Tip de redactie

'Xbox 360 op 25 november; duurder dan verwacht'

Door Tamara van Hal, 9 augustus 2005 22:50112 reacties, bron: GamesIndustry.biz

Britse bronnen hebben GamesIndustry.biz vertelt dat de Xbox 360 op 25 november in Europa gelanceerd zou worden. Enkele dagen daarvoor zou de console in de Verenigde Staten voor het eerst verkocht worden, zo zeggen de bronnen. Deze informatie is in strijd met wat eerder werd beweerd over de lancering: deze zou in begin november in de Verenigde Staten plaatsvinden. Ook de prijs verschilt met dat wat eerder gesuggereerd werd: de Xbox 360 zou geen 299 dollar, maar 299 Britse ponden gaan kosten. Volgens de bronnen zal Microsoft op vijftien augustus de Europese datum officieel bekendmaken aan zijn partners.

De zeventiende zal de releasedatum publiekelijk bekend worden gemaakt op de Game Convention in Leipzig. De bronnen zijn vrij zeker over de latere releasedatum, maar hun prijs is naar eigen zeggen niet gebaseerd op uitspraken van Microsoft maar op een eigen verwachting. In de eerste plaats zou de softwaregigant van plan zijn geweest om de console voor 249 pond te verkopen. Toen Sony echter aankondigde dat de PlayStation 3 een stuk duurder zou worden, werd besloten om de prijs te verhogen. De bronnen denken dat er nu een prijs van 299 pond zal worden aangehouden in Europa, en ongeveer 500 dollar in de Verenigde Staten.

Vermoedelijke Xbox 360 vooraanzicht

Reacties (112)


MS zal Unix-services in Windows Server 2003 R2 bespreken

Door Harm Hilvers, 9 augustus 2005 22:4451 reacties, bron: Microsoft Watch

Tijdens de LinuxWorld Conference die deze week in San Francisco plaatsvindt, zullen Microsoft-medewerkers een presentatie houden over Windows-Unix-interoperabiliteit en cross-platformfunctionaliteit die beschikbaar zal komen in Windows Server 2003 R2. In een interview met Slashdot, waarover wij eerder deze dag al schreven, heeft Microsofts Linux Lab Manager Bill Hilf namelijk laten weten dat een aantal onderdelen van Services for Unix 3.5 standaard zullen worden opgenomen in Windows Server 2003 R2. Dit zullen de volgende onderdelen zijn: een NFS-client, een NFS-server, User/Name-mapping om Windows-accounts naar Unix-accounts te mappen, een Telnet-server en -client, passwordsynchronisatie tussen Windows- en Unix-servers, en NIS Server-componenten. Daarnaast zal R2 optioneel beschikken over een aangepast POSIX-subsysteem en het 'Subsystem for Unix-based Applications' (SUA). Windows Server 2003 R2, dat gebaseerd is op SP1 voor Server 2003, zal tegen het einde van dit jaar gelanceerd worden.

Windows Server System

Reacties (51)


Iomega MiniMax: opslagruimte voor de Mac mini

Door Ralph Smeets, 9 augustus 2005 21:1719 reacties, bron: Iomega

Iomega heeft vandaag de MiniMax HDD Elegante gelanceerd. De MiniMax is een externe harde schijf die volgens Iomega ideaal zou zijn voor de Mac mini. Net als de Minimate van Micronet en Lacie's mini lijkt de behuizing van de MiniMax erg veel op die van de Mac mini. Net als de Minimate heeft de MiniMax een ingebouwde USB 2.0- en FireWire-hub. Een slimme schakelaar op de MiniMax zorgt ervoor dat de externe harde schijf automatisch tegelijkertijd met de Mac mini wordt in- en uitgeschakeld. Iomega's laatste creatie wordt geleverd met back-upsoftware die geheel automatisch zijn werk doet. De MiniMax kan gebruikt worden met Mac OS 10.2 en hoger, en met Windows 2000/XP. Er komen drie verschillende opslagcapaciteiten met een maximum van 250GB. Iomega geeft als richtprijs €199 tot en met €249, afhankelijk van de capaciteit.

Maxtor MiniMax

Reacties (19)


KPN presenteert kwartaalcijfers en breedbandplannen

Door Harold van der Wal, 9 augustus 2005 19:5930 reacties, submitter: assembler, bron: KPN

KPN maakte vandaag zijn cijfers over het tweede kwartaal van 2005 bekend en liet daarbij een lagere winst zien dan door analisten werd verwacht. In vergelijking met hetzelfde kwartaal vorig jaar daalde de nettowinst met 40 procent naar 239 miljoen euro. Een belastingtegenvaller in België en afschrijvingen op callcenter SNT en UMTS-licenties waren de belangrijkste oorzaken van die sterke daling. Waar rekening werd gehouden met een dalende omzet, verraste het bedrijf met een lichte toename tot 2,95 miljard euro. Verwacht werd dat KPN twintig miljoen euro meer winst zou hebben gemaakt bij een iets lagere omzet. Voor de rest van het jaar zijn de prognoses iets naar boven bijgesteld.

TVIn de breedbandmarkt blijft de telecomoperator een grote speler: ruim 43 procent van de aansluitingen verliep via KPN's DSL-netwerk. Van deze 1,6 miljoen verbindingen waren er zo'n 1,1 miljoen in handen van een van de ISP-dochters van KPN. Voor het einde van dit jaar moet het ADSL-net gedeeltelijk opgewaardeerd zijn naar ADSL2+ en daarmee tevens geschikt zijn voor enkele nieuwe plannen van het bedrijf. Zo staat een introductie van IPTV, digitale televisie via de telefoonlijn, nog voor eind 2005 in de planning. IPTV bestaat naast het etheraanbod van KPN via DVB-T. Eind juni waren er 70.000 klanten voor KPN's digitale tv-aanbod.

Er is vanuit het bedrijf al langer belangstelling voor de exploitant van zenderparken Nozema die in de verkoop wordt gedaan door de Staat. KPN hoopt met een eventuele aankoop de uitrol van digitale televisie via de ether sneller te laten verlopen. Nozema beschikt onder andere over een groot aandeel in Digitenne, de organisatie die op dit moment digitale ethertelevisie in Nederland verzorgt. KPN's eigen tv-aanbod verloopt ook via Digitenne. Een overname van Nozema kan overigens nog mislukken als deze door mededingingsautoriteiten wordt afgekeurd. Televisie voor mobiele telefoons en andere mobiele apparaten wordt op dit moment ook getest.

KPNADSL2+ is niet de enige nieuwe DSL-techniek die in gebruik wordt genomen door KPN. VDSL zal dit kwartaal al op beperkte schaal aangeboden worden. Aan het netwerk van WiFi-hotspots zullen als nieuwe locaties in ieder geval de treinstations worden toegevoegd. Samen met de Nederlandse Spoorwegen wordt er gewerkt aan een oplossing voor WiFi in treintoestellen. Op het gebied van Voice-over-IP (VoIP), naast televisie en internet de derde belangrijke toepassing voor het vaste net, staan enkele nieuwe producten gepland.

Reacties (30)

Lees meer

KPN neemt Speedlinq over
KPN neemt Speedlinq over Nieuws van 31 maart 2006
KPN gaat  VDSL-techniek testen
KPN gaat VDSL-techniek testen Nieuws van 24 november 2005
Kijkcijfers tv-proef Nokia bekend
Kijkcijfers tv-proef Nokia bekend Nieuws van 1 september 2005
KPN wil Digitenne overnemen
KPN wil Digitenne overnemen Nieuws van 25 april 2004

Microsoft schikt met spamkoning OptInRealBig

Door Harm Hilvers, 9 augustus 2005 19:4930 reacties, bron: Microsoft

SpamMicrosoft heeft een schikking getroffen met spamkoning Scott Richter, zo is vandaag bekend geworden. De betreffende rechtszaak werd in december 2003 gestart als onderdeel van Microsofts offensief om spam de wereld uit te helpen. Richter was destijds een van 's werelds grootste spammers via zijn bedrijf OptInRealBig. In juli 2005 werd Richter verwijderd uit het Register of Known Spam Operators van het Spamhaus Project. Richter zal Microsoft 7 miljoen dollar betalen en verder is overeengekomen dat de spamkoning, als hij verder gaat met het versturen van spam, zal voldoen aan de wettelijk gestelde eisen. Dit houdt onder meer in dat er alleen nog gebruikgemaakt mag worden van e-mailadressen die via een opt-inregeling zijn verkregen. Daarnaast is afgesproken dat een verzoek tot faillissement van OptInRealBig zal worden ingetrokken. Het Redmondse softwarebedrijf zal het schikkingsgeld besteden aan projecten om de veiligheid van het internet te verbeteren, spam te bestrijden en meer kinderen in New York in aanraking te brengen met internet.

Reacties (30)


Fabrikanten haasten zich om aan milieuwetgeving te voldoen

Door Arthur Scheffer, 9 augustus 2005 18:4832 reacties, bron: BusinessWeek

Nieuwe EU-wetgeving leidt bij diverse electronikafabrikanten tot hectische dagen, zo meldt BusinessWeek. De nieuwe Reduction of Hazardous Substances (RoHS) wet, die per 1 juli 2006 van kracht wordt, legt het gebruik van een zestal potentieel giftige stoffen, waaronder cadmium, lood en kwik, sterk aan banden. Omdat een aantal van de stoffen tot op heden grootschalig werd toegepast in electronica, draaien fabrikanten overuren om over te schakelen op nog wel toegestane alternatieven. Ondanks het feit dat de industrie eerder al getuige heeft kunnen zijn van de ernst van de wetgeving - nadat in Nederland op landelijk niveau een soortgelijke wet werd aangenomen, werden vlak voor Kerst 2001 bijna 1,3 miljoen PlayStations bij de grens geweerd wegens te hoge hoeveelheden cadmium in een kabel -, zijn er aanwijzingen dat een deel van de fabrikanten niet op tijd gereed zal zijn.

EU-logoEen belangrijke oorzaak hiervan is de complexe samenstelling van electronica. Veel apparatuur bestaat uit onderdelen afkomstig van zoveel verschillende toeleveringsbedrijven, dat het voor bedrijven een immens karwei is om na te gaan of iedere leverancier aan de nieuwe standaarden voldoet. Geschat wordt dan ook dat, hoewel de meeste grote bedrijven vrijwel zeker op tijd klaar kunnen zijn, tot een derde van de kleinere toeleveranciers de deadline niet zal halen. Ook de hoge kosten van de aanpassingen spelen een rol: alleen al in Europa geven fabrikanten gezamenlijk ruim 20 miljard dollar uit aan het "RoHS-compliant" maken van apparatuur. Hoewel deze kosten ongetwijfeld zullen worden doorberekend aan de consument, verwachten analisten niet dat de prijzen zullen stijgen; door de sterke concurrentie zal slechts de prijsdaling tijdelijk afnemen.

Reacties (32)


Yahoo introduceert messenger met voicemogelijkheden

Door Harm Hilvers, 9 augustus 2005 18:4714 reacties, bron: Yahoo

Yahoo heeft afgelopen maandag versie 7 van Yahoo! Messenger geïntroduceerd. Een bètaversie van het programma was in mei vrijgegeven. Een van de nieuwe features in dit instant-messagingprogramma is de mogelijkheid om te telefoneren. Om de nieuwe voicemogelijkheden te benadrukken, is het IM-programma voorzien van een naamswijziging naar Yahoo! Messenger with Voice. Via de nieuwe belfunctionaliteit kan vooralsnog alleen gebeld worden met andere gebruikers van de software. Ook is voicemailfunctionaliteit aanwezig voor die gevallen waarin er niet wordt opgenomen. In de toekomst zal het ook mogelijk moeten worden om te bellen naar gewone telefoons. Volgens analisten wil Yahoo met deze nieuwe functionaliteit meer gebruikers aan zich binden en voorkomen dat een overstap gemaakt wordt naar bijvoorbeeld het populaire Skype. Een andere nieuwe feature is de functie om, zonder het chatprogramma te verlaten, een zoekactie te doen op het web en resultaten in het chatvenster te bekijken en te delen met de chatpartner. Deze versie van de software, die vooralsnog alleen voor Windows beschikbaar is, kan hier gedownload worden.

Yahoo! Messenger with voice - chatvenster

Reacties (14)


Yahoo heeft grotere zoekindex dan Google

Door Mick de Neeve, 9 augustus 2005 15:0055 reacties, bron: Yahoo News

Yahoo zegt een zoekindex van meer dan 20 miljard webdocumenten te hebben, waarmee het bedrijf tweemaal zoveel documenten als Google zou hebben geïndexeerd. Uiteraard garandeert de grootste index niet de nauwkeurigste zoekresultaten, maar de indexgroottes van zoekmachines worden wel op de voet gevolgd en Yahoo zal er waarschijnlijk bij investeerders en adverteerders mee kunnen scoren. Het is de eerste keer dat Yahoo met de grootte van de zoekindex, die door analisten op ten hoogste 8 miljard pagina's werd geschat, naar buiten treedt.

Yahoo vs Google Yahoos index omvat naar eigen zeggen momenteel 20,5 miljard online objecten, onderverdeeld in 19,2 miljard documenten en 1,6 miljard afbeeldingen. Ter vergelijking: Google heeft 11,3 miljard objecten geïndexeerd, bestaande uit 8,2 miljard pagina's en 2 miljard afbeeldingen; de rest is afkomstig uit Googles nieuwsgroeparchieven en forumdiscussies. Google wordt doorgaans als de meest uitgebreide zoekmachine beschouwd, een predikaat waar Yahoo nu mee aan de haal kan proberen te gaan. Yahoo probeert zich sinds het vorig jaar van Googles zoektechnologie afstapte als serieus alternatief voor Google te profileren.

In een reactie laat Google weten innovaties op het gebied van zoekmachinetechnologie te verwelkomen, maar via zoekresultaten geen significante toename in Yahoos zoekindex te hebben kunnen waarnemen. Danny Sullivan van Search Engine Watch zegt dat beweringen over indexgrootte nagenoeg niet objectief te verifiëren zijn en dat het aantal pagina's weliswaar belangrijk is maar niet zaligmakend. 'Je zou een miljard pagina's over Britney Spears toe kunnen voegen maar daarmee zal de kwaliteit van de zoekresultaten niet toenemen', aldus Sullivan.

Reacties (55)


Interview met Microsofts Linux Lab Manager

Door Harm Hilvers, 9 augustus 2005 13:1050 reacties, bron: Slashdot

Slashdot heeft Bill Hilf, Microsofts Linux Lab Manager, 10 vragen gesteld over allerlei onderwerpen met betrekking tot Microsoft, Linux, open-sourcesoftware en open standaarden. In het antwoord op de eerste vraag legt Hilf uit wat hij bij en voor het softwarebedrijf doet. Zijn taak is ervoor te zorgen dat men binnen Microsoft een goed en helder beeld kan krijgen van wat open-sourcesoftware (OSS) is. Hij kijkt hiervoor niet alleen naar de gebruikte technologie, maar ook naar de ontwikkelingsmodellen, hoe de community werkt en hoe alles binnen de open-sourcewereld loopt. Hij benadrukt dat het niet Microsofts doel is om Linux of OSS de wereld uit te helpen, maar juist om open- en closed-sourcesoftware naast elkaar te laten bestaan. "Choose technology to fit the need", aldus Hilf, waarmee hij aangeeft dat een keuze voor software of voor een softwareontwikkelmodel gemaakt moet worden op basis van technische eisen en niet op basis van een 'religieus' ingegeven mening.

In het antwoord op de volgende vraag geeft Hilf aan dat Microsoft open standaarden ondersteunt en dat nieuwe standaarden ontwikkeld worden via participatie in IETF, W3C en OASIS. In het daaropvolgende antwoord benadrukt Hilf het belang van het melden van veiligheidslekken aan de direct verantwoordelijke ontwikkelaar. Door Microsoft wordt niet actief gezocht naar lekken in OSS, maar vanzelfsprekend komt men weleens een bug tegen. Deze wordt dan gemeld en gepatcht; iets wat al gebeurd is bij Samba en Gaim. In de volgende vraag wordt Hilf gevraagd of Microsoft ooit net zo vrij met zijn software zal omgaan als in Linux mogelijk is. Voor een klein deel van Microsofts software is dit al mogelijk via het Shared Source Initiative. Inmiddels wordt namelijk de broncode van ruim 70 applicaties op deze manier aangeboden aan 1,5 miljoen softwareontwikkelaars. Het overgrote deel van deze broncode is vrijgegeven onder een licentie die volledige distributie en modificatie toestaat.

Microsoft / Linux (kleiner)

Er zal geen Microsoft Linux op de markt komen, zo verklaart Hilf. Microsoft heeft allerlei nieuwe features en technologieën voor Windows Vista en Windows Longhorn gepland en richt zich daarmee op het Windows-platform. Daarnaast geeft Hilf wel aan dat een dialoog tussen de OSS-community en Microsoft mogelijk moet zijn: "there is a great amount we can learn from one another". Uit het antwoord op de volgende vraag blijkt dat al Microsofts hogere managers op reguliere basis kennis nemen van non-Microsoft-technologie en dat ook regelmatig ideeën uit OSS worden overgenomen in de eigen software. Uit het antwoord op de laatste vraag blijkt opnieuw dat Microsoft een open dialoog wil aangaan met de OSS-gemeenschap en dat ontwikkelaars van open- als van closed-sourcesoftware veel van elkaar kunnen leren en moeten samenwerken. "At the end of the day, we want software to "just work" too. That's what great software is all about", zo besluit Hilf.

Reacties (50)


Nutzwerk laat servers FFII afsluiten

Door Yoeri Lauwers, 9 augustus 2005 11:0920 reacties, bron: Webwereld

Nutzwerk Nadat Nutzwerk de dns-verwijzingen naar de website van de Foundation for a Free Information Infrastructure (FFII) liet verwijderen, zou nu ook de stekker uit de servers getrokken zijn, aldus Webwereld. Nutzwerk is van mening dat er nog altijd uitspraken op de website stonden die niet door de beugel konden en baseert zich daarvoor op een uitspraak van een rechter in München. De FFII laat echter weten dat de uitspraak waarrond de hele heisa ontstond - 'Zuck und Nepp mit Softwarepatenten' - al van de site verwijderd was. Bovendien is het volgens hen vreemd dat Nutzwerk de site offline laat halen via de provider, aangezien de rechter een dwangsom zou vastgesteld hebben als sanctie indien de uitspraak niet verwijderd werd. De FFII werkt echter hard aan een nieuwe verschijning op het web via een andere provider, die al heeft laten weten de organisatie te steunen als Nutzwerk moeilijk blijft doen.

Reacties (20)


Google aangeklaagd voor te hoge facturen

Door Harm Hilvers, 9 augustus 2005 10:4837 reacties, bron: Reuters

Google logoGoogle is door CLRB Hanson Industries LLC aangeklaagd, namens een aantal onbekende andere bedrijven, omdat de zoekgigant adverteerders te hoge facturen had gestuurd voor de geplaatste advertenties. Per dag kunnen adverteerders aangeven hoeveel ze willen besteden aan de advertenties. Volgens de aanklacht heeft Google de adverteerders teveel laten betalen door over de gestelde limiet heen te gaan. De klagers zouden een geldelijke tegemoetkoming in de geleden schade willen. Hoe hoog deze vergoeding moet zijn, is nog niet bekend. Daarvoor willen de klagers inzicht krijgen in Googles boeken. Daarnaast is de zoekgigant beschuldigd van het betwisten van klachten van adverteerders over de manier waarop het bedrijf omgaat met het vaststellen van prijzen. Google heeft bij monde van woordvoerder Steve Langdon laten weten dat de claims geen enkele basis hebben en dat dit ook in de rechtbank verdedigd zal worden.

Reacties (37)


Intel wil energieverbruik high-end cpu's halveren

Door Yoeri Lauwers, 9 augustus 2005 10:4668 reacties, bron: Toms Hardware

Uit Intels nieuwe roadmaps kon Ome Tom afleiden dat het bedrijf ernstige inspanningen levert om het energieverbruik in de high-end desktopprocessors drastisch naar beneden te halen. Met de introductie van de Conroe-familie in de tweede helft van 2006 zal ook een nieuwe 64bit Yonah en een single-core Celeron M Yonah afgewerkt zijn. Naar verluidt zou Intel mikken op een energieverbruik tussen de zestig en zeventig Watt per processor, of 30W tot 35W per core. De Conroe-processors zullen aangeduid worden met een nummer dat begint met een 9, net als de Presler, een 65nm-versie van de huidige Pentium D 800. Kloksnelheden zijn nog niet bekend, maar de chips zullen wel hetzelfde LGA775-voetje van de Pentium D 800 en 900 gebruiken en Intels virtualisatietechnologie ondersteunen. HyperThreading-mogelijkheden zullen dan weer ontbreken en het cachegeheugen zal 2MB of 4MB bedragen naar keuze. De nummeraanduiding van de Yonah is nog niet bekend, maar de roadmap zou wel al melding maken van een Celeron M 410, 420 en 430 die allen gebaseerd zijn op een single-core Yonah met 1MB L2-cache en een 533MHz FSB.

Yonah

Reacties (68)

Lees meer

Intel gaat watt anders aanpakken
Intel gaat watt anders aanpakken Nieuws van 17 augustus 2005

Windows Genuine Advantage terug naar tekentafel gestuurd

Door Yoeri Lauwers, 9 augustus 2005 10:2587 reacties, submitter: Cyberamp, bron: Sidney Morning Herald

Microsoft heeft de ontwerpers van het Windows Genuine Advantage-programma terug naar de tekentafel gestuurd, zo meldt de Sidney Morning Herald. Het was de bedoeling dat dit systeem zou voorkomen dat gebruikers van een illegale Windows-installatie nog updates zouden kunnen downloaden, met uitzondering van belangrijke veiligheidsupdates. Hackers slaagden er echter tot twee keer toe in het systeem vrij snel na de lancering en aanpassing te kraken. Microsoft benadrukte dat het systeem niet bedoeld was om hackers tegen te houden of aanvallen te blokkeren. 'Its intent is to help innocent customers realise the full value of authentic Windows software while protecting investments made by our partners', aldus een woordvoerder. Gisteren meldde de Daily Times echter nog dat het bedrijf sterkere controles ingevoerd had in het Genuine Advantage-programma om piraterij tegen te gaan.

Windows Genuine Advantage

Reacties (87)


DIY: Nintendo DS uitgerust met GPS-module

Door Yoeri Lauwers, 9 augustus 2005 09:2640 reacties, bron: Natrium42 Blog

Een creatieve doe-het-zelver is aan de slag gegaan met de Nintendo DS en zag wel wat mogelijkheden in de seriële verbinding waarover deze handheld console beschikt. Met behulp van een kleine gps-module en Google Maps was hij namelijk in staat een gps-systeem van de DS te maken. Met behulp van een script werden de kaarten van de omgeving van Google Maps gedownload en vervolgens samen met het programma op een CompactFlash-geheugenkaartje opgeslagen met behulp van GBA Movie Player. Elk onderdeel van de kaart is 128x128 pixels groot. Met behulp van een formule kunnen de coördinaten die ontvangen worden van de gps-module omgezet worden naar de correcte locatie op de gif-afbeeldingen waaruit Google-maps opgebouwd zijn.

Nintendo GPS

Reacties (40)


Creative introduceert 'Xtreme Fidelity'-geluidskaart

Door Yoeri Lauwers, 9 augustus 2005 08:5970 reacties, submitter: punica, bron: Creative

Recent kondigde Creative Labs een nieuwe geluidschip aan die de zeven jaar oude Soundblaster Live-technologie zou gaan vervangen. Nu zijn ook de eerste kaarten die uitgerust zullen zijn met deze nieuwe chip aangekondigd. De Sound Blaster X-Fi Elite Pro, de X-Fi Fatal1ty FPS (niet te verwarren met een Abit-moederbord), de X-Fi Platinum en de X-Fi XtremeMusic beschikken allemaal over drie verschillende modes waarin ze hun werk kunnen doen: entertainment mode, gaming mode en audio creation mode. De prijzen zullen naar verluidt variëren van 129,99 dollar tot 399,99 dollar.

Creative X-Fi

Reacties (70)


TI mikt op nieuwe markten met geïntegreerd mobieltje

Door Caroline Schröder, 9 augustus 2005 00:5718 reacties, bron: CNET

Texas Instruments heeft zijn single-chiptechnologie beschikbaar gesteld aan telefoonfabrikanten. Waar eerder meerdere chips nodig waren, volstaat nu een enkele chip, waardoor de kosten van een mobiele telefoon tot dertig procent omlaag kunnen. De chip werd begin dit jaar al beschikbaar gesteld aan Nokia, maar nu ook aan fabrikanten in India en bedrijven op andere groeimarkten. Volgens Tom Engibous, bestuursvoorzitter van Texas Instruments, zullen mobieltjes van zo'n vijftien euro tot de mogelijkheden gaan behoren: 'Onze klanten kunnen deze technologie gaan toepassen Mobiele telefoonom tegen lage prijzen telefoons aan te bieden aan nog weinig aangeboorde afzetmarkten als China, India, Oost-Europa en Zuid-Amerika.' Zowel chipfabrikanten als telefoonbedrijven richten zich op nieuwe afzetmogelijkheden. India is bijvoorbeeld een van de snelst groeiende telefoonmarkten. Het land verwacht de komende twee jaar honderd miljoen nieuwe gebruikers, terwijl er inmiddels al achtenvijftig miljoen mensen een mobiele telefoon bezitten. Het grootste gedeelte van het ontwerp, de ontwikkeling en het testen van de chipset vond overigens ook plaats in India.

Reacties (18)