Tip de redactie

Nederlandse overheid op digitaal gebied derde in Europa

Door Gabi Gaasenbeek, 21 oktober 2004 22:1542 reacties, bron: Momentum

overheid.nlDe Nederlandse overheid behoort op digitaal gebied in Europa tot de top. De online serviceverlening is goed voor een derde plek, zo blijkt uit een onderzoek van het Britse onderzoeksbureau Momentum. Het onderzoek is gehouden onder 1400 beslissingsbevoegde medewerkers van overheidsinstanties en zorginstellingen in acht verschillende Europese landen. De gegevens werden verzameld in opdracht van netwerkspecialist Cisco. Ons land moet alleen Zweden en het Verenigd Koninkrijk voor zich dulden. De andere vijf deelnemende landen waren: Italië, Duitsland, Polen, Spanje en Frankrijk. Nederland kan nog werken aan verbetering, vooral op het gebied van zelfservice is er nog niet zoveel geregeld.

Reacties (42)


Toshiba wil in Q4 2005 HD DVD-notebooks introduceren

Door Willem Kerstholt, 21 oktober 2004 21:2732 reacties, bron: Reuters

Reuters schrijft dat Toshiba nog voor het einde van 2005 High Definition DVD-notebooks wil uitbrengen. Deze stap lijkt ingegeven door de strijd die is ontstaan tussen de voorstanders van HD DVD en Blu-ray. Nadat eerder Sony meldde dat de Playstation 3 Blu-ray zal ondersteunen, konden de HD DVD voorstanders als NEC, Sanyo en Toshiba niet achterblijven met het aankondigen van producten. De strijd wordt op hoog niveau gespeeld, de Playstation is immers de meest populaire console op dit moment en Toshiba is de derde notebookmaker van de wereld. Ook in het laatste kwartaal van 2005 zullen de eerste HD DVD-spelers en recorders op de markt verschijnen.

Toshiba Tecra M2

Reacties (32)


NEC komt met opvolger voor processor uit Earth Simulator

Door Willem Kerstholt, 21 oktober 2004 21:1339 reacties, bron: EE Times

Blue Gene/L mag de Earth Simulator van NEC dan wel zijn gepasseerd op de ranglijst van krachtigste supercomputers, NEC is, zo meldt EE Times, begonnen met het aanprijzen van de opvolger. De SX-8 is volgens NEC ruim 10 procent sneller dan de Blue Gene/L, een groter verschil dan de 4 promille waarmee IBM nu bovenaan lijkt te staan. Volgens de tweede man van NEC is de SX-8 de snelste computer ter wereld en is de vector-supercomputer zes tot tien keer zo snel als een vergelijkbare scalaire supercomputer. NEC heeft al 700 supercomputers in de SX-serie weten te verkopen en hoopt dat met de introductie van de SX-8 te verdubbelen. Op dit moment zijn al 100 orders binnen, al is het wachten op de eerste machine met 512 processors om de ranglijst te bestormen.

NEC SX

Reacties (39)

Lees meer

Blue Gene/L verbreekt eigen record
Blue Gene/L verbreekt eigen record Nieuws van 28 oktober 2005

XGI bevestigt ondersteuning Shader Model 3.0

Door Ralph Smeets, 21 oktober 2004 19:5060 reacties, bron: X-bit Labs

Op X-bit Labs kunnen we lezen dat de komende generatie van grafische processors van XGI Shader Model 3.0 zullen ondersteunen. Ook zal XGI geen multi-GPU-technologie meer gebruiken in de volgende generatie. Met behulp van deze techniek konden twee GPU's op een kaart worden aangebracht die vervolgens samenwerkten om betere prestaties neer te zetten. Het nadeel is echter dat kaarten met meerdere GPU's moeilijker en duurder zijn om te fabriceren. Dit is dan ook de reden die XGI opgeeft om af te stappen van deze techniek. Volgend jaar zullen deze chips uitkomen. De XG45 wordt het topmodel, waarvan ook een afgeslankte versie zal komen de XG47. Ook komt er een versie voor mobiel gebruik, de XG10.

XGI-logoShader Model 3.0 werd door nVidia als eerste toegepast in de GeForce 6800 Ultra. ATi liet echter weten dat ze geen brood zagen in GPU's met Shader Model 3.0 en kwam met een uitbreiding op Shader Model 2.0. Deze versie 2.0b heeft een aantal features van Shader Model 3.0 en kan ook overweg met de langere pipeline van de Radeon X800. Uit testen met bijvoorbeeld Far Cry bleek dat ATi hiermee waarschijnlijk een goede keuze had gemaakt. ATi's komende generatie van grafische kaarten zal wel Shader Model 3.0 ondersteunen. Het lijkt er dus op dat fabrikanten van spellen met een gerust hart Shader Model 3.0 kunnen gaan gebruiken in spellen die in 2005 moeten uitkomen.

Reacties (60)


Pay-as-you-golicenties vinden nog weinig ingang

Door Willem Kerstholt, 21 oktober 2004 18:569 reacties, bron: C|Net News.com

Er wordt nog maar weinig gebruik gemaakt van pay-as-you-golicenties, zo schrijft News.com. Deze vorm van het in licentie nemen van software wordt ook wel utility computing genoemd en bestaat uit het uitbesteden van berekeningen waardoor een bedrijf alleen maar hoeft te betalen voor werkelijk gebruikte rekentijd. In theorie lijkt het aantrekkelijk, maar in de praktijk wordt er nog maar weinig gebruik van gemaakt. Bedrijven die software aanbieden lijken vast te zitten aan het systeem van eeuwige licenties en ook klanten lijken nog niet veel te zien in pay-as-you-go. Een groot probleem is de manier waarop de prijs wordt berekend.

Windows licentieAnders dan bij bijvoorbeeld het huren van een auto, waar het duidelijk is waaruit de prijs is opgebouwd, is het gebruik van soft- en hardware moeilijker te bepalen. Ook het voorspellen is moeilijk, wat het opstellen van contracten in de weg kan staan. Klanten zien ook privacyproblemen. De aanbieder van de dienst kan namelijk waardevolle bedrijfsinformatie halen uit de berekeningen en opdrachten die voor de klant worden uitgevoerd. Toch wordt utility computing nog niet afgeschreven. Als er een geaccepteerde standaard zou ontstaan, vergelijkbaar met bijvoorbeeld een elektriciteitsmeter, zou pay-as-you go wel eens aan kunnen slaan.

In een ander bericht op News.com wordt gemeld dat bedrijven meer en meer genoeg lijken te hebben van vaste softwarelicenties. Steeds vaker kiezen bedrijven voor open source-oplossingen, maar ook leaseoplossingen en after-sales-services komen vaker voor. Grote bedrijven blijven vooral geïnteresseerd in de 'ouderwetse' oplossingen, maar bedrijven als Sun Microsystems en Macrovision zijn aan het experimenteren, ook met het bovengenoemde pay-as-you-go-model.

Reacties (9)


Iiyama introduceert nieuwe 17"-, 10ms-lcd

Door Steve Lersberghe, 21 oktober 2004 18:5144 reacties

Iiyama liet vandaag aan de redactie weten een nieuwe 17" lcd-monitor te hebben geïntroduceerd: de ProLite E435S. Ondanks dat het op de mid-endmarkt gericht is, heeft het beeldscherm een reactietijd van slechts 10ms. Als die reactietijd ook echt waargemaakt wordt, scoort de E435S zeer goed ten opzichte van andere monitors, die nu nog meestal 15ms als laagste reactietijd hebben - al zijn er sinds kort zelfs modellen met een responsetijd van 8ms. Ook de helderheid van iiyama's nieuwste beeldscherm is goed met gemiddeld 350 cd/m². Om voor 399 euro te kunnen worden aangeboden, heeft het scherm blijkbaar wel moeten inboeten aan contrast: de contrastverhouding is ongeveer 350:1, terwijl schermen uit dezelfde prijsklasse meestal 450:1 of 500:1 uit de hoed toveren. Toch kan de E435S een uitstekende monitor zijn voor bijvoorbeeld gamers of andere mensen die met snelle overgangen van beelden werken, maar dat moet nog blijken uit de reviews. Het beeldscherm komt in november op de markt en is voorzien van twee 2,5W-speakertjes.

Iiyama E435S 10ms 17

Reacties (44)


Microsoft en Swatch komen met nieuwe horloges

Door Arthur Scheffer, 21 oktober 2004 18:1643 reacties, bron: Reuters

Microsoft en Swatch introduceren gezamenlijk nieuwe 'smart watches' die stijlvoller en compacter zijn dan voorheen, zo meldt Reuters. De horloges uit de Paparazzi-lijn kosten met $150 twee keer zoveel als een normale Swatch, maar beschikken over een grafisch schermpje waarop onder meer nieuws, weerberichten en aandelenkoersen op getoond kunnen worden. De klokjes zijn gebaseerd op de SPOT-technologie van Microsoft, en maken gebruik van ongebruikte FM-frequenties om informatie te ontvangen. SPOT werd vorig jaar gelanceerd en is sindsdien beschikbaar in horloges van onder meer Fossil, Suunto en Tissot. Nu ook Swatch zich richt op de technologie, zijn er in totaal twaalf fabrikanten die de zogenaamde 'wristops' leveren. Overigens zijn de horloges voorlopig alleen in de Verenigde Staten en Canada beschikbaar, hoewel de fabrikanten ook introductie in Europa overwegen.

Microsoft horloges

Reacties (43)


Adaptec introduceert nieuwe SCSI RAID-adapters

Door Femme Taken, 21 oktober 2004 15:5217 reacties, bron: Adaptec

Adaptec heeft in alle stilte twee nieuwe single channel en dual channel Ultra320 SCSI RAID-adapters geïntroduceerd. Voor zijn nieuwe ASR-2130SLP- en ASR-2230SLP-controllers is Adaptec afgestapt van de veelgebruikte modulaire implementatie met een Intel I/O processor als middelpunt tussen cachegeheugen en SCSI-controller. De nieuwe adapters zijn namelijk gebaseerd op een RAID On Chip (ROC)-design waarbij de SCSI-controller en de I/O processor in één chip zijn ondergebracht. Deze oplossing is niet per definitie sneller maar vaak wel voordeliger in kosten. De ASR-2130SLP en ASR-2230SLP beschikken over 128MB geheugen en zijn voorzien van een 133MHz PCI-X-interface. Het geheugen is op de pcb geïntegreerd en kan daardoor niet uitgebreid worden. Adaptec voorziet in ondersteuning voor de RAID levels 0, 1, 5, 10, 50 en JBOD, en kunnen via Adaptec Storage Manager vanaf afstand beheerd worden. Tamelijk uniek is de mogelijkheid om de capaciteit van een schijf over meerdere arrays te verdelen. De RAID-adapters kunnen uitgebreid worden met een battery backup unit en zijn gereed voor 64-bit AMD64- en Intel EM64T-processors.

De nieuwe adapters zijn inmiddels in de Pricewatch verschenen. De prijs van de dual channel ASR-2230SLP is vergelijkbaar met de zeer goed presterende LSI MegaRAID SCSI 320-2X. Opvallend is dat RAID-leverancier WebConneXXion ook 256MB-versies in zijn prijslijst heeft opgenomen, dit terwijl deze modellen nog niet worden genoemd op de website van Adaptec.

Adaptec ASR-2230SLP dual channel Ultra320 SCSI RAID-adapter (groot)

Reacties (17)


Vitesse introduceert 18-, 24- en 36-poorts SAS-expanders

Door Femme Taken, 21 oktober 2004 15:0728 reacties, bron: Vitesse

Vitesse Semiconductor heeft zijn familie van NexSAS Serial Attached SCSI-expanders uitgebreid met 18-, 24- en 36-poorts modellen. Naar eigen zeggen biedt Vitesse nu het grootste aantal poorten per expander in de industrie. De NexSAS-expanders beschikken over een geïntegreerde Stanford-1 32-bit enclosure management processor en hebben ondersteuning voor 1,5Gbps en 3,0Gbps transfer rates. SAS-expanders kunnen gebruikt worden om de bandbreedte van één of meerdere seriële SCSI-poorten op te splitsen of te combineren in zogenaamde wide-ports. De SAS-expanders van Vitesse kunnen geconfigureerd worden in wide-ports van elke mogelijke grootte, voor zover er uiteraard vrije poorten op de expander beschikbaar zijn. Een voorbeeld is een configuratie met 12 poorten op de backplane en een zeskanaals wide-port als verbinding tussen de expander en de SAS-controller. Gebruikers kunnen zowel SAS- als SATA-harde schijven op de expander aansluiten.

Serial Attached SCSI (SAS) logo (klein)Volgens Vitesse hebben de NexSAS-expanders superieure signaalver- werkingsmogelijkheden, zodat ze beter presteren in zowel interne als externe toepassingen. Voorbeelden zijn lijntjes van rack naar rack, kabels tussen verschillende kamers, of verbindingen binnen een datacenter. De expanders hebben een volumeprijs van 32 dollar voor de 18-poorts versie, 42 dollar voor het 24-poorts model en 63 dollar voor de variant met 36 poorten. Vitesse verwacht in het eerste kwartaal van 2005 te beginnen met de volumeproductie.

De SCSI Trade Association (STA) heeft overigens aangekondigd dat er in de eerste week van november het derde Serial Attached SCSI plugfest zal worden georganiseerd. Het plugfestijn zal plaatsvinden in het interoperabiliteitslaboratorium van de Stanford University en heeft tot doel om de compabiliteit van de SAS-producten van de verschillende fabrikanten te testen. Een speciale sessie zal worden ingericht voor het testen van de samenwerking tussen SAS en Serial ATA. Eén van de grote verbetering van SAS ten opzichte van parallel SCSI is de mogelijkheid om SAS- én SATA-harde schijven op backplanes en controllers te combineren. Het aansturen van een SAS-schijf via een SATA-controller zal overigens niet mogelijk zijn.

Reacties (28)


Windows XP SP2 meer dan 100 miljoen keer gedownload

Door Harm Hilvers, 21 oktober 2004 14:5075 reacties, bron: InformationWeek

Windows XP logoSinds de introductie van Windows XP Service Pack 2 op 6 augustus is dit uitgebreide pakket met updates inmiddels meer dan 106 miljoen maal gedownload, zo heeft Microsoft afgelopen woensdag bekendgemaakt. Van de 106 miljoen downloads is het overgrote deel, namelijk 90 miljoen, uitgevoerd via Windows Update, het Download Center of de automatische updates. De overige 16 miljoen downloads zijn verzonden per cd. Het merendeel van de downloads is uitgevoerd door consumenten en niet door bedrijven. Voor deze laatste groep is het namelijk belangrijk dat software voldoende getest wordt binnen de specifieke bedrijfssituatie. Om dit testproces te vereenvoudigen en gedeeltelijk te automatiseren werkt Microsoft aan een versie van zijn Application Compatibility Toolkit die dit werk gedeeltelijk kan overnemen. Een bètaversie van deze tool kan binnen enkele weken verwacht worden.

Reacties (75)


Microsoft stelt Passport-plannen rigoureus bij

Door Harm Hilvers, 21 oktober 2004 13:0339 reacties, bron: InfoWorld

Microsoft heeft laten weten zijn plannen met betrekking tot de .NET Passport-service sterk gewijzigd te hebben. Vanaf nu zal de dienst alleen nog beschikbaar zijn voor de diensten van Microsoft en MSN zelf en voor producten van een selectief aantal partners. "Microsoft no longer sees Passport as a single sign-on system for the Web at large", aldus een woordvoerster van het bedrijf. Microsoft heeft dit bekendgemaakt tegelijk met het nieuws dat carrièresite Monster.com geen gebruik meer zal maken van de Passport-service. In het verleden heeft het Redmondse softwarebedrijf de Passport-service gepositioneerd als strategisch onderdeel van zijn online producten en diensten. De afgelopen jaren bleef het echter stil rond de 'single sign-on' service en is Microsoft stilletjes bezig geweest om de Passport-service gedeeltelijk van het internet te verwijderen.

Microsoft Passport logoDe Passport-service is niet geworden wat Microsoft ervan gehoopt had. In 1999 hoopte het softwarebedrijf dat op termijn duizenden sites gebruik zouden maken van de diensten. Het voordeel daarvan zou zijn dat men slechts één keer zou hoeven inloggen voor alle Passport-diensten. Dit idee werkte in de praktijk echter niet en uiteindelijk waren er slechts een tiental sites die gebruikgemaakt hebben van Passport. Desalniettemin heeft Microsoft veel geleerd van het Passport-project. Nu de dienst geen aansluiting vind bij andere sites, zal het softwarebedrijf de authenticatiedienst beter gaan integreren in de Microsoft-sites en -softwareproducten en daarnaast diensten blijven aanbieden aan een geselecteerd aantal partners, aldus Brooke Richardson, productmanager van MSN bij Microsoft.

Reacties (39)


Samsung brengt mobiel uit met vijfmegapixelcamera

Door Dries Arnolds, 21 oktober 2004 12:4964 reacties, bron: Samsung

Samsung laat in een persbericht weten dat men de eerste mobiele telefoon met vijfmegapixelcamera gaat verkopen. Theoretisch benadert de resolutie van de CCD-fotosensor die van de meeste consumentencamera's, hoewel de SCH-S250 niet over optische zoom beschikt en natuurlijk een veel kleinere lensopening heeft, waardoor er minder licht op de sensor valt. Een 2,0" lcd-scherm met een resolutie van 240x320 pixels zou ruim voldoende moeten zijn om de foto's te bekijken. Voor de opslag van de foto's, video's en mp3-bestanden beschikt de camphone over 92MB intern geheugen, dat kan worden uitgebreid door middel van een RS-MM-kaartje. Al dit technische geweld gaat verpakt in een behuizing van 115x49,5x18,5 millimeter en heeft een gewicht van slechts 116 gram. In Korea is de SCH-S250 al eind oktober beschikbaar voor een omgerekende prijs van 700 euro. Of en wanneer Europa aan de beurt komt, is nog niet bekend.

Samsung SCH-S250 camphone

Reacties (64)


Eerste kennismaking met S3 OmniChrome-videokaart

Door Yoeri Lauwers, 21 oktober 2004 11:2432 reacties, bron: Techreport

Op Tech Report en Hot Hardware is een eerste indruk verschenen van S3's OmniChrome die de concurrentie met ATI's All-In-Wonder en nVidia's Personal Cinema moet aangaan. De basis van deze videokaart wordt gevormd door een DeltaChrome S4 Nitro, waar vervolgens een tv-tuner en video decoder aan toegevoegd werden. Aangezien de DeltaChrome over native HDTV-ondersteuning beschikt, lijkt de de HTPC-markt een logische volgende stap voor S3. Daartoe wordt de OmniChrome standaard geleverd met een InterVideo's Home Theater-software en een infrarood-afstandsbediening.

Nadat de reviewer van Tech Report de kaart echter een aantal uur gebruikt had, was hij van de logica van die stap naar eigen zeggen niet meer zo overtuigd. Op het eerste zicht is de kaart goed uitgerust en van alle mogelijke snufjes voorzien, waaronder S-Video input en output, kabelverbinding en de keuze tussen DVI- of VGA-uitvoer. Om tv-signalen te ontvangen en te bewaren wordt een Innotek-tv-tuner gebruikt in combinatie met een decoder van Techwell. HDTV kan echter niet gecaptured worden. De kaart blijkt overigens enkel eenkanaals-monogeluid te verwerken. Ook over de software is de reviewer niet zo enthousiast. Er is volgens Tech Report dan ook nog heel wat werk aan de winkel als S3 serieus genomen wil worden in deze markt.

S3 OmniChrome Aansluitingen

De reviewer van Hot Hardware was iets minder negatief in zijn besluit. Enerzijds was men heel tevreden met het pakket aan hard- en software die meegeleverd werd, maar anderzijds kwam de kaart voor games net iets te kort om als waardige tegenstander voor een Personal Cinema te functioneren. Voor een eenvoudige HTPC-oplossing volstaat de OmniChrome dan ook volgens de reviewer, maar veel meer moet er niet van verwacht worden. De software werkte bij Hot Hardware echter wel vlot en behalve het feit dat de HDTV-output enigszins overbodig is, had de reviewer niet echt iets op deze kaart aan te merken. Verwacht wordt overigens dat de kaart ongeveer 149 dollar zal gaan kosten, in vergelijking met 189 dollar voor de All-In-Wonder 9600XT en 159 dollar voor nVidia's Personal Cinema 5700 dus net iets goedkoper, maar ook minder krachtig voor games.

Reacties (32)


Ballmer: 'Consument vraagt om $100-pc'

Door Yoeri Lauwers, 21 oktober 2004 09:57124 reacties, bron: News.com

Op een bijeenkomst van technologiebedrijven heeft Ballmer gezegd dat de consument behoefte heeft aan een budgetcomputer van niet meer dan honderd dollar. Een dergelijk systeem zou volgens Ballmer ook de softwarepiraterij kunnen terugdringen. Op dit moment hebben mensen die het minder breed hebben maar één mogelijkheid om met het internet kennis te maken, namelijk een internetcafé. Het is volgens Ballmer dankzij deze internetcafés dat Microsoft in landen als India en China vijf keer zoveel Hotmail-gebruikers heeft dan er computers zijn. Hij benadrukt verder dat piraterij voornamelijk een probleem is onder de zakelijke gebruikers die wel de middelen hebben om voor hun systemen te betalen.

Lagere prijzen zijn echter wel een middel om het marktaandeel in ontwikkelingslanden te vergroten, aldus Microsoft. Vandaar ook de lancering van de Starter Edition van Windows XP, die enkel bij entry-level computers verkocht zal worden in bepaalde, minder welgestelde, landen. Hij stelde verder ook dat Linux nog steeds geen essentiële bedreiging vormt wat betreft het kostenplaatje. Hoewel men in München wel Linux wil invoeren, stelt Ballmer vast dat dit verhaal steeds opnieuw herhaald en opnieuw van onder het stof gehaald wordt en dat er zelfs tot op heden nog altijd twijfels zijn over de overschakeling.

Steve Ballmer

Reacties (124)


Onzichtbare signature printer verraadt afkomst document

Door Yoeri Lauwers, 21 oktober 2004 09:0277 reacties, submitter: cyuen, bron: BBC

De BBC meldt dat onderzoekers achterhaald hebben dat printers, net zoals ouderwetse typemachines, allemaal hun eigen identiteit op afdrukken achterlaten. Elke printer blijkt een eigen handtekening te hebben in de vorm van onzichtbare sporen op elk afgedrukt document. Met behulp van deze sporen zijn de onderzoekers erin geslaagd om de laserprinter waarop testdocumenten afgedrukt werden te identificeren. Deze ontdekking is dan ook een belangrijk hulpmiddel in de zoektocht naar documentvervalsers en valsmunters.

Vooralsnog is men enkel in staat het printermodel te achterhalen, maar volgens professor Delp, die het onderzoek leidt, zal het mettertijd mogelijk worden een specifieke printer van dit model aan te wijzen als de 'schuldige'. Ook inkjetprinters zullen in de toekomst niet veilig blijven voor deze onderzoekspraktijken.

Vals geld
Zal de drukker van deze biljetten binnenkort opgespoord worden?

Reacties (77)


Games rijzende ster aan de reclamehorizon

Door Steve Lersberghe, 21 oktober 2004 08:00121 reacties, bron: BBC

Adverteren in games is zeer lucratief en zal de komende tijd een flinke groei doormaken, zo schrijft BBC News. Het concept werd al bijna twintig jaar geleden voor het eerst toegepast, toen tabakreclame getoond werd in Sega-racespellen, maar pas sinds kort beginnen bedrijven de 'nieuwe' vorm van adverteren ook echt te ontdekken. Gamers zijn dan ook een erg aantrekkelijk publiek voor adverteerders: velen spelen een game urenlang en met veel toewijding. Uit onderzoeken blijkt dat 30% van de gamers een naam of bedrijf uit een advertentie op lange termijn onthoudt en 15% nog na vijf maanden, wat erg indrukwekkend is. Samen met het feit dat steeds meer jongeren en jongvolwassenen de tv links laten liggen voor pc en games, zorgt dit ervoor dat reclame in games door meer bedrijven ontdekt wordt.

Max Payne in actie met Henk/Tweaky op shirt

Reacties (121)


Intel voegt Pentium M 765 toe aan productfamilie

Door Steve Lersberghe, 21 oktober 2004 07:3036 reacties, bron: Intel

Pentium M badgeIntel heeft een nieuwe telg aan de Pentium M-productfamilie toegevoegd: nummer 765, geklokt op 2,10GHz. Het gaat uiteraard om een model met de 90nm Dothan-core. Er is 2MB L2-cache aan boord en de chip werkt op een FSB van 400MHz. Het nieuwste Pentium M-topmodel zal 637 dollar kosten bij een afname van 1000 stuks. Daarmee heeft het de oude prijs ingenomen van het voormalige topmodel, de 755 (2GHz), die dinsdag een prijsverlaging heeft ondergaan naar 423 dollar, samen met een aantal andere modellen. De Pentium M-processors zijn in de eerste plaats de centrale processor in het Centrino-platform van Intel, maar ze worden uiteraard ook gebruikt in andere notebooks en duiken zelfs af en toe op in desktop-pc's.

Reacties (36)