Tip de redactie

Gamesverkoop met tien procent gestegen in 2002

Door Harold van der Wal, 28 januari 2003 21:2371 reacties, bron: Reuters

Reuters meldt dat volgens de resultaten van een onderzoek van NPDFunworld de totale verkoop in de game-industrie vorig jaar met tien procent is gestegen. Wat software betreft steeg de omzet met 21 procent, doordat er 15 procent meer software verkocht werd en de gemiddelde prijs per verkocht artikel hoger lag. Spelcomputers en andere hardware deden het minder goed: de verkoopcijfers daalden vier procent naar een totaal van 3,5 miljard dollar. Hierbij moet aangetekend worden dat Sony, Microsoft en Nintendo alledrie de prijzen van hun consoles hebben verlaagd in het afgelopen jaar, gemeten in aantallen steeg de hardware-verkoop dan ook. Opgeteld werd er voor 10,3 miljard dollar aan goederen verkocht in de spellenbranche, mede dankzij de opkomst van online spellen voor consoles:

VerkoopcijfersIn a sign of things to come, NPD said 15 percent of the software revenue for advanced consoles from August through December was for games playable online. Sony took the PS2 online in August, followed by Nintendo in October and Microsoft in November.

On the basis of units sold, Take-Two Interactive Software Inc. commanded the charts once again. Take-Two's "Grand Theft Auto: Vice City" for the PS2 was the year's top game, while its predecessor, "Grand Theft Auto 3," was No. 2 in 2002 after being No. 1 in 2001.

Reacties (71)


Lindows introduceert goedkope concurrent Media Center-pc

Door Ralph Smeets, 28 januari 2003 20:5739 reacties, submitter: dingstje, bron: ZDNet.nl

De vorig jaar door Microsoft geïntroduceerde Media Center Edition van het Windows XP Professional besturingssysteem krijgt er een concurrent bij. Op ZDNet.nl kunnen we namelijk lezen dat iDOTpc.com sinds kort een pc verkoopt met de naam Lindows Media Computer. Zoals de naam al doet vermoeden maakt deze pc gebruik van een aangepaste versie van het LindowsOS besturingssysteem. Als hardware is er gekozen voor een mini-ITX moederbord van VIA waarop een 933MHz VIA C3 zit. Hierdoor kan de prijs lekker laag gehouden worden, want zeg nu zelf, $329 voor de basisuitvoering is voor niks vergeleken met de prijs van pc's die met het Windows XP Media Center Edition besturingssysteem zijn uitgerust en tussen de $1300 en $2000 over de toonbank gaan.

De Lindows Media Computer is duidelijk gericht op een publiek die een systeem wil hebben waarmee hij makkelijk dvd's, vcd's, cd's en mp3's kan afspelen. Of het populaire DiVX-formaat er ook mee kan worden afgespeeld is echter niet bekend. Ten opzichte van de Windows machine moet de gebruiker functies als tv kijken en opnemen missen. Of er een digitale camera op kan worden aangesloten is ook onbekend. Een volwaardige concurrent van MCE is dit dus niet.

Lindows Media Computer screenshot

Reacties (39)


Elektrische gitaar krijgt Ethernettechnologie

Door Arthur Scheffer, 28 januari 2003 19:5576 reacties, bron: EE Times

EE Times bericht dat gitaarfabrikant Gibson een electrische gitaar met Ethernet-ondersteuning heeft ontwikkeld als onderdeel van het 'Magic' project van het bedrijf. Magic, een afkorting voor Media-accelerated Global Information Carrier, heeft tot doel om de onderlinge communicatie tussen muziekinstrumenten, versterkers, effecten of media-apparaten als DVD-recorders of camcorders, te vereenvoudigen. Het systeem is aanvankelijk ontwikkeld om het leven van muzikanten makkelijker te maken, maar bleek volgens Gibson zoveel potentie te hebben dat het veel breder toegepast kan worden: van gitaren en mengpanelen tot video voor medische apparatuur. Zo zouden MRI-afbeeldingen eenvoudig en snel naar artsen gestuurd kunnen worden en kunnen muziek of beelden van een beveiligingsvideo moeiteloos van de ene naar de andere kamer in een huis verzonden worden.

Gibson Les Paul met Magic Om dit te bereiken is er de beschikking over een behoorlijke bidirectionele bandbreedte; acht maal zoveel als nodig is voor DVD-A (192kHz, 32-bit) kan simultaan zowel heen als terug verzonden worden - eventueel zelfs draadloos. Daarnaast vereisen Magic-apparaten geen configuratie, zijn ze volledig plug-and-play en is de latency (250 microseconden over 100 meter) laag. Bovendien is het protocol tien jaar lang royalty-vrij te gebruiken. Gibson werkt momenteel samen met bedrijven als 3Com om compactere circuits te ontwikkelen waar de technologie in verwerkt zit, zodat het toepassingsgebied van de standaard verder verbreed kan worden.

Hoewel de ontwikkelaar Magic op termijn zien als de sleutel tot onder meer het volledig automatiseren van huizen, zal de eerste toepassing van de techniek volgens het bedrijf plaatsvinden in muziekstudio's en bij concerten. Om deze ontwikkeling te versnellen heeft het bedrijf zelf onder meer een Magic-enabled variant ontwikkeld van zijn wereldberoemde Les Paul elektrische gitaar. Hiermee kunnen gitaristen theoretisch per snaar bijvoorbeeld een aparte versterker of verschillende effecten toepassen, maar ze kunnen hun instrument indien gewenst ook gebruiken als een traditionele gitaar. Vooral dat laatste zou de acceptatie bij relatief conventionele musici wel eens kunnen bevorderen:

Meanwhile, boxes of Magic audio distribution systems are being warehoused in a room adjoining the lab, waiting for the advent of Magic guitars. Magic speakers and amps announced a year ago should go on sale this spring, Arora said, about the same time that guitars based on the upcoming FPGA will become available in limited quantities. [...] "The move to digital has been on our CEO's mind for almost 10 years," said Vallier, "but the music industry moves much slower than the consumer or computer industries."

Geïnteresseerden kunnen hier een demonstratievideo downloaden.

Reacties (76)


Apple introduceert 1,42GHz Power Mac en 20" LCD-scherm

Door Femme Taken, 28 januari 2003 19:4259 reacties, submitter: GraasGast, bron: MacCentral

Apple heeft vandaag een snellere high-end Power Mac, een nieuw low-end model en een nieuwe LCD-monitor geïntroduceerd. Tevens werden de bestaande Power Mac-configuraties op bepaalde punten gewijzigd en in prijs verlaagd. De processors van het topmodel kregen een upgrade van dual 1,25GHz naar dual 1,42GHz G4. Tegelijkertijd werd ondersteuning voor 54Mbps AirPort Extreme, FireWire 800 en Bluetooth toegevoegd. De dual 1,42GHz Power Mac G4 is leverbaar in twee configuraties met 2GB DDR333 geheugen en een GeForce4 videokaart of 512MB DDR333 geheugen en een Radeon 9000 videokaart. De configuraties worden gecompleteerd door een 120GB ATA/100 harde schijf en een SuperDrive DVD-brander. Het prijskaartje van de high-end Power Mac werd verlaagd van 4.599 dollar naar 3.799 dollar.

Apple Power Mac met LCD display

Het low-end model beschikt nu over één 1GHz G4-processor in plaats van twee 867MHz CPU's. Voor een prijs van 1.499 dollar - 200 dollar lager dan de oude low-end Power Mac - levert Apple een machine met 256MB DDR266 geheugen, 60GB ATA/100 harde schijf, een combo-drive, FireWire 800, Bluetooth en een GeForce4MX videokaart met 64MB video- geheugen. De midrange dual 1GHz Power Macs werden in prijs verlaagd van $2.499 naar $1.999. De luidruchtige koeling van de vorige generatie Power Macs, een punt waarover veelvuldig werd geklaagd door Mac-gebruikers, is door Apple aangepakt. Volgens Tom Boger, hoofd van Apple's Power Mac Product Marketing, heeft het bedrijf alles in het werk gesteld om de nieuwe modellen stiller te maken.

Naast nieuwe en goedkopere Power Mac-configuraties heeft Apple een nieuw 20,1 inch LCD-display geïntroduceerd. Verder werd de prijs van het bestaande 23 inch Cinema HD display drastisch verlaagd van $3.499 naar $1.999. De 20,1 inch breedbeeld LCD-monitor heeft een resolutie van 1680 bij 1050 pixels en een prijs van 1.299 dollar.

Apple 23

Reacties (59)

Lees meer

Samsung 172T LCD-monitor review
Samsung 172T LCD-monitor review Nieuws van 3 februari 2003
Release nieuwe PowerMacs uitgesteld
Release nieuwe PowerMacs uitgesteld Nieuws van 24 januari 2002

Release Intel Xeon 3,06GHz dit kwartaal

Door Femme Taken, 28 januari 2003 18:3318 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer heeft informatie weten te bemachtigen over de nieuwe Xeon-serverprocessors die Intel in de komende maanden wil introduceren. Het huidige dual processor Xeon-programma eindigt bij een kloksnelheid van 2,8GHz. De multi-processor Xeon MP's, gebaseerd op de Gallatin-core, zijn leverbaar met kloksnelheden tot 2,0GHz. Nog voor het eind van februari zal Intel twee nieuwe 3,06GHz en 3,0GHz Xeon-processors met een FSB van respectievelijk 533MHz en 400MHz introduceren. Snellere versies van de Xeon MP moeten weerstand bieden aan de Opteron processor van AMD. In het tweede kwartaal wil Intel de kloksnelheid van de Gallatin-core opkrikken naar 2,6GHz. Volgend jaar staat een 90 nanometer die-shrink op het programma. De 90nm core, genaamd Nocona, zal over maximaal 4MB L2 cache kunnen beschikken. De Gallatin-Xeon MP's kunnen momenteel met maximaal 2MB L2 cache geleverd worden.
Intel Xeon MP (klein)
Aan het Itanium-front zijn op korte termijn geen veranderingen te verwachten. De release van de Madison- en Deerfield-cores staat nog steeds voor het tweede kwartaal op de planning. De prijzen van de Madison-chips zullen vergelijkbaar zijn met de huidige McKinley-Itaniums. Het topmodel met een L3 cache van 6MB en een kloksnelheid van waarschijnlijk 1,5GHz gaat het heftige prijskaartje van 4.226 dollar krijgen. Het goedkoopste model, voorzien van 3MB L3 cache en draaiend op een kloksnelheid van 1,3GHz, zal de portemonnee 1.300 dollar lichter maken.

Xeon groothandelsprijzen vanaf 23 februari
Xeon 3,06GHz$722Xeon 2,0GHz$198
Xeon 2,80GHz$455Xeon MP 2,0GHz (2MB L3)$3.692
Xeon 2,66GHz$285Xeon MP 1,9GHz (1MB L3)$1.990
Xeon 2,40GHz$209Xeon MP 1,5GHz (1MB L3)$1.175

Reacties (18)

Lees meer

Dell verkoopt niet-bestaande Xeon
Dell verkoopt niet-bestaande Xeon Nieuws van 5 februari 2003
AMD dual- en multi-processors roadmap
AMD dual- en multi-processors roadmap Nieuws van 19 december 2002

Superweb biedt mogelijkheid om zelf ISP te worden

Door Robin Vreuls, 28 januari 2003 16:2858 reacties, submitter: Arno, bron: SuperWeb

Superweb heeft recent een nieuwe dienst geïntroduceerd: Simple ISP. Hiermee kunnen portals, hostingbedrijven en verenigingen voor net geen vijftig euro een eigen ISP beginnen. Naast de inschrijfkosten wordt er maandelijks een bedrag van €29,95 in rekening gebracht. Zodra het aantal van vijfhonderd klanten per maand is bereikt, vervallen deze extra kosten echter. Gebruikers van de persoonlijke ISP kunnen inbellen met een analoog modem of via een ISDN-verbinding. De helft van de telefoontikken wordt uitbetaald aan de doorverkopende ISP, de andere helft wordt door Superweb ingehouden:

SuperWeb logoSimple ISP is de perfecte oplossing voor het creëren van extra inkomsten voor portals, hosting bedrijven en verenigingen. Door bijvoorbeeld bezoekers van je portal internettoegang aan te bieden, genereer je snel en makkelijk extra inkomsten. Niet alleen de inkomsten zijn leuk, maar denk ook eens aan de vele mogelijkheden die Simple ISP je biedt, zoals gebruikers mailen met de naam van bijvoorbeeld je portal naar al hun kennisen en relaties. Dit levert jou vast en zeker meer bezoekers op.

Reacties (58)


Red Hat lanceert nieuw serviceabonnement

Door Gabi Gaasenbeek, 28 januari 2003 14:5816 reacties, bron: ZDNet

Linux-leverancier Red Hat heeft op de LinuxExpo de lancering van een nieuw serviceabonnement bekend gemaakt. In de bekende Red Hat Network service is de vorig jaar gekochte NOCpulse technologie opgenomen. Met deze techniek is het mogelijk om de performance van databases, webservers en Java programmatuur op applicatieservers te meten. Deze nieuwe service is bedoeld om het de systeembeheerders makkelijker te maken maar zal niet gratis zijn, een abonnement gaat 120 dollar per jaar per server kosten. NOCpulse zal niet inbegrepen zijn bij de Advanced server-editie die inclusief een abonnement op de standaard Red Hat Network service momenteel 2.500 dollar kost.

Red Hat logoDe Linux-leverancier is van plan om in de toekomst nog meer services aan Red Hat Network toe te voegen. Dit soort extra sevices zorgen voor een grotere omzet en kunnen belangrijk zijn voor de financiële toekomst van het bedrijf. Het bijzondere van NOCpulse is dat er geen speciale agent op de server zelf nodig zal zijn. De software draait volledig op de servers van Red Hat zelf en kan dus niet alleen voor systemen met Red Hat gebruikt worden maar ook voor bijvoorbeeld Windows of Unix servers. Een speciale 'satelliet' versie voor intern gebruik is een stuk duurder en zal 25.000 dollar gaan kosten:

Unlike performance monitoring tools from most management software companies, NOCpulse is "agentless" -- meaning that it doesn't require a specific software package to run on the server being monitored. Instead, a computer running the NOCpulse software periodically checks the server response -- for example, by running a specific type of database query, then processing the result.

That architecture means the monitoring service can be used not just with Red Hat Linux systems, but also with Windows systems, Unix systems and competitors' Linux systems, NOCpulse's Santinelli said.

The NOCpulse service is run on Red Hat's own servers. However, as with the earlier Red Hat Network, companies can run an internal "satellite" version. The systems management software satellite version costs $25,000, Santinelli said.

Reacties (16)


PDA-verkopen lager door terughoudende zakelijke markt

Door Jack Leenders, 28 januari 2003 14:0921 reacties, bron: Reuters

Volgens cijfers van het marketingonderzoekbureau Dataquest liep de verkoop van Personal Digital Assistants (PDA's) in 2002 terug, meldt Reuters. Met een daling van 9,1 procent ten opzichte van het jaar daarvoor stokte de verkoop bij 12,1 miljoen stuks. Deze tegenvaller wijt men aan de verwachte maar blijkbaar uitgebleven 'boom' in de vraag naar PDA's vanuit het bedrijfsleven. De terughoudendheid van de zakelijke markt voor wat betreft de aanschaf van PDA's wordt toegeschreven aan de verslechterde economische situatie, en aan het idee in de zakelijke markt dat PDA's nog onvoldoende meerwaarde bieden voor hun geld.

Low-cost / low-end / low-budget Pocket PC PDA aankondigingEen analist van Dataquest schat dat PDA's voor 70 procent gekocht worden door consumenten, en slechts voor 30 procent door bedrijven. In ruim vijf jaar zijn er meer dan twinitig miljoen PDA's verkocht door aanvankelijk enthousiasme voor de gadgets, maar door het uitblijven van dringende redenen voor consumenten om te upgraden, heeft het verkoopsucces zich niet in dezelfde stijgende lijn doorgezet. Fabrikanten hadden echter meer omzet verwacht vanuit de hoek van het bedrijfsleven:

Manufacturers had pinned hopes on corporations buying the devices in bulk to outfit their staff with a powerful means to take work on the road, and to allow users to communicate with their offices. But the global economic slowdown forced most companies to reassess technology spending plans. "A lack of significant progress in wireless PDA technologies has resulted in some companies waiting to purchase these devices," said Kort. "The enterprise market is still another year away from embracing PDAs."

Palm Inc. PALM.O , the dominant maker of handheld computers, saw its shipments decline 12.2 percent worldwide in 2002. Still, the 4.4 million units it shipped last year were double the shipments by its nearest competitor, and more than the combined total of its five closest competitors.

Palm device shipments represented 37 percent of the overall market, Dataquest said. Palm also continues to lead the market for the software that powers handhelds, with a 56 percent stake, compared with rival Microsoft Corp.'s MSFT.O 26 percent.

Hewlett-Packard Co. HPQ , the No. 2 maker of handheld computers, shipped 1.6 million units in 2002, down 27 percent from the year before.

Sony Corp. 6758.T vaulted to No. 3, on a 351 percent jump in shipments, to 1.3 million units. Conversely, Handspring Inc. HAND.O , which shifted its focus away from handhelds toward mobile phones, shipped only 698,000 PDAs, down 49 percent, Dataquest said.

Dell Computer Corp. DELL.O , which stirred the handheld computer market late in the year with the introduction of its first line of PDAs, shipped 54,000, according to the study.

Reacties (21)


KDE project introduceert KDE versie 3.1

Door Martin Sturm, 28 januari 2003 13:20126 reacties, bron: KDE project

Vandaag heeft het KDE project officieel versie 3.1 van de KDE desktop environment voor Linux en andere Unices vrijgegeven. Deze nieuwe versie werd gekenmerkt door veelvuldig uitsel van de uiteindelijke releasedatum, wat voornamelijk werd veroorzaakt door een aantal beveiligingsfouten die aan het licht kwamen. Na een uitgebreide controle van de broncode op nieuwe veiligheidsfouten en zes release candidates is vandaag de nieuwe versie eindelijk te downloaden. Na de introductie van KDE 3.0, ruim acht maanden geleden, was de planning dat versie 3.1 in november van 2002 zou verschijnen.

* Vernieuwingen van de desktop

Crystal Icon SetHoewel deze versie minder nieuwe features kent dan de vorige grote release, versie 3.0, zijn ze in versie 3.1 waarschijnlijk meer opvallend. Grootste verantwoordelijke hiervoor is de Crystal Icon set, die standaard wordt gebruikt in KDE 3.1 en reeds een grote populariteit kent bij bestaande KDE gebruikers. Ook wordt de Keramik theme meegeleverd die de desktop voorziet van een fris en up-to-date uiterlijk. Voor het beheren van dit alles is er een nieuwe theme-manager die voorziet in een uitgebreide preview mogelijkheid. Ook zijn er andere grafische verbeteringen ('voor degene die klokcycles over heeft' volgens het promotiebericht) zoals schaduwen onder de menu's en animaties van icon's.

Uiteraard zijn er ook de nodige praktische vernieuwingen van de desktop. Een nieuwe 'kiosk-mode' maakt het mogelijk om computers die bijvoorbeeld publiek toegankelijk zijn, zodanig aan te passen dat men alleen vooraf gedefinieerde taken kan uitvoeren, zoals bijvoorbeeld webbrowsen. Alle andere onderdelen van de desktop zijn niet zichtbaar en dus ook niet toegankelijk. Voor beheerders van een aantal KDE-desktopsystemen is er een handige feature in de vorm van een geïntegreerde VNC-plugin, die het mogelijk maakt een computer op afstand te bedienen (vergelijkbaar met Windows Terminal Services).

Het Control Centre, waarmee de desktop eenvoudig geconfigureerd kan worden, heeft een herschikking van de categorieën ondergaan, en er zijn een aantal nieuwe modules beschikbaar. Eén van deze nieuwe modules maakt het mogelijk om eenvoudig de gebruikte resolutie van het beeldscherm aan te passen, een actie waar voornamelijk veel beginnende gebruikers moeite mee hebben onder Linux. De filemanager, die gebaseerd is op de Konqueror webbrowser, biedt uitgebreidere preview functies voor diverse type bestanden en geeft, aan de hand van het gebruikte folder-icon, een indictaie van de inhoud van een folder.

* Internet en e-mail

KDE 3.1 - Konqueror Tabbed browsingEen van de nieuwe features van KDE waar veel mensen naar uitkeken is de mogelijkheid om tabs te gebruiken in de KDE-webbrowser Konqueror. Deze functie biedt, net als Mozilla en Opera, de mogelijkheid om meerder websites tegelijk binnen één browservenster te openen. Een nieuwe downloadmanager moet het eenvoudiger maken om bestanden te downloaden van het internet. Ook is er een uitbreiding op de KIO plugin, waarmee het eenvoudig is om met behulp van het SSH protocol bestanden te downloaden.

In de diverse perspublicaties van KDE wordt regelmatig verwezen naar de nieuwe webbrowser Safari van Apple, die gebaseerd is op de KHTML library van KDE. De verwachting is dat dankzij de aanzienlijk grotere userbase dan voorheen bugs sneller zullen worden ontdekt. In versie 3.1 zijn al een aantal bugfixes en verbeteringen van Apple doorgevoerd in de KHTML en KJS engine. Het is echter de planning om het grootste gedeelte van de verbeteringen die Apple aan de twee engines heeft doorgevoerd pas in KDE 3.2 op te nemen.

De e-mailclient van KDE, Kmail, heeft voornamelijk op het gebied van security de nodige vernieuwingen. Een groot deel hiervan is te danken aan sponsoring van de Duitse overheid. In versie 3.2 zal van deze samenwerking pas echt de resultaten te zien zijn, in de vorm van een volwaardige groupware pakket, Kroupware. In KDE 3.1 biedt Kmail nu ondersteuning voor S/MIME, PGP/MIME en X.509v3. De Personal Information Manager KDE PIM heeft nu een plugin waarmee toegang tot Exchange 2000 kalenders kan worden verkregen Versie 3.1 ondersteunt ook iMIP, een protocol wat onder andere wordt gebruikt door Lotus Notes en Outlook. Eigenaren van een Palm PDA kunnen zich verheugen op een aantal nieuwe conduits, waaronder een plugin voor AvantGo en vCal.

Het standaard adresboek wat bij KDE wordt geleverd heeft uiteraard ook de nodige vernieuwingen ondergaan. Zo is er nu support voor LDAP servers en vCards. De integratie van het adresboek in diverse applicaties is verbeterd en de snelheid bij met name grote databestanden is verbeterd.

* Stabiliteit en gebruiksvriendelijkheid

Uiteraard zijn er veel bugs die in vorige KDE versies zaten verholpen. Ook is de snelheid van de desktop environment verbeterd. De eerste resultaten van het KDE Usability Project, wat als doel heeft de gebruiksvriendelijkheid van de KDE desktop te verbeteren, zijn terug te vinden in deze release in de vorm van eenvoudigere dialoogvensters. Ontwikkelaars van webpagina's worden ook verblijd met een nieuw onderdeel. De HTML-editor Quanta Plus maakt namelijk vanaf versie 3.1 deel uit van KDE. Deze editor biedt ondersteuning voor HTML 4.0, CSS, JavaScript, PHP. Bestanden kunnen via FTP worden verzonden en dankzij de integratie met CVS is het ook eenvoudig om in groepsverband aan een project te werken..

KDE 3.1 screenshot (Konqueror, Crystal Icons en Keramik Theme)

Een volledig overzicht van de nieuwe features van KDE 3.1 is hier te vinden. De changelog is uiteraard ook volledig beschikbaar.

Reacties (126)


Slammer-worm wellicht oorspronkelijk uit Nederland

Door Kevin Levie, 28 januari 2003 13:0247 reacties, submitter: kodak, bron: WebWereld

Volgens antivirusbedrijf Kaspersky Labs is de Slammer-worm, die de afgelopen dagen behoorlijk wat problemen op internet heeft veroorzaakt, wellicht afkomstig uit ons eigen kleine kikkerlandje. Dit schrijft WebWereld. Eerder dacht het bedrijf nog dat de uitbraak was begonnen in de Verenigde Staten, maar uit nader onderzoek bleek dat de eerste versies van het virus op 20 januari reeds op Nederlandse servers circuleerden. Dit zou mogelijk kunnen leiden tot een nieuwe Nederlandse virus-rechtszaak, zoals de zaak in 2001 tegen de maker van het Kournikova-virus.

ViruswaarschuwingDe Zuid-Koreaanse politie beweert echter dat een Chinese hackersgroep mogelijk de dader is van de virus-uitbraak, schrijft Reuters. Zuid-Korea was één van de zwaarst getroffen landen, toen zaterdag de worm uitbrak en het internetverkeer gedeeltelijk platlegde. Volgens de autoriteiten hebben de betreffende Chinezen eerder al melding gemaakt van een bug in Microsoft SQL Server. De worm van zaterdag maakt misbruik van een lek wat daar sterk op lijkt.

Er is echter één ding waar alle partijen het over eens zijn: de effecten van de worm duren nog altijd voort. Wereldwijd zouden meer dan 150.000 systemen zijn besmet. Sommige serverbeheerders hebben hun servers nog altijd niet gepatcht, stelt Network Associates. Daarnaast draaien sommige mkb-bedrijven de SQL-server zonder het te weten. Network Associates vreest verder dat andere virusmakers geïnspireerd worden door de worm: SQL-Slammer installeert zich niet in het 'file allocated memory' maar in een gedeelte van het geheugen dat door virusscanners niet gescand wordt.

Reacties (47)


Bedrijven verzwijgen cyberfraude uit angst voor reputatie

Door Bram Kouwenberg, 28 januari 2003 09:5933 reacties, bron: BBC

Volgens de BBC is het in de UK erger gesteld met de online veiligheid dan menig bedrijf doet denken. Maar liefst twee-derde van de instanties maakt geen melding van aanvallen op hun computersystemen. Het gaat hier bijvoorbeeld om het defacen van de bedrijfswebsite of om het hacken van de computerdatabase. Het probleem ligt vooral bij de netwerk- en systeembeheerders die bij de bedrijven in dienst zijn; zij 'vergeten' nogal eens cyberaanvallen en veiligheidslekken te rapporteren, waardoor hun meerderen vaak niet goed op de hoogte zijn van de veiligheid binnen het eigen bedrijf. Wel worden steeds meer managers stricter in het beleid omtrent e-mailen en websurfen voor privédoeleinden:

Security bug slot A separate survey, conducted by Amstrad, showed that bosses are becoming stricter when it comes to policies on e-mailing within the office. A quarter of those surveyed claimed to have installed e-mail at home because their bosses were snooping on their messages at the office.

About a third said that their employers read their e-mails and 39% said that they had been told not to surf the internet outside of their lunch hour. Despite disapproval from bosses, most employees are finding it hard to crack the habit of surfing at work. The survey found that people on average spent over two hours a day e-mailing and surfing the internet from their desks.

Reacties (33)


AMD Athlon Barton 2800+ review?

Door David Menting, 28 januari 2003 09:2629 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer wees ons op deze review over de AMD Athlon XP 2800+ met Barton-core. Volgens recente roadmaps komt AMD nog dit kwartaal met Athlon XP Bartons met ratings van 2500+, 2800+ en 3000+. In het derde kwartaal van 2003 kunnen we ook nog de 3200+ verwachten:

QuantiSpeed-rating (QS)2500+2800+3000+3200+
Ware kloksnelheid (MHz)1833208322502332
Front side bus (DDR)333333333333/400?
Multiplier11.012.513.514.0

Opmerkelijk is dat er tussen de 3000+ en de 3200+ slechts een verschil zit van 82 werkelijke megahertzen. Kans is dus dat AMD de 3200+ en hoger uitrust met een 400MHz-FSB om een performanceverbetering te waarborgen.

Als het AMD lukt binnen niet al te lange tijd grote hoeveelheden Athlon XP's met Barton-core te leveren, zal de Thoroughbred-core het lagere marktsegment gaan voeden met ratings tot 2700+. In het laatste kwartaal zal de Athlon 64 het grootste deel van de markt over genomen hebben, en wordt de Athlon XP 2200+ als hekkensluiter bestempeld. Van de benchmarkresultaten in de originele review worden we trouwens weinig wijzer. Om tegenstand te kunnen bieden aan Intels 200MHz QDR FSB (effectief 800MHz), zal AMD zeker wat meer uit de kast moeten trekken:

AMD Barton core According to AMD’s existing plans, the Barton’s release may herald in a 200MHz (400 DDR) era. Of course, the other milestone reached is the inclusion of 512K of L2 cache, but that has already been seen with Barton, whether in the previous 2500+ or the newer 2800+. However, in both CPUs the FSB has remained at 166MHz (333 DDR). It will take a significant effort to move to 200MHz – not because the CPUs cannot operate at that speed, but because AMD will have to guarantee their operation.

Voor degenen die wat meer moeite hebben met het Chinees heeft Flickerdown een vertaling op het net gegooid. Voor benchmarkresultaten en grafiekjes kun je op de originele site terecht.

Reacties (29)


Kingston komt met HyperX overklokgeheugen

Door Diederick Janse, 28 januari 2003 01:0945 reacties, bron: The Inquirer

Kingston is een fabrikant van degelijk geheugen, maar staat niet bekend om het produceren van grensverleggend overklokbare reepjes. Daar is verandering in gekomen met de introductie van Kingston HyperX-geheugen. Dit HyperX-geheugen is speciaal geselecteerd en uitgebreid getest om aan de wensen van de meest veeleisende gebuiker te kunnen voldoen. Kingston garandeert zelfs dat de reepjes snelheden zullen halen van 370 tot 434MHz, afhankelijk van het product dat aangeschaft wordt. Er worden reepjes aangeboden van zowel 256MB als 512MB, op snelheden van PC3000 en PC3500.

Kingston HyperX geheugenHoewel er nog geen officiële JEDEC-standaard ontwikkeld is voor deze snelheden heeft Kingston vertrouwen in zijn geheugen: de gezondheid van de reepjes wordt levenslang gegarandeerd, evenals gratis technische ondersteuning. Het HyperX-geheugen ondersteunt een cas latency van 2 en wordt geleverd met heatspreader. Hopelijk volgen meer geheugen-producenten dit goede voorbeeld in de nabije toekomst:

We believe that this will lead more memory manufacture to announce these modules. Whoever holds the high end holds the mainstream, that's an old story.

Could these DDR 400 modules be possibly anything to do with the very interesting rotating Canterwood Turbo boards that Intel is leaking all over the place not revealing yet, we wonder?

Reacties (45)


Eerste chipsetoorlog 2003 verwacht in K8-segment

Door Jan Laros, 28 januari 2003 00:4912 reacties, bron: DigiTimes

DigiTimes denkt dat het slechts een kwestie van tijd is, voordat er een prijzenoorlog ontketend zal worden op het gebied van chipsets voor het AMD Hammer-platform. Alle grote namen hebben inmiddels hun product klaar en wachten op het moment dat de processors van AMD gelanceerd worden. Vooral de grote jongens VIA, SiS en ALi wachten ongeduldig om grootschalige marketingcampagnes te introduceren. Natuurlijk probeert ook nVidia een graantje me te pikken van de hype die ongetwijfeld gepaard zal gaan met het Hammer-platform.

AMD Athlon 64 engineering sample (klein, vrij) Aan de andere kant is daar de ontwikkeling van chipsets voor de 800MHz FSB die Intel bij hun Pentium 4-processors gaat gebruiken. Hier lijkt VIA de eerste te zijn met hun single channel DDR-oplossing, de PT400-chipset. Hier kan echter nog roet in het eten gegooid worden in de vorm van het dispuut omtrent bepaalde licenties tussen Intel en VIA. Na de prijzenoorlog van het afgelopen jaar proberen de chipsetfabrikanten nu om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op de dingen die komen gaan en tracht men een zo hoog mogelijke gemiddelde verkoopprijs te behalen voor hun producten. ALi is de enige die afgelopen jaar niet nadrukkelijk aanwezig was. VIA verraadde ondertussen wat cijfers:

According to board makers, VIA has notified them that it will stop supplying VT8233 south bridge chips, set to be replaced by the higher-end VT8235. The transition is expected to push VIA's average south bridge chip price up by US$1-1.50 per unit. The company's latest VT8237 chips are said to have started small-scale shipments as well, board makers noted.

Last year, VIA's overall chipset shipments were estimated at 37 million to 39 million units, SiS's at 25 million units and ALi's at 3.9 million units. Together, the three companies accounted for 52.2% of the global chipset market, including desktop and notebook sectors. In 2002, desktop and notebook shipments totaled around 130 million units.
nVidia Crush K8 chipset

Reacties (12)