Hackers hebben het systeem van Vodafone in het Verenigd Koninkrijk gekraakt, waardoor ze elk telefoongesprek dat over het 3g-netwerk wordt gevoerd kunnen afluisteren. Het lek zit in de gebrekkige beveiliging van de privé-zendmasten van de provider.
De privé-zendmasten, femtocellen genaamd, hebben onbeperkte toegang tot het netwerk van Vodafone, meldt The Hackers Choice. Door de femtocel te hacken, kunnen de hackers zichzelf toegang verschaffen tot het Core-netwerk van de provider. Daardoor kan de femtocel zich voordoen als elke willekeurige gebruiker en daarmee op zijn of haar kosten bellen. Ook kan meegeluisterd worden met alle gesprekken van die klant.
De femtocel is niet goed beveiligd, blijkt uit de uitleg van de hack. Voor de hack moet er wel gesleuteld worden aan de femtocel. Zo wordt onder meer het onderdeel verwijderd waarmee Vodafone de locatie bijhoudt, en moet er hardware worden aangesloten. Het wachtwoord waarmee het beheerdersaccount op de femtocel is afgesloten is op elk exemplaar 'newsys'. De hack is door zijn complexiteit niet eenvoudig door elke consument uit te voeren.
Vodafone heeft nog niet gereageerd op de onthulling. Het is onduidelijk of kwaadwillenden gebruik maken van deze methode om gesprekken af te luisteren. Voorlopig zijn er nog privé-zendmasten te koop bij de provider. Het lijkt wel om een ander exemplaar te gaan dan in de hack werd gebruikt: die kost volgens de uitleg 160 pond, Vodafone biedt Sure Signal op zijn site voor 50 pond aan.
Een femtocel versterkt het bereik van het netwerk. Voor contact met het netwerk moet de femtocel worden aangesloten op een internetverbinding. Dat kan bijvoorbeeld het bedrijfsnetwerk zijn van de organisatie waar de femtocel staat. Femtocellen worden veelal gebruikt om het bereik van telefoons binnen een gebouw te versterken, waardoor mensen bereikbaar blijven.
De femtocellen zijn niet in Nederland verkrijgbaar, maar Vodafone verkoopt wel privé-zendmasten in andere landen dan het Verenigd Koninkrijk; de femtocellen zijn onder meer verkrijgbaar in Ierland en Nieuw-Zeeland.

RIM heeft in Nederland slechts enkele modellen op de markt, zoals de Bold 9780, Torch 9800 en Curve 9300. Het bedrijf verkocht daarmee meer smartphones dan andere merken, beweert het bedrijf op basis van cijfers van marktvorser Gfk Retail. Eerder bleek al dat de BlackBerry Bold 9700 de meest verkochte telefoon van 2010 was. In februari 2011 voerde de twee jaar oude Curve 8520 de verkooplijst aan.
De jailbreak is op 1,4 miljoen apparaten gelukt,

De nieuwe versie van Android Market doet enigszins denken aan de versie van de downloadwinkel zoals die op tablets met Honeycomb verscheen. De grote groene vlakken boven aan het scherm zijn verdwenen, terwijl lijsten voortaan in twee kolommen worden weergegeven. Zoekresultaten worden ook in een kolom weergegeven.
/i/1310543717.jpeg?f=imagenormal)

