Het nieuwste beeldscherm uit de ProLite-serie van producent iiyama maakt gebruik van een va-panel. De eigenschappen van dit vertical alignment-panel houden het midden tussen de eigenschappen van een tn-scherm en die van een ips-display.
Het nieuwste display van iiyama heeft een zogeheten mva-paneel aan boord; die displaytechnologie is goedkoper dan ips-technieken, maar moet een betere beeldkwaliteit leveren dan de goedkope tn-panelen die normaal in budgetmonitors worden gebruikt. Vooral de kijkhoek van va-schermen zou vergelijkbaar zijn met die van ips-panelen, terwijl de kleuren in tn-schermen al snel verlopen bij grotere kijkhoeken. Daartegenover staan echter een iets hogere prijs en langere reactietijden dan bij tn-panelen.
Het ProLite X2472HDS-scherm is met een responstijd van 8ms dan ook iets trager dan bij tn-panelen gebruikelijk is, maar dat wordt goedgemaakt door de 3000:1-contrastverhouding en de kijkhoek van 178 graden horizontaal en verticaal. De helderheid van het scherm bedraagt 250 candela per vierkante meter en de resolutie van het 24"-paneel telt 1920 bij 1080 pixels. Het beeldscherm is voorzien van een D-sub-, dvi- en hdmi-aansluiting, en ook een audiopoort ontbreekt niet. Het scherm moet medio maart voor 215 euro verkrijgbaar zijn.