LSI Logic heeft deze week een low-profile versie van zijn 8-poorts MegaRAID SATA 300-8X SATA RAID-adapter aangekondigd. De specificaties van nieuwe MegaRAID SATA 300-8XLP zijn gelijk aan die van zijn full-height broertje. De adapters beschikken over een 8-poorts Marvell 88SX6081 SATA-controller met volledige ondersteuning van de Serial ATA Revision 2.5-specificatie. Naast Native Command Queuing, enclosure management, drive activity leds en staggered spin-up worden ook port multipliers ondersteund. Een 500MHz Intel IOP331-processor en 128MB DDR-geheugen zorgen voor het versnellen van LSI's RAID- software stack, die ondersteuning heeft voor de RAID-levels 0, 1, 5, 10 en 50. De communicatie met het systeem verloopt via een 133MHz PCI-X-interface. De acht poorten op de MegaRAID SATA 300-8XLP zijn toegankelijk middels twee x4-Infinibandconnectors. Dankzij zijn low-profile formaat en compacte connectors is de kaart bij uitstek geschikt voor toepassing in low-profile servers.

Het is aannemelijk dat de prestaties van de MegaRAID SATA 300-8XLP gelijk zijn aan die van de MegaRAID SATA 300-8X. Laatstgenoemde (lichtblauwe lijn in grafiek) leverde gemiddelde tot bovengemiddelde prestaties in de StorageMark 2004-tests van Tweakers.net:


De SATA-productlijn van LSI Logic beslaat naast de eerder genoemde kaarten de oudere MegaRAID SATA 150-4- en 150-6-serie met respectievelijk vier en zes poorten. Tevens heeft LSI Logic twee 8-poorts Serial Attached SCSI RAID-adapters in zijn programma die met de hulp van SAS-expanders maximaal 255 SAS- of SATA-drives kunnen aansturen. De adapters zijn verkrijgbaar in versies met acht externe poorten (MegaRAID SAS 8480E) of acht interne poorten (MegaRAID SAS 8408E) en beschikken over een snelle Intel IOP333 I/O processor met 256MB DDR2-geheugen. Beide kaarten zijn voorzien van een PCI Express x8-interface en zullen middels een toekomstige firmware-update ondersteuning krijgen voor RAID 6- en RAID 60.
