooit meer zorgen over de energievoorziening te maken. Wij denken dat die zorgen alsnog beginnen zodra de rekening van de elektriciteitsleverancier op de deurmat valt.

Ultra Products X3 Modular 2000W-voeding

Reacties (180)


Xbox 360 bevat hardwarescaler

Door Harm Hilvers, 5 januari 2007 13:12102 reacties, bron: Ars Technica

Enkele dagen geleden is Ben Kuchera van Ars Technica bij Microsoft op bezoek geweest om te praten over enkele Xbox 360-onderwerpen, waaronder de high-definitionfunctionaliteit van de console. Deze is met name te danken aan een hardwarescaler, genaamd Ana.

Deze chip zorgt ervoor dat beelden worden opgeschaald naar een hogere resolutie als de hd-tv dat aankan. De PlayStation 3 beschikt niet over een hardwarescaler, waardoor 720p-beelden op een 1080p-tv alleen maar op 720p en 480p kunnen worden weergegeven. Voor Microsoft was het geen optie om de Xbox 360 zonder scaler uit te leveren: 'we wanted the 360 to be high-definition, not just 1080p or some other standard'. De Microsoft-medewerkers denken dat de reden dat de PS3 geen scaler heeft, te maken heeft met de kosten, zo'n chip is namelijk niet goedkoop. Kuchera's conclusie na het spelen van enkele games op zowel de PS3 als de Xbox 360 is dat de scaler Microsofts console in theorie een voordeel biedt, maar dat de gamebeelden weinig van elkaar verschillen. De games werden op een 1080p-tv gespeeld, waarbij de Xbox 360-beelden waren opgeschaald.

Xbox 360 - hardwarescalerchip Ana

Eerder in het gesprek had men het al gehad over de kleine harde schijf in de gameconsole. Deze schijf heeft een maximale capaciteit van 20GB, wat volgens Kuchera veel te klein is als gebruikers veel video's en gamedemo's downloaden via de Xbox Live-dienst. Microsoft lijkt echter nog geen concrete plannen te hebben om een grotere schijf te gaan leveren. Hierna verschuift het gesprek naar microtransacties, die gamers de mogelijkheid bieden om voor kleine bedragen allerlei speluitbreidingen aan te schaffen. EA heeft het recent echter mogelijk gemaakt om cheats voor het spel 'Madden' op deze wijze aan te schaffen. Microsofts advies is om dit soort objecten niet te kopen als men daar geen behoefte aan heeft. Volgens Kuchera is dat echter niet genoeg: het zou beter zijn als het Redmondse bedrijf beleid ontwikkelt om te voorkomen dat deze producten aan de man worden gebracht.

Reacties (102)

Lees meer

Analoge 1080p-standaard in de maak
Analoge 1080p-standaard in de maak Nieuws van 15 augustus 2007
Videowinkel voor Xbox 360 geopend
Videowinkel voor Xbox 360 geopend Nieuws van 23 november 2006

'België aan de top voor internettelevisie'

Door Yoeri Lauwers, 5 januari 2007 12:5064 reacties, submitter: Poestie, bron: Het Laatste Nieuws

België mag onder tweakers dan wel geen al te beste reputatie hebben als het op internetvoorzieningen aankomt, volgens onderzoeksbureau Dittberner is het land wel een van de toppers voor internettelevisie.

Met Belgacom als enige echte aanbieder van iptv - digitale televisie via breedbandinternet - staat België op de zesde plaats op de wereldwijde lijst van grootste markten voor deze technologie. De provider heeft 103.000 abonnees en bezet daarmee de negende stek in het lijstje met grootste aanbieders van iptv. De eerste drie plaatsen worden bezet door PCCW dat 638.000 abonnees in Hongkong van tv voorziet, France Telecom met zijn 421.000 klanten en het eveneens Franse Iliad met 350.000 kijkers. In de landenrangschikking moet België alleen Frankrijk, Hongkong, Spanje, Italië en Nederland laten voorgaan. Belgacom Skynet wist ons eerder al te vertellen dat het op internationaal vlak een voortrekkersrol speelde op de digitale-tv-markt en dat wordt door Dittberner bevestigd. België zou namelijk een van de belangrijkste markten zijn waar internationale bedrijven hun technologie getest zien. Hoewel Nederland wel genoemd wordt als een van de toplanden, zijn daarover geen gedetailleerde cijfers beschikbaar.

Belgacom TV

Reacties (64)


Microvision kondigt ultrakleine laserprojector aan

Door René Wichers, 5 januari 2007 11:5845 reacties, submitter: LSDsmurf, bron: Microvision

Het Amerikaanse Microvision zal volgende week op de CES in Las Vegas de PicoP-projector aan den volke tonen. Het apparaatje is klein genoeg om in een mobieltje of een pda te worden ingebouwd.

PicoP-projector in imaginair mobieltje De PicoP is gebaseerd op Microvisions Integrated Photonics Module, een verregaand geminiaturiseerd full-color laserprojectortje annex imaging engine, die slechts 8mm dik is. Verdere afmetingen werden niet gegeven maar de IPM zou grote gelijkenis met een koekje vertonen. Het bedrijf belooft - uiteraard - haarscherp beeld en heldere kleuren wanneer een beeld ter grootte van 'een laptopscherm' wordt geprojecteerd, maar ook beelden van het formaat van een flinke televisie zouden nog best acceptabel zijn. Microvision heeft inmiddels een niet bij name genoemde 'high volume manufacturing partner' gestrikt om de productie voor zijn rekening te nemen, zodat consumenten op afzienbare termijn een thuisbioscoopje in hun broekzak moeten kunnen steken.

Het bedrijf twijfelt er niet aan dat er een grote markt voor dergelijke gadgets is: een beetje telefoon heeft zelden een scherm met een beelddiagonaal van meer dan twee inch, en terwijl mobiele opslag en rendering van complete speelfilms amper nog een probleem is, zou de consument mobiele video pas gaan waarderen als het weergaveformaat fors wordt opgeschroefd. Daarbij wordt één probleem genegeerd: voor handhelds geschikt filmmateriaal heeft vaak een aangepaste resolutie, die vermoedelijk te laag is om zomaar een factor tien vergroot weergegeven te worden. Beurshandelaren zien het nieuwe product in elk geval wel zitten: de koers van Microvision steeg na bekendmaking van het nieuws met zeventien procent.

Reacties (45)


Logitech X-240: universeel dock voor mediaspelers

Door Yoeri Lauwers, 5 januari 2007 11:3429 reacties, bron: Logitech

Logitech is duidelijk niet van plan een universele dockingstandaard voor draagbare mediaspelers af te wachten en heeft dus maar zelf voor een oplossing gezorgd in de vorm van de X-240-speakerset.

De X-240 bestaat niet alleen uit de combinatie van twee luidsprekers met een subwoofer, maar is ook voorzien van een docking station voor een mediaspeler. Het bedrijf heeft de mogelijkheden van deze houder niet beperkt tot ondersteuning voor de iPod-connector, maar laat het dock ook een thuishaven zijn voor verschillende populaire mobiele telefoons, pda's en andere mediaspelers, waaronder ook Microsofts Zune. Het inpluggen van het apparaat in het basisstation volstaat om de batterij ervan bij te laden en in bepaalde gevallen bestanden te synchroniseren met de computer zonder dat er een extra usb- of stroomkabel aan te pas komt. Bovendien kan muziek op het apparaat rechtstreeks via de speakers afgespeeld worden.

Logitech X-240Hoe het probleem van verschillende aansluitingen op allerlei apparaten opgelost wordt, is niet geheel duidelijk. Wel meldt Logitech dat er in specifieke koppelingen voor de iPod en de Zune voorzien is, maar dat ook andere apparaten ondersteund worden. De hele set wordt in april in de Amerikaanse winkelrekken verwacht met een prijskaartje van 50 dollar eraan bevestigd.

Reacties (29)


Geen tv meer voor Vista RC1-gebruikers

Door Harm Hilvers, 5 januari 2007 11:1885 reacties, bron: C|Net

Een aantal testers van Release Candidate 1 van Windows Vista werden na de jaarwisseling geconfronteerd met een onaangename verrassing: de tv-functionaliteit van hun Media Center deed het niet meer omdat de benodigde tv-licenties niet meer geldig waren.

De Media Center-functionaliteit is te vinden in de Home Premium- en in de Ultimate-versie van Windows Vista, en daardoor dus ook in de eerste release candidate van het besturingssysteem. Gebruikers van die testversie kwamen er op 1 januari echter achter dat de televisiefunctionaliteit van hun Media Center niet meer werkte. Microsoft heeft in een reactie aangegeven dat het slechts betaald had voor het gebruik van de Mpeg2-videodecoder en de Dolby-geluidstechnologie tot en met 31 december. Dit is opvallend aangezien de rest van de release candidate tot het einde van juni nog zal blijven werken. Een woordvoerder van het Redmondse softwarebedrijf heeft aangeven dat het niet mogelijk is om de licenties voor de Media Center-technologieën te verlengen. In theorie is het wel mogelijk om een andere videodecoder te installeren, maar in praktijk blijkt deze niet te werken in combinatie met de Media Center-software. Microsoft raadt aan om te wachten tot 30 januari, de dag waarop Windows Vista voor iedereen beschikbaar komt. Wie echter nu gebruik wil maken van de tv-functionaliteit in Windows Vista doet er goed aan om Release Candidate 2 te installeren.

Windows Vista Media Center (kleiner)

Reacties (85)


Thuisbranden van css-schijven mogelijk gemaakt

Door René Wichers, 5 januari 2007 10:4543 reacties, submitter: Thyzz, bron: TechWeb

Het Amerikaanse Sonic Solutions heeft een systeem ontwikkeld dat het mogelijk maakt om gedownloade dvd's inclusief kopieerbeveiliging te branden. Opmerkelijk genoeg is de betreffende beveiliging het al lang en breed gekraakte css.

Kopieerbeveiliging Het Qflix-systeem zou moeten helpen bij het tegengaan van piraterij: een betaalde filmdownload kan er immers wel mee gebrand worden, maar de resulterende schijf zou niet zomaar gekopieerd kunnen worden. Daarvoor is wel een nieuw type beschrijfbare dvd's nodig, en in de meeste gevallen zal ook een nieuwe brander aangeschaft moeten worden: slechts een enkele courante fikker kan, met behulp van een firmware-upgrade, in staat worden gesteld om css-schijven te maken. Het nieuwe systeem, dat volgende week op de CES wordt gepresenteerd, zou behalve voor thuisgebruikers ook heel handig zijn voor de middenstand. Een kiosk met een Qflix-brander kan op bestelling dvd's aanmaken die even goed beveiligd zijn als de schijven die momenteel in de winkel liggen. Voorlopig moet de klant dan wel rekening houden met een brandtijd van tien tot vijftien minuten.

DeCSS in werking Dat de css-beveiliging al sinds jaar en dag zo lek als een mandje is, wordt door de filmindustrie als minder belangrijk gezien. Vrijwel elke dvd-speler op de planeet kan immers css-schijven decoderen, zodat de Qflix-schijven amper compatibiliteits­problemen zullen kennen. Sonic Solutions heeft al behoorlijk wat steun voor het systeem weten te verwerven: Verbatim en Plextor zullen de benodigde disks en branders gaan maken, Lucidiom en Polar Frog Digital willen kiosken gaan produceren en Movielink zou zijn downloaddienst erop willen aanpassen. Hoewel het bedrijf claimt dat de filmstudio's zich akkoord hebben verklaard met toepassing van zijn technologie, lijken juist die nog wat slagen om de arm te houden. Warner liet bijvoorbeeld alleen weten dat het 'blij was om inspanningen als die van Sonics Qflix te zien.' Als alles volgens plan verloopt, zullen de eerste branders die het systeem ondersteunen, in de eerste helft van dit jaar op de markt verschijnen.

Reacties (43)


Toshiba betreedt markt externe hardeschijven

Door Yoeri Lauwers, 5 januari 2007 10:2826 reacties, bron: Toshiba

Met de Portable External Hard Drive begeeft Toshiba zich op een markt waar het tot op heden niet actief was. Het bedrijf heeft al heel wat ervaring met harde schijven, maar stopte die nooit eerder zelf in een behuizing voor extern gebruik.

Externe harde schijf ToshibaHet apparaat is verkrijgbaar met een capaciteit van 100GB, 120GB of 160GB en is duidelijk ontworpen met het oog op mobiliteit. Zo worden zowel de gegevens als de nodige elektronen om het geheel te laten draaien via de meegeleverde usb-kabel doorgestuurd. Daarnaast worden de schijven geleverd met NTI Shadow-software, zodat backupacties klaargezet kunnen worden om onmerkbaar op de achtergrond uitgevoerd te worden zodra de drive met het systeem verbonden is. De hele behuizing is niet groter dan 88mm bij 142,1mm en is slechts 23,6mm dik. Binnenin bevindt zich een 5400rpm-schijf met een 8MB grote buffer. Deze langzame omwentelsnelheid geeft meteen ook aan dat het apparaat vooral voor backups bedoeld is. De Toshiba-schijven zullen in het voorjaar op de markt gezet worden en zullen verkrijgbaar zijn vanaf 140 dollar.

Reacties (26)


Ebay verhoogt tarieven, maar weigert Google Checkout

Door Peter de Boer, 5 januari 2007 10:0950 reacties, bron: Ebay

Ebay-directeur Bill Cobb heeft in een mailing aangegeven dat de tarieven voor het verkopen van goederen via de populaire veilingsite omhoog zullen gaan. Ondertussen is het ook duidelijk dat betalen via Googles betaaldienst Checkout voorlopig nog niet mogelijk zal zijn.

eBay-directeur Bill Cobb Het tarief voor het plaatsen van een advertentie voor goederen in de prijsklasse van 1 tot 10 dollar, gaat per 30 januari met 5 cent omhoog naar 40 dollarcent. Het percentage dat na een verkoop aan eBay moet worden afgedragen voor goederen met een verkoopprijs tussen 25 en 1000 dollar, gaat omhoog van 3 naar 3,25 procent. Ook het verkopen van auto- en motorvoertuigen wordt duurder. De transaction service fee voor auto's, een bedrag dat in rekening wordt gebracht naast de plaatsingskosten, wordt met 10 dollar verhoogd naar 50 dollar. Het is duidelijk dat vooral de zogenaamde powersellers, verkopers die maandelijks minimaal 1000 dollar verkopen via eBay, niet blij zijn met de aangekondigde verhogingen.

Waar de meeste verkopers op eBay ook niet blij mee zijn is het nog steeds ontbreken van Google Checkout als toegestaan betaalmiddel. De betaaldienst van Google werd midden vorig jaar gelanceerd en was aanvankelijk geen bedreiging voor eBay's eigen PayPal. Google heeft de afgelopen maanden echter fors geïnvesteerd in de bekendheid van Checkout, onder meer door een AdWords campagne van 20 miljoen dollar. Het ontvangen van geld met de Google-dienst is gedurende 2007 zelfs gratis. Google hoopt met zijn betaaldienst verkopers aan zijn advertentieprogramma's te binden, en is momenteel bereid geld toe te leggen op de betaaldienst zelf. Ebay verdient via dochter PayPal naast een vast bedrag van 30 dollarcent ook 1,9 tot 2,9 procent aan bepaalde betaaltransacties via eBay. Met 123 miljoen PayPal-klanten, waarvan vele tientallen tot honderden transacties per jaar verrichten, is het begrijpelijk dat eBay op dit moment niet welwillend is om de concurrerende dienst van Google toe te staan.

Reacties (50)