Tip de redactie

Eerste retail LightScribe-brander door HP gelanceerd

Door Harold van der Wal, 11 februari 2005 22:2955 reacties, bron: HP

HP heeft zijn eerste dvd-brander met LightScribe te koop gezet in zijn online shop. Het gaat om een intern model met een prijskaartje van 130 dollar. Daarmee is het apparaat 20 dollar duurder dan een vergelijkbare brander van HP zonder de techniek. De brander is gefabriceerd door LiteOn. LightScribe maakt het mogelijk om met dezelfde laser als waarmee schijfjes gebrand worden, afbeeldingen op schijflabels te printen. Daarvoor zijn wel speciale, iets duurdere, cd's of dvd's nodig met een geschikte afdruklaag aan de bovenzijde.

Met LightScribe-technologie gebrande cdBegin vorig jaar werd de techniek door HP aangekondigd als alternatief voor labelprinters en de cd-pen. Het precies richten van de laserstraal op de speciale laag van de schijf leidt tot een reactie op de juiste plaatsen, waardoor de kleur daar donkerder wordt. Op die manier kan er een afbeelding uit grijswaarden gevormd worden. Om een eigen ontwerp af te drukken dient de gebruiker de schijf wel omgekeerd in de brander te plaatsen. Het apparaat brandt double layer op een snelheid van 2,4x en normale DVD±R's tot maximaal 16x.

Reacties (55)


Matsushita introduceert 4µm² MOS-beeldsensor

Door Ralph Smeets, 11 februari 2005 21:4319 reacties, bron: Matsushita

Matsushita, de moedermaatschappij van onder andere Panasonic, heeft een nieuwe 1/4" MOS-beeldsensor geïntroduceerd met pixels die maar 2µm lang en breed zijn. Normaal gesproken zijn de pixels minimaal 3,1µ breed, wat betekent dat een 1/4"-sensor maar een resolutie heeft van 1 megapixel. Met behulp van deze nieuwe techniek, is het mogelijk om 1/4"-sensors te maken met een resolutie van 2 megapixel.

De reductie in grootte van elke pixel zou geen gevolgen hebben voor de gevoeligheid van de sensor. Dit werd bereikt door niet de fotodiode maar het circuit eromheen kleiner te maken. Als eerste werd er gebruikt gemaakt van bedrading die maar 0,15µm breed is. Normaal gesproken is deze 0,25µm breed. Daarnaast werd het aantal transistors dat nodig is om de fotodiode uit te lezen flink verminderd. Waar normaal gesproken 16 transistors nodig zijn om vier fotodiodes uit te lezen, zijn er in dit ontwerp nog maar zes nodig. Hierdoor kon de grootte van elke afzonderlijke pixel worden verkleind, zonder de eigenlijke sensor, de fotodiode, kleiner te maken.

Matsushita 2 megapixel 1/4

Reacties (19)


Eerste toestel met Unlicensed Mobile Access gepresenteerd

Door Willem Kerstholt, 11 februari 2005 19:4716 reacties, bron: Heise Online

BenQ brengt de eerste mobiele telefoon die de beschikking heeft over 'Unlicensed Mobile Access', of UMA, op de markt, zo lezen we bij Heise Online. UMA maakt een naadloze overgang tussen verschillende draadloze standaarden, zoals GSM, GPRS, WiFi en Bluetooth mogelijk en gaat volgens Heise één van de magische woorden zijn voor het jaarlijkse 3GSM-congres. Als UMA mogelijk wordt gemaakt door telefoonmaatschappijen is het mogelijk om, als er een draadloos netwerk beschikbaar is, via deze een verbinding op te zetten en de verbinding over te laten gaan naar het GSM of GPRS-netwerk als de dekking van bijvoorbeeld het WiFi-netwerk ophoudt.

BenQ logo (klein)De BenQ P50 is een Quad-Band telefoon met GSM, GPRS, Bluetooth en WiFi. Een volledig QWERTY-toetsenbord bevindt zich achter het scherm. Een Intel Bulverde-processor zorgt voor de rekenkracht en als besturingssysteem is gekozen voor Microsoft Windows voor de Pocket PC. Het scherm is ongeveer 6 centimeter in doorsnee en heeft een resolutie van 240 bij 320 pixels. De telefoon zal nog dit jaar voor consumenten te koop zijn. De P50 is de eerste telefoon die is voortgekomen uit de samenwerking tussen BenQ en Kineto Wireless. Deze firma levert de software om aan de kant van de telefoon voor een vlekkeloze afhandeling van het springen tussen netwerken te zorgen.

Reacties (16)


Hitachi start levering eerste SATA II-schijven

Door Willem Kerstholt, 11 februari 2005 17:3960 reacties, bron: Impess Watch

Hitachi is begonnen met de levering van de eerste SATA II-schijven, zo lezen we op Impress Watch. De Deskstar 7K80 is vooralsnog beschikbaar met 40 of 80GB opslag, een variant met maar liefst 500GB aan ruimte is reeds begin deze maand aangekondigd. De harde schijf van Hitachi is de eerste SATA II-schijf die de markt bereikt, verschillende chipsets voor moederborden, waaronder de nForce Pro, nForce5 Ultra en RAID-controllers boden reeds ondersteuning aan SATA II. De schijf heeft een maximale doorvoer van 757Mbit per seconde, een toegangstijd van 8,8 milliseconde en 8MB aan cache. Ook native command queuing is aanwezig om de bewegingen van de koppen efficiënter te laten verlopen.

Hitachi 7K80 in Japanse vingers

Reacties (60)


Adware infecteert explorer.exe met virustechnieken

Door Willem Kerstholt, 11 februari 2005 17:09160 reacties, bron: Viruslist

Virussen en adware zijn niet meer uit elkaar te houden, nu de nieuwste variant van het 'Bube'-virus zelfs explorer.exe infecteert om daarna adware en trojans te gaan downloaden. Op Viruslist lezen we dat de hoeveelheid gevallen waarin computers besmet raken met infectueuze adware steeds groter wordt. 'Bube.d' is op dit moment het zich snelst verspreidende stuk adware. Dat explorer.exe, als vitaal onderdeel van Windows, het doel is, maakt het verwijderen van het virus een stuk moeilijker. Het simpelweg de toegang weigeren tot het proces is namelijk niet meer mogelijk.

Virus - groene doodskopHet virus maakt het voor zichzelf ook een stuk gemakkelijker om de adware binnen te krijgen, het begint door de beveiligingsinstellingen een stuk omlaag te schroeven. Eerder schreven we al dat adware virusachtig gedrag leek te gaan vertonen door ook bestanden te infecteren die verder niets met de adware te maken hadden. Nu zelfs systeemprocessen aangevallen worden, lijkt de synthese tussen virussen en adware met 'Bube.d' compleet.

Reacties (160)


Politici in de VS stemmen positief over e-ID

Door Gabi Gaasenbeek, 11 februari 2005 15:4553 reacties, bron: U.S. Congress

RFID-tag close-upHet Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft afgelopen donderdag een wet goedgekeurd waarin het gebruik van elektronische identificatiebewijzen wordt geregeld. Rijbewijzen en andere identificatiemiddelen moeten onder andere een digitale foto bevatten. Naast kenmerken om vervalsing tegen te gaan moet er nog niet nader gespecificeerde door een machine leesbare technologie verwerkt worden. Hieronder zou een RIFD-chip of en magnetische strip kunnen worden verstaan. De Republikeinen vinden de zogenaamde 'Real ID Act' nodig voor de bestrijding van het terrorisme. In totaal stemden 95 procent van deze afgevaardigden voor de wet, wat een verdeling van 261 tegen 161 stemmen opleverde. In de Real ID Act is ook opgenomen dat de verschillende staten onderling informatie moeten uitwisselen. Hieronder vallen de gegevens op de id-kaart maar ook bijvoorbeeld overtredingen.

Reacties (53)

Lees meer


Dell meldt recordomzet in voorbije kwartaal

Door Harm Hilvers, 11 februari 2005 14:3742 reacties, bron: Dell

Dell heeft gisteren de kwartaal- en jaarcijfers gepresenteerd over respectievelijk het vierde kwartaal van het boekjaar 2005 en het gehele fiscale jaar. Het bedrijf is erg te spreken over het afgelopen boekjaar, gezien de records op het gebied van omzet, winst en aantal verkochte producten die Dell in die periode heeft behaald. De omzet in het vierde kwartaal, dat eindigde op 28 januari, van het fiscale jaar 2005 bedroeg 13,5 miljard dollar, een stijging van 17 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De winst in de afgelopen drie maanden bedroeg 667 miljoen dollar, een afname van 11 procent ten opzichte van Q4 2004 toen de winst 749 miljoen dollar bedroeg. De omzet over het gehele boekjaar 2005 bedroeg 49.205 miljoen dollar, 19 procent meer dan in het jaar ervoor toen de omzet 41.444 miljoen dollar was. De totale winst is in 2005 uitgekomen op 3.043 miljoen dollar, ongeveer 15 procent meer dan de 2.645 miljoen dollar die in 2004 is binnengehaald.

Dell logoAnalisten hadden echter betere cijfers verwacht en reageerden dan ook teleurgesteld, waarbij ze de vraag stelden of Dell in het fiscale jaar 2006 wel aan de verwachtingen zal kunnen voldoen, omdat het niet de eerste keer is dat niet aan gewekte verwachtingen voldaan wordt. In het vierde kwartaal van boekjaar 2005 heeft Dell 30 procent meer notebooks en 25 procent meer servers verkocht. De verkoop van externe storagesystemen is met 27 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De enhanced services-divisie is met 32 procent gegroeid, waarbij Azië sterker groeide met 50 procent. De verkoop van software en randapparatuur is toegenomen met 36 procent. Dell heeft 5,2 miljoen printers verkocht in het boekjaar 2005, meer dan het bedrijf zichzelf ten doel gesteld had. Ook hier was de Aziatische markt nadrukkelijk aanwezig met een groeipercentage van 50 procent.

Reacties (42)


LSI Logic lanceert MegaRAID SATA 300-8X

Door Femme Taken, 11 februari 2005 14:2535 reacties

LSI Logic heeft op de LinuxWorld-conferentie aangekondigd dat het bedrijf is begonnen met het accepteren van orders voor zijn langverwachte MegaRAID SATA 300-8X storage adapter. De MegaRAID SATA 300-8X is een 8-poorts Serial ATA RAID-adapter met 128MB DDR333-geheugen en ondersteuning voor de nieuwe SATA II-standaard. Een snelle 500MHz Intel IOP331 I/O-processor met hardwarematige XOR-acceleratie moet garant staan voor een goede schaling van de prestaties in grote arrays. De I/O processor wordt bijgestaan door een 8-poorts 88SX6081 SATA-controller van Marvell. Dankzij deze moderne SATA II-controller heeft de MegaRAID SATA 300-8X support voor de nieuwste SATA II-features, waaronder native command queuing, SAF-TE enclosure management, port multipliers en poortsnelheden van 300MB/s. De hogere poortsnelheden zijn met name nuttig wanneer er port multipliers worden gebruikt. Deze componenten werken als een switch en bieden zodoende de mogelijkheid om meerdere harde schijven op een host port aan te sluiten.

LSI Logic logoDe MegaRAID SATA 300-8X communiceert met de buitenwereld over een PCI-X-interface die kloksnelheden van 66MHz tot 133MHz ondersteunt. De kaart kan optioneel voorzien worden van een battery backup unit. Driver-ondersteuning is aanwezig voor Windows en de Linux-distributies van SuSE en Red Hat. Op LinuxWorld wordt de MegaRAID SATA 300-8X getoond in een configuratie die draait op Red Hat Enterprise Linux AS. De broncode van de Linux-drivers is overigens vrij beschikbaar.

LSI Logic MegaRAID SATA 300-8X (perspic groot, 475px)
LSI Logic MegaRAID SATA 300-8X

Hoewel de MegaRAID SATA 300-8X door LSI Logic hoogmoedig als 'de eerste enterprise-class SATA II RAID-controller van de wereld' werd aangekondigd, is die trots niet gepast. De onbekende Taiwanese fabrikant Areca levert al sinds de zomer van 2004 RAID-adapters met SATA II-ondersteuning en enterprise-features zoals online capacity expansion, online RAID-level migration en een optionele battery backup unit. In het assortiment van Areca bevindt zich een PCI-X SATA RAID-adapter met vergelijkbare specificaties als de MegaRAID SATA 300-8X. Deze Areca ARC-1120 heeft een 500MHz IOP331-processor, 128MB DDR333-geheugen en een Marvell 88SX6081-controller. In onze recente vergelijking van SATA RAID-adapters heb je kunnen lezen dat de Areca ARC-1120 over zeer goede prestaties beschikt.

Waar LSI Logic voorlopig niet aan kan tippen is het uitgebreide assortiment van Areca, dat naast een 8-poorts PCI-X adapter ook adapters met vier, twaalf en zestien poort in PCI-X- en PCI Express-varianten beslaat. De kaarten met twaalf of meer poorten beschikken bovendien over een SO-DIMM-slot, waarmee het cachegeheugen uitgebreid kan worden naar maximaal 2GB, en een ethernet management poort waarmee de webbased management interface direct via het netwerk en zonder tussenkomst van software op de server bereikbaar is. De MegaRAID SATA 300-8X moet het zonder beide features stellen. Cache-uitbreiding zal waarschijnlijk pas mogelijk worden op de toekomstige Serial Attached SCSI RAID-adapters van LSI Logic. Die zullen naast SAS-harde schijven ook SATA-schijven kunnen aansturen. Areca heeft overigens ook SAS RAID-adapters in ontwikkeling.
Areca ARC-1160
Areca ARC-1160 16-poorts SATA RAID-adapter

De LSI MegaRAID SATA 300-8X heeft een adviesprijs van 549 dollar. Binnenkort zal Tweakers.net een exemplaar ontvangen zodat de prestaties en features vergeleken kunnen worden met de adapters die wij reeds eerder hebben getest.

Reacties (35)


Epson Stylus Photo RX620 besproken

Door Dries Arnolds, 11 februari 2005 12:0919 reacties, bron: Bios Magazine

Bios Magazine heeft een review geschreven over een all-in-one printer van Epson, de Stylus Photo RX620. Dit massieve apparaat van ongeveer tien kilo is bedoeld om de bovenkant van de markt voor multifunctionele printers te bedienen. Bij het printen wordt gebruik gemaakt van cartridges voor zes verschillende kleuren. Het scannen gebeurt met een maximale resolutie van 4800x2400 pixels en voor dia's is een aparte adapter meegeleverd. Foto's van digitale camera's kunnen direct worden uitgeprint via de ingebouwde cardreaders. De installatie lijkt behoorlijk recht-toe-recht-aan te zijn en binnen vijftien minuten na het openen van de doos is de RX620 klaar voor gebruik.

Eventuele storingen en statusberichten worden weergegeven op een LCD-schermpje, maar de Stylus Photo lijkt daarbij nog wel eens de foute conclusie te trekken. De reviewer is erg te spreken over het feit dat scans meteen op geheugenkaarten kunnen worden opgeslagen zonder tussenkomst van een pc. De printkwaliteit is ook dik in orde, maar er zijn toch wel een paar vervelende nadelen aan het apparaat. Zo is het ontbreken van een fax een gemis en de snelheid van het printen zou ook hoger kunnen. Toch blijft er over het algemeen een goede indruk achter.

Epson Stylus Photo RX620

Reacties (19)


SP-motie aangenomen, herstart softwarepatentrichtlijnen

Door Harm Hilvers, 11 februari 2005 11:5740 reacties, submitter: synq, bron: Computable

Gisteravond heeft de Tweede Kamer een spoeddebat gevoerd over het wetsvoorstel over softwarepatenten dat volgende donderdag in de Europese Ministerraad besproken zal worden. Aanstaande donderdag komen namelijk de ministers van Economische Zaken van de verschillende Europese lidstaten bij elkaar in Brussel. Luxemburg wil hen dan vragen om het huidige wetsvoorstel goed te keuren. Volgende week donderdag is ook de eerste dag waarop het Europees Parlement (EP) de Europese Commissie kan verzoeken om een herstart van de procedure omtrent het bewuste wetsvoorstel. Als het voorstel donderdag is goedgekeurd door de Raad van Ministers is het niet meer mogelijk om de procedure te herstarten. De SP heeft gisteren een motie in stemming gebracht om de Nederlandse afvaardiging te bewegen het wetsvoorstel niet aan te nemen donderdag. De motie is ingediend, net als twee weken geleden, door SP-kamerlid Arda Gerkens.

Toen haalde haar voorstel het net niet met een stemverhouding van 57 tegen 59. Deze keer is haar motie echter wel aangenomen. Er stemden 71 parlementariërs voor en 69 tegen de motie. Het voornaamste argument van Gerkens om de motie in te dienen was dat voor het eerst in de geschiedenis van de Europese Unie (EU) door het EP gevraagd is om opnieuw te beginnen met de behandeling van het wetsvoorstel dat softwarepatenten regelt. Volgens de parlementariër moet Nederland die procedure niet belemmeren en dus het wetsvoorstel van de agenda laten halen donderdag. De staatssecretaris had de Kamer opgeroepen tegen het voorstel te stemmen, omdat ze meent dat de huidige EU-voorzitter Luxemburg wijs genoeg is een goede keuze te maken in deze situatie waarin het EP een verzoek tot herstart wil doen. De Kamer meende echter dat de kans hierop groot is en dat Nederland dan zal moeten ingrijpen, zodat het EP zijn verzoek kan doorzetten.

Reacties (40)


Moederbord met i915PL-chipset gespot

Door Yoeri Lauwers, 11 februari 2005 11:5424 reacties, bron: Asus

Gisteren schreven we over de stille introductie van de i915PL-chipset en het feit dat deze slechts 2GB geheugen zou ondersteunen. Dit laatste blijkt echter niet te kloppen, aldus Digit-Life. Op de foto's van een eerste moederbord met deze chipsets zou namelijk blijken dat er wel plaats voorzien is voor een totaal van vier geheugenmodules. Dit zegt echter niets over de maximale hoeveelheid geheugen die ondersteund wordt. Volgens de specificaties op de Asus-website zal het dan ook niet zinvol zijn om vier modules van 1GB te installeren, maar ligt het maximum wel op 2GB en zal het overschot aan geheugen niet benut worden. De Asus P5GPL is uitgerust met vier slots voor geheugenreepjes, biedt PCI Express x16-ondersteuning en heeft verder drie PCI Express x1-slots en drie traditionele PCI-uitbreidingssleuven. Harde schijven kunnen aangesloten worden op een van de vier SATA-aansluitingen of op de PATA-connector. Netwerkcommunicatie verloopt via een Marvell-chip die gigabitsnelheden ondersteunt en het geluid wordt geproduceerd door een Realtek ACL880.

Asus P5GPL

Reacties (24)


Management Novell Nederland verlaat organisatie

Door Yoeri Lauwers, 11 februari 2005 10:3319 reacties, submitter: medu80, bron: Computable

Novell LogoVanwege een meningsverschil over het bestuur van de lokale afdeling van Novell heeft het voltallige Nederlandse managementteam van het bedrijf zijn taken neergelegd. De leiding van de Nederlandse divisie werd overgenomen door Anders Tornqvist, die al elf jaar bij Novell in dienst is en Area General Manager is van de Noordelijke regio, inclusief de Scandinavische landen en Oost-Europa. In de komende weken zal Tornqvist onderzoeken en evalueren hoe de managers, met name Rajesh Singh, Steef Teeuwen, Rogier Verheij, Jan Verdiesen en Uriel Ballast, het beste vervangen kunnen worden. Het management stapte op vier februari al op bij het bedrijf, maar Tornqvist zal naar eigen zeggen zorg dragen voor de continuïteit en ervoor zorgen dat de Nederlandse medewerkers, klanten en partners geen hinder van deze machtswissel ondervinden.

Reacties (19)


Philips-technologie gaat illegale filmverspreiding tegen

Door Yoeri Lauwers, 11 februari 2005 10:1983 reacties, submitter: Almering, bron: News.com

In de race tussen hackers en ontwikkelaars van kopieerbeveiligingen hebben ingenieurs van Philips een nieuw wapen in de strijd gegooid. Met behulp van fingerprints zouden digitale filmbestanden automatisch geïdentificeerd kunnen worden en de overdracht geblokkeerd worden, wat voor de film- en muziekindustrie een belangrijk wapen zou kunnen zijn op het p2p-slagveld. De technologie is vergelijkbaar met een systeem dat momenteel al gebruikt wordt op verschillende universiteitsnetwerken. Philips' technologie is overigens nog volop in ontwikkeling, maar wordt momenteel al aan enkele potentiële partners en klanten gedemonstreerd. De lancering van dit systeem zou het debat over de p2p-netwerken weer nieuw leven in kunnen blazen. Muziekmaatschappijen en filmstudies willen de softwarebouwers namelijk dwingen tot het implementeren van filters om auteursrechterlijk beschermd materiaal te blokkeren.

VingerafdrukDe softwarebedrijven doen dit idee echter als onpraktisch af, maar volgens Philips zou deze technologie uitstekend geschikt zijn en gemakkelijk te implementeren. Het idee van fingerprinting is niet nieuw in de p2p-wereld. Toen Napster in 2001 gedwongen werd illegale muziekuitwisseling onmogelijk te maken, voerden de ontwikkelaars een audio-fingerprint in om songs te identificeren, wat volgens sommigen uiteindelijk een van de redenen voor de ondergang van het gratis Napster-netwerk geweest is. Audible Magic ontwikkelde later zijn eigen identificatiemethode voor muzieknummers en deze technologie is het systeem dat in verschillende universiteiten gebruikt wordt. Het video-fingerprinten is in grote mate vergelijkbaar met de audio-technologie.

Door software die bestanden herkent te installeren in het netwerk van de providers, zouden deze uitwisselingen geblokkeerd kunnen worden. Omdat een film, net zoals een muzieknummer, gemakkelijk in een ander formaat gezet kan worden - wat de fingerprint onherkenbaar maakt - kan men zich echter niet baseren op de fysieke bits en bytes die het bestand vormen. Bij muziekbestanden werd dit probleem opgelost door zich te baseren op de accoustische kenmerken en niet op het fysieke bestand zelf om de fingerprint te berekenen. Bij een film zou men hiervoor visuele herkenningspunten gebruiken. Als de technologie doorbreekt en ingevoerd wordt, zou het echter nog jaren duren alvorens men de vruchten daarvan kan plukken. Naast het installeren van de software moet er namelijk ook een database met fingerprints aangelegd worden, wat betekent dat de filmstudio's duizenden films en video's moeten indexeren om de fingerprint te berekenen.

Reacties (83)


HP komt komende maandag met nieuwe Opteron-servers

Door Yoeri Lauwers, 11 februari 2005 09:458 reacties, bron: News.com

Maandag zullen samen met de Opteron 252 een aantal nieuwe Opteron-bladeservers van HP voorgesteld worden. Vorig jaar begon HP voor het eerst met het implementeren van AMD-processors in zijn ProLiant-servers. Samen met de nieuwe blades zal HP overigens ook een gewone server en een workstation met de nieuwe Opteron-chip lanceren. De Opteron 252 zal naar verluidt op 2,6GHz tikken op een 1GHz HyperTransport-bus. Deze chip zou gebruikt worden in de BL25p. De BL35p zou met een Opteron 250 op 2,4GHz uitgerust worden. Voor de grotere BL25p, die ook meer opslagruimte biedt, zal men vermoedelijk 3499 dollar betalen voor één processor en 1GB geheugen en 5209 dollar voor twee cpu's en 2GB geheugen. De vergelijkbare BL35p-prijzen bedragen respectievelijk 2899 dollar en 4209 dollar. Dit is overigens niet de enige wijziging in de serverlijn van HP. Dankzij een BIOS-update kunnen DL585-bezitters vanaf nu ook PC3200 DDR-geheugen installeren, in tegenstelling tot de gebruikelijke PC2100-modules (PC2700 bij gebruik van een Opteron 250).

HP ProLiant BL20P blade perspic (groot)

Reacties (8)


Websites Lokitorrent en Torrentstop plat door MPAA

Door Yoeri Lauwers, 11 februari 2005 09:3895 reacties, submitter: Verwijderd, bron: The Register

In de strijd tussen de torrent-sites en de MPAA zijn enkele nieuwe slachtoffers gevallen. De populaire websites Torrentstop en Lokitorrent zijn offline gehaald en geven een bericht weer van de MPAA. Daarin wordt gesteld dat de websites, die het illegaal downloaden van auteursrechterlijk beschermde films gemakkelijker maakten, offline gehaald zijn op bevel van de rechter. Eerder al had Lokitorrent aangegeven zich niet zomaar bij de eisen van de MPAA neer te leggen, maar zich voor te bereiden op een juridisch gevecht. Op de website werd dan ook een oproep gelanceerd om geld in te zamelen om de gerechtskosten te financieren.

Edward Webber, de eigenaar van LokiTorrent, zou nu echter alsnog een schikking met de MPAA aanvaard hebben. Naast het betalen van een boete en schadevergoeding, werd hij verplicht tot het offline halen van zijn website en moet hij de MPAA toegang geven tot alle logbestanden en andere gegevens met betrekking tot de illegate BitTorrent-activiteiten. De MPAA krijgt hiermee naar eigen zeggen een routebeschrijving in handen naar andere gebruikers die met behulp van LokiTorrent aan illegale bestandsuitwisselingen deelnamen. Of de 40.000 dollar die al ingezameld werd integraal naar de MPAA gegaan is, is niet duidelijk.

Illegal Downloading - MPAA

Reacties (95)