Onder andere in de virtuele persruimte van KPN lezen we dat dit bedrijf zijn kwartaalresultaten en de verwachting over het gehele jaar heeft gepresenteerd. Hieruit blijkt dat de telecomgigant het niet bepaald slecht heeft gedaan: er werd een nettowinst van 192 miljoen euro geboekt, hetzelfde kwartaal vorig jaar werd nog een verlies gemeld van 79 miljoen euro. Het operationele resultaat steeg van 1.094 miljoen euro naar 1.247 miljoen euro, dit is een stijging van veertien procent. De nettoschuld van KPN werd fors teruggebracht, de schuld nam met een miljard euro af, waardoor het bedrijf op dit moment nog voor 10,2 miljard euro in het rood staat. De omzet van de kernactiviteiten van het bedrijf nam met 2,6 procent toe. De mobiele telefonie nam hier echter een groot gedeelte van voor zijn rekening, hier groeide de omzet met 6,4 procent, de omzet uit het vaste net groeide met 0,2 procent. Vooral in Duitsland doet KPN het goed op het gebied van mobiele telefonie: E-Plus verwelkomde 270.000 nieuwe klanten in het tweede kwartaal, waardoor het totaal aantal mobiele klanten op 7,7 miljoen op het moment van het opmaken van de kwartaalrekening kwam.
Inmiddels is de mijlpaal van 7,8 miljoen klanten gepasseerd. Het aantal Nederlandse mobiele KPN-abonnees nam af van 5,2 tot 4,9 miljoen. Topman Scheepbouwer is desondanks tevreden met het resultaat, gezien het feit dat zowel de winstgevendheid als de kasstroom en de omzet toenemen. Scheepbouwer was zelfs dermate tevreden dat de verwachting voor heel 2003 werd verhoogd: men hoopt op een bruto resultaat van 1,4 miljard euro, terwijl eerder dit jaar nog uit werd gegaan van een bruto resultaat van 1 miljard euro. De totale schuld van KPN zou volgens de nieuwste verwachtingen aan het einde van dit jaar zo'n 9,5 miljard euro bedragen. In mobiele telefonie wordt een verdere groei van rond de tien procent verwacht, men hoopt de omzet van het vaste net te consolideren.
Op het gebied van ADSL is er ook goed nieuws voor KPN. Het aantal nieuwe ADSL-aansluitingen in het tweede kwartaal bedroeg 95.000, terwijl een jaar geleden het totaal aantal ADSL-aansluitingen nog 192.000 bedroeg. Momenteel zijn 513.000 Nederlandse huishoudens voorzien van een ADSL-aansluiting van KPN. Hiermee heeft het bedrijf 83 procent van de totale Nederlandse ADSL-markt in handen, dit komt overeen met 35 procent van de breedbandmarkt. De verwachting voor het aantal ADSL-aansluitingen aan het einde van dit jaar is verhoogd van 600.000 naar 675.000.
I-mode sluit de rij positieve cijfers van KPN. Aan het einde van het tweede kwartaal van dit jaar telde de mobiele divisie 353.000 I-modeklanten. Hiervan beschikten 148.000 over een Nederlands paspoort, wat concreet een groei van 11.000 klanten in de afgelopen drie maanden inhoudt. De introductie van nieuwe diensten en nieuwe I-modetoestellen moeten er aan bijdragen dat in het derde en vierde kwartaal nog ruim 850.000 Nederlandse I-modeklanten bijgeschreven kunnen worden, waardoor de doelstelling van 1 miljoen I-modeklanten voor het einde van dit jaar gehaald wordt.
Today, a U.S. Court of Appeals judge ruled that the E-Pass Patent is not restricted to just credit card-sized handhelds. Therefore, E-Pass intends to restart its lawsuits against Palm and Microsoft/HP in the next four to six weeks.
ATI's new graphics monster will utilize a new type of VPU cooler, a more efficient one to cool down the powerful 0.15 micron R360 VPU running at astonishing 450MHz.. Other features of ATI graphics cards will remain untouched: the product will come equipped with D-Sub, DVI-I and TV-Out connectors.
De tweedeling die we bij de mobiele processors aantroffen is niet doorgedrongen tot de mobiele chipsets. Vanaf het laatste kwartaal van dit jaar zullen we de Montara-GM+ (855GME), Montara-GT (852GME) en Odem+ (855PM) chipsets mogen verwelkomen, welke voor zover we nu kunnen beoordelen geen enorme verschillen met zich meebrengen. In het laatste kwartaal van 2004 introduceert Intel zijn Alviso-chipset, welke DDR2 en PCI Express naar het mobiele segment zal brengen. Daarnaast zal dat waarschijnlijk de eerste mobiele chipset van Intel zijn die een dual channel-geheugenconfiguratie biedt. Dit zou de prestaties van de geïntegreerde grafische chipset sterk verbeteren, wat op zijn beurt weer nodig is om tegemoet te komen aan de hoge grafische eisen die Microsoft Longhorn aan systemen gaat stellen.
Er worden zowel MP3- als WMA-bestanden ondersteund en er zit een equalizer ingebouwd. De mogelijkheden hiervan zijn echter beperkt, aldus The Register. De afmetingen van de Gigabeat G20 MEG200J zijn iets bescheidener dan die van de iPod en het ingebouwde scherm met backlight meet 160 bij 86. The Register is overigens van mening dat de speler er 'sexy' uitziet.
Later dit jaar (oktober/november) wordt er een volgende speedgrade verwacht van de Athlon 64, met een kloksnelheid van 2,20GHz en een rating van 3400+. Aan het eind van het eerste kwartaal 2004 zou de Athlon 64 FX met Socket 939 uitkomen. Socket 939 en 940 zouden niet compatible zijn. Volgens moederbordfabrikanten zijn er geen prestatie- en overklokproblemen met de Socket 754 Athlon 64-processors ondanks vreemde geluiden van Corsair, en zijn de chips voor Socket 754-plankjes al een tijdje beschikbaar. Ze presteren beter dan vergelijkbare Socket A-processors en zijn overklokbaar, aldus één van de plankenmakers. X-bit noemt de aanvangsprijzen hoog, wat grote verkoopaantallen in het begin voor desktops niet gemakkelijk maakt. Er wordt geraamd dat AMD dit jaar aan Athlon 64- en Athlon 64 FX-processors ongeveer 300.000 stuks af zou kunnen zetten, om volgend jaar stevig te kunnen stijgen naar 1,5 miljoen stuks in het eerste kwartaal, en naar 3 miljoen in het tweede kwartaal.
Op 1 juli 2003 plaatste Campina in samenwerking met de politie en op verzoek van de verdachte een advertentie op Autotelegraaf.nl, waarbij gegevens van de magneetstrip en de pincode in een afbeelding van een auto verwerkt zaten. Via de anonymizer haalde de man de afbeelding op, zoals later bleek nog op dezelfde dag. Via pasjeskopieerapparaten is het tegenwoordig niet al te lastig om van de weer uit de afbeelding gedecodeerde gegevens een nieuw pasje te maken. Op het opnemen na leek het dat alles perfect verlopen was.
Apple launched its Mac-based iTunes Music Service at the end of April, but even its impressive success - 6.5 million songs sold by the end of July - is nowhere near enough to counter the apparent decline between April and June. Similar services aimed at Windows users, such as BuyMusic and Listen.com, are likely to do better, but some have come too late to account for much more of the 197 million fewer songs downloaded between April and June than Apple does.
When all is said and done, the consumer always wins," he said. "It's only a matter of time that advertisers begin to look to other forms from pop-ups." One of the factors likely to push advertisers in that direction is the growing arsenal of pop-up blocking options. Both EarthLink and AOL began offering its customers blocking tools the past year. According to EarthLink, 13 percent of its 5 million subscribers have downloaded the software since it began offering it a year ago. AOL did not provide figures for its users, which first got an option to block third-party pop-up ads in March. (AOL continues to serve pop-up ads for AOL Time Warner properties.)
"You can actually tie a knot in these natural biological fibers and they will not break it's really quite amazing," said Joanna Aizenberg, who led the research at Bell Laboratories.
Tiscali gaat met ingang van aanstaande maandag een nieuw abonnement aanbieden onder de naam Tiscali Surf. Dit
She agrees children and teenagers are exposed to computers at a much younger age, thanks to the internet.